Şimdi Ara

NETFLIX USA Genel Konusu - ve Diğerlerine erişim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
29
Favori
31.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 07ONUR

Bende türkçe altyazı yok. Neden olabilir?

Tamamdır kendim çözdüm. Netflix arayüzünüz Türkçe değilse (ben ingilizce kullanıyordum) Türkçe ses ve altyazı seçenekleri gelmeyebiliyor. (Normalde geliyor da işte kendinizi Amerika'da gösterince gelmiyor.)

Bu arada servise bayıldım, sürekli kullanmam gerekmeyecek ama vpn'e kıyasla acayip rahat.
  • Çok güzel bir paylaşım. Teşekkür ederim. VPN ile bağlanıyordum içeriğe fakat az da olsa hız düşüyordu. Az önce hazırladığınız rehbere göre hallettim. Şuan sorunsuz kullanıyorum. 14-günlük deneme süresi bitince, 24 aylık satın alacağım. Fiyatı'da uygunmuş. Yalnız kafama takılan bir şey var. DNS aktifken yapılan işlemlerde bu firmaya güvenebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HypeRockTiF

Çok güzel bir paylaşım. Teşekkür ederim. VPN ile bağlanıyordum içeriğe fakat az da olsa hız düşüyordu. Az önce hazırladığınız rehbere göre hallettim. Şuan sorunsuz kullanıyorum. 14-günlük deneme süresi bitince, 24 aylık satın alacağım. Fiyatı'da uygunmuş. Yalnız kafama takılan bir şey var. DNS aktifken yapılan işlemlerde bu firmaya güvenebilir miyiz?

Ben güvenmiyorum. Firmadan bağımsız, google haricinde hiçbir DNS'e güvenmiyorum. Bu yüzden o küçük yazılımı kullanıyorum DNS değiştirmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HypeRockTiF

Çok güzel bir paylaşım. Teşekkür ederim. VPN ile bağlanıyordum içeriğe fakat az da olsa hız düşüyordu. Az önce hazırladığınız rehbere göre hallettim. Şuan sorunsuz kullanıyorum. 14-günlük deneme süresi bitince, 24 aylık satın alacağım. Fiyatı'da uygunmuş. Yalnız kafama takılan bir şey var. DNS aktifken yapılan işlemlerde bu firmaya güvenebilir miyiz?

Ben bu tür sitelere açıkçası güvenmiyorum çünkü onların DNS'sini kullanırken internetteki tüm işlemleriniz onların serverlarından geçiyor. Girdiğiniz şifreler, gezdiğiniz siteler vs. O yüzden sadece Netflix'e erişirken kullanmanız en iyisi olur yada güvenilir bir VPN kullanmak.
  • Açıkçası bende öyle düşünmüştüm. Sadece Netflix'e ve diğer film servislerine erişimde kullanacağım. Cevaplarınız için teşekkürler.
  • İki gün evvel konu açmıştım strongvpn netflix'i açıyor diye, açmasına açıyor ama sıkıntı yaşadım onlarla parayı iade aldım. Şimdi TorGuard'ı deniyorum. Bu şimdilik sıkıntısız. Senelik 57 dolara geliyor, coupon bölümüne TGLifetime50 yazınca%50 indirim.yapıyor ama netflix'i açabilmek için dedicated İP adres alıyorsunuz bir de toplamı 57 dolar oluyor. Hem vpn hem netflix istiyorsanız gayet iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şey iyi giderken bu gece artık neflix usa açılmamaya başladı. Aşağıdaki gibi hata verdi;

NETFLIX USA Genel Konusu - ve Diğerlerine erişim.

Tüm dnsler ile denedim, aç kapa yaptım ancak yine de açmıyor. Çözüm önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bagwell486

Her şey iyi giderken bu gece artık neflix usa açılmamaya başladı. Aşağıdaki gibi hata verdi;

Tüm dnsler ile denedim, aç kapa yaptım ancak yine de açmıyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Genelde problem yaşanmıyor ama Netflix sürekli banlamaya devam ettiği için bu tip sıkıntılar yaşanabiliyor. Problem büyüksehttps://twitter.com/SmartDNSProxy adresinden konuyla ilgilenildiğini açıklıyorlar. 24 saat içinde de problem çözülüyor.

Bende şu an bir problem gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bagwell486

Her şey iyi giderken bu gece artık neflix usa açılmamaya başladı. Aşağıdaki gibi hata verdi;

Böyle bir hatayla karşılaşmıştım, restart ile düzelmişti. Belki ip değişmiş olabilir, smartdns sayfasından güncellemen gerekir.

• Konuya mesaj atmıştım sabaha karşı TorGuard Netflix çalışıyor diye, hesaba ortak olmak isteyen var mı? Senelik 57 dolar ödedim, önümüzdeki sene 11 hazirana kadar geçerli olucak yani hesap, aynı anda 5 cihazdan vpn kullanılabiliyor, ben 3 cihazdan kullandığım için isteyen kişiye 2 cihaz kalıyor, senelik 20 dolar karşılığında hesabı ortak kullanabileceğim birisini arıyorum, Netflix'i açmak için de IP adres almıştım onu da size göndericem.

Senelik 20 dolardan daha ucuzunu bulamazsınız arkadaşlar, hem fiyatı size uygun olur hem de bana.

TorGuard'ın sitesi:https://torguard.net/index.php
  • Şunu sormak istiyorum :

VPN yada benzeri ayarlarla Netflix Amerika içeriğini seyrettiğimizde Türkçe içeriklere ulaşabiliyor muyuz ?

Yani bu mantıkla kullandığımızda Netflix'te aynı anda hangi içerikleri görebiliyoruz ?

Hem Türkiye hem Amerika içeriği aynı anda aktif oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Şunu sormak istiyorum :

VPN yada benzeri ayarlarla Netflix Amerika içeriğini seyrettiğimizde Türkçe içeriklere ulaşabiliyor muyuz ?

Yani bu mantıkla kullandığımızda Netflix'te aynı anda hangi içerikleri görebiliyoruz ?

Hangi ülkeden erişirsen o ülkeninin içeriğini görürsün.
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    Hiç ilgilenmediğim konular olduğu için anlayamadım ben...

Türkiye'de oturan biri diyelim bu programla VPN değişikliğine gittim Netflix ABD yayınları için.

Bu değişikliğin bana hiç faydası olmayacak mı ?

Yoksa Türkiye'de iken dilediğim zaman ABD üzerinden giriş yapmış gibi olabilecek miyim ?
  • quote:

Hiç ilgilenmediğim konular olduğu için anlayamadım ben...

Türkiye'de oturan biri diyelim bu programla VPN değişikliğine gittim Netflix ABD yayınları için.

Bu değişikliğin bana hiç faydası olmayacak mı ?

Yoksa Türkiye'de iken dilediğim zaman ABD üzerinden giriş yapmış gibi olabilecek miyim ?

VPN ile Netflix'e girdiğiniz sürece ABD içeriğini göreceksiniz. VPN'yi kapatırsanız Türkiye içeriğini göreceksiniz. IP adresiniz neresi ise içerik de ona göre değişir. Hangi ülkede olduğunuzun bir önemi yok hocam.
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    Eyvallah...
  • quote:

Şunu sormak istiyorum :

Amerika içeriğini görünce otomatikman Türkiye içeriğine de erişmiş oluyorsun. Türkiye'de ne varsa Amerika'da da var.
  • 07ONUR 0 kullanıcısına yanıt
    O zaman sürekli olarak VPN ile Amerika üzerinden giriş yapmak en mantıklısı değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Haziran 2017; 8:27:39 >
  • quote:

O zaman sürekli olarak VPN ile Amerika üzerinden giriş yapmak en mantıklısı değil mi ?

Bu konuda bahsedilen yöntem VPN değil, smart DNS.

VPN başka ülkelerden bağlanmaya yarar, yasakları deler ama performansı düşürür. Özellikle de ping'i mafeder. Bir şey indirirken veya izlerken sorun olmaz ama günlük kullanımda siteler daha yavaş açılacağı için konforsuzluk yaratır. O yüzden PC'yi sürekli vpn'le kullanmak mantıklı değil. Belki sadece Netflix'e özel bir tarayıcı ve sadece o tarayıcıya kurulu bir VPN'le o dediğin yapılabilir. Ama ne kadar gerekli?

Smart DNS ise daha farklı bir servis. İnternet hızında hemen hemen performans düşüşüne sebep olmuyor. O nedenle dediğin şekilde kullanılabilir ama DNS hizmetini iss veya google vb. kuruluşlar değil de smart DNS şirketi sağladığı için akıllarda güvenlik kuşkusu olabilir.

Ek olarak Amerika'da olmayıp Türkiye'de olan az da olsa içerik var ama geneli anladığım kadarıyla dandik Türk filmleri. Bir de VPN ve smart DNS gibi şeylerde amaç zaten tek bir ülkeye bağlı kalmamak. İşin doğasına da aykırı biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07ONUR

quote:

Bu konuda bahsedilen yöntem VPN değil, smart DNS.

VPN başka ülkelerden bağlanmaya yarar, yasakları deler ama performansı düşürür. Özellikle de ping'i mafeder. Bir şey indirirken veya izlerken sorun olmaz ama günlük kullanımda siteler daha yavaş açılacağı için konforsuzluk yaratır. O yüzden PC'yi sürekli vpn'le kullanmak mantıklı değil. Belki sadece Netflix'e özel bir tarayıcı ve sadece o tarayıcıya kurulu bir VPN'le o dediğin yapılabilir. Ama ne kadar gerekli?

Smart DNS ise daha farklı bir servis. İnternet hızında hemen hemen performans düşüşüne sebep olmuyor. O nedenle dediğin şekilde kullanılabilir ama DNS hizmetini iss veya google vb. kuruluşlar değil de smart DNS şirketi sağladığı için akıllarda güvenlik kuşkusu olabilir.

Ek olarak Amerika'da olmayıp Türkiye'de olan az da olsa içerik var ama geneli anladığım kadarıyla dandik Türk filmleri. Bir de VPN ve smart DNS gibi şeylerde amaç zaten tek bir ülkeye bağlı kalmamak. İşin doğasına da aykırı biraz.

Baya abartmışsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PureVpn almayı düşünüyorum. Netflix'e bu tarz vpn servisleriyle erişim sağlayabilen var mı? Smartdnsproxy'i 2 yıl kullandım eskiden UK, FR, DE, CA Netflix ülke içeriklerine erişiyordu. Şuan bi tek USA serverları aktif. ABD dışında Kanada, İsveç, Avustralya'nın içeriklerine erişmek istiyorum. Bir çok güncel film bu ülkelere eklenmiş. Bunun çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eak101 -- 16 Haziran 2017; 6:56:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.