Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
290.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modem arayüzüne ping atıyorum ve bu testte %10 lara kadar çıkan veri kaybı yaşıyorum. Acaba veri kaybı yaşamamda Modemin etkisi olabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü yoksa direk hat ile mi alakalıdır? @NetMASTER_
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

Modemlerimizde belirtmiş olduğunuz arıza tanımlamasında kronikleşmiş bir arıza bulunmamaktadır.
    Modeminizin kablosuz ayarlarını kontrol edebilmemiz için destek hattımız ile irtibata geçmenizi yada bizim size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi iletmenizi rica ederiz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
    Nasıl yok, 2 yan odaya gidince modem çekmiyor ya da başta çekiyor biraz interneti kullanmaya başlayınca zamanla güçsüzleşip kopuyor.
  • The Islander kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Modeminizin kablosuz ayarlarını kontrol edebilmemiz için destek hattımız ile irtibata geçmenizi yada bizim size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi iletmenizi rica ederiz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • BlueDangeR kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Detaylı bilgi ve yardım için destek hattımız ile irtibata geçerseniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımızla.
  • ben yarın 24 mbit kablonet için başvuracağım. bulunduğum yerde ttnet ve diğer firmalar max 16 mbit verebiliyor. kablonete yeni müşteri olatak başvurucam. ben netmaster infinity 401 istiyorum dersem, bana verirler demi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nty35

ben yarın 24 mbit kablonet için başvuracağım. bulunduğum yerde ttnet ve diğer firmalar max 16 mbit verebiliyor. kablonete yeni müşteri olatak başvurucam. ben netmaster infinity 401 istiyorum dersem, bana verirler demi
    bana elimizde hangisi varsa onu veriyoruz demişlerdi telefonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: nty35

ben yarın 24 mbit kablonet için başvuracağım. bulunduğum yerde ttnet ve diğer firmalar max 16 mbit verebiliyor. kablonete yeni müşteri olatak başvurucam. ben netmaster infinity 401 istiyorum dersem, bana verirler demi

Stoklara göre netmaster infinity 401 ya da ubee modem getiriyorlar. İkisi de özellik olarak birbiri ile neredeyse tıpatıp aynı. Daha eski bir modem getirmezler. Getirirlerse infinity istiyorum dersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sordum bugün. stokta hangisi varsa onu veririz dedi kadın. ama yeni modeller oluyo dedi artık kısmetinizde ne varsa o gelcek

• Herkese Merhabalar ,

Bir kaç gün önce kablonete geçtim bende.İnfinity 401 modem verdiler.Kablosuz da gayet memnunum ancak benim sorunum ethernet ile bağlantımda.Ethernet ile bağlandığımda speedtest sonucundan memnunum ama youtube sayfası gri açılıyor, yüklemesi çok uzun sürüyor ve takılıyor.Kablosuzda bu sorunlar olmuyor.Reset vs denedim ancak çözemedim.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?Teşekürler.
  • Lorib L kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modem de router özelliği varmı acaba

• 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Bu modemin kendi içinde router özelliği mevcuttur. Detaylı bilgi ve yardım için destek hattımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • Satılan ve kiralan bu Infinity 401 modelinizin arayüzünde manuel vpn bilgileri girmek için l2tp protokolü kısmı bulunmakta mı.?
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

NetMASTER Infinity 401 kablosuz modem VPN bağlantısında sadece IPSEC özelliğini desteklemektedir.
    Daha ayrıntılı bilgi ve yardım için Destek Hattımızı da arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • Merhaba,

Özellikle NetMASTER_ Binbaşı dan bir yol göstermesini rica ediyorum.

2 ay kadar önce artık lan portları çalışmayan 5 yıllık modemi Infinity 401 ile değiştirdiler.
    Sistem şu şekilde;
    Modemin odada kurulu ve arka portlardan 1.PC ye, 2.Uydu alıcısına, 3.de gigabit ile salondaki hub a bağlı.
    Salondaki 8 li hub da ise 7 alet kablolu olarak bağlı (Pc, uydu, Philips hue vs)
    Problem şu;
    3 den fazla lan bağlantısı yaptığım zaman lan bağlantılar ya ip almıyor yada alsa bile net bağlantısı olmuyor, wifi de bir problem yok.
    Pc yi formatladım değişmedi. salondaki hub ı değiştirdim düzelmedi.
    DHCP açık ve modemin DNS leri kullanıyorum.
    Direk modeme bağlı pc de bile aynı problem oluyor, ip alsa da dns çözmüyor sayfa açılmıyor.
    Bu sırada hub dahil bütün lan ışıkları yanıyor. Modeme hiçbir extra ayar yapmadım.
    Evdeki birçok aleti kablosuza çevirmek zorunda kaldım ama bazı işlemler için hızı yetersiz kaldığından verimli kullanamıyorum.
    Telefon açtığımda Kablonet bir problem gözükmüyor diyor.
    Zaman zaman kablolu 3 alet bağlı iken bile bu problem oluyor sonra kendiliğinden düzeliyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

• PashaX kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Konu ile ilgili olarak, Türksat ile görüşerek evinize bir test modem talep etmeniz problemin tespiti için uygun olacaktır.
    Daha ayrıntılı bilgi için Destek Hattımızı da arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
  • Teşekkür ederim
  • İhtiyacı olan için satılık Netmaster infinty 401 modem + Neta 8900 receiver :

https://forum.donanimhaber.com/satilik-netmaster-infinity-401-modem-neta-8900-hd-receiver--134340418#134340418

• Yeni taşındığım eve 24mb'a kadar uydunet bağlattım modem olarak infinity 401 geldi. Modemden memnun değilim. Eski evimde yine 24mb'a kadar abonelik ve cbw383zn kullanıyordum.

İki konu var memnun olmadığım.
    1- Telefonum g2 ve eski evde 2.4ghz'da 24mb hıza ulaşabiliyordum. Bu modemde 2.4ghz'da modemin yanındayken bile 4mb zor görüyorum. 5ghz'de 22lere kadar cıkabiliyorum.
    2- Telefondan wifi'ya bağlı olduğum halde bir süre sonra internet bağlantısı kopmuş oluyor. Telefon üzerinden mobil veriye geçip tekrar wifi'ya geçtiğimde normale dönmüş oluyor. Bu sorun telefondan kaynaklı değil cünkü ne iş yerimde nede başka bir yerde bu tarz sorunla karşılaşmadım.

ubee netmasterdan daha mı iyidir? öyleyse değişim talep edeceğim.
  • Visam Lord kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,
    Konu ile ilgili olarak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla.
  • Visam Lord kullanıcısına yanıt
    NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Valla hocam aynı sorunu bende yaşadım. CBW-383Z4 kullanıyordum 5-6 yıllık makine cayır cayır çalışıyordu. 5Ghz li yeni modem olsun diye aldım ama pişman oldum. CBW-383Z4 te 3dbi anten olmasına rağmen 2 yan oda da full hız alırken bu modemin 2.4 Ghz inde 3-4 mbps veriyor anca. 5dbi anteni olan yeni modem, 3dbi gibi wifi nasıl veremez anlamıyorum. hayır full çekiyor gösteriyor ama hız yok. teknik ekibe soruyorum 5g nin alanı dar hızı yüksek, 2.4g nin alanı geniş hız düşük diyor ne anladım ben bu işten.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.