Şimdi Ara

Netflix, sinema sektörünün gidişatından bir hayli memnun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netflix, sinema sektörünün gidişatından bir hayli memnun

Dünyanın en büyük video akış platformu olan ve pandemi döneminde iyice büyüyen Netflix, şu anda sinemaların durumundan şüphesiz en çok kâr sağlayan şirketlerinden olmuştur. Zaten pandemi sürecinde şirketin hisse değerleri de bir hayli yükselmişti.

Ayrıca Bkz.Netflix'in Türkiye'deki abone sayısı açıklandı

Bildiğiniz gibi şu anda birçok filmin vizyon tarihi erteleniyor ve bazı filmler de direkt olarak video akış platformlarında yayınlanıyor. Bazı büyük yayıncı şirketler de bu konu ile ilgili cesur kararlar almaya başladı. Warner Bros bu yıl yayınlayacağı filmlerin tamamını sinema ile aynı gün HBO Max'te de yayınlayacağını açıkladı. Universal ise film vizyona girdikten 45 gün sonra Paramount+'ta yayınlayacağına karar verdi.

Netflix ise bir video akış platformu olarak elbette bu durumdan bir hayli memnun. Kendi akış platformu olmayan şirketler filmlerini diğer şirketlere satıyor. Bu da Netflix gibi sektör liderlerinin lehine bir durum. Netflix'in baş ürün sorumlusu Greg Peters da geçtiğimiz günlerde bu durumdan çok memnun olduklarını dile getirdi.

Netflix'in baş ürün sorumlusu Greg Peters, "Sinemanın bu tarz bir değişime gidiyor olması bizleri heyecanlandırıyor. Ben iyimser biriyim. Tüketicilerin istediği bu. Bir anda sinemayı değiştirmek fazlasıyla zor ancak bir gün mutlaka işler tamamen değişecek." dedi.

Kaynak:https://screenrant.com/netflix-excited-theatrical-release-changes/

• sinemalarin kapali olmasi ekmegimize yag suruyor demiyorda lafi dolandiriyor kavas

• cocainbar kullanıcısına yanıt

Harbiden Netflix gibi dijital platformlara muhtaç kaldılar. Birçok ünlü yönetmen tavır koymuştu. Mecbur onlar da gemileri suya indirmek durumunda kalacak.

• Pandemiyi başımıza netflix sardı galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortaokulda en az 12 kişi kırar sinemaya giderdik sonra ,süreyya ,reks,atlantik hangisi denk gelirse ,
    Terminatör 2 vizyona girdiği gün ,Süreyya'dan ta altıyola kadar kuyruk , o gün üst sınıflarla kırıp gitmiştik ,lan bütün anadolu yakası oradaydı !
    Müdür muavini sıradan talebe topluyordu , Kadıköy Anadolu ,Fenerbahçe, Suadiye Lisesi , bizim okul kimi arasan orada!
    Yaş 12 ,
    Sinema salonunu görmenizi çok isterdim ,curcuna Ayakta bile seyirci almışlardı,full+full ,
    herkes bir yerlere koşturuyor , ışıklar sönünce herkes ait olduğu yere tabi ki ,
    açılışta Terminatör 2 logosu düşer düşmez alkış ,ıslık ,tezahürat , lan Arnold hasta la vista dediğinde salonda çıkan alkış ,ıslık taa Eminönün'den duyulmuştur kesin!! .
    Çıkışta ,gazoz hamburger sonra kadıköy'ü turlaya turlaya eve ,
    Ertesi gün müdür muavini Arslan Hoca meğerse sinemanın önünde liste tutmuş , sabah okulda isimlerimizi okudu ,doğru disipline .
    Babam dümdüz sopayı bumerang gibi kullanabiliyormuş o akşam keşfettim.
    Lan seneler geçti sonra Hatunla titanik'e gittik ,sonra genelde süreyya yı seçerdik,loca var diye (tabi ki de pür dikkat dinliyoruz filmi.)
    Jurassic Park mı desem ,Matrix mi desem , her bir sinema filmi film değil ,
    cennetti bile yavan bırakacak bir anıydı kardeşim.
    Şimdi Netflix mi ? Ruhu yok lan,
    Açıyorum belki bir saat girişteki kataloğu karıştırıyorum bir şey izlemeden kapatıyorum, lan tv seyretmek bile şimdi bir sürü insan izliyordur diye daha hoş geliyor izlencesi.
    Bizim evin yakınlarında sinema salonu var , en az 20 kişi çalışıyordu ,kapalı 1 senedir, tiyatro aynı şekilde ,üzülüyorum lan ,
    Tiyatroya,sinemaya giderken sakız gibi elbiselerimizi giyer gideriz ,parfümüz saçımız başımız düzgündür ,
    diyeceğim odur ki o gün bir kültürdür sırf Nolan ne yapmış demek değil.
    Şimdi diyenler olacak ki değişim esastır ,değişmeyen şey değişimin kendisidir, hadi lan oradan değişik ,
    Bu tür değişimler gelişim değil "entropi" alümünyum!
    Netflix mi , kapatayım lan iyi aklıma geldi.

• Coronanın ekmeğini yiyen 2-3 firmadan biri

• sendemail kullanıcısına yanıt
    eline sağlık. merak etme sinema severler salonları sevmeye devam eder. o netflix dalkavukluğu yapanlar zaten sinemaya gitmeyen tipler.
    pahalı mahalı diye laf ediyorlar, düzgün bir yerde 3-4 bardak çay parasına satılıyor biletler. Tekel Mars gruptan haz etmiyorum ama ne yapalım yine de netflix'ten iyidir.

• eee pandemi sizede yaradı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.