Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Netflix Türkiye'ye zam geldi!

131
Cevap
0
Favori
6.457
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Netflix Türkiye'ye zam geldi!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4601 Mesaj

Ülkemizde son dönemde faaliyetlerini güçlendiren Netflix’e zam geldi. Zamdan etkilenen kullanıcıların yaklaşık 10 TL daha fazla ödemesi gerecek.

Üç ayrı paketi bulunan Netflix’in zam öncesi fiyatları 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL şeklindeydi. Zam sonrasında ise kişiye göre değişken fiyatlar görüyoruz. En yüksek ücretlendirmeye maruz kalan kullanıcılar 19,99 TL, 34,99 TL ve 49,99 TL’lik ücretler ile karşılaşıyor.

Ücretlerin hangi kritere göre farklılaştığı bilinmiyor. Kişiye göre değişken ücretlendirmede 10 TL’ye varan farklılıklar bulunuyor. Eski fiyatlar da dahil olmak üzere kullanıcılar 4 farklı tarifeyle karşılaşıyor. Eğer karşınıza yüksek ücretlendirme çıkıyorsa bir de gizli sekmeden fiyatlara bakmanızda fayda var.

Aboneliği devam eden hesaplarda şimdilik bir fiyat değişikliği bulunmuyor. Zam yaygınlaşıncaya kadar aboneliğiniz aynı fiyattan yenilenecek.

Netflix'in en ucuz olduğu ülke: Türkiye

Eylül ayında hazırlanan rapora göre Netflix'in en ucuz olduğu ülke Türkiye'ydi. Raporun hazırlandığı döneme göre Türkiye'de ortalama bir Netflix kullanıcısı aylık 2.59 dolar ödüyor. Bu da Türkiye'yi diğer ülkelerin açık ara önüne koyuyor. Zira listede Türkiye'den sonra ikinci sırada yer alan Arjantin'de bu rakam 4.72 dolar, üçüncü sırada yer alan Brezilya'da ise 5.36 dolar. Zam sonrasındaki ücretleri dolara çevirdiğimizde hala daha Türkiye fiyatlarının en uygun fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix’in sitesine girildiğinde karşılaşılan fiyatlar şöyle:

Temel   -   Standart   -   Özel

15,99 TL   -    27,99 TL   -   39,99 TL (Eski fiyatlar ile aynı)

16,99 TL   -   32,99 TL   -   49,99 TL            

17,99 TL   -   32,99 TL   -   47,99 TL

19,99 TL   -   34,99 TL   -   49,99 TL

Netflix Türkiye'den zam açıklaması

Netflix Türkiye ekibinden log.com.tr'ye yapılan açıklamaya göre firma, farklı fiyat politikalarını test ediyor. Bu nedenle tüm kullanıcılar, farklı fiyatlar ile karşılaşıyor. Zammın tüm kullanıcılar için uygulanıp uygulanmayacağına henüz karar verilmedi.
    Açıklama şu şekilde:

"Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak."

|
    |

• Ben bir ara sd paketi kullanıyordum. Tv de gayet kaliteli izliyordum zaten yüksek paketlere int hızı yetmez Sd paket 16 lirayken 20 lira olmuş. 20 lira para değil bir paket sigaranın veya dışarıda içtiğin bir bardak çayın kaç para olduğu ortadayken zam gelirse üyeliği kapatırım tarzı şov yapanlar var. Korsancıysan git korsan izle burada boş tatava yapma. Ultra hd paketine ortak bulup 4 kişi danaya girer gibi girince baya ucuza geliyor. Bence fiyatlar makul ama içerik artmalı.

Birde insanlarda şöyle bir beklenti var. En popüler dizilerin netflixte olmasını istiyorlar. Mart ayında bir sürü film ve diziyü türkçe olarak yayınlamışlar ama insanlar hep en popülerini bekliyor. Game of thrones niye yok, walking dead niye yok diyenler netflix izlemesin ya.

Dizipub falan hikaye. Leş gibi görüntü kalitesi var. Bir bölüm izlemek için 50 bin tane reklamı beklememek için bile netflix alınıp izlenir.

zam geldiği an çıkarım üyelikten.
    herşeye zam geliyor maaşımıza aldığımız zam bunları karşılamıyor mecburen ilk eğlence sektöründen kısmak gerekiyor,alternatif kaçak yayınlara yöneleceğiz mecburen

hırsızlık yapın diyorsun yani. evet çok zekice. mesela bakalın önünde duran cipsleri aldıktan sonra içeriye girip para ödemeyip kaçma yöntemini de deneyebilirsiniz. boşuna para vermeyin. kaçarsanız bişey olmuyor. bi cips için bakkal sizi kovalamz. bunlara para kaprıemayın

• Yarbay
    2762 Mesaj
    Teşekkürler Türkiye...
    |
    |
  • Binbaşı
    1711 Mesaj
    hep bu dış mihraklar hepp...
    |
    |
  • Yarbay
    2063 Mesaj
    Netflix Lobisi. Milletimiz bu oyunu da bozacaktır. Gerekirse Tanzim Netflix açarız. 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3689 Mesaj
    '' biz cevabımızı dizipub da verdik ''
  • Yarbay
    7797 Mesaj
    Sitede fiyatlar hala aynı.
    |
    |
    |
    |
  • Çavuş
    44 Mesaj
    Zam yok. Araştırmadan haber yapmayın.

|
    |
  • Binbaşı
    1638 Mesaj
    Bu rezil arşivlerine rağmen zam yapacak yüzleri var demek.
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj
    Zam geliceğini zaten biliyordu bi arkadaş önceki haber de yazmıştı

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    oyun böyük
    |
    |
  • Yarbay
    10895 Mesaj
    Fiyatlarda değişiklik yok. Opera üzerinden üye girişi yapmadan baktım hala eski fiyatlar görünüyor.
    |
    |
  • Onbaşı
    33 Mesaj

adamlar ürünü koymuş alan alır

|
    |
    Bahsedilenler: deoks
  • Binbaşı
    1682 Mesaj
    Zam mı oda ne her ay yeni üyelik alıyorum .
  • Yüzbaşı
    631 Mesaj
    isterse 100tl yapsinlar her ay bedava aklini kullanana
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 5 Mart 2019; 12:17:16 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Güncellemedir o zam değildir. Zam olsa hökümetimiz hemen icabına bakar.
    Zam veya güncelleme yok. Browser üzerinden de uygulama üzerinden de hem üye olarak hem üye olmadan hem yeni üye olacak şekilde baktım fiyatlar eskisi gibi. Haberi yapan editör nereden bakmış bilmiyorum ama fiyatlar dediği gibi değil.

Fiyat görselini de önceki mesajıma koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 5 Mart 2019; 12:20:51 >
    |
    |
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,418
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.