Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
291.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modemi masaüstüne bağladığımda internette sıkça donma var ama kablosuz gayet normal çalışıyor bu sorunu daha önce yaşayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • agahefendi10 A kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili, masaüstü bilgisayarınız ethernet bağlantısı sağlıyor ise modem tarafından yapılabilecek herhangi bir ayar bulunmamaktadır. Kablosuz bağlantıda bir sorun yok ise sorun bilgisayar kaynaklıdır ve bir bilgisayar firmasından konu hakkında destek alabilirsiniz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet, biliyorum ve haklisiniz. fakat hiz problemim cozuldu. zaten musait olunca modemi 20mhz'e alip test edecektim
  • Arkadaslar lutfen yardim...

Turkcell superonline taahutum bitti, ve ayni zamanda baska bir eve tasindik. Ev nufusu 4 cocuk 2 ebevyn fix 6 kisi ve ev dubleks. Dolayisiyla ecin her yerinden kablosuz kesintisiz ve mumkun oldugu kadar hizli baglanti istiyoruz. Simdi turksat yuzunuzu gulduren kampanya kapsaminda modem haric 84 tl ye 100 mb/s e kadar hiz veriyor gayet guzel. Okudugum yorumlarin yuzde 80 inde kablosuz internetin vasatligindan bahsedilmis netmaster modemlerinin. Sorularim sunlar

1- yurtidisindan farkli bir marka modem getirtsem uyumlu olup olmadigini nasil anlarim ? Hangi ozelliklerine bakmam gerekiyor ? Guncelleme vs sikinti olur mu ?

2- netmaster infinity 401 alsam 2.el, alirken neye dikkat etmem gerekiyor, borcu var mi yasak sitelere girmis mi bak falan demisler ben bunlari nerden sorguluycam ? Ulkede yasa disi is yapmayan kalmadi nerdeyse nasil guvenicem 2.el modeme ,, eee 0 i da yok ?!

3- farzedelik infinity 401 aldik, hangi router i alsam sikintisiz calisir? Bende 2 tane xiaomi nin repeater i var butum eve sikintisiz internet ulasir mi ?

Her turlu tavsiyeye acigim, simdiden tesekkur ederim.

• Merhaba. Benimde bir sorum olacak. Vodafone dan fiber internet aldım ve infinity 401 modem verdiler. İnternetten qos ayarlarını buldum ama arayüzde o menüler bulunmuyor.
    Modeme fw vs atarak menüleri açmak mümkünmü? Yoksa başka bir fiber modem mi almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan887

Merhaba. Benimde bir sorum olacak. Vodafone dan fiber internet aldım ve infinity 401 modem verdiler. İnternetten qos ayarlarını buldum ama arayüzde o menüler bulunmuyor.
    Modeme fw vs atarak menüleri açmak mümkünmü? Yoksa başka bir fiber modem mi almalıyım?
    Vodafone'dan kablo internet almışsınız, kablo internet fiber internet değildir o yüzden size verdikleri modemden başka kullanabileceğiniz bir modem bulunmamaktadır Türkiye'de. FW atarak QOS menüleri açamazsınız.
  • thememo T kullanıcısına yanıt
    turksat yuzunuzu gulduren kampanya kapsaminda modem haric 84 tl ye 100 mb/s e kadar hiz dan bahsetmişsiniz yalnız o tarife akıllı sınırsız tarifedir yanı saat 19:00 ile 23:59 arası hız 25 mb/s, saat 00:00 ile 19:00 arası hız 100 mb/s dir karar verirken bilginiz olsun istedim. iyi akşamlar.
  • Beyler modemin ismini bilmediğim için buraya yazıyorum resimdeki modemi kullanıyorum 2 Nas cihazı ve tüm portlar dolu bilgisayarda nas cihazlarından izleme veya download yaparken kasılmalar oluyor. Kablonet in kenbdi bünyesinde bundan daha hızlı ve kalıteli modemi varmı? 100 mb interneti ve servislerini de desteklemesi lazım tabi... yardımlar için teşekkürler...
    https://store.donanimhaber.com/d3/47/9a/d3479a6b2fd47f6cffc7cd63694e2f05.jpg

Netmaster Infinity 401 yeni modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 16 Şubat 2019; 13:38:25 >

• Merhaba Arkadaşlar

Modemim Netmaster İnfinity 401(TPlink sinyal kuvvetlendirici kullanıyorum)

Bu modemde ben neden 5ghz ye ayarlayamıyorum. Arayüzden seçiyorum. Ama örnek telefondan bağlanıyorum. Bağlantı özelliklerinde 2,4ghz yazıyor.

5ghz 802.11ac mi oluyor? Arayüzde ac ye ayarlama gibi kısım bulamadım.

Sinyal kuvvetlendirici ile alakalı olabilir mi?

Modemde 2,4ghz ve 5ghz ışıkları sürekli yanması normal mı?

Bu konulara extra ilave bir şeyler söylerek yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taxonera -- 19 Şubat 2019; 16:23:24 >
  • Xit kullanıcısına yanıt
    Bu modem Netmaster CBW383-Z4 modelidir.Eski bir cihazdır ve o kadar trafiği kaldırması pek mümkün değildir, hatta yoğun kullanımlarda ethernet portlarının yanma riski bile vardır.Ben bu durumu birebir yaşadım daha önce.
    Türksat'ın vereceği hiçbir modem bundan daha süper bir cihaz olmayacağı için benim tavsiyem Netmaster'ı Bridge Moda al ve arkasına bütçenin yettiği düzgün bir router tak.Yoksa bu cihazla ileride daha da çok problem yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bu modem Netmaster CBW383-Z4 modelidir.Eski bir cihazdır ve o kadar trafiği kaldırması pek mümkün değildir, hatta yoğun kullanımlarda ethernet portlarının yanma riski bile vardır.Ben bu durumu birebir yaşadım daha önce.
    Türksat'ın vereceği hiçbir modem bundan daha süper bir cihaz olmayacağı için benim tavsiyem Netmaster'ı Bridge Moda al ve arkasına bütçenin yettiği düzgün bir router tak.Yoksa bu cihazla ileride daha da çok problem yaşarsın.
    sağol
  • Tecrübeli olan arkadaşlara. Evime kablonet baglaticam ancak malum modem stoğu yok. Nisan gibi gelir diyorlar. İkinci el iki tane modem buldum. Cbw-383zn diğeri infinitiy 401. Cbw383zn nin model olarak daha eski olduğunu biliyorum. Ancak çok fark yoksa (çekim gücü vs) tercih edilir mi. Şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: bluish35

Tecrübeli olan arkadaşlara. Evime kablonet baglaticam ancak malum modem stoğu yok. Nisan gibi gelir diyorlar. İkinci el iki tane modem buldum. Cbw-383zn diğeri infinitiy 401. Cbw383zn nin model olarak daha eski olduğunu biliyorum. Ancak çok fark yoksa (çekim gücü vs) tercih edilir mi. Şimdiden teşekkürler...
    işyerine yeni bağlattım kablonet . 2.el 383zn aldım . sorun yok . 5 ghz e kafayı takmazsanız işinizi görür .

• taxonera kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

5Ghz kablosuz bağlantı tipi yeni bir kablosuz bağlantı noktası olup her cihaz desteklememektedir. Destekleyen istemcilerde (pc,telefon vs) 5ghz ait kablosuz yayın adını görerek bağlantı sağlayabilirsiniz. Modem üzerinde bulunan 2.4Ghz ve 5Ghz ledlerin yanması-yanıp sönmesi normal bir durumdur. 5 Ghz için Infinity-401 modeminizde herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. TPlink cihazınız 5Ghz özelliğini destekliyor ise o cihazınız üzerinden ayarlama yapmanız gerekmektedir. Diğer soru ve bilgi için Destek Hattımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

işyerine yeni bağlattım kablonet . 2.el 383zn aldım . sorun yok . 5 ghz e kafayı takmazsanız işinizi görür .

Alıntıları Göster
    5 GHz olayı nedir bilmiyorum ama çok önemli bişey değil sanırım. Birde nekadara almistiniz modemi. 150 TL dedi arkadaş bana. Cevap için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: bluish35

5 GHz olayı nedir bilmiyorum ama çok önemli bişey değil sanırım. Birde nekadara almistiniz modemi. 150 TL dedi arkadaş bana. Cevap için teşekkürler...

Alıntıları Göster
    55 liraya aldım adaptörsüz . 30 lira da adaptör aldım .

• İkinci el cihazları Kadıköy'de Yazıcıoğlu'nun alt katında bir hacı amca var, ona sorun. Aklınıza gelmeyecek şeyler bulabilirsiniz orada. Dükkana zor girersiniz eski cihazdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

Bu mesaj silindi.
    Pazarlık yap. Kimsenin hayallerindeki modem değil 401. Mecburiyetten kullanıyoruz. Yanında bir access point de alman gerekecek. En azından bir range extender.
  • ben letgo dan 150ye buldum 300 dü ilandaki rakam
    150 ye inmeseydi turknet+tivibu ile 100TL ye net + tv olayını halledecektim
    +menzil arttırıcı şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepestlove -- 26 Şubat 2019; 13:33:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Sayın borayeris,
    Vodafone tarafından bugün sabaha karşı bir yazılım güncellemesi yapıldı. Özellikle kablosuz bağlantı ile ilgili birçok geliştirim yer alıyor. Modeminizin güncel yazılımı almış olması gerekir (FW v.14). Sizden ricamız modem yazılım sürümünü kontrol etmenizdir. Yazılımınız güncel değilse modeminizi kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Buna rağmen probleminiz devam ediyorsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
    Bir hafta geçmeden iptal ettim. Bundan sonra Netmaster modem veren hiç bir şirketle işim olmaz.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.