Şimdi Ara

Netgalaksi İç Tesisatta Sorun Var Diyor Doğru Mu ? Hat Değeri ss

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Netgalaksi 8mbps 100 gb kotalı (akn değil) İnternetim var. Son zamanlarda hız çok azalıyor ve ve sık sık internet kopuyor. Destek bolümünden sorunumu yazdım aşşağıdaki adsl raporunu gönderdim. Müstakil bir mahalledeyim. Eski paslı kofrelerden oluşuyor mahallede internet hattı. İnternet istasyonuna baya uzağim diye biliyorum. Yıllar once forumda birine degerlerimi gösterdiğimde öyle demişti. Hat kaybım çok fazla oluyormuş. Ne dersiniz sizde emivime gelen dış kablolamada sınkıntı mı var ?

"Merhaba, Yaşamakta olduğunuz sorun iç tesisatınız kaynaklıdır. Bina içi kutunuz(ankastre) ile modem arasında ki kablosunun eskimesi, bağlantı yapısı olarak ek kullanılması ve/veya izolasyon kaynaklı sorunlardan dolayı ortaya çıkabilecek paket kayıplarınız olduğu görüntülenmektedir. Bundan mütevellit kablonuz ile ilgili gerekli onarım/bakım işlemlerini sağlamanız halinde sorun giderilecektir.". Dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu resme bakarak nasıl bu yorumu yapmışlar, gerçekten çok ilginç.

Modem arayüzünden SNR değerinin yazdığı kısmı paylaşabilir misiniz?

• Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam.

• 16 Mbps'i sorunsuz alabilirsiniz gibi gözüküyor. Yalnız upload kısmında daha önce hiç rastlamadığım değerler görüyorum. Modeme restart attıktan sonra, bu değerleri tekrar paylaşır mısınız?

• Farklı bir modemden test etme ihtimaliniz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • torquehp kullanıcısına yanıt
    Modem hatalı ölçüm yapıyor. Kapatıp açıp yeniden SNR değerlerinizi ekler misiniz? Eğer yine hatalı ölçerse farklı bir modemle test etmeniz gerekir.
  • Modem gün içinde birkaç defa kapanıyor. Dediğiniz gibi restart yaptım. Abone bilgilerimi girip kurdum. Her iki istatistik ekranını da atıyorum.

Hocam modeminiz yanlış ölçüyor. Başka modem var mı deneyebileceğiniz?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Malesef yok hocam. Belki birkaç gün sonra arkadaşımdan ödünç alıp getirebilrim. Bir sorum daha olucak müsadenizle. Benim elimdeki bu modem eski teknoloji bi ürün yanlış bilmiyorsam. Resetten sonra wifi çalışmıyor sadece kablo ile bağlanıp kurulum yapılabiliyor. Modern laptoplarda internet portu kaldırılıyor. Güncel modemler de kurulum için kablolu bağlanma şartı istiyor mu yoksa wifi ye girip oradan kurulum yapılabiliyor mu ?
    Hocam dilerseniz faturaya ek yeni bir modem alabilirsiniz taksitle.
    Sorunuzun cevabını ise maalesef bilmiyorum.

Aynen ödünç alıp deneyin hocam.

• AirTies modemlerde de kablosuz kurulum vardı diye hatırlıyorum. Hatta altlarında reset sonrası oluşturulan Wi-Fi şifresi yazıyordu. O şekilde kablosuz olarak bağlanıp arayüz ayarlarına erişebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam dilerseniz faturaya ek yeni bir modem alabilirsiniz taksitle.
    Sorunuzun cevabını ise maalesef bilmiyorum.

Aynen ödünç alıp deneyin hocam.
    Gerek yok sanırım hocam. Modem sağlıklı. Teknolojisi eski. Örneğin wifi b ve g var sadece. Bulunduğum muhitte 8-10 mbit ten daha fazlasını alamayacak olan ben için fazlasına gerek yok. Laptobumda internet girişi de var sadece modern laptoplar için böyle bir soru oluştu kafamda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

AirTies modemlerde de kablosuz kurulum vardı diye hatırlıyorum. Hatta altlarında reset sonrası oluşturulan Wi-Fi şifresi yazıyordu. O şekilde kablosuz olarak bağlanıp arayüz ayarlarına erişebilirsiniz.
    Restart sonrası wifi ışığı sönüyor. Kablolu kurulum yaparken arayüzden açmam gerekiyor hocam. Alt etiketine baktım. Seri numara ve mac adresi dışında herhangi bir şifre bulunmuyor. Benimkisi epey eski bir seri sanırım hocam. İrice bir şey zaten. Akrabalarımda gördüğüm minik huaweiden sonra eşşek kadar geliyor gözüme. Dünya idare dünyası :)
  • Siz 16 Mbps alırsınız gibi gözüküyor. 150-200 TL'lik bir modem alın derim.

Hocam dilerseniz ikinci el de olsa güncel bir modem alabilirsiniz. :) Hem daha yeni bir seri olmuş olur.

• Bende sürekli kopma hatta son günlerde 2 gün internetsiz kalma problemi yaşadım banada aynı cevabı vermişlerdi yaklaşık 3 gün önce... Bende işe koyulup eve elektrikçi çağırdım 1 ek yeri vardı 7 8 yıl önce kendim para bandıyla bağlamıştım :D zamanla kopup temassızlık yapmış. Elektrikçi onu düzeltip güzelce yapınca hiç bir sorunum kalmadı.
    Keza imkansız vs. dememen gerekiyor net galaksiye geçmeden önce netspeedde 75 mbps yi kayıpsız kesintisiz alabiliyordum. Ayrıca her bağlantı geldiğinde SNR ve hat zayıflaması değerlerini kontrol ediyordum ve bir problem gözükmüyordu bu nedenlerden dolayı bende sorun olamaz diyordum ama olabiliyormuş :)
  • NetGalaksi > diger firmalar herzaman benim için

2 yıldır müşterisiyim tek ciddi bir sorun yaşamadım : )

online oyunlardada pingim çok iyi cs:go da oyun içi pingim 50 60 arası bazen 35 50 arasıda oluyor 70 80 arasını çok nadir gördügüm oldu : )

35mbit sınırsız kota tarifesindeyim telefonsuz internet 80 tl ödüyorum 1 yıldan fazla süre 60 tl ödedim bu pakete sonra zam geldi tabi her firmaya geldiği gibi : )

ayrıca bina kablolarımızda çok pert bizim ona ragmen hiç ciddi sorun yasamadım :D

Müsteri temsilcisi ozellıkle cok ilgili. =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi since2002 -- 26 Aralık 2020; 18:53:37 >
  • Sorun iç tesisatınız kaynaklıdır. Hatta burda anlattım nasıl çözdüğümü https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147399840

• Net galaksiden memnun musunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bu modem tarihi eserlik olmuş Modem hakkı rahmetine kavuşmuş.Ucuz sizin bütçenizi sarsmayacak olan Tp link 9970v3 modemi 100 tl civarlarına 2.el bulabilirsiniz garantili şekilde bir bakın derim.

Hattınız Vdsl2 destekliyor modem değişikliğinde daha yüksek hızlar alabilirsiniz.Kablonuzda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum farklı bir modem deneyin çözüme kavuşacaksınız.

Yeni tip modemlerde otomatik internet erişimi sağlanabiliyor.Kablosuz kurulum isterseniz modem altındaki varsayılan kablosuz şifrenizi girerek modem arayüzünden kurulum gerçekleştirebilrsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.