Şimdi Ara

Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
31
Favori
72.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 160
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 3 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 31
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • NetMASTER_ (85 mesaj) Charmlander (20 mesaj) abyss_ati (16 mesaj) BlackLead (12 mesaj) Be-Mine (10 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (208 mesaj) Mobil (82 mesaj) Tablet (11 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (23 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> KabloNet >> Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2251 Mesaj
    Valla bence işin çok zor hiç zorlama derim...Adamlar durup durup bir yazılım güncellemesi gönderiyorlar cihaza, bütün sistemin altüst oluyor durduk yere...2 tane Z4 cihaz vardı bende zamanında, birini balkondan aşağı fırlattım, diğerini de bedelsiz olarak, küfür yememek şartıyla DHForum'da bir üyeye hediye ettim 😉😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    90 Mesaj

Ben de açıkçası bir kere denedikten sonra bağlamayı başarırsam kullanacağım ama herhangi bir sorun yaşarsam yeni modem alacağım. Keenetic Omni modeli zaten aklımdaydı bir süredir. Teşekkür ediyorum tekrar.

|
    |
    Charmlander kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1195 Mesaj

merhaba arkadaşlar,

evdeki docsis 3.0 uydunet netmaster modemim bozuldu. ikinci el bir cihaz alsam onu taksam sorun olur mu yine docsis 3.0 olacak şekilde ?

tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim.

• Kurmay Yarbay
    17932 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

merhaba arkadaşlar,

evdeki docsis 3.0 uydunet netmaster modemim bozuldu. ikinci el bir cihaz alsam onu taksam sorun olur mu yine docsis 3.0 olacak şekilde ?

tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim.

İkinci el alacağınız modemin CM-MAC bilgisini müşteri hizmetleri ile paylaşıp uygunluk onayı almanız ve kaydını yaptırmanız gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

İkinci el alacağınız modemin CM-MAC bilgisini müşteri hizmetleri ile paylaşıp uygunluk onayı almanız ve kaydını yaptırmanız gerekiyor.

Alıntıları Göster

eyvallah hocam

|
    |
  • Onbaşı
    17 Mesaj
    Hayırlı geceler dilerim öncelikle konuya kafadan girdiğim için affola, bugün bi abimiz bu Netmaster CBW-34ZN Modem almış başkası zamanın da Türknet üzeri alım yapmış yıllar sonra da bizim abiye satmış, ancak ne yazık ki ne kadar aradıysam da, Wifi ismi ve şifresi dışında değiştirilebilir bir kısım göremedim ttnet abonesi kendileri ama ttnet den verilen kullanıcı adı ve şifresi bu modeme girilemiyor mu, illa Türknet aboneliği mi almak gerekiyor bu modemi kullanabilmek için. Şimdiden teşekkür ederim uzun uzun araştırdım ama bu konuya cevap bulamadım umarım bilgisi olan birileri yardımcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    17056 Mesaj

Yine yazılım güncellemesi mi geldi ? 4 kere reset atıldı modele demin. Eski sürüm neydi bilmediğim için karşılaştıramıyorum.

Şu an yazan sürüm; CBW-383ZN_0081.545.392116mp5.799.019

Ben harici router alıp, bunu da bridge mode olarak kullanıyorum. Kurtuldum sayılır ama geçenler de yine güncelleme geldi herhalde. Ondan sonra internet berbat olmuştu, hız testlerinde hep 100mbit olarak başlıyor 30'a falan düşüyordu. Bakalım düzelecek mi o durum.

• Yarbay
    2907 Mesaj

Yurt dışı pingler şu an 250 civarına sabitlenmiş durumda. Oyunlarda ve hız testlerinde, tracert komutlarında hepsinde 300'e yakın ping gösteriyor. Ne oldu ki acaba? IP de değişmiş.

|
    |
  • Yüzbaşı
    578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Yine yazılım güncellemesi mi geldi ? 4 kere reset atıldı modele demin. Eski sürüm neydi bilmediğim için karşılaştıramıyorum.

Şu an yazan sürüm; CBW-383ZN_0081.545.392116mp5.799.019

Ben harici router alıp, bunu da bridge mode olarak kullanıyorum. Kurtuldum sayılır ama geçenler de yine güncelleme geldi herhalde. Ondan sonra internet berbat olmuştu, hız testlerinde hep 100mbit olarak başlıyor 30'a falan düşüyordu. Bakalım düzelecek mi o durum.

4 ay önce ki güncelleme versiyonuna bu adresden bakabilirsin. Sanırım bu 4 ay içinde güncelleme gelmiş.

• Emekli Yönetici
    17056 Mesaj

evet güncelleme gelmiş, 0.17 0.19 olmuş  

|
    |
    tanerss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4154 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dexter61

Arayüze belirlediğim şifre ile giriş yapamıyorum neden? modemi resetleyip yeni şifre belirledim onlada giriş yapamıyorum.

• Yüzbaşı
    260 Mesaj

Bu modemi bridge olarak kullanmak için ARAYÜZDE yapılması gerekenler aşağıdaki gibi midir? Router aldım çünkü.

1-   Önce Kablosuz başlığından devre dışı yapmak

2-   Sonra durum ve güvenlik seçeneklerini takip edip oradaki MOD u bridge yapmak.

Yeterli mi bu aşamalar?

|
    |
  • Yüzbaşı
    918 Mesaj

Allahını seven, bu iğrenç modemi en efektif şekilde kullanacak ayarları atsın üstüme. Rezalet kere rezalet.

• Yarbay
    6726 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tanura

Allahını seven, bu iğrenç modemi en efektif şekilde kullanacak ayarları atsın üstüme. Rezalet kere rezalet.

hocam naptın?

teledünya yı arayıp daha yeni modelle degistirin mi desek?

• Yüzbaşı
    708 Mesaj

Hocam bu öyle dandik modem ki benim arayüze girmem için restart atmam gerekiyor yoksa hiçbir şekilde kabul etmiyor şifreyi.

|
    |
    Dexter61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    873 Mesaj

Bu aptal modemin arayüzüne bir iki kez girdiğinizde daha sonra şifrenizi kabul etmiyor, resetlemek zorunda kalıyorsunuz. Son güncellemelerden sonra böyle oldu. Var mı aynı sorunu yaşayan?

• Yarbay
    5215 Mesaj

Bende de aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mozzika kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    918 Mesaj

Diğer modeli ne acaba? Benim vodafone internetim onları mı aramam lazım ki

|
    |
    gimmeluck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1411 Mesaj

Sayın Kullanıcımız,

Sorun modemden kaynaklanmamaktadır.

Tarayıcınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Farklı bir tarayıcı ile deneyebilir veya tarama verilerini temizleyerek ilerleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

|
    |
  • Yarbay
    5594 Mesaj

Aynen oyle hocam...

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
anzer balı
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.