Şimdi Ara

Netflix ve Android TV box

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
19.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Beelink GT1 ve R89 cihazlarını kullanıyorum. Bir süredir Netflix ve BluTV aboneliği ile kullanıyorum. Blutv zaten pek kaliteli birşey değil Masum adlı dizi için kaydoldum sadece. Kafamı kurcalayan Netflix.
    1. Film dili orjinalse birkaç milisaniye de olsa ses görüntü kayması oluyor. Yani bariz değil altyazıya bakarken gözden de kaçıyor ama sinek küçükte olsa mide bulandırıyor. Filmi indirince düzeliyor bu senkron sorunu ilginç.
    2. Altyazı boyutu için üç seçenek vermişler. En küçüğü denemedim ama orta olan tv de küçücük görünüyor. Büyük olan da ekranın ortasına kadar taşıyor. Yani en az 2-3 ara boyut lazım orta ve büyük seçeneklerinin arasına.

Sizlerdeki cihazlarda da durum aynı mı?
    Vodafone Red uygun bir fiyata seyrettirse de ben bu şartlarda sonlandıracağım aboneliği.

• Netflix için alınacak cihazlar az-çok bellidir zaten piyasada.

Netflix'in özellikle lisans verdiği cihazlar olmalı , sağlıklı ve stabil çalışması için.

Bunlarda Nvidia Shield TV , Amazon Fire TV modelleri , Roku modelleri , Xbox v.s gibi cihazlar.

Sizin kullandığınız Beelink GT1 yada R89 , benim kullandığım Zidoo X9S modelleri de Netflix'i oynatır ama 480p kalitesinde.Ayrıca mesela ben Zidoo X9S'te kendi kumandası ile Netflix'in menüsünde gezinemem.Resmen eziyettir ve sol taraftaki menüde aşağılara inmek için muhakkak ayrı bir klavye kullanmak zorunda kalırım.

Dolayısıyla amaç Netflix ise Çin malı ( lisanssız ) cihazlardan uzak durulmalı ve yukarıda bahsettiğim Netflix lisanslı Stremaer cihazlardan birisi alınmalı.

Kişisel fikrim bu yönde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Eylül 2021; 13:36:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Netflix için alınacak cihazlar belli.

Netflix'in özellikle lisans verdiği cihazlar olmalı , sağlıklı ve stabil çalışması için.

Bunlarda Nvidia Shield TV , Amazon Free TV modelleri , Roku modelleri , Xbox v.s gibi cihazlar.

Sizin kullandığınız Beelink GT1 yada R89 , benim kullandığım Zİdoo X9S mopdelleri de Netflix'i oynatır ama mesela ben Zidoo X9S'te kendi kumandası ile Netflix'in menüsünde gezinemem.Eziyettir resmen ve sol taraftaki menüde aşağılara inmek çin muhakkak klavyeyi kullanmak zorunda kalırım.

Dolayısıyla amaç Netflix ise Çin malı cihazlardan uzak durulmalı ve bu bahsettiğim Netflix lisanslı cihazlardan birisi kullanılmalı.

Kişisel fikrim bu yönde...

Samsung smart tv lerdeki netflix çok akıcı ve stabil çalışıyor , benim asıl merak ettiğim ve yabancı forumlarda da araştırma yaptığım içeriklerin frame rate'ine göre oynatan bir player arıyorum ancak onu da yapan yok adam gibi şimdilik

• Nasıl yok ? Var, var.

Mesela evde kullandığım Amazon Free Stick TV 'de Netflix sorunsuz. Üstelik Wi-Fi ile bağlanmasına rağmen performans çok iyi.

Aynı şekilde Nvidia Shield TV de öyle.

Kısacası Netflix' in desteklediği cihazlardaki gösterimlerde sorun yok.Bu lisanslı cihazları Çin malı Android Box'lardan ayrı tutmak lazım sadece.

Samsung TV'de iyi demişsin ya o da zaten Netflix'in lisans verdiği firmalardan birisi... 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Nasıl yok ? Var, var.

Mesela evde kullandığım Amazon Free Stick TV 'de Netflix sorunsuz. Üstelik Wi-Fi ile bağlanmasına rağmen performans çok iyi.

Kısacası Netflix' in desteklediği cihazlardaki gösterimlerde sorun yok.Bu lisanslı cihazları Çin malı Android Box'lardan ayrı tutmak lazım sadece.

Samsung TV'de iyi demişsin ya o da zaten Netflix'in lisans verdiği firmalardan birisi... 👍

Tam anlayamadım hocam var derken yani netflix'deki filmleri 24hz'de gösteriyormu amazon fire stick ? yani filmi açınca TV'nin HZ'si otomatik değişiyor mu ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim şu : Bu bahsettiğim cihazlarda Netflix , seninde mesajında yazdığın gibi çok akıcı ve stabil.

Frame rate değiştiriyor mu değiştirmiyor mu onu bilemiyorum ama Çin malı lisanssız bir Android Box'la teraziye bile koyma bu ürünleri.

Mesela Zidoo X9S'in nerdeyse 3'te 1 fiyatına satılan Amazon Free TV Stick modeli , kablosuz bağlantı da bile kablolu bağlanmış olan Zidoo X9S'ten çok daha performanslı Netflix'te.

Stick'teki 24Hz desteği konusunda şöyle bir veriye ulaştım ama doğruluğunu bilmiyorum , çünkü denemedim hiç.Tam olmasa da bir destekten bahsediyor galiba.

http://www.aftvnews.com/fire-os-5-adds-partial-24p-25p-30p-video-support-to-the-amazon-fire-tv/

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Aslında sorumun başlangıç noktası ufak bir senkron kayması ki bu androide özelse ki muhtemelen lisansla ilgili değildir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hodoras -- 3 Şubat 2020; 11:30:51 >
  • hodoras H kullanıcısına yanıt
    Hata kodu ile dışarı atması değil mesele.Kurulum gerçekleşebilir ama oynatma sağlıklı olmayabilir.

Mesela bazı cihazlar var , Play Store'dan DigiturkPlay uygulamasını sorunsuzca yüklüyorsun ama sürekli bir senkron kayması yaşıyorsun görüntüde.Randıman yok. Ama bazı cihazlar var ki aynı uygulamayı bir yüklüyorsun , hiç sorun yok.

Bu iş PlayStore'daki uygulamanın stabil olup olmaması ile alaklı değil.Sorun Android Box'lardaki yazılımla olan uyum sorunu.

Çünkü uygulamalar cihazlara göre değil , Android tabanına uyumlu olarak yazılıyor.Dolayısıyla her uygulama her Android cihazda aynı sonucu vermiyor.

Bir de diyelim Netflix bir cihazda sorunsuz.Ama bir ara güncelleme geliyor Netflix'e ve yeni sürüm senin cihazınla sıkıntı yaratıyor.Bu tip uyumsuzluklarda Android cihaz firmasının yada uygulamayı yazan firmanın umrunda olmayabiliyor.

Son olarak ( eğer ki yanılmıyorsam ) Netflix'in 4K yayın desteğini sadece lisanslı cihazlara veridiğini biliyorum...

• Nvidia Shield harici Netflix i unutmak lazım. PS4, Xbox, Chromecast, Roku gibileri kenara ayırıyorum. Olay media player.

Diğer cihazlar Netflix i HD 720p veya 1080p olarak dahi açamıyor lisansı olmadığı için. Nvidia Shield ile 4K dahil izleyebilirsiniz. Ben de sırf bu sebeple Nvidia Shield alıcam zaten. Hızlı bağlantı ile görüntü kalitesi cidden çok çok iyi Netflix in. İçerik az sayılır ama var olanlar yüksek boyutlu .mkv leri aratmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Nvidia Shield harici Netflix i unutmak lazım. PS4, Xbox, Chromecast, Roku gibileri kenara ayırıyorum. Olay media player.

Diğer cihazlar Netflix i HD 720p veya 1080p olarak dahi açamıyor lisansı olmadığı için. Nvidia Shield ile 4K dahil izleyebilirsiniz. Ben de sırf bu sebeple Nvidia Shield alıcam zaten. Hızlı bağlantı ile görüntü kalitesi cidden çok çok iyi Netflix in. İçerik az sayılır ama var olanlar yüksek boyutlu .mkv leri aratmıyor.

Evet bence çoğu mkv'den de iyi , çok iyi encode etmişler
  • samsung tv de sorunsuz netflix izliyorum. ama daha kullanışlı olur diye android tv box almak istiyordum. moralim bozuldu vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

samsung tv de sorunsuz netflix izliyorum. ama daha kullanışlı olur diye android tv box almak istiyordum. moralim bozuldu vazgeçtim.

Samsung tV'lerdeki çok iyi çalışıyor hocam gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Nvidia Shield harici Netflix i unutmak lazım. PS4, Xbox, Chromecast, Roku gibileri kenara ayırıyorum. Olay media player.

Windows mobil ve pc üzerinde aşağıdaki uygulama da lisanlı herhalde HD kalite ve 5.1 Dolby ses verebiliyor
    https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/netflix/9wzdncrfj3tj

Önerilen
    İşletim Sistemi Windows 10, Windows 8.1, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8
    Mimari ARM, x86, x64

EDit: XBox One da var

Şurada mevcut
    Xbox One
    Bilgisayar
    mobil cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 14 Şubat 2017; 17:39:0 >

Tv de ki netflix uygulamasi uzerinden hiz testi yaptigimda 3-4 mbit hiz gozukuyor. Telefonla yada ayni aga bagli baska cihazlarla yaptigim hiz testinde 10-12 mbit rahat cikiyor. Goruntu kalitesinden yana hic sikintim yok ama tv bandwithi verimli olarak kullanamiyor gibi geliyor bana. Hiz testini hic denedinizmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul615 -- 14 Şubat 2017; 18:33:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

Tv de ki netflix uygulamasi uzerinden hiz testi yaptigimda 3-4 mbit hiz gozukuyor. Telefonla yada ayni aga bagli baska cihazlarla yaptigim hiz testinde 10-12 mbit rahat cikiyor. Goruntu kalitesinden yana hic sikintim yok ama tv bandwithi verimli olarak kullanamiyor gibi geliyor bana. Hiz testini hic denedinizmi?

bende 57 mbit cıkıyor hocam ben kablo ile bağladım arkadan ethernet ile ancak TV'nin kendi wi-fi alıcısında ise 40 küsür mbit cıkmıştı

50 mbit fiber kullanıyorum
    bende kablo bağlayayım. sizdeki kadar olmasada mutlaka bir fark olur teşekkürler
  • quote:

Nasıl yok ? Var, var.

hocam ben netflix ve amazon video prime izlemek için şu linkteki ürünü almayı düşünüyorum.Nasıl iyi midir?Sorunsuz donmasız altyazı kaymasız falan izler miyim.Ama şöyle bir durum var wifi tv'nin bulunduğu odadan nerdeyse hiç çekmiyor.Elimde ethernet kablosu var ama bu cihazlarında ethernet lan girişi yok sadece tv'ye takıyorsun o kötü.Ya interneti taşıyacağım o odaya ya da ethernet girişi olan bir ürün alacağım ama onlarda da netflix tam stabil uyumlu çalışmıyor diyorlar.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/amazon-fire-tv-stick-204213351?mkwid=s_dc&pcrid=184461128539&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*232253127*47362579144*184461128539*pla**pla-289663388581&rfcr=184461128539&gclid=CM7gn-nV0NICFTYz0wodXHoGYg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

• Sıfır ürün almaya gerek yok.

Aşağıdaki linkteki 2.el cihazı alıp Netflix'in keyfin sürmeye başla bence.
    https://forum.donanimhaber.com/satilik-roku-streaming-stick-3600r-2016-model--124384366

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 14 Mart 2017; 14:12:56 >
  • amaç netflix ise en uygun çözüm mi box, 4K ve HDR destekli netflix izleyebilirsiniz. ama 4K bir TV niz varsa zaten netflix içinde yüklü gelir, Yeni nesil TV lerle media player gereksiz kalıyor
  • Smart Tv'de alt yazi ayarlarini nasil yapiyoruz Sony var bende de?

Ayarlar da oyle bir secenek yoktu..Hesap ayarlari ve E mail degistir vardi..

Telelefondan yapsam mesela Tv'de de oyle mi cikar?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.