Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
290.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Değerli Kullanıcımız,

Bahsetmiş olduğunuz özellik modemlerimizde bulunmamaktadır.

Saygılarımızla.
  • MajörParite kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Netmaster modemlerinde şuan için herhangi bir güncelleme veya buna benzer herhangi bir işlem yapılmamıştır. Modem her defasında kapatılıp açıldığında kablolu ve kablosuz olarak otomatik IP dağıtarak bağlantı sağlamaktadır. Yaşamış olduğunuz problem bilgisayarınızın ethernet portundan kaynaklı bir problem olabilir. Farklı bir bilgisayar veya istemci ile test etmeniz gerekmektedir.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • ben hayatımda böyle rezil bir firma görmedim. 383zn mossemim bozuldu. yeni modem sağlayamıyorlar piyasada yokmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ataman5 kullanıcısına yanıt
    aynı durum başıma geldi tahattüm var diye iptal etmiyorlar ne yapmam lazım bilemiyorum. tüketici hakem heyetine mi başvurmak gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

Netmaster modemlerinde şuan için herhangi bir güncelleme veya buna benzer herhangi bir işlem yapılmamıştır. Modem her defasında kapatılıp açıldığında kablolu ve kablosuz olarak otomatik IP dağıtarak bağlantı sağlamaktadır. Yaşamış olduğunuz problem bilgisayarınızın ethernet portundan kaynaklı bir problem olabilir. Farklı bir bilgisayar veya istemci ile test etmeniz gerekmektedir.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
    700 veya 383 modemle yaşamadığım sorunu 401 ile neden yaşıyorum? DNS numarası olarak 192.168.0.1 'i verince düzelen bir donanım hatası olabilir mi? Böyle yaptım ve düzeldi?

• Modem sıkıntısı stok olmaması anlaşılmaz bir sorun. Neden ihaleye çıkmıyorlar anlaşılacak gibi değil. Netmaster temsilcisi biz sağlamaya hazırız demişti yukarıda bir yerlerde ama Türksat tarafında bir problem var gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

Modem sıkıntısı stok olmaması anlaşılmaz bir sorun. Neden ihaleye çıkmıyorlar anlaşılacak gibi değil. Netmaster temsilcisi biz sağlamaya hazırız demişti yukarıda bir yerlerde ama Türksat tarafında bir problem var gibi.
    İl müdürlükleriyle iletişime geçin.
  • Netmaster Infinity 401 yeni modem

Arkadaşlar infinity 401. Modemi yukarıdaki adaptörle çalıştırabiliyorum . Herhangi bir sıkıntı olur mu ilerde? 2 amper olması sorun mu

Netmaster Infinity 401 yeni modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 5 Şubat 2019; 13:42:31 >

• eediz kullanıcısına yanıt
    Zaten orijinali de 2 amper. Orijinalin bundan tek farkı, Input'un 0,6 amper olması. Gerisi aynı.
    hocam orjinali 3 amper değil mi? cihazın üstünde 12v - 3 amper yazıyor. Orjinalini kullanan arkadaşlar adaptörün fotosunu atabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Değerli Kullanıcımız,

NetMASTER Infinity model modemin, 4 portlu olan modeline 2 amperlik adaptör, 2 portlu olan modeline 3 amperlik adaptör uygundur.
    Modemin alt kısmında uygun adaptör yazmaktadır.

Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    bu kaç portlu?

Netmaster Infinity 401 yeni modem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

hocam orjinali 3 amper değil mi? cihazın üstünde 12v - 3 amper yazıyor. Orjinalini kullanan arkadaşlar adaptörün fotosunu atabilir mi?
    Seninkisinin 3 amper olması lazımmış. Düşük amperle performans problemi yaşayabilirsin. Deneyip kendin anlayacaksın artık. Hiçbir problem yaşamıyorsan kullan gitsin.
    bir problem yok gibi şimdilik. Önerdiğiniz bir ayar var mı peki? 192.168.0.1 de?? Daha iyi çekmesi için ve performanslı kullanmak için? 2,4 ghz ve 5 ghz olmak üzere iki çıkış var daha önce karşılaşmamıştım Hangisini kullanmak lazım?
  • quote:

bir problem yok gibi şimdilik. Önerdiğiniz bir ayar var mı peki? 192.168.0.1 de?? Daha iyi çekmesi için ve performanslı kullanmak için? 2,4 ghz ve 5 ghz olmak üzere iki çıkış var daha önce karşılaşmamıştım Hangisini kullanmak lazım?
    Ben ayrıca bir access point aldım, onunla hallediyorum işimi. 401'in wireless teknolojisinden memnun olana rastlamadım.
  • Arkadaşlar, 401 modem IP alamıyorsa binaya girişteki kutudan ayar yapılması gerekiyor olabilir. Benim güç ayarlarım çok kötüymüş. Düzelttiler. Artık modem şak diye IP alıyor. Bağlantınızın durumunu çağrı merkezi görebiliyor. Baksınlar, gerekiyorsa teknik eleman yönlendirsinler.
    Edit: Yok, böyle de olmadı! Dün düzgün açılıp IP alan modem, bugün sabah IP alamadı. Kusura bakmayın arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MajörParite -- 8 Şubat 2019; 8:33:20 >
  • quote:

Youtube de wifi ayarları ilgili vidyolar var bunları yaparsan iyi olur 2.4 tercih etmelisin .

• Netmaster teknisyenlerinin 50mbit ve uzeri hiz alanlar icin onerdigi wifi ayarlari:

50 ve 100 Mbps hız alan kullanıcıların kablosuz modem ayarlarının yapılandırılması gerekmektedir. Bu doğrultuda modem arayüzünde;

1.Kablosuz sekmesinin altında yer alan OBSS Varlığı'nın 0 (Devre Dışı) olarak ayarlanması,
    2.Band Genişliği'nin 40 Mhz olarak seçilmesi
    3.Kontrol Kanalı İçin Yan Band (Yalnız 40 Mhz) bölümünün de "Üst" olarak işaretlenmesi gerekmektedir.
    Bu ayarların dışında Kontrol Kanalında da uygun kanalın tercih edilmesi önemlidir.

Ek bilgi:

802.11n koruma modu nedir?

802.11g standartları bir koruma yöntemi sağlayarak, 802.11g ve 802.11b aygıtlarının aynı ağ içinde, aynı anda "konuşmadan" varolmasını sağlar. 802.11b veya 802.11g aygıtlarının kablosuz ağınızı kullanmaları ihtimali varsa, 802.11n korumasını devre dışı bırakmayın. auto (otomatik) modda, kablosuz cihazlar, karma 802.11g/802.11b ağlarda 802.11n performansını artırmak için rts/cts kullanacaktır. birçok koşulda 802.11n verimini en üst düzeye çıkarmak için korumayı kapatın.

kaynak: https://support.usr.com/support/9113/9113-tu-ug/wireless_advanced.html

• quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Netmaster teknisyenlerinin 50mbit ve uzeri hiz alanlar icin onerdigi wifi ayarlari:

50 ve 100 Mbps hız alan kullanıcıların kablosuz modem ayarlarının yapılandırılması gerekmektedir. Bu doğrultuda modem arayüzünde;

1.Kablosuz sekmesinin altında yer alan OBSS Varlığı'nın 0 (Devre Dışı) olarak ayarlanması,
    2.Band Genişliği'nin 40 Mhz olarak seçilmesi
    3.Kontrol Kanalı İçin Yan Band (Yalnız 40 Mhz) bölümünün de "Üst" olarak işaretlenmesi gerekmektedir.
    Bu ayarların dışında Kontrol Kanalında da uygun kanalın tercih edilmesi önemlidir.

Ek bilgi:

802.11n koruma modu nedir?

802.11g standartları bir koruma yöntemi sağlayarak, 802.11g ve 802.11b aygıtlarının aynı ağ içinde, aynı anda "konuşmadan" varolmasını sağlar. 802.11b veya 802.11g aygıtlarının kablosuz ağınızı kullanmaları ihtimali varsa, 802.11n korumasını devre dışı bırakmayın. auto (otomatik) modda, kablosuz cihazlar, karma 802.11g/802.11b ağlarda 802.11n performansını artırmak için rts/cts kullanacaktır. birçok koşulda 802.11n verimini en üst düzeye çıkarmak için korumayı kapatın.

kaynak: https://support.usr.com/support/9113/9113-tu-ug/wireless_advanced.html
    Dikkat edilmesi gereken nokta var. Artık eğer çölde yaşamıyorsanız 2.4 ghz ile 40 mhz kanal genişliği büyük sıkıntı ve önerilmeyen bir yapılandırmadır. Link speed tam hız gösterebilir ama aynı frekans ve bandta yer alan diğer ağlar için zalimce bir davranış olup stabilite/interferasyon sorunu da ortaya çıkarır. Hem sizin hem komşu ağlar için istenmeyen bir durumdur. Hangi kanal olduğunun pek önemi yoktur. 40 mhz yayın için 5 ghz önerilmektedir. Bu konuda bir link atacağım:
    https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/31743-bye-bye-40-mhz-mode-in-24-ghz-part-1

Aklınızda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Şubat 2019; 12:36:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.