Şimdi Ara

Netflix, YouTube gibi dijital servislere RTÜK denetimi geliyor (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
3
Favori
29.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne diyordu: "Tivıtır, mivıtır hepsinin kökünü kazıyacağız... Evet evet hepsinin..."

• Insallah torrenti de yasaklarlar indirene para cezasi gelir iste siz o zaman gorun curcunayi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neytullah1

Eğer düzgün biçimde işleyecekse bence fayda getirir çocukların sıklıkla teknoloji ile haşır neşir olduğu bir çağdayız 3 yaşında ki yeğenim youtubede rastgele video izliyor Ablam bir uygulama yok mu zararlı videoları görmesini engelleyecek vs. diye de danıştı bana hatta.

Ama sanmıyorum ki düzgün işleyecek, Rtük yoluyla yine halkın internet yoluyla bilinçlenmesini engellemeye çalışacaklar Medya yetmedi adamlara

sorun teknolojide degil 3 yasindaki cocugun eline telefon veya ipad veren ailededir. 3 yasindaki cocugun yapacagi maksimum sey oyuncaklariyla oynamaktir. Yaptiginiz sey cocugun gelisimi icin cok ama cok yanlis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Insallah torrenti de yasaklarlar indirene para cezasi gelir iste siz o zaman gorun curcunayi.

Sadece Almanya , Abd ve Fransa'nın yaptığını mı yapacağız sizce ? İhtimal var ama çok zayıf.Ayrıca torrente para cezası getirmek Türkiye'nin aleyhine.Abd'nin filmi dizisi için Türk vatandaşına ceza kesmek ne kadar doğru ?

Kasada para kalmadi adamlar artik son kursunlari sikiyorlar nereye saldiracaklarini sasirdilar. Hic de dusuk bir ihtimal degil.

• zaten netflix'i içerik azlığından kapatmayı düşünüyordum bu da üzerine tuz biber olur.

millet la casa de papel'in ikinci sezonunu dizimag'den izlerken ben hala çıksın diye bekliyorum. bir de sansür gelirse artık torrentten başka yolumuz kalmıyor.

trarena davetiyesi olanlar mesaj atabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: o.z.n

zaten netflix'i içerik azlığından kapatmayı düşünüyordum bu da üzerine tuz biber olur.

millet la casa de papel'in ikinci sezonunu dizimag'den izlerken ben hala çıksın diye bekliyorum. bir de sansür gelirse artık torrentten başka yolumuz kalmıyor.

trarena davetiyesi olanlar mesaj atabilir

kardeş üzücü haber ise la casa de papel dizisi 2. sezonda final yaptı bile
  • Netflix yersiz olmuş ama youtube için gerekliydi.

• Puhu TV güle güle 45 yaşındaki adamların 20 yaşındaki kızlara çaktığı dizi güle güle

• BTK da boş durmuyor

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1615474/2e857ca7-970a-4e25-ad14-712b90a5946a.png[/simage]

• Devletler Tanrı rolünde ama Adaletsiz Tanrı mı olur? Asgari ücretten başla.... Tanrıyı sorgulamayan eşektir. Böylece gerçek Tanrıya ulaşırsın.

• Başlarim rtuk e... Bir vpn e bakar ;) opera browser akar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

quote:

Orijinalden alıntı: neytullah1

Eğer düzgün biçimde işleyecekse bence fayda getirir çocukların sıklıkla teknoloji ile haşır neşir olduğu bir çağdayız 3 yaşında ki yeğenim youtubede rastgele video izliyor Ablam bir uygulama yok mu zararlı videoları görmesini engelleyecek vs. diye de danıştı bana hatta.

Ama sanmıyorum ki düzgün işleyecek, Rtük yoluyla yine halkın internet yoluyla bilinçlenmesini engellemeye çalışacaklar Medya yetmedi adamlara

sorun teknolojide degil 3 yasindaki cocugun eline telefon veya ipad veren ailededir. 3 yasindaki cocugun yapacagi maksimum sey oyuncaklariyla oynamaktir. Yaptiginiz sey cocugun gelisimi icin cok ama cok yanlis.

Sorun teknoloji de..

Teknoloji ne kadar gelişirse kullanma oranınız o kadar artar.

Kullanma oranı arttıkça teknoloji evin içine daha fazla girer.

Evin içine daha fazla girdikçe bir çocuğun onu görüp isteme olasılığı daha fazla yükselir.

İsteme olasılığı her defasında yüksek olunca sizin mecburi bir biçimde verme olasılığınız da yükselir.

Mecburi bir biçimde verme olasılığı yüksek olunca dünyada genel bir sorun haline gelir.Buda Yanlış olsa da cehaleti doğuran veya aşırı kritik bir yanlış olmaktan çıkıyor.Çünkü genel sorunlara sıra gelene kadar kritik sorunlar genele yayılmayan sorunlardır.

Her şey bundan ibarettir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neytullah1 -- 6 Şubat 2018; 20:7:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Başlarim rtuk e... Bir vpn e bakar ;) opera browser akar.

Netflix gibi platformlarda VPN kullanmak yasaktır. Başka ülkelerdeki içerikleri izlemek için Opera VPN ile bağlandığımda izin verilmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

doğrudur hocam fakat siteyi komple engellerlerse sorun ortadan kalkacaktır aslında bu yöntemi önermemiz lazım mesela youtube yada facebookda rtük'e göre uygun olmayan bişey varsa site komple blocklanmalı en temizi böyle olur örnek wikipedia'a olduğu gibi

Pire için yorgan yakılmaz. Adam gibi içeriklerin ne günahı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sybercomp

quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Ya ebeveyn de yaptığı çocukla biraz ilgilenecek. Maşallah 3'er 5'er yapmasını biliyorlar. Ama bir çocuk bakımı kitabı okuyayım, bir ilgileneyim yok. Ver eline telefonu, ver eline tableti, koy tv nin önüne. Ebeveynler güvenli diye koymuyor tv nin önüne, şimdi kendimizi kandırmayalım, sussun otursun diye koyuyor. İstatistiklere göre cahillik arttıkça çocuk sahibi olma oranı da artıyor. Bu sebeple bu cahillikte insanlar 5'er 10'ar çocuk yapıyor. Telefon tablet kullanma yaşı 3'e inmiş. Bilinçli ebeveyn olsa hadi en azından zeka geliştirici oyunlar oynatır ki o bile dijital ortamda 5-6 yaşına kadar sağlıklı değil deniyor. Herkes yaptığı çocuğun izlediği filmdeki +16 +18 lerine, oyunlardaki +18 lerine dikkat edecek. Geçen şikayet vardı bir oyunla ilgili Türkiye'den tabi, "10 yaşındaki çocuğum çok şiddet öğrendi bu oyundan, hiç doğru değil diyor" Oyuna bakıyorsun +16 rated. E o oyunu bir de çocuğuna satın almışsın, orjinal kısmında şikayet ediyorsun. Oyunun günahı yok ki. Bir zahmet peydahladığın çocuğunu az takip et diyor.

İstediğini söyle kardeşim bu dediklerinin hiçbiri o işaretlerin saçmalığını ve çocukların uyanık olduğu bir saatte yayınlanmasını haklı çıkarmaz. Ki bu çocuk dediğimiz 7-11 arası çocukların başında da duramazsın. Belediye yola çukur açmış kapatmıyor diye sürekli çocuğunu gözetlemektense o çukuru kapatırsan hergün bu korkuyla yaşamazsın.

Yok işte bence bu dediğiniz, verdiğiniz örneğe uymuyor. Belediyenin işi elbette çukuru kapatmak. Ebeveynlerin işi de çocuğu ile ilgilenmek. Belediye işini yapmıyor diye sokağa çıkmayı yasaklamaya benziyor sizin dediğiniz. Ebeveyn işini yapmıyor diye yasakla gitsin her şeyi. Kardeşim belki ebeveyn kendi izleyecek. 40 yaşında insanın ne izleyeceğine karışmak saçmalık. Hele bunu netflix gibi üste para verilen(direk reşit insan tarafından satın alınabilen) merciilere uygularlarsa iyice saçmalık olur.

• tombombadil_07 kullanıcısına yanıt
    Bağlantı https ise pireyi tespit edip etkisiz hale getiremezsin. Naparsın yorganı yakarsın, tamam pireden kurtulursun ama yorganı da kaybedersin. Başka şansın yok ya o pireye göz yumacaksın ya da yorganı yakacaksın. Üçüncü bir seçenek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 6 Şubat 2018; 20:40:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tombombadil_07 kullanıcısına yanıt
    Ben youtube u kastetmistim ama denediginiz iyi oldu ogrendik en azindan.

• İnternet ortamında hic bir şeyin engellenemeyeceğini bilmeyen insalar boş yorum atmış . İnternete düşen hic bir şey engellenemez ve bidahada silinemez.

Tek kesin çözüm yurtdışı hatlarını komple kesmek olur. Erişim engelide komediden baska birsey degil.

• mallıkta bir dünya markası olma yolunda bugatti ile son sürat.
  • RTÜRK neden adnan hoca kediciklere yasaklamıyıyorda nexflix karısıyor ?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.