Şimdi Ara

Netgalaksi kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
1.146
Cevap
23
Favori
65.467
Tıklama
Giriş
    Yaklaşık bir aydır bu iss yi kullanıyorum bunun iki haftası şehir dışındaydım. 35 megabit fiber güya. 30 ları görmek zaten çok zor da iki gündür sürekli bağlantı kopuyor. Öncesinde de sürekli hız düşüktü. İlk faturayı ödeyip ayrılırım gibi görünüyor.

Aynı altyapıyı kullanıp da nasıl bu kadar kötü oluyor anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İstanbul Maltepe'deyim, altyapı Türksat 100mbit veriyor. Netgalaxi 35mbit düşünüyorum hız da ve ping de sıkıntı olur mu?

|
    |

hocam öncelikle yanlışmı yazdın diyecem ama bariz türksat yazmışsın. benim sana önerim sen hiç yerinden kıpırdama..

sıkıntı olurmu bilmem de başa bela oldukları kesin.
    |
    |
    WightPro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naber? -- 24 Ağustos 2019; 2:0:28 >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    ForzaEagles

İyi akşamlar arkadaşlar. Yalin fiber 24mbps 60tl. AKN siz yalin 24mbps 55tl görünüyor. İkisi de kotasiz. Farki ne bilen var mi? Gebzeye yeni taşındık. Evimin altyapisi 80 mbps ye kadar destekliyormus. 24mbps almayi düşünüyorum. Memnun kalir mıyım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    199 Mesaj

Fiber olan 60 TL
    Vdsl olan 55 TL

Vdsl alt yapı var ise 35mbps hız 60 TL 5 tl fark için 24mbps tercih edilmez.
    |
    |
    ForzaEagles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ForzaEagles

Bugün netgalaksi müşteri hizmetleri ile telefonda görüştüm. Binaniz yüksek internet hizlarini karşılıyor fakat yeterli Vdsl portu şuan yok Adsl verebiliriz onu da 16mbps verebiliriz max dediler. Bölgedeki birisinin internetini kapatmasini mi beklemem lazim nasil oluyor bu olay? Yada şimdilik 16 alip daha sonra mi üst hizlara geçiş yapsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForzaEagles -- 26 Ağustos 2019; 11:35:13 >
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Bugün konuştum 16/2 internet bağlatıcam. Altyapı 96mbit destekliyor ve santrale çok yakınmışım. Bina girişini etiketleyip bırakıyor gerisini siz bağlıyorsunuz dediler. 2 kabloyu birbirine bağlıyacaksınız biz yaparsak 150TL alırız dediler. Bu nasıl olucak? hiçbir bilgim yok.

|
    |
    tam superonlinea geçiş için başvuru yaptım, netgalakside hiç göremediğim hızları görüyorum iki gündür. zaten 12 mbpsye kadar alabiliyordum modemde 10a düşüyordu iki gündür hem fast.com da hem speedtestte 9,5 görüyorum. düşme de yok sürekli böyle 1 saat aralıklarla hafif dalgalanıyor gene ama, 5 aydır sunamadığı hizmeti şuan veriyor neyse. zaten berbat altyapımı netgalaksiyle süsleyerek iptv de hiç bi şey izleyemedim. sezon başladı dayanamıyorum. 100 liraya 12mbps sınırsız bağlattım. ucuz mu ucuz ama kalite konusunda hafif sıkıntıları var netgalaksinin. neyse kısa keseyim geride kalan arkadaşlara Allah sabır ve güzellikler versin. Umarım güzel günlerde tekrar buluşuruz netgalaksi. Görüşmek üzere.

bende bugün ttnetten netgalaksiye geçiş yaptım, ayın 22'sinde sözleşmem ttnet ile bitiyordu, evrakları 1 hafta önceden gönderdim, 21'inde geçiş işlemi başladı, ayın 26'sı sabah saatlerinde geçiş işlemi tamamlandı.

75mbps tarifesini kullanıyorum, snr margin şu an iyi. cgnat sorun olabilir diye düsünüyordum ki şöyle birşeyle karşılaştım,

modemde ip 100.64.7.6, whatsmyip/speedtest sitesinde 212.156.129.190 olarak gösteriyor. oops! cgnattayım.

* speed test sonucum türksat kablo sunucusu

avrupada hemen hemen aynı hızlar şu an için***

gelelim cgnat durumuna, benim modemde isp kurulum alanında ipv6&ipv4 dualstack aktif halde. kendime ipv6 henüz yok fantaziye gerek yok diyerek "sadece ipv4" aktif halde olacak şekilde ayarladım. iss ayarlarında ipv4 olarak seçtiğimde

modem ip 185.224.1.184, whatsmyip/speedtest 185.224.1.184 ip aynı oldu :)

baglantıyı kopartıp tekrar baglandım 3 defa farklı 185 ile baslayan ip verdi.

75mbps hıza yaklaşmış yaklaşmamış şu an için umursamıyorum. 24mbps türk telekom kullanıyordum, 10-16mbps arası gidip geliyordu. "2-3 gün denerim" sürekli aynı hızı alacaksam 60 liralık pakete 35mbps düsürürüm hızı. FTTB binaya kadar fiber ondan sonra kablo ile baglanıyorum, testleri wifi ile yaptım, ethernet ile baglayıp tekrar bu konuyu güncellerim, akşam ve gece testleride yapıp buraya ekleyeceğim. türk telekom 24mbps yalın hattıma 125 lira fiyat teklif ett, şu an için 50 lira vermekten kurtuldum :). operatör değiştireceğim sürede burayı sık sık kontrol ettim, gelmek isteyen arkadaşlar için fikir olsun.

nperf.com sonucları eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmonotselcuk -- 26 Ağustos 2019; 15:23:1 >

• Teğmen
    199 Mesaj

Etiketlediği 2 renk kabloyu sizin dairenin içne gelen kabloya bağlayacaksınız. tabi sizin daireye gelen kablonun hanigisi olduğunu da tespit etmeniz gerekli.
    |
    |
    AED07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam netgalaksi ile 16Mbps hız sıkıntı çıkarabilir 8-6mbps arasıda hız alırsınız oda video falan izlerken sinirinizi zıplatır. kablonet hizmeti olduğunu yazmıştınız sanırım varsa ona bakın derim.

port olayını bulunduğunuz bölgedeki telekom santraline gidip durumu anlatın,kesin boş port vardır gerekirse dilekçe yazın.Hep port yok denir, direkt santrale başvursanız çözülebilir port sorunu.
    |
    |
    ForzaEagles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: AED07

tam superonlinea geçiş için başvuru yaptım, netgalakside hiç göremediğim hızları görüyorum iki gündür. zaten 12 mbpsye kadar alabiliyordum modemde 10a düşüyordu iki gündür hem fast.com da hem speedtestte 9,5 görüyorum. düşme de yok sürekli böyle 1 saat aralıklarla hafif dalgalanıyor gene ama, 5 aydır sunamadığı hizmeti şuan veriyor neyse. zaten berbat altyapımı netgalaksiyle süsleyerek iptv de hiç bi şey izleyemedim. sezon başladı dayanamıyorum. 100 liraya 12mbps sınırsız bağlattım. ucuz mu ucuz ama kalite konusunda hafif sıkıntıları var netgalaksinin. neyse kısa keseyim geride kalan arkadaşlara Allah sabır ve güzellikler versin. Umarım güzel günlerde tekrar buluşuruz netgalaksi. Görüşmek üzere.
    Bende iptv'deki sorundan dolayı turknet'e geri dönüyorum, sezon başladı ama doğru dürüst bir şey izlenmiyor. iptv kullannalara kesinlikle tavsiye etmem.
    |
    |

• Teğmen
    199 Mesaj
    TurkNet'e geçtiğiniz de durumu, buraya yazarsanız memnun oluruz bende farklı servis sağlayıcıya geçmeyi planlıyorum 6.ay olacak neredeyse ucuz diye katlanıyorum işte.
    |
    |

Orijinalden alıntı: charles

TurkNet'e geçtiğiniz de durumu, buraya yazarsanız memnun oluruz bende farklı servis sağlayıcıya geçmeyi planlıyorum 6.ay olacak neredeyse ucuz diye katlanıyorum işte.
    Evrakları kargoladım sanırım ayın 1'i itibari ile geçiş tamamlanır, ben kardeşime ait turknet adsl kullanıcı adı ve şifresi ile modem kurulumu yaptığımda iptv'yi sorunsuz kullanabiliyordum, bu sebeple turknet'e geri dönüş yapıyorum, geçiş tamamlandığında sonucu buraya yazarım.

aynen bende bir başka firmanın şifresini girince gerçekten düzeliyor sırf iptv değil tüm yavaş olan herşey.

hocam süreç hakkında bilgilendirme yaparsan iyi olup net geldikten sonra hız tesleri ping oranları gibi..
    |
    |
    A.Bozoğlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.