Şimdi Ara

Netflix Türkiye pazarına giriş yaptı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
1
Favori
3.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece fiziksel giderler değil, lisans ücretleri de ödüyorlar.
  • Fiziksel ürün satmıyorsunuz diye yakınan arkadaşlar olay o değil olay filmlerin telif hakları. netflix'in en büyük masrafı sunucular değil filmlerin telif hakları. ayrıca evet türkiye için çok pahalı fiyatlar. İnternetlerden kota kalkmadığı sürece ben pek ihtimal vermiyorum türkiyede yaygınlaşmasına.

• Netflix International B.V tek şirkettir. Lisans ücretlerini bu şirket tek kalemde yapımcıya öder.

Neyse daha fazla uzatmayacağım. Anlayan anlar!
  • hayırlı olsun
  • Korsan dizi siteleriyle kıyaslayanlar olmuş ama hesapları çok yanlış. Korsan siteler telif hakkı ödemiyor. Çok beğendiğiniz dizilerin devam edebilmesi, bu insanların para kazanmasına bağlı. Fiyat Türkiyedeki birçok aile için yüksek gelse de aslında normal. Dizi sitelerinde takip ettiğiniz tüm içeriği yasal olarak izlemek için Amerikada ayda 100-150 dolar harcamak gerekiyor. Ben apple tv uygulaması da markete geldiyse hemen almayı düşünüyorum. Bu yaştan sonra yorgun argın eve gelip dizi sitelerinin reklamlarına, kopuk linklerine, leş gibi görüntü kalitelerine katlanmak istemiyorum.

• Netflix'e biraz yabancıyım da merak ettim.

Bu abonelikle sadece Netflix'in dizilerine mi yoksa tüm dizilere mi erişim sağlayacağız. Film olayında da bir sınır olur mu acaba? Aylık 10 veya 50 film gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: joyberk

dizibox sağolsun alt yazıyı şipşak hazır hale getirip yayınlıyor. bütün dizileri buradan izliyorum.

favorilerim:
    Supergirl,The Shannara Chronicles,Marco Polo,The Librarians,Beowulf: Return to the Shieldlands,Second Chance,Colony,The Magicians,Jessica Jones,Z Nation,Gotham,Game of Thrones,Helix,The Walking Dead,Grimm,Hemlock Grove,12 Monkeys,The 100,Once Upon a Time,Daredevil,The Last Man on Earth,The Messengers,The Returned,Witches of East End,The Strain,The Listener,Salem

Birde korsan kullandın diye ovünüyorsun aferin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WHITE_Wolf -- 7 Ocak 2016; 13:34:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay ücretsiz deneme için üye oldum..

Fakat içerik zayıf geldi.. Yeni olduğu için mi az? Zamanla artar mı?

İzlediğim birçok yabancı diziyi bulamadım...
  • Enpara yuzde 50 iade kampanyasina netflix i de dahil etmis.

https://m.finansbank.enpara.com/uygulamaindirimi

Ama mart ayinda bitiyormus kampanya ve uzamayacakmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 7 Ocak 2016; 15:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Enpara yuzde 50 iade kampanyasina netflix i de dahil etmis.

https://m.finansbank.enpara.com/uygulamaindirimi

Ama mart ayinda bitiyormus kampanya ve uzamayacakmis.

Şu enpara işine girmeyeyim diyorum iki senedir, sonunda dayanamayacağım. Hayır ben aldığım hafta bu yüzde elli işi biterse, kısmetsizliğimle milleti de yakarım diye korkuyorum.
  • tr de olması gerekmiyor ayrıca lisans vs den de bahsetmiyorum, datacenter maraflarından bahsediyorum, bu gibi masrafların ücretleri global olarak birbirine çok yakın. ayrıca spotify la netflix in oluşturdugu network trafiğini kıyaslamak bile cok yanlış, bu sebepten spotify ın altyapı masrafları cok daha düşüktür diye tahmin ediyorum. bunlara ragmen yüksek ücretleri de savunmuyorum. para kolay kazanılmıyor, bence de 10-15-20tl olsa ne güzel olur. fakat düşüncen yanlış.
    quote:

Orijinalden alıntı: DXM06,

quote:

Orijinalden alıntı: prexz
    quote:

Orijinalden alıntı: DXM06 İsteyen aynı tweetimi atabilir. @NetflixTR Fiyatlarınız oldukça yüksek. US 9.99$ EU 9.99€ ise TR 9.99 TL demeniz gerekiyor. Fiziksel bir ürün satmıyorsunuz hatırlatırım!
    fiziksel urun satmiyorlar ama sunucular su yakiyor herhalde?
    Sunucu altyapısının TRde olduğunu nereden biliyorsun? Velevki burada. Buradaki sunucu, internet fiyatı ile ABD, AB, UK fiyatı bir mi? Spotify nasıl kuru 3le çarpıp sana aylık 30 liraya satmıyorsa Netflixte yapmayacak bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prexz -- 7 Ocak 2016; 15:45:22 >

• film yerine tr de internet işine girsinler sınırsız akk olmasın bak gör o filmayı

• Lg smart tv den netflix uygulamasina erisebilmek icin, ayarlardan ulkeyi ingiltere (uk) yapin.

Tv dili degismiyor fakat kanallar siliniyor!

• OOo fena
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Korsan dizi siteleriyle kıyaslayanlar olmuş ama hesapları çok yanlış. Korsan siteler telif hakkı ödemiyor. Çok beğendiğiniz dizilerin devam edebilmesi, bu insanların para kazanmasına bağlı. Fiyat Türkiyedeki birçok aile için yüksek gelse de aslında normal. Dizi sitelerinde takip ettiğiniz tüm içeriği yasal olarak izlemek için Amerikada ayda 100-150 dolar harcamak gerekiyor. Ben apple tv uygulaması da markete geldiyse hemen almayı düşünüyorum. Bu yaştan sonra yorgun argın eve gelip dizi sitelerinin reklamlarına, kopuk linklerine, leş gibi görüntü kalitelerine katlanmak istemiyorum.

dediklerinin hepsine katılıyorum fakat Türkiye'de kota sorunu gibi bir sorun var :/

• xbmc yeterde artar bile, işini bilene.
  • 8mb hız 50 gb akk nin 70tl tl olduğu ülkemde Netflix i açamayız bile. Ayın başında 3 hd film izleyip tüm ay boyunca sd ye muhtaç kalacaksak, bu internet tarifeleriyle kimse yanaşmaz, yanaşamaz. Isslerle kotadan düşmemesi için anlaşırsa bak o zaman her eve girer işte.

• prexz kullanıcısına yanıt
    Sunucu altyapısının TRde olduğunu nereden biliyorsun diye sordum datacenter masrafından bahsediyorum demişsin...

Ayrıca

Spotify

Subscribers: Over 20 million
    Active users: Over 75 million
    Revenue paid to rightsholders: $3bn
    Number of songs: Over 30 million
    Number of playlists: Over 1.5 billion
    Available in 58 markets – Andorra, Argentina, Austria, Australia, Belgium, Bolivia, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, Colombia, Costa Rica, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Guatemala, Honduras, Hong Kong, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Malta, Mexico, Monaco, New Zealand, Netherlands, Nicaragua, Norway, Panama, Paraguay, Peru, Philippines, Poland, Portugal, Singapore, Slovakia, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, UK, Uruguay and USA.

Gördüğün gibi Spotify'da SU İLE ÇALIŞMIYOR.

Yazılımsal bir şeyi ülke içerisinde pazarlayacaksan o bölgenin para biriminden halkın gelir düzeyine oranlayarak satarsın. Aksi halde milleti KAZIKLIYORSUN demektir.

Bunun örneği Spotify'dır. Bunun örneği iTunes'dur. Bunun örneği Steam'dir.

Steam 59 dolara ABD'de sattığı oyunu sana 89 liraya satıyor. Yani 60x3=180 lira diye satmıyor. Farkındasın umarım.

Düşüncem doğru çünkü beni yanlış çıkartacak geçerli bir argümanın yok.

• Edit: Kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 7 Ocak 2016; 19:56:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Açıklama yapıldı ve çalışmaların başladığı belirtildi. İşte link;http://www.netflix.com/browse/subtitles/tr

Netflix Türkiye pazarına giriş yaptıNetflix Türkiye pazarına giriş yaptı

adam troledi herkesi

Netflix Türkiye pazarına giriş yaptı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.