Şimdi Ara

Netflix Türkiye'ye zam geldi! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
7.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Netflix asla kullanmam. İnternette rahatça ulaşabileceğim bir şey için para vermem. Kimse illegaldi hırsızlıktı demesin. Herkes bize namuslu kesiliyor bu konularda.

iPhone kullanıyorum, uzun süre apple music e para verdim ve şuan tt prime tarifesine geçtiğimden 24 ay bedava muud müzik kazandım. Kafam rahat.
    Ben de iPhone kullanıyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Bu rezil arşivlerine rağmen zam yapacak yüzleri var demek.
    Kesinlikle
    Güncel diziler yok
    Güncel filmler yok
    Kendim için konuşayım piyasada ki çoğu kallavi dizileri izledim
    Benim için şuan çok yetersiz
    Her yerden izlenme kaldığın yerden devam etme müthiş bir özellik ama şu otomatik kalite ayarlamasına deli oluyorum
    100 mbps net var görüntü netleşmiyor yine de

• quote:

Orijinalden alıntı: turker03

Normal ve beklenen bir durum. Spotify 13,99 tl, storytel(sesli kitap uygulaması) 29,90 tl idi. NYT 48tl Hal böyleyken temel netflix gibi maliyetleri çok fazla olan bir video yayıncısının hesabının 15-16 tl kalması mantıklı değildi tabi ki. Standart HD'si bile 27 tl idi. Bence çok uygun fiyatlardı. Şuan 32 -33 tl bile olsa standart HD paket gayet makul.

Not:Liseli veya üniversite ergeni gibi sağlayıcılar ve kalitelerine bok atmaktansa "ben para vermek istemiyorum, o yüzden torrentten çekerim" veya " şuan bir gelirim olmadığı için yararlanamıyorum "demek çok daha dürüst bir hareket. Biz de zamanında öğrenciydik anlarız yani ;) Gerçi hala öyleyiz.
    Keşke böyle bir yorum yazmak yerine diğer ülke netfilixlerine göz atsanız hiç fena olmaz.Dünyayı türkiyeden ibaret mi sanıyorsunuz anlamış değilim.ABD netflix içerikleri bak bide bizimkine bak.Daha türkiyede netfilix nedir kimse bilmeden vpn ile abd netflix kullanıyordum ben.Burda sorun para vermek değil.Verdiğiniz paranın hakkını almak.Şuan netflix hız konusunda tartışmasız en iyisi 3 mbit hızla 4k film izlediğimi bilirim hiç donmadan kasmadan.Ama gel gör ki içerik tarafında vasat durumda.Filmler eski diziler deseniz içerigin %25 boyna uyuşturucu mafyalarının örgütlerinin filmleri dizileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 7 Mart 2019; 10:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

Kesinlikle
    Güncel diziler yok
    Güncel filmler yok
    Kendim için konuşayım piyasada ki çoğu kallavi dizileri izledim
    Benim için şuan çok yetersiz
    Her yerden izlenme kaldığın yerden devam etme müthiş bir özellik ama şu otomatik kalite ayarlamasına deli oluyorum
    100 mbps net var görüntü netleşmiyor yine de

Alıntıları Göster
    Hesap ayarlarında Yürütme ayarlarından en yüksek seçenegini seçtinizmi?İlk açtıgınızda o ayarı yapmadıysanız standart olarak kendisi belirliyor ayarı ama bu ayarı en yüksek seçerseniz tvnizde destekliyorsa 4k da izlersiniz tabi en yüksek paketi almışsanız.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    O seçili hocam
    4k pakette değil de fullhd pakette denedim

• mahsur kalan adam M kullanıcısına yanıt
    Full hd hiç beğenmedim ben görüntü kötü bana göre 720 p gibi.Artık filmler donmasın diyemi düşük codecte yüklediler çözemedim.Tabi sizdeki pixel pixel se bilemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Full hd hiç beğenmedim ben görüntü kötü bana göre 720 p gibi.Artık filmler donmasın diyemi düşük codecte yüklediler çözemedim.Tabi sizdeki pixel pixel se bilemiyorum.
    Yok o kadar değil ama yine de bi göz tırmalaması var

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Ben de iPhone kullanıyorum hocam.

Alıntıları Göster
    Bundan dolayı farklısınız ve gisele bundchen hayranısınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bundan dolayı farklısınız ve gisele bundchen hayranısınız

Alıntıları Göster
    Kesinlikle, ikimiz hatta üçümüz de iPhone kullanıyoruz.
    3MBit ile 4K..
    Hmmm.
    Netflix Türkiye'ye zam geldi!

O nasıl bir codec o?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 7 Mart 2019; 17:2:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

3MBit ile 4K..
    Hmmm.

O nasıl bir codec o?
    Burda tavsiye edilen diyor izleyemezsin demiyor.3 mbit interneti olan birinde deneyebilirsiniz 1 yıl boyunca bu şekilde izledim.Bu tamamen kaliteden çok videonun bitrate oranıyla alakalı bir durum.Netflix her kullanıcıya 1 server veriyor diye okumuştum reddite o yüzden internet hızı düşük olsa dahi yüksek görüntü kalitesinde izleniyor.İlk dakikalar pixel pixel 2 3 dakika içerisinde 4k ulaşıyor.Şuan 80 mbit internet var bende youtubede 4k videolarda takılıyor bu attıgınız resime bakarsak akması lazım.Youtube gibi siteler 1 servere kaç bin kişiyi yığıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 7 Mart 2019; 17:12:26 >
    Hocam 5-7Mbit desen de anlarım da 3Mbit ile olmaz hocam.
    Ben minimum 10MBit ile izleyebiliyorum.
    O da evdeki internete bağlı her şeyi kapattıktan sonra, ancak.

Şu yazıyı bir oku istersen.https://www.howtogeek.com/338983/how-much-data-does-netflix-use/

adamlar ölçmüş biçmiş, minimum 8mbit gerekli.
    Netflix Türkiye'ye zam geldi!
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Yalan atınca para kazanmıyorumO yüzden emin konuşuyorum bu konuda.Çevremde 3 mbit interneti olan birini bulunca video çekip alıntılarım sizi.
    Kazancınız ne bilmiyorum ama, söylediğiniz matematiğe aykırı.
    3Mb/s ile saniyede 384 KB indirirsiniz.
    Dakikada(384*60)23.040 KB yani 22,5 MB yapar.
    Saatte ise(60*22,5) 1.350 MB yani 1,32 GB yapar.
    1 saatlik 4K videonun 1,32 GB olma ihtimali var mı?
    Benim bildiğim yok.
    Sizin bildiğiniz var ise lütfen beni bilgilendirin
    Özür dilemekten gocunmam, aksine sevinirim yeni bir şey öğrendiğim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Kesinlikle, ikimiz hatta üçümüz de iPhone kullanıyoruz.

Alıntıları Göster
    S10+ fena değil gibi. Araştırmakta fayda var. Hem kulaklıkla beraber uyguna geliyor.

• quote:

S10+ fena değil gibi. Araştırmakta fayda var. Hem kulaklıkla beraber uyguna geliyor.

Alıntıları Göster
    Vallahi bundan sonra elma almak zor artık, çok da bağlanmadan Android'e geçmek lazım diyorum bir yandan da ama cidden elmaya alışınca insan kendini bir tuhaf hissediyor. Ne yapsak bilemedim.

Ek olarak, caddedeki mağazasında inceledim beğenmedim. S9 Plus daha estetik.
  • Hakikaten neden zam yapılır anlamadim demekki bizim millette verecek para çok, içerik konusunda katılıyorum gerçekten kullandım ama bomboş içerikler sıkılıyor insan belgeseller ve çocuk programlari için baktım özellikle aradığımı bulamadım

• Belgesel içinhttps://curiositystream.com tavsiye ederim. Altyazı seçeneği yok maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    3mb/s yazmışsınız hocam.Bu saniyede 3 megabayt indirmek demek ki bu hızla dakikada 180 Mb saatte 10gb eder.3mbit derseniz o zaman dediğiniz doğru olur.

• ViperStrikes23 kullanıcısına yanıt
    Kimsede aylık 40 lira vermiyor zaten, 7.5, 10 tl civarına alıp her ay 4-5 film 2-3 de dizi izlemek için makul sayılabilir bu ücrette.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.