Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
291.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazikki olmuyor. Cunku vodafone ve superonline uzerinden verilen modemlere fiberdeki gibi kullanici adi sifre girilmesi giriliyor. Ama turksat mac adresini sisteme tanitarak paketi tanitiyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Trebuchet55 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Alalı 5ay'ı geçmiş. Herhangi bir sorun yaşamadım

• KAblonet modemimi yeniledi, bu modem de hem 2.4 hem 5ghz var.

Pcı adaptörüm eski olduğu için sadece 2.4ghz baglanabiliyorum, eski modemim de 2.4 idi ama 100mbps kablosuz baglanabiliyordum.

Sorum şu, eski modemim de Band Genişliğini 40mhz çekebiliyordum, infinity de çekemedim,ince bir ayarı olmalı,bilen bir arkasım var mıdır ?

• alperalpi kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Yaşadığınız sorun ile ilgili Destek Hattımız ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt

Verdiginiz destek icin tesekkur ederim.

Çözüm 7. Kanal'a gecildi ve 40 mhz seçeneği aktif oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperalpi kullanıcısına yanıt
    Kablonet modemi nasıl yeniledi? Kiralık olarak mı aldınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet kiraladim

• Alperenogrenc kullanıcısına yanıt

Selam,

Aynı modem bende de var, Vodafonenet kullanıyorum.

Önerim, Playstore'dan Wifi Heat Map'i indirip telefonunuza kurun, sonra evinizin bir krokisini çizin, krokinin fotoğrafını çekip uygulamaya yükleyin. Ağınıza bağlı iken evdeki odalardan sinyal ölçün, size bir ısı haritası çıkaracak, yeşiller sinyalin iyi olduğu, kırmızılar ise zayıf olduğu yerleri gösterecek.

Ben kullanıyorum, bu sayede modemin yerini değiştirdim, ama modemin wifi özelliği zayıf gerçekten, extra anten işe yarayabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigma33 -- 15 Aralık 2021; 14:5:51 >

• Bu modemi değiştirdikten sonra pingi azalan var mı acaba?

• Kampec kullanıcısına yanıt
    Ben keenetic router kullanıyorum ping artışı ve hız düşüşleri bitti.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alperenogrenc kullanıcısına yanıt

Harici anten çözüm olabilir fakat o anten olmaz.

O anten bir.kere 12 db kazanç sağlamaz,dandik bişey, öyle yazdığına bakma.

5-6 db markalı doğru düzgün bir anten alırsan, çekim mesafesi uzamaz ama aynı mesafede daha fazla hız alabilirsin.

• bu modemlere hâlen dns değiştirme özelliği gelmedi mi, bilen var mı? 20 yıl önceki teknoloji gelecek 20 yıl içerisinde gelir mi?

sadece bridge olarak kullanıyorum ama o arada bile mahvediyor her şeyi. eski başlıklarda sabit ip'de falan değişiyor demişler, cgnat'ta değilim ama telekomun dnsinden de kurtulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockyy -- 27 Ocak 2022; 9:41:39 >
  • 4 5 ay önce ev taşıma neticesinde bulunduğum bölgede kablonet vardı bende ona üye oldum infinity 401 modem ve hız düşmeyen 50 paketi aldım.

Wifi bağlantılarımda genelde sorun yaşamıyorum donma ve duraksama olmuyor.

Kablo ile bağlı masaüstü bilgisayarım sitelere açarken çok bekletiyor.

Bilgisayarı fotmatladım , windowsu değiştirdim aradaki ethernet kablosunu değiştirdim fayda etmedi.

Taşınmadan önce Millenicom 35 mbit kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu bekleme duraksama olmuyordu.

Son zamanlarda modemin tüm ışıkları yeşil yanmasına rağmen internet gidiyor müşteri hizmetlerine arıyorum onlar bir işlem yapınca internet geliyor.

İnfinity 401 modemi köprü yapıp Keneetic Extra Dsl modemi kullansam mı diye düşünmeye başladım.

• Merhaba arkadaşlar akrabam kablonet kullanıyor,çocuk odasında internet çekmiyor,router almak istiyor.Eternet kablosu çekmek zor.Wifiyi kablosuz aktarmak istiyorum. İnfinity 401 modemle bendeki Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli routeri deneyeceğim,kullanan varmı?Sorunu çözermi?Yoksa tavsiye edeceğiniz başka router varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 10 Şubat 2022; 9:38:36 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Sorunu cevaplamıştık.

Modemin sayfasına gir cihazı bridge mod a al. Ethernet çıkışına bir kablo tak, onuda elindeki wireless routerın wan portuna tak. 2 cihazınında fişini çek tak. Xiaominin ara yüzüne gir wifi ayarlarını yap bukadar.

• skywalker1 S kullanıcısına yanıt

Doğru yapmışsın, Wireless için aray seçmen gerekirse wiresless AP seçmelisin. 401 in wifi sistemini kapat. cihazları birkaç kere kapat aç ip verememiş olabilir.

• Merhaba,

Bu soru daha önce çokça soruldu ve orada yazılanların hepsini denedim fakat sonuç alamadım.

Elimde Infınity 401 modem var bunu bridge moduna alıp TPlink AC1200 modemi router moduna alarak interneti oradan yaymak istiyorum.

bilgisayarımda ethernet girişi olmadığı için ilk önce 401 ile Tplink arasına ethernet kablosunu bağladım. 401 modemi bridge moduna aldıktan sonra iki cihazında yeniden başlattım. Tplink modemimin arayüzüne girip kurulum yapmak istediğimde internet bağlantısını bir türlğ görmüyor.

Bu konuda yardımcı olabilirsenşz çok sevinirim. Evden çalışan iki kişi var ve çalışma odasında internet çekmediği için çok zorluk çekiyoruz.

şimdiden teşekkür ederim

• Rouvax kullanıcısına yanıt

Dün akşam sıkıntı olan çocuk odasında routeri denedim.Modemin wifisi ile router kablosuz aktarımda hız hemen hemen aynı.Sorun tamamen hız ile ilgili gibi.Akşamları 10 mbps ye düşüyor.Kullanımda akşamları evde yoğun olunca sıkıntı oluyor.Hızı 50 mbps ye çıkaracaklar.Yine randıman almazlarsa teknik destek açarlar.Modem değişme vs neyse çözecekler.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Modemin kablosuz ağ ayarlarından kanal değişikliği yapıp hızda bir artış olup olmadığını kontrol edin. Çok dramatik farklar olabiliyor kanal değişikliği ile.

• chetaq C kullanıcısına yanıt

Yapacaktım ama notebooktan chrome 192.168.0.1 yazdım modeme bağlanamadım.Eternet kablosuda götürdüm ama notebooğun eternet girişi yoktu.Nasıl bağlanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 11 Şubat 2022; 23:31:9 >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.