Şimdi Ara

Netflix’ten Bright için çok hoş bir yerelleştirme örneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçerikleri yerelleştirme konusunda önemli adım atan firmalardan birisi olan Netflix, iddialı dizisi Stranger Things için Sadettin Teksoy’lu fragmanının ardından şimdi de Bright için hafızalarda kalacak bir örneğe imza attı.

Madem Orksun alem korksun

Will Smith’in başrolü oynadığı orijinal Netflix filmi olan Bright, platformun en büyük bütçeye sahip yapımlarından birisi. 90 milyon dolar bütçeye sahip olan film geçtiğimiz hafta erişime açıldı ve çok beğenildi. Şimdiden Bright 2 için de anlaşmalar yapılmış durumda.

Esrarengiz yaratıklarla insanların birlikte yaşadığı alternatif bir evrende geçen Bright, Los Angeles polislerinden insan olan Ward ile Ork olan Nick’in çok güçlü bir silahı bulmak için zoraki ortaklık yapmasını anlatıyor.

Ayrıca Bkz.HTC’den akıllı lamba geliyor

Bright’ın ülkemiz için yapılan fragmanı ise oldukça ilgi çekici. Zaten Netflix genelde bir mini dizi tadında yerli fragmanlar hazırlıyor. Fragmanda İstanbul’un kenar bir Ork mahallesine gidiyoruz. Ork berber, kaportacı veya halı silkeleyen teyze artık İstanbul kültürünün bir parçası haline gelmiştir.

Fragman bu entegrasyona dikkat çekerken Will Smith’li devriye sahnesi ile sona eriyor. Özellikle Orkgücü Spor ve Ork traşı isteyen Elfin diyalogları fragmanı eğlenceli hale getirmiş. Diğer taraftan İstanbul’un farklı reklam panolarında da OrkBank sonsuz vadeli hesap, Orkflix video platformu ve Orkolin diş macunu afişleri hoş bir sürpriz olmuş.

• filmin dublajı da çok iyi ,hiç "lanet olsun" yok, bam bam

• 4 gün öncenin haberi, günaydın!
    neyse film hem özgün hemde çok iyi atmosfere sahipti, çoğu kişi eleştirmiş, anlamıyorum lord of the rings mi bekliyordunuz :)

• çok iyi olmuş, eğer bir yerelleştirme daha yaparsa sıradaki filmi P2P den izlemem
  • Mağara soğuk muydu demiyicem demeye dilim varmıyor artık...

• Bu tür saçma şeylerle uğraşmasalar daha iyi olurmuş. Saçma

• filmi iyi ama.

• Burada da ork'u Cem Hakan Köksal canlandırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konusu ve komedi tarzı oluşu filmi öldürüyor.

• Filmi az önce izledim. Çok güzeldi ve atmosfer, konu, işleniş olsun orijinal bir havadaydı. Sürekli biri diğerinin devamı gişe filmlerinin arasından sivrilen iyi bir film izledim.

• Film çok iyi olmadıktan sonra ne yerleştirirlerse yerleştirsinler. İzledim ve Eh işte denilecek bir film. Aynı şekilde arkadaşım da çok fazla beğenmemiş. Orta seviye film işte.

• fragmanı izleyince baya güldüm hoşuma da gitti :)

• ben bunu dizi sanıyordum film olması daha cezbedici , insanlar dizileri artık 3-4 senelik bir yatırım olarak görüyor ve ona göre izleyip eleştiriyorlar , ilk pilot bölüm tutmazsa diziler için yapılan onca yatırım çöpe gidiyor.

film için eleştiriler daha makul seviyede kalıyor , kesinlikle izleyeceğim ilk fırsatta.

• Film güzel ve dublajı çok kaliteli olmuş. Ama reklam hepsinden daha iyi

• bu dizimi filmmi :) birtane indirdim internetten seyrettim devamımı var bunun şimdi. ayrıca çok hoşuma gitti

• Afişteki beyaz toros ta önemli tabii.

• fragmanlar filmden daha eğlenceliymiş. Ork'u maskara etmişler resmen.
  • Öyle şiddetle takdir ettim ki, NFX üyeliği aldım, ilk ayı deneme gerçi ama 3 gündür mesudum :)

• Vermis oldugunuz video baglantisi orijinal videoya ait degildir. Lütfen en azından link verirken dikkat edin. Netflix Turkiye sayfasından yayınlayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.