Şimdi Ara

Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA! (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
786
Cevap
68
Favori
86.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk sayfadaki ayarlar güncel mi arkadaşlar?
  • Merhabalar, bu modemi bridge modda kullanırken kabloses üyeliği için telefonları bu modeme bağlayıp kullanabiliyor muyuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    Evet
    Değerli Kullanıcımız,
    Modem bridge moda alındığında tek bir IP adresi verebileceğinden, kablolu veya kablosuz olarak modeme bağlanan sistemler IP adresi alamayacağı için internet erişimi sağlayamazlar.
    Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için Destek Hattımız ile görüşebilirsiniz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • @NetMASTER_ne demek istediğinizi tam anlamadım. bridge mode olarak kullanırken bir router ve bir telefon bağlayacağım, bu mümkün değil mi?
    @cormen teşekkürler.
    Değerli Kullanıcımız,
    Modemin arkasında modemden IP adresi alarak internete girmesi için telefon veya pc kullanılamaz, ancak kendisi IP üreten router gibi cihazlar takılabilir.
    Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için Destek Hattımız ile görüşebilirsiniz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
    Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Adam modem bridge modda iken Kabloses üyeliğim (TEL1, TEL2) çalışır mı diye soruyor...
  • Değerli Kullanıcımız,
    Modem bridge modda iken kabloses üyeliğiniz çalışır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için Destek Hattımız ile görüşebilirsiniz.
    Saygılarımızla.
    WPA2 - Güvenlik Açığı Hakkında Açıklama
    Sayın Kullanıcılarımız,
    Chipset üreticimiz Broadcom Corp.’un yaptığı açıklamayı paylaşmak isteriz.
    Broadcom, bir istemci (client) veya tekrarlayıcı (repeater) modunda çalışmadıkça AP'lerin bu güvenlik açığından etkilenmediğini doğruladı.
    Kablo modem (CBW-700, CBW-383Z4, CBW-383ZN, Infinity401) kullanıcıları da bu durumdan etkilenmemektedirler.
    Çünkü kablo modem cihazları, kimlik doğrulamanın harici bir cihaz veya istemci tarafından yapıldığı bir istemci (client) veya tekrarlayıcı (repeater) olarak çalışmazlar.
    Bu konu WDS işlevi ile ilgili olup, WDS fonksiyonunu kullanmayan kullanıcılarımız için herhangi bir risk bulunmamaktadır.
    Önümüzdeki yakın süreçte FW güncelleştirmeleri yapılacak ve buradan da duyurulacaktır.
    Saygılarımızla.
    Yaklaşık 3 aydır wi-fi bağlantım kopmaya başladı. 1 yıldan fazla süredir böyle bir problem yoktu oysa ki. Teknik desteğiniz "uydunet kaynaklı ama onlara anlatmanız zor olur" dedi. Uydunet 'i aradım, ekip uğramadı bile. Modemi fabrika ayarlarına döndürdüm. Kablosuz ve diğer ayarları teker teker ve birlikte değiştirerek hemen her kombinasyonu denedim. Yeni ipad aldım, onda da aynı sorunu yaşadım. Cihazın kablosuzunu kapatıp açınca bir süre interneti kullanabiliyorum. 15 dakika internete bağlanacaksam 6-7 defa "wi-fi aç-kapa" yapıyorum.
    Modemi uydunet güya bedava verdiği için dava edip para almak için de süper anlayışlı bir hakim bulmak lazım ki çok zor. Ben ne yapacağım şimdi söyler misiniz? Şu kadar aynı problemi yaşayan kullanıcı varken "biz problemli bir cihaz üretmişiz, özür diliyor ve hepsini piyasadan geri çağırıyoruz" demek en azından size biraz itibar sağlar da ileride ürünleriniz tercih sebebi olmaya devam edebilir.

• Değerli Kullanıcımız,

Konu ile ilgili olarak bize özel mesajdan iletişim bilgilerinize bildirebilirseniz, sorunun çözümü için yardımcı olabiliriz.

Saygılarımızla.
  • Elimde boşta tplink wr340g router var. Bu modeme baglasam, modemin wireless özelliği ni kapatıp router ile kablosuz bağlantı sağlasam, kablosuz çekim gücü artar mı sizce modeme göre. Yoksa dene ve gör mü dersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada yazmayı unutmuşum. Bağlantı hızım 50 mbit, router da ise 54mbs yazıyor, ikisi birbiriyle ilgili mi bilmiyorum.

• disintegrators D kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Belirtmiş olduğunuz TP-LINK cihazı 11g modunda ve 54 Mbps’ ye kadar destek verdiği için kablosuz bağlantıda sizin beklentilerinizi karşılamayacaktır. 11n modunda çalışan ve bant genişliği 300Mbps kablosuz bağlantı hızı bulunan bir cihazla istemiş olduğunuz bağlantı tipini sağlayabilirsiniz.

Saygılarımızla,
  • Teşekkürler. Denedim ve verim anlamadığımı kendim de tespit ettim. Modem daha verimli. Aşağıda bahsettiğim yöntemlerle büyük ölçüde çözmüştüm. Sadece evde modeme uzak odada hızımın %100üne yaklaşmak adına denemek istemiştim.

https://forum.donanimhaber.com/netmaster-cbw-383z4-wifi-sorunu-yasayanlar--124932969

Bol wifi yayini olan apartman vs gibi yerlerde, Sanırım en randimanlisi çekim gücü yüksek yeni teknoloji 5ghz router edinmek. Benim için 383z4 yeterli olduğuna kanaat getirdim. Saygılar.

• Bu modemde en fazla 9. Kanal mi seçilebiliyor yani 9dan fazla kanal yok mu şimdiden teşekkürler

• arabakovalayankamyon A kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Kablosuz ayarlarda, Kontrol Kanalı seçimleri, Bant genişliğinin 20Mhz/40Mhz seçimlerinin ardından kontrol kanalları farklılık göstermektedir. Sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz için destek hattımızla irtibata geçmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetMASTER_ -- 26 Ocak 2018; 11:22:53 >
    Band genişliğinde 40 mhzyi secemiyorum otomatik olarak ayarlanmis acaba manüel olarak 40 mhzye alabilirmiyim

Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA!

• arabakovalayankamyon A kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Sayfanın altında bulunun OBSS Varlığı ‘0 Devre Dışı’ olarak seçildiği durumda Band Genişliğiniz 40Mhz olacaktır. 802.11n Modu göndermiş olduğunuz tabloda ‘Kapalı’ olarak gözükmektedir o ayarı 'Otomatik'te tutmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabakovalayankamyon

Band genişliğinde 40 mhzyi secemiyorum otomatik olarak ayarlanmis acaba manüel olarak 40 mhzye alabilirmiyim

Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA!

OBSS Varlığı kısmını değiştirirseniz 40 aktif olur. bu ara da modem netmaster ın hangi modeli ?

edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBaterist -- 26 Ocak 2018; 17:24:11 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.