Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
290.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Devlet sırrımı kablosuz ayarın yapılandırılması için destek hattı arayınız diyorsunuz her şeyde sanki destek hattınız çok iyi hizmet veriyor şimdiye kadar 5 civarı aradım hiç birinde de tatmin edici cevap ve hizmet alamadım anca turksatı arayın demesini biliyorsunuz bu zıkımın wifi için özel bir ayarı varsa sitede paylaşın herkes bilsin yoksa ne diye millete durmadan teknik desteki arayın diyorsunuz modeminiz sizde kabul edin 5 kuruş etmez 2 duvar ötesinde wifi % 5 oysa diğer iss lerin modemi aynı alanda % 50 lerde geziyorve millet modeminizi isteyerek değil mecburiyetten kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lfkaya -- 17 Temmuz 2020; 17:19:5 >
  • Merhaba arkadaşlar, bu modemin vodafone hattımda kullanıyorum. Fakat bir şey fark ettim. Kablonet in verdiği modemlerde bridge mode kısmı varken, vodafone unkinde bu seçenek bulunmuyor. Bunu FW yada başka bir şekilde çözümü var mı?
  • Elanorth kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir nedeni olmasa da ne yazık ki öyle. Ben sorunu, aboneliğimi iptal ederek çözmüştüm.
  • jiu_jitsu1905 J kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır bu modemi kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.
    Evde Android tv, ps4, notebook, telefonlar ve masa üstü bilgisayarım var.

Gördüm, yazayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigCLawRex

Uzun zamandır bu modemi kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.
    Evde Android tv, ps4, notebook, telefonlar ve masa üstü bilgisayarım var.

Gördüm, yazayım dedim.
    hocam modem hakkında herkez ağlıyor , evde mobil veri açık geziyorum..2 yıl taahütüm var ama 1. yılı doldurduğumda iptal bedeli çıkmıyormuş iptal edeceğim..sebebi modem kalitesizliği , fiber olupta dandik mobil oyunda ping ve kablotv yayın politikası...

• quote:

Orijinalden alıntı: jiu_jitsu1905

hocam modem hakkında herkez ağlıyor , evde mobil veri açık geziyorum..2 yıl taahütüm var ama 1. yılı doldurduğumda iptal bedeli çıkmıyormuş iptal edeceğim..sebebi modem kalitesizliği , fiber olupta dandik mobil oyunda ping ve kablotv yayın politikası...

Alıntıları Göster
    Sinyal frekansını değiştirmeyi denediniz mi?
    Genellikle yakınlarınızda aynı frekans bandını ve aynı internet sağlayıcısını kullanan insanlar yüzünden böyle sorunlar olabiliyor.

1 yıldan uzun sözleşmeleri istediğiniz zaman iptal edebilirsin. 1 yıl beklemene gerek yok.
  • BigCLawRex B kullanıcısına yanıt
    binamda sadece bende kablonet var 2 kez mh aracılıgı ile 3 kezde kendim ugrastım sonuç sıfır kardeş..dediğim gibi modem tuzu biberi diger sebeplerde etken..mesela kablo tv de halk tv , krt ,tele1 yok e kendi bina uydumuda kullanamıyorum malum internet girişi yüzünden , mobil oyunda ping de var gelde iptal etme..

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

1 yıldan uzun sözleşmeleri istediğiniz zaman iptal edebilirsin. 1 yıl beklemene gerek yok.
    hocam bu forumda tüketici hakları maddesinden bi arkadaş hatırlattı 2 yıllık sözleşmelerde 1 yılı doldugunda cezai işlem ödenmez dedi ama sende böyle diyorsun..kablonet sitesinde kullanıcı hesabıma giriş yaptıgımda cayma bedelinde bayagı kabarık çıkıyor ama bunlarla ugrasmadan nasıl hallederim bilmiyorum

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=20480&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

Kanka bu linkden bakabilirsin. 6. bölüm madde 22.
  • Merhaba arkadaşlar
    KabloNet 100mbps paketini kullanmaktayım, evde aynı anda Netflix kullanan iki kişi mevcut, birisi iPadten diyeri ise TV den bağlanıyor, bende işten gelince WoW oynuyorum, sizlere sormak istediğim Netflix yayınını veya iPad ve TV bandwidthini her birini nasıl 35-40mbps ye sabitleyebilirm? Qos ayarlarından bu tarz ayarlar yapıp nasil WoW a priority verebilirim?

• cenkakay08 C kullanıcısına yanıt
    kardeşim taahüt süresine kadar uygulunan indirim tutarları tüketiciden alınır ibareside var yalnız..çok saçma çelişkili kanunlar bize has var bu memlekette

hocam bu sebeple kampanyalı fiyat ile liste fiyatı arasında fark var.

böylece taahhüdü bozmaman için karşına yüksek bir meblağ çıkıyor. kim nasıl bu tuzağı müşteriye kurdu bilmiyorum lakin hepsi kopyalamış durumda.

sadece kablonet değil turk telekom adsl, turkcell vb için de bu gecerli...
  • modem ile aramda 1 duvar 4-5 metre mesafe olmasına rağmen kablosuz bağlantım çok yavaş, farklı pc ve telefonlarda da durum böyle
    arayüz ayarlarında tavsiye edebileceğiniz ayar felan varsa yazar mısınız arkadaşlar
  • Yegemen Y kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Modeminizin kablosuz ayarlarının yapılandırılması ve genel kontrolü için modeminizin yanında olduğunuzda Destek Hattımız ile irtibata geçmenizi rica ederiz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • atraban kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Modemlerimizde hız sınırlama – bandwith kontrol özelliği bulunmamaktadır. Bu işlem için bu özelliği destekleyen bir router alarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Hocam Zyxel VGM3925-b10b yi router olarak kullanmak istiyorum. Netmaster modemini arayüzünden bridge mod’a aldım ve güvenlik duvarını kapattım, ama Zyxel modem de hangi ayarları yapmam gerektiğini bilmiyorum, bu konuda ne yapmam gerektiğini detaylı ve basit bir şekil de bana anlatabilirmisiniz lütfen?
    Edit: problem çözülmüştür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atraban -- 22 Temmuz 2020; 20:6:24 >
  • Netmaster infinity 401 modemi bridge moda aldım, güvenlik duvarını devredışı bıraktım, LAN1'den HG658C V2 modemin WAN girişine kabloyla bağladım. HG658c V2 modemden "bridge mod üzerinden internet bağlantısı" şeklinde kurulumu yaptım, internete bağlandı yazdı ancak cihaz durumundan internet bağlı gözükmüyor ve herhangi bir siteye girmiyor. Neden olabilir ?
  • Wifi bağlantı kopma durumum var sürekli ve sinir bozucu. Sorun bir odamda oluyor. Arada bir duvar var ve mesafe 4 metre sadece. Çevrede en az kullanılan hatta hiç kullanılmayan 5. kanalı seçtiğim halde durum böyle. Keşke verdiğiniz modemler dayatma şeklinde olmasa da istediğimiz modemleri alsak da sorun olmasa keşke. Altyapıdan inanılmaz memnunum ama modem insanı bıktırıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

Wifi bağlantı kopma durumum var sürekli ve sinir bozucu. Sorun bir odamda oluyor. Arada bir duvar var ve mesafe 4 metre sadece. Çevrede en az kullanılan hatta hiç kullanılmayan 5. kanalı seçtiğim halde durum böyle. Keşke verdiğiniz modemler dayatma şeklinde olmasa da istediğimiz modemleri alsak da sorun olmasa keşke. Altyapıdan inanılmaz memnunum ama modem insanı bıktırıyor.
    bu bahsettiğiniz sorun malasef netmaster in tüm ürünlerinde var anlayacağınız netmaster in ürünleri 5 para etmez ama türksatkablonun ısrarlar bu firmayı tercih etmesinden dolayı kullanmak zorunda kalıyoruz netmastere birşey diyorsun teknik servisi ara diyor orayı arıyorsun türksatı ara diyor
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.