Şimdi Ara

Başlık silinebilir. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
44
Favori
84.156
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.
    Elimde modem yok. Modem tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Kartal'da ki iş yerime bağlattım. 8/200 kotalı paket. Hız stabil 8 download 1 upload alıyorum. Ping 20 lerde.
    Başvuru yaptığım gün evrakları kargoladım. 3. gün bağlantım yapıldı kullanmaya başladım.

Kurulumu ve bağlantıyı kendim yaptım herhangi bir ücret ödemedim.

Benim için tam bir f/p diyebileceğim internet hizmeti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F/p modem tavsiye edin arkadaşlar. Elimde modem yok.

• Fiber abonelikte dairedeki modeme kadar fiber kablo çekiyorlar mı, yoksa binadaki kutuya kadar fiber kablo, sonrası bildiğimiz bakır tel mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Frk_Plt kullanıcısına yanıt
    20 yıllık eski modemlerde aynı işi görüyor farketmez ben kullanıyorum burayada geçiş yapacağım, fiber hızlı hat için fiber modemi alınır çok para verme hepsi aynı

• Peki bu hız 8 mbps HD Netflix de sorun çıkarırmı? Netflix ile deneyen oldu mu?
  • Ucu ucuna yeter, bunun bir tablosu vardi ama deneyimlerime gore sd ve hd ye yeter 4k ya yetmez

Cunku minimum 3 , hd icerik icin 5 , 4k icinde 20-25 arasi gerektigi yaziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Frk_Plt

Merhaba. Evde prizde girişler var görünüyor. Tel hattı var diyebilir miyiz?
    Bence yeterli değil. Binanız eski ise iç hat kullanılamaz duruma gelmiş olabilir. Benim binada öyleydi ve harici çektik hattı.
  • Samsun yok...
  • Evde hem tcell fiber hem de 6 7 yıldır kullanılmayan(fiberden önce tt adsl ile kullanıyordum) telefon hattı var. Fiber üzerinden bu tarife kullanılabiliyor mu yoksa illa telefon hattı üzerinden mi çekilmeli?

• Bazen soruluyor vesile oldu cevap verelim. Ayni hiz veya sartlarda hem dsl hem fiber neden tarife var diye

Yeni binalarda eger fiber basvurusu yapilip da fiber sebeke apartmana ulastirildiysa, apartmanin ic tesisatinda pstn yani eski tip bakir kablolu tesisat muteaahhitce hazirlanmis olsa bile, telekom o eve geleneksel telefon sebekesini baglamiyor

Bir kesin politika midir yoksa adam bulup ikna edilebilir mi bilmiyorum.

Bunun onemi ne derseniz, bazi sirketler cazip kampanyalarini fiber degil de dsl hat kiralayip satisina araci olarak sunuyorlar, extra net boyleydi mesela .. ama fiber secenekleri olmayabiliyor, veya fiyati farkli oluyor

E binanizda eski tip sebeke baglantisi yapilmadigi icin ana omurgaya, bunlardan istifade edemiyorsunuz

Fakat tersi gecerli degil, yani eski tip sebekeniz varsa ve fiber sokaga ulasti ise, fiber baglaniyor ama eski tip sebeke de aktif calismaya devam ediyor ve secim sansiniz oluyor

Peki eger sadece fiber varsa, telefon numaraniz ne oluyor derseniz, fiber kutu ile fiber tilgin modem arasinda ont isminde bir cihaz var, bir modulasyon kutusu, teknigine girmiyorum, bu cihazin bildigimiz telefonlara baglanabilen bir cikisi var

Yani IP telefon gibi modemden direk almayan, pstn gorevi goren ont cihazindan cikis alan bir sistem ile telefon kullaniyorsunuz

Tabi bu imkani sagladigi icin de ek maliyete katlanip esas bakir sebekeyi size sunmuyorlar, sizin de opsiyonlariniz daraliyor

• DÜn gece başvuru yaptım ama arayan soran yok
  • wiru5 kullanıcısına yanıt
    konuşacak bir şey yokki 3 gün sonra bağlıyor o yeterli, ben önümüzdeki ayın başı tarihini yazdım ozaman bağlasın

• @aslanoto Teşekkürler
    @atom-karınca bina eski değil test yaptığımda 82 mb hız çıkıyor

• Adresimizde kaç mbit destekliyor nereden bakıyoruz sitede goremedim

• dj_citax kullanıcısına yanıt
    https://netgalaksi.com.tr/yalin-telefonsuz-internet Altyapı Sorgulama

• Modem de veriyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Modem de veriyorlar mı?
    modemi verirlerse en az 100 TL modem ücreti çıkar oda en ucuzu sadece ADSL olanı,
    kişiye bırakıyor modemi istediğin modemi al, 8 ve 16 gibi paket kullanacaksan en ucuz eski 20 yıllık modemler kullanılabilir 15 TL den başlayan fiyatlara bulabilirsin, ikinci el sitelerde düşükden arat çıkar, ben bu eski modemi kullanıyorum hız testinden hattın desteklediğini aynen veriyor

• Çankırı var Kastamonu var Kirikkale var Yozgat var ÇORUM yok

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.