Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
291.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2019 Kasım ayından beri bu modemi kullanıyorum, ama son zamanlarda modem bridge modunda kendini random yeniden başlatır oldu. Teknik ekip çağırdım "abi bridge modu sıkıntılı istersen router olarak kullan, birde arada modemi aç kapa yap bu modemler uzun süre açık kalamıyor" demek dışında çözüm üretemedi ki haklılarda modem cidden sıkıntılı

Infinity401_4_0081.545.799.029 firmware var üzerinde. Kendini random yeniden başlatma sırasında ise router üzerinde log da aşağıdaki var.

Alıntı

metni:
    dhcp-client on ether1 lost IP address 192.168.100.10 - received NAK from dhcp server 178.233.140.20

Keşke bu Infinity 401 modeminin logları olsada bakabilsek veya birilerine iletsek, kimi zaman 7 günde kimi zaman 16. günde kimi zamanda 3. günde kendini yeniden başlatıyor. Kullandığım Router mikrotik ve 106 gündür açık. (UPS'e bağlı tüm cihazlar ayrıca)

Bu tarz bir sıkıntıyı yaşayan var mı? Ofiste böyle ilginç bir sorun yaşıyoruz, sadece 1 kez mesai saatinde yaptı onun dışında gece yaptığı için sıkıntı etmedik ama modemin kendine gelmesi zaman alıyor. Kimi zamanda üzerindeki yapılandırmayı nasıl oluyorsa siliyor tekrar yapılandırmak gerekiyor çok gıcık bir durum.

• Malesef Netmaster markasının kablonet ortamında çalışan modemlerinin en çok yaşana sorunu wifi kısımının stabil çalışmamasıdır.Diğer modüllerini denemedim.

• Benim modem de bu, bunun yerine hangi modemi tavsiye edersiniz? 5 ghz bandı bunda yok heralde. Özellikle wifi de sıkıntı çok oluyor. Ve bağlantı kopuyor arada. Kablonet uyumlu iyi bir modem lazım.

Netmaster Infinity 401 yeni modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorcery -- 18 Eylül 2021; 17:14:54 >
  • Arkadaslar bende infinity401 kablo modem kullanıyorum.Bu modemde alabileceğim max hız nedir ? Şu an 50 mbps lik paket kullanıyorum pakedimi 100 mbps yapsam bu hızı alabilir miyim ? Bunun testini nasıl yaparım?

• 401 modelinin o hızı destekliyor olması lazım. 383'lü modeller bildiğim kadarıyla download ve upload kanallarının uygun olmaması nedeniyle 75 mbps üzerini desteklemiyor. Kablonetin çağrı merkezini arayıp teyit ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aynı sorunu yaşıyorum ups kullanmıyorum ama kendi kendine kapanıp açılabiliyor ne zaman baksam routerdaki uptime çok daha fazla oluyor. Yine de eski netmaster modemimden daha iyi kablosuzu kafasına göre açabiliyor bu da sinir bozucu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu modemi adsl için, farklı sağlayıcı ile birlikte kullanabilir miyim?

• Şekmi Şarraki kullanıcısına yanıt
    Adsl girişi yok. Cihaz üzerindeki telefon jak girişleri IP telefon bağlanması için ancak onlar da telefon hizmetinin KabloSes olarak alınması halinde çalışır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Woodpecker W kullanıcısına yanıt
    tşk ederim.

• Ras0 R kullanıcısına yanıt

Ben 100mbps kullanıyorum aynı modemle gayet veriyor.

• Merhaba , infinity 401 modelini, sinyal genişletme maksatlı köprü özelliği bulunan adsl modem bağlanarak kullanılabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • er7an kullanıcısına yanıt
    Kablo ile ise evet yapılabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ras0 R kullanıcısına yanıt
    Test için kablonet paketler veya servisler kısmından nitro alıp deneyebilirsin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • er7an kullanıcısına yanıt
    Netmaster'da WAN girişi yok sanırım LAN portlar da WAN'a çevirilemiyor. Dolayısıyla access point veya router gibi kullanamazsınız.

• internet hızı iyi ama wifi çekim gücü kötü

• herkese merhaba

vodafone aboneliğinden çıkma bu modemi 2. el alsam türksat aboneliğinde kullanabilir miyim?

• emremercan E kullanıcısına yanıt
    Hayır. @netmaster a sorun.

• Merhaba 150mt evde yaşıyorum oturma odasında internet kopma yaşıyorum ne yaptıysam işe yaramıyor biraz internette araştırdım içindeki antenler ufl soketli olduğunu öğrendim anten değişikliği yaptığım zaman sorun çözebilir miyim ayrıca aşağıdaki anten sizce çalışır mı

• emremercan E kullanıcısına yanıt
    Sormaya gerek yok kullanamazsınız.
    Ben de ofise almıştım ikinci el Superonline dan çıkma boş duruyor.
    Saçma sapan hareketler
    Ne olur sanki kullansa insanlar.

• @NetMASTER_ İnfinity 401 de qos özelliği varmı bide pingim çok düşürme yolu varmı

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.