Şimdi Ara

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
19.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar benden kaynaklı bi problem mi bilmiyorum ama son 1 aydır bitrate değerlerini görebildiğim ekrana ulaşamıyorum. ctrl shift alt s / d hangisiydi unuttum bile ama ikisi de çalışmıyor. chrome eklentisiyle chrome üzerinden bakabildim ama windows uygulamasından göremiyorum. netflix bu bilgi ekranını mı kaldırdı yoksa benden kaynaklı bi problem mi cevaplarsanız sevinirim.
  • Ben 4k içerik yetersizliğinden dolayı UHD aboneliğimi HD aboneliğie düşürdüm. Sizce de çok çok az 4k içerik yok mu? Hadi Türkiye'yi geçtim Amerika Netflix'inde bile kendi dandik yapımlarından başka "Kaliteli" içerik 4k bandında çok çok sınırlı.
  • Film Bu Ya kullanıcısına yanıt
    HD 1080P benim 55 inç tv me gayet iyi yetiyor 4-5 megabit ve üstü kalitede ise bluray gibi izliyorum neredeyse. Ama atmos ve hdr özelliklerini kullanamıyorum şimdilik orası ayrı bir konu. İleride bir media box alınca mecbur paket yükselteceğim atmos ve hdr için.
  • İlginç bir şekilde sayfayı yenileyince bitrate düzeliyor 5-10 dakika sonra yine düşüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün gece diziyi izlerken 4K film 2 Mbps yazıyordu yuh dedim bu nasıl 4K böyle, sonra yükseldi düştü felan derken bi de baktım ilk defa 17 Mbps olarak sabit kaldı sonradan. genelde 4K lar hep 15 olurdu. Bir başkadır dizisi kontrol etmek isteyen olursa.

Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu
  • Uzun zamandir hep ya tablet ya da mi box ta izlerim onda da hep HD yaziyordu ve bütün icerikler zaten hd, 4k yi birak uhd bile yok diye düşünüyordum. bugun misafir odasindaki lg 65" 4k var onda acayim dedim bi baktim uhd ler 4k dolby ler havada uçuşuyor ustelik hic ummayacagim yeni vizyona giren Türk dizisi de 4k mis :/

• Bitrate değerlerini yanlış yazmaya mı başladılar nedir 7 mbps ile 4k verdiklerini iddia ediyorlar. Yine düşürüldü bitrateler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzelÜyelik

Uzun zamandir hep ya tablet ya da mi box ta izlerim onda da hep HD yaziyordu ve bütün icerikler zaten hd, 4k yi birak uhd bile yok diye düşünüyordum. bugun misafir odasindaki lg 65" 4k var onda acayim dedim bi baktim uhd ler 4k dolby ler havada uçuşuyor ustelik hic ummayacagim yeni vizyona giren Türk dizisi de 4k mis :/

Hocam merhaba,

Bende de 4K tv var ve içerisindeki Netflix kurulu fakat L3 lisansı yok sanırım. Mi Box ile izlemeyi düşünüyorum. Hem Mi Box hem de 4K televizyon ile Netflix 'i içeriklerini daha düzgün çözünürlüklerde izleyebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Hocam merhaba,

Bende de 4K tv var ve içerisindeki Netflix kurulu fakat L3 lisansı yok sanırım. Mi Box ile izlemeyi düşünüyorum. Hem Mi Box hem de 4K televizyon ile Netflix 'i içeriklerini daha düzgün çözünürlüklerde izleyebilir miyiz?

Alıntıları Göster

İçinde netflix yüklü bir lg tv niz varsa onunla 4k netflix i izlersiniz zaten. Tv niz çok çok eski değilse açar. Paketiniz 4k üyelik mi? Bendeki hi level 4k tv de bile netflix 4k var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

İçinde netflix yüklü bir lg tv niz varsa onunla 4k netflix i izlersiniz zaten. Tv niz çok çok eski değilse açar. Paketiniz 4k üyelik mi? Bendeki hi level 4k tv de bile netflix 4k var.

Alıntıları Göster

TCL 55'' P8M televizyonumuz var. Netflix üyeliğimiz de 4K 'yı destekliyor. Widevine L1 seviyesinde gözüküyor. 6 Underground 'ı tv 'den açınca HDR simgesi var HD simgesi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

TCL 55'' P8M televizyonumuz var. Netflix üyeliğimiz de 4K 'yı destekliyor. Widevine L1 seviyesinde gözüküyor. 6 Underground 'ı tv 'den açınca HDR simgesi var HD simgesi yok.

Alıntıları Göster

Bende de öyle yazıyor. 4k ya çıkıyor ama görüntü. Sizin televizyon lisanslı. Mi box s den daha güçlü üstelik :) aynı arayüz Android ikisi de. Boşuna almış olursunuz. Kumandanız da info tuşu varsa netflix izlerken o an çözünürlüğü görürsünüz aynı anda. 4k diye aratınca 4k içerikler de çıkar zaten. Kumandasında netflix tuşu boşuna yok o tv nin. Netflix Türkiye | Bitrate ve Kalite Sorunu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 13 Aralık 2020; 21:21:29 >

• quote:

Bende de öyle yazıyor. 4k ya çıkıyor ama görüntü. Sizin televizyon lisanslı. Mi box s den daha güçlü üstelik :) aynı arayüz Android ikisi de. Boşuna almış olursunuz. Kumandanız da info tuşu varsa netflix izlerken o an çözünürlüğü görürsünüz aynı anda. 4k diye aratınca 4k içerikler de çıkar zaten. Kumandasında netflix tuşu boşuna yok o tv nin.  

Alıntıları Göster

Sanırım benim şuan internet ile ilgili bir sıkıntı var. Ara sıra sitelerin açılış hızlarında, youtube 'da farkediliyor. DRM Info yükleyip güvenlik seviyesine baktım L1 olarak görünüyor. L1 olduğunu öğrenince televizyona biraz daha ısındım. Aslında Mi Box alma düşüncem de müşteri hizmetlerinin L3 güvenlik seviyesi bulunuyor demesinden dolayıydı. L1 olunca gerek kalmadı. Kumanda da info tuşu malesef yok. Kumandalarında Netflix tuşunun olması lisanslarının olması ile alakalı diye biliyordum da L3 ya da L1 mevzusu ile alakalı mı onu bilmiyordum. Yardımınız için teşekkürler hocam.

• quote:

Bitrate değerlerini yanlış yazmaya mı başladılar nedir 7 mbps ile 4k verdiklerini iddia ediyorlar. Yine düşürüldü bitrateler.

Ben de bunu soracaktım. Yeni bir 4K TV aldım , 4K üyelik de aldım. 100 mbps bağlantı hızım ama 1.96 mbps/2160 olarak görünüyor bitrate. Çok düşük. Neden olabilir ? Hız ölçümü yaptığım zaman hiçbir sorun yok internetimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Ben de bunu soracaktım. Yeni bir 4K TV aldım , 4K üyelik de aldım. 100 mbps bağlantı hızım ama 1.96 mbps/2160 olarak görünüyor bitrate. Çok düşük. Neden olabilir ? Hız ölçümü yaptığım zaman hiçbir sorun yok internetimde.

Alıntıları Göster

Yukarıda arkadaş 1 küsür mbps yazdığını bir süre sonra 17 lere çıktığını yazmış. Heralde belli bir süre sonra düzeliyor.

• quote:

Yukarıda arkadaş 1 küsür mbps yazdığını bir süre sonra 17 lere çıktığını yazmış. Heralde belli bir süre sonra düzeliyor.

Alıntıları Göster

Yok hocam hiç yükselmiyor. Mesela şu günlerde Dark izliyorum sürekli aynı 2 civarı. Mart - Nisan gibi pandeminin yeni başladığı dönemde Netflif açıklama yapmıştı “Bitrateleri düşüreceğiz” diye. O hala devam ediyor mu acaba ? Onunla alakalı olabilir mi ?

• Konu dışı ama. Selam yıllık netflix için 2 kişi lazım sadece 25TL ödeyeceksiniz bi seferlik +19847773334 wpden yazabilirsiniz şifre değiştirilmeyecek uğraştıracaklar, şifreyi değiştirmeye çalışacaklar gelmesin hesabı geri alabiliriz. 40 günden önce kapanırsa %50 para iadesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mma35 -- 15 Aralık 2020; 21:30:56 >
  • Yeni başlık açmayı düşünüyordum burda denk gelmek güzel oldu.

yeni 4k tv aldım.4k izlemek için modem değişikliği yapmak istiyordum eski modemimle tv de 20mbs hız alıyordum netflix 25 ten aşağı ise 4k almayın boşa demişti ben genede aldım. Dolby bilgisi çıkıyordu ama ekran 4k mı full hd mi emin olamıyordum. Yeni modem aldım baktım hızlar değişmedi çekim gücü biraz arttı ama hız hemen hemen aynı dedim iade edeyim işime yaramadı boşa para verdik. Dün araştırıp tv de frame rate bilgisini açmayı becerdim, frame rate ile test ettim akşam bildiğin 2160(4k) dan aşağıya düşmedi desem yeri 1 saatlik belgeselin 57dk sı 4k izledim. 1080 veya 1440 olduğunda gözüm görüntüde fark hissetmedi desem yeri bir tek 720 ye düşünce hissettim. 4k izliyormuşum ne zamandır haberim yok. 8mbs den sonra 4k oluyor ve 11.44mbs yi geçmedi hep sabit. 1 kere anlık geçtiğini gördüm.

Şimdi soru şu 2160 yazdığına göre ben olan tüm kaliteyi alıyorum değil mi? Yada hızımı dahada yükseltsem daha iyi kalite alabilir miyim? Hız testleri mi yalancı netflix mi? 25mb yi görmeden nasıl 4k izleyebildim.

Asıl sorudan bağımsız kendimce 4k hakkında bir yorum yapmak istiyorum. Netflixte 4k ve hd bilgisi her filmde yada dizide gözüküyor tv de bu güzel bir durum. İçerik yok diyorlar ama yeni eklenen(yıl olarak eski olan ve türk yapımları hariç) dizi ve filmlerin hepsi 4k ve dolby destekli ben içerik olarak memnunum. Kağıt üzerinde içerik zengin fakat açıkcası 3m mesefeden 50" izlediğim için 4k ile full hd arasında aşırı bir fark göremedim. Bunun üzerine internette ufak bir araştırma yaptım oyunlarda bir fark görülüyor iki çözünürlük arasında ama sıradan videolarda hiç ayırt edemedim bu benim göz hassasiyetim ve izleme mesefemle alakalı olabilir. Fotoğraf karesi üzerinden zoom vs ile çok net beli oluyor ona birşey demiyorum, ama video izlerken yakından izlenmediği sürece para tuzağı gibi bir hisse kapıldım. Hatta bir video var adam özellikle farklı çözünürlükler kullanmış 720p yi bile diğerlerinden ayırt edemedim. İşin özü 4k diye kasmak yerine sağlam bir full hd yeterli bence belli bir boyut için 55" ve yukarsı mutlaka fark edecektir. 1.5m den izlesem sanırım farkı çok daha net anlarım ama yakından izlemek ne kadar sağlıklı o büyük tartışma.

• Öğrenebildiğim kadarıyla şöyle olmuş ağustostan beri netflix sabitlenmiş değil ayarlanmış bitrate geçmiş yani karanlık sahnelerde düşük bitrate(haliyle düşük internet) hareketli ışıklı ve canlı sahnelerde yüksek bitrate geçmiş bu durum internet gereksinimini %50 azaltmış. Netflix aynı görüntü kalitesini daha düşük veri ve hız gereksinimi ile verebildiğini söylemiş. Görüntü uzmanlık alanım değil teknik bilen inceler, ben şöyle bir test yaptım our planet sığ sular bölümü 4k için 11.44mbs kullandı genelde, bir başkadır dizisi 1. bölüm ilk 2 dk sı 4k için 1.9mbs kullandı. Dedim bu saçma 4k desteği olmayan diğer tv de açtım 1080p 0.9mbs kullandı.Netflix müşteri hizmetlerini aradım eğer 4k çözünürlük görüyorsanız hız önemli değil o 4k dir dedi.

• Ben de herhangi bir sıkıntı görünmüyor. UHD ile en iyi görüntü ve sesi alıyorum, ayrıca Netflix Kalibre Modu ile harikalar yaratılıyor.

Bazı arkadaşlar 1080 çözünürlüğe sahip ekranları ile 4K'lık görüntüyü izlemeye kalkışır ise alabileceği en net görüntü yine 1080'dir. Sizin görüntü çözünürlüğünüz Netlifx sunucularına aktariliyor ve çözünürlüğün kadar video gönderiliyor.

1080'de 4K video izleyen ve şikayet edenler, garipsiniz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.