Şimdi Ara

Netgalaksi Hız Düşüklüğü Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcutta TT abonesiyim. Taahhütüm yıl sonunda bitiyor. Bi arkadaş bi süre netgalaksi denedi fakat modem 70leri gördüğü halde aktif kullanabildiği hızım 20 civarı olduğu için turknete geçti.

Netgalakside bu tarz ciddi farklar oluyor mu? Mümkün mü böyle bi durum? Kullanıcıya özel bi durummu yoksa genel olarak aktif saatlerde netgalaksi sapıtıyor mu? Eğer herkes bu sıkıntıyı yaşıyorsa baoşa beklemenin anlamı yok. Turknet halihazırda cayma bedellerini 480tl ye kadar karşılıyor. Turknete geçiyim boşa zaman dolsun diye beklemeden.

Ne önerirsiniz?

• Bende netgalaksi 75 mbit kullanıyorum. Akşam 6 11 arası hız 4-10 mbit arası sürünüyor. Anadolu yakasındayım. Arayınca ilgileniyormuş gibi yapıyorlar. Kayıt açıyorlar. Geri dönüşte yapmıyorlar. Yurt dışı çıkışlarıda rezalet 55 mb ios uygulaması 25 dk da indi. Kullanan biri olarak önermiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 mbit netgalaksi tarifesindeyim.14 mbit civarında hız alıyorum.

Bu olaylar kullanıcıya konuma göre degişiyor galiba.Netgalaksi böyle sorun yaşayanda var yaşamayanda neye göre bilemiyorum.

Türknet kullanırken arkadaşımı turknet geçirdim.3 yıldır aynı binada Türk telekom kullanıyordu Türknet geçti internet gitti.Arıza kaydı vs hak getire bir türlü sorunu çözemediler yıllardır interneti kullanıyorlar.Üzerine birde 35/40 TL civarında fatura ödediler.

Daha sonra farklı firmaya geçmeye çalıştılar alt yapı yok dediler nasıl yok kaç yıldır kullanıyordular zor bela milenicom nasıl olduysa altyapı var dedi şuan kullanıyorlar.

Ben 35 Mbit türknet kullanıyordum zamlardan sonra hızı düşürerek netgalaksi geçtim.

Yıl sonunu beklemek istemiyorsanız Türknet taahhüt karşılıyorsa geçebilirsiniz.Hız vs itibariyle Türknetten memnundum ama 75 TL yapınca netgalaksi geçtim hızı kendi istegimde düşürdüm.

Türknet kötü yanı çagrı merkeziyok seslihizmet yada oım den yazacaksınız.Netgalaksiçok büyük kurumsal birfirmaya benzemiyor ama şuanlık memnunum.

Yani Türknet'te sorun yaşayabilirsiniz bunun bir garantisi yok en iyisi aklınıza cebinize hangisi uyuyorsa onu deneyin.Türknet taahhüt karşılıyorsa oraya geçin ama kaç ay kullanmanız gerekiyor aksi halde sizden alırlar türknet sorun yaşayanlar var.

Eger netgalaksi sorun yaşayan arkadaşınız ile sizin lokasyon yakınsa belki aynı sorunu sizde yaşayabilirsiniz.Bu işler şans ben Türknet sorunsuz kullanırken yan binadaki arkadaşım kullanamadı ki o daha yenibina kaç yıldıt Türk Telekom abonesiydi.Bunu göz önüne alınca sizin sorun yaşacagınız yada yaşamayacagınızı kimse söyleyemez.Siz deneyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 17 Haziran 2019; 18:22:44 >

• Büyük risk ya. 16mbite 60tl ödüyorum. Taahhüt bitince 85 olcak muhtemelen. Netgalaksi acaip cazipti ama korktum son olaydan sonra. Bahsettiğim arkadaş maltepede ben ataşehirdeyim. Türknete geçersem 480i 12 ayda karşılıyor. Bi nevi taahhüt gibi olacak yani. Çok karışık bi durumdayım ya. Acaip kararsız kaldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Büyük risk ya. 16mbite 60tl ödüyorum. Taahhüt bitince 85 olcak muhtemelen. Netgalaksi acaip cazipti ama korktum son olaydan sonra. Bahsettiğim arkadaş maltepede ben ataşehirdeyim. Türknete geçersem 480i 12 ayda karşılıyor. Bi nevi taahhüt gibi olacak yani. Çok karışık bi durumdayım ya. Acaip kararsız kaldım.
    Size kalmış kim ne dese boş.

Türknet baglattınız bir sorun yaşadınız sorun çözülmezse asıl sorun orda başlar iptal ettirmeye kalsanız 480 TL ödediklerinden illa para isterler.

Ama türknette sorun yaşamazsanız destekleyen en yüksek hızı aldıgınızdan hızınız artar 75 TL sabit paket + 1000 dk.

Türknet sorun yaşayanları bir araştırın.

Bence taahhüt bittiginde istediginiz firmaya geçin.Türknette sorun yaşarsanız taahhüt bozma ücreti başınıza dert açar.Belki de sorunsuz türknet kullanırsınız ben kullandıgım süre boyunca memnundum türknetten yada netgalaksai,netspeed ve milenicom gibi firmalara da bir bakın.

Ben yaşadıklarımı bildiklerimi yazdım gerisi size kalmış iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 17 Haziran 2019; 18:20:55 >

• ben de netgalaksi kullanıp hiç sorun yaşamayanlardanım.
  • Tam arada kaldım ya.

Türknetin cayma bedeli karşılaması güzel. Ama sorun yaşarsam çakılır kalırım 12 ay daha. Taahhüt bitimi için 5 ayım kaldı. Bi aklım bekle diyor.

Netgalaksi favorimdi ama geçiş yapan arkadaşım 10mbiti geçemediğini söyleyip turknete geçiş yaptı. Bakalım orda ne yaşayacak.

Türknete bağlı kalmamak için taahhüt bitimini bekleyip taahhütsüz ordan oraya zıplama yapmak mantıklı gibi ama yinede emin olamıyorum.

Türknette sorunsuz kullanacağımı bilsem 1dk düşünmem ama sorun yaşarsam boşuna cayma bedeli ödemiş olcam o da işime gelmez.

5 ay daha beklemek daha doğru değil mi sizce de?
  • quote:

Tam arada kaldım ya.

Türknetin cayma bedeli karşılaması güzel. Ama sorun yaşarsam çakılır kalırım 12 ay daha. Taahhüt bitimi için 5 ayım kaldı. Bi aklım bekle diyor.

Netgalaksi favorimdi ama geçiş yapan arkadaşım 10mbiti geçemediğini söyleyip turknete geçiş yaptı. Bakalım orda ne yaşayacak.

Türknete bağlı kalmamak için taahhüt bitimini bekleyip taahhütsüz ordan oraya zıplama yapmak mantıklı gibi ama yinede emin olamıyorum.

Türknette sorunsuz kullanacağımı bilsem 1dk düşünmem ama sorun yaşarsam boşuna cayma bedeli ödemiş olcam o da işime gelmez.

5 ay daha beklemek daha doğru değil mi sizce de?
    Ataşehirdeyim bende. İlk mesajda yazdığım gibi durum. Tam merkezdeyim. Migrosun orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BhdrBss

Ataşehirdeyim bende. İlk mesajda yazdığım gibi durum. Tam merkezdeyim. Migrosun orada.

Alıntıları Göster
    Sen tam merkezdesin ven varyapın arkasında mustafa kemaldeyim.

Senin orda böyle sorun yaşıyosan ben ne yaşarım tahmin bile edemiyorum.

En iyisi taahhütü bitirip öyle kıpraşmak. Yoksa bu sefer turknetle uğraşmak zorunda kalıcam gibi.
  • quote:

Sen tam merkezdesin ven varyapın arkasında mustafa kemaldeyim.

Senin orda böyle sorun yaşıyosan ben ne yaşarım tahmin bile edemiyorum.

En iyisi taahhütü bitirip öyle kıpraşmak. Yoksa bu sefer turknetle uğraşmak zorunda kalıcam gibi.

Alıntıları Göster
    Bağlantı değerlerim çok çok iyi. Kayıt açtırdığımda hat değerleri çok iyi ama nasıl oluyor düşük hız alıyorsunuz diye bana soruyorlar

Netgalaksi Hız Düşüklüğü Problemi

• Oha harbiden. Bu değerlerde nasıl sorun yaşatabiliyorlar ya?
  • quote:

Oha harbiden. Bu değerlerde nasıl sorun yaşatabiliyorlar ya?
    Turknete geçsem aynı sorunu yaşarım diye Kablonet düşünmeye başladım.
  • Taahhüt yok sonuçta. Bence dene türkneti. Olmadı milleniyi. Benim taahhüt olmasa gezer dururum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence Net Speed kullan. 1 yıldır abonesiyim 10 numara türkiye şartların da en iyi İSS bence.
  • Aman ha arkadasim, turknete zamdan dolayi tepki olsun diye netgalaksiye gectim. Lanet olsun gecmez olaydim. 75diye anlastik, en fazla 30 40 verdi hiz olarak. Ama genelde 10 20 arasi oluyor. Bazen 1 mbitin altina düşüyor. Stabil değil kesinlikle. Aradigin zaman ariza kaydı aldik diyorlar fakat geri donus yok. Tekrar turknete geciyorum. En azindan paramin hakkini aliyim yeter. Bu arada bende maltepe istanbuldayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.