Şimdi Ara

Netflixte Ermeni Propagandası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
9.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Komik. birisi tarihteki olayı yanlış aktarırken diğeri gerçek dışı bir yapım. İkisini nasıl aynı kefeye koyabilirsin ki. Komik ki ne komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Netflix: Gaylığı, göçmen haklarını, feminizmi yücelten, Meriçleri avutan ideolojik bir platform.

Ama ters tepiyor. Bunlar Feminizm, LGBT propagandalarını göstere göstere yaparlarken izleyenler bu akımlardan daha da İĞRENİYOR.

Ermeni propagandasını bu tiplerin yapması bile Türklerin haklı olduğunun ispatı aslında. Ama yine de bu tarz sorunlara çözüm bulunmalı.

Ermeni lobileri her yerde, bizimse doğru dürüst lobimiz yok. Artık acilen devletin yurtdışında Türk lobileri oluşturmak için büyük bir hareket başlatması gerek.
    Katılıyorum,feminist medyadan sonra kadın hakları olaylarından iyice tiksindim.Haklı bile olsalar dinlemeye tahammül edemiyorum

• Ermeni Propagandası falan yok PRİM KASMAYA ÇALIŞMAYI BIRAKKK
  • Netflix izliyorum the walkıng dead . Esaretin bedeli matrıx . Son samuray . Nuh büyük tufan .vb . Ödüllü müthiş filmler izliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Ee napalım?

Hakan Muhafızla da Osmanlı propagandası yapıyorlar Dünyayı dengede tutan süper kahramanımız varmış falan filan.
    Tarihsel kurgu ile fantastik kurgunun ne olduğunu bilmeyen 23 forum üyesi.

Normalde lisede öğretilmiş olması lazım. Maalesef eğitimimiz çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Akp kabul edeli çok oldu.

Yabancılar için hazırladıkları savunma sitesinde dediği 1915 yılında soykırım suçu olmadığından soykırım yoktur diyor.

Bildiğin öyle olaylar var ama suçu olmadığından suç yok deniliyor.
    Mantık açısından ülkemiz çok zayıf. Bu cümleden ''Suç var ama suç değildi o zaman.'' anlamı çıkmaz.

1915 yılında soykırım suçu yoktu diyerek bunun tartışmaya kapalı olduğu anlatılmaya çalışılıyor. Bu tartışmanın yapılıp yapılamayacağı ile ilgili husustur. Eğer buradan tartışma yapılabilir sonucu çıkarsa o zaman ''Suçun varlığı'' tartışılır.
  • Fast Armenia check mi ne diye dış işleri bakanlığınca veya dış işleri bakanlığı destekleriyle hazırlanmış bir site var. Sözde Türk tezlerini savunuyor

Ama o zamanlar çok trajik olaylar oldu, fakat o dönemde soykırım suçu yok diye yazarsanız insanlar seni soykırımcı olarak tanımlar.

Düşünsene, sokağa çıkıp ben hep çaldım, ama hırsız değilim. Çünkü hırsızlık suçu o zaman yoktu desen insanlar seni nasıl tanımlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fast Armenia check mi ne diye dış işleri bakanlığınca veya dış işleri bakanlığı destekleriyle hazırlanmış bir site var. Sözde Türk tezlerini savunuyor

Ama o zamanlar çok trajik olaylar oldu, fakat o dönemde soykırım suçu yok diye yazarsanız insanlar seni soykırımcı olarak tanımlar.

Düşünsene, sokağa çıkıp ben hep çaldım, ama hırsız değilim. Çünkü hırsızlık suçu o zaman yoktu desen insanlar seni nasıl tanımlar?
    GERİYE YÜRÜMEZ İLKESİ nedir? İşlendiği iddia edilen suçla suçu düzenleyen kanun arasındaki tarih farkı durumunda ne savunması yapılacak bir öğren.

Ondan sonra ''SENİ NASIL TANIMLAR'' konusunun ''Köy kahvesindeki mehmet ağabey'' adlı kişiyi ilgilendirdiğini görebilirsin.

''Bu tarihte böyle bir suçun varlığı yoktu. Ben bu suçu işlediğimle ilgili tartışmayı kabul etmiyorum.'' Bu cümlenin suçun ''işlendiği'' ile alakalı bir mantıki ilişkisi yoktur. Ön tartışmadır. Suç varsa da yoksa da sorumluluk kabul etmiyorum, demektir. Hayır suçun işlenmesi ile ilgili husus tartışılacak dendiği zaman o zaman suçu işlemediğine dair savunmaya geçebilir. Önceden hiçbir halükarda sorumluluk kabul etmiyorum demek suçu kabul etmek değildir.

Köydeki muhalif Mehmet Ağa bu 2 konu arasında mantıki ilişki kurabilir. Ancak bu Köydeki muhalif Mehmet Ağa ile yakın arkadaşı Ahmet Ağa' yı ilgilendirir.

• Komedi tufanı. Belgelerle kanıtlanan bir şeyi hala savunabiliyorsunuz. Bu Osmanlı düşmanlığı nereden geliyor anlayamıyorum. Kötülemeye çalıştıkları, atılan iftiraların hedefi ittihad ve terakki cemiyeti, onu da bilmiyorlar

• Dünya böyle söylediğin için zaten sana katilsin diyor.

Sen ise tamam öldürdüm, ama sor bi niye öldürdüm modunda oluyorsun.

Koyduğun arşiv belgelerini yine kendin yalanlıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 13 Ağustos 2019; 23:18:27 >
  • quote:

Dünya böyle söylediğin için zaten sana katilsin diyor.

Sen ise tamam öldürdüm, ama sor bi niye öldürdüm modunda oluyorsun.

Koyduğun arşiv belgelerini yine kendin yalanlıyorsun
    Arkadaşım TEK TEK ANLATIYORUM.

SUÇ VAR VEYA YOK İLE İLGİLENMİYORUM. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

BU CÜMLE SUÇ İŞLEDİM DEMEK DEĞİLDİR.

Dünya böyle söylüyor dediğin Avrupa' nın ABD' nin köy kahvelerindeki zır cahiller. Coğrafya cahili bu insanlara göre Türkiye bir çöl ülkesi. BM Coğrafya ve tarih cahilleri üzerinden hareket etmiyor.
  • Anlamadığın nokta şu.

Türk tezi diye ortaya konulan herşey birbiri ile çelişiyor.

Ya adam gibi bir şey hazırlanıp kullanılır, ya da zarar vermemek adına bir şey yapılmaz.

Akp öyle hazırlanmış ki bir çuval inciri berbat ediyor.

Bir yerde ermeniler öldürülmedi diyor, diğer yerde tamam ermenileri öldürdük ama suç değildi diyor.

Sen yabancı olarak bunu okusan, aaa Türkler masummuş mu dersin yoksa katil mi? Bu siteler o zır cahilleri ikna etmek için hazırlanıyor, tarihçileri değil.

Daha kötüsü de o zır cahil dediğin adamlar teker teker ermenileri savunmaya başlıyor. Seçtikleri vekiller aracılığı ile eyelatlere resmi olarak tanıtıyor. Bir süre sonra zır cahillerin. oyu için bmye de bu olay gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 13 Ağustos 2019; 23:43:51 >
  • quote:

Anlamadığın nokta şu.

Türk tezi diye ortaya konulan herşey birbiri ile çelişiyor.

Ya adam gibi bir şey hazırlanıp kullanılır, ya da zarar vermemek adına bir şey yapılmaz.

Akp öyle hazırlanmış ki bir çuval inciri berbat ediyor.

Bir yerde ermeniler öldürülmedi diyor, diğer yerde tamam ermenileri öldürdük ama suç değildi diyor.

Sen yabancı olarak bunu okusan, aaa Türkler masummuş mu dersin yoksa katil mi? Bu siteler o zır cahilleri ikna etmek için hazırlanıyor, tarihçileri değil.

Daha kötüsü de o zır cahil dediğin adamlar teker teker ermenileri savunmaya başlıyor. Seçtikleri vekiller aracılığı ile eyelatlere resmi olarak tanıtıyor. Bir süre sonra zır cahillerin. oyu için bmye de bu olay gelir.
    Fast Armenia check yazdığım zaman hiçbir şey çıkmıyor. Kaynak atarsan ben de bir göreyim. ''Öldürdük de suç değildi.'' cümlesini tartışmaya devam edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Organismus

Bu mesaj silindi.
    1.Tehcir kanunu katletmek için değil.
    2.Tarihçiler böyle bir soykırımın yalan olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
    3. Almanya nasıl hitlerin yaptıklarının tazminatını ödediyse bizden de attıkları iftira sonucu tazminat isterler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Ermeni Propagandası falan yok PRİM KASMAYA ÇALIŞMAYI BIRAKKK
    Buradan neyin primi kasılabilir?

• İkisi de gerçek değil, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

İkisi de gerçek değil, değil mi?
    Tarihsel kurgu, tarihte gerçekten yaşamış/yaşanmış bir kişi/olay üzerinden kurgu yapmaktır.
    Kurgusal kısım kadar gerçek kısım da ağır basar.
    Seyirciler olayı yaşanmış farz eder, bilgi alır. İşin içinde bilgilendirmek de vardır. Tarihçilerden, kaynaklardan yararlanırsın. Danışman olur.

Fantastik kurgu, tarihle bağlantısı olmayan, olağan dışı yazarın hayal gücüne bağlı bir kurgudur. Ortada bilgilendirme gayesi 0’ dır. İnsanlar da izlerken bunun uydurma olduğunu bilerek izler. Yazar bir yerde bir şeyi çarpıtmama gayesi duymaz.

• Organismus O kullanıcısına yanıt
    Deden ne anlatti organismuz

• Organismus O kullanıcısına yanıt
    Anadolunun saf çomarlari ne oluyor, sen nerenin comarisin acaba

• RevengeRain kullanıcısına yanıt
    Ortada devlet mi kaldı? Şu an tek bir kişi ne derse o oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.