Şimdi Ara

NETFLİX Hız Sorunu (Kablonet) Sizin hızınız kaç. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
2
Favori
25.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden 7.15 bitrate olan 5 gb lik film yâda dizi NF uygulamasından windows 10 a indirince 1.5 gb olarak indiriyor netflix cimrilik mi yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu konu filtredir çok eskiden fark ettim.

Makaleyi okuyun

https://medium.com/@muhammetunal/türk-telekom-youtube-a-özel-filtremi-uyguluyor-b2c943a21d5c

Btk ya şikayet etmelisiniz.

Btk birşey bulamadım dedi 2 gün sonra çaktırmadan filtreyi kaldırdılar gizli yapıyorlar ana merkezde oluyor.

Ayrıca bu olay wolkwagen in egsoz emisyon oranlarındaki gibi bir kandırmaca hakkınızı arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khssi -- 13 Nisan 2019; 21:20:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96F82C79F

Neden 7.15 bitrate olan 5 gb lik film yâda dizi NF uygulamasından windows 10 a indirince 1.5 gb olarak indiriyor netflix cimrilik mi yapıyor
    720p indirebiliyoruz galiba sadece ve en düşük bitrate. Netflix'in aşması gereken çok ama çok sorun var.
  • Millenicom kullanıcısıyım. Prestij 100 mbps paketini kullanıyorum 30 mbps alıyorum bu hızda bile netflix çamur gibi... Çözüm bulan arkadaşlar var mı aramızda? Netflix zevkimizden de olduk..
  • Sanırım çözüm yok,bu aya gelene kadar herşey normalken 1 haftadır zulüm başladı..
    100mbit fiber kullanıyorum: Sol.
    Lg smart tv hız testi uygulaması wifi ile 50mbit 52mbit gösteriyor,browserdan fast.com 60mbit 50mbit civarı gösteriyor,gel gör ki netflix test yaptığımda sonuc 10mbit ve görüntü çamur! böyle bir kısır döngü olamaz.Netflix yurtdışı ile 17 dk konustum fasa fiso..Nasıl düzelicek bu iş kara kara düşünüyorum,480p bile izleyemiyorum..

• Devoin kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı hocam. Bir çözüm bulabildiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • isofix46 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef çözüm yok galiba sorun Lg’nin Netflix uygulamasında.Nisan ayında bir update gelmiş muhtemelen içine ettiler.Ben çözümü Netflixi playstation üzerinden izleyerek çözdüm,aynı noktada duruyor üstelik Ps.
    PS Netflix icindeki hız testinde 25mbit gösteriyor,nadirde olsa donuyor ama 4 k rahat 2 3 bölüm izledim.
    Sol ile görüştüm Netflix ile görüştüm yok kimsenin birşeyden haberi yok..

Bende de aynı hocam valla. TV kablo ile bağlı 50-60 mbps rahat hız görüyor en düşük fakat netflix 1080p en fazla o da. Mobilden 720p anca izliyorum..
  • isofix46 İ kullanıcısına yanıt
    Vallahi o kadar saçmaki bu durumun böyle olması.Anlamsız yani.Çözümde yok..
    Kablolu kablosuz hiçbisi değişmiyor,ki sen Kablo ile bağlayıp 50 60 alıyorsun.
    Fast.com'da da hız testi yüksek cıkıyor.
    Yani tek ihtimal dediğim gibi muhtemelen LG Store'da olan Netflix uygulamasında sorun cünkü Playstation'dan Netflixi acınca aynı noktada 2160P rahat izliyorum,pc keza öyle.
    isofix46 İ kullanıcısına yanıt
    Ayni durumdayım. Hızım TV yanında 65 mbit. LG Smart Tv + Milleni

• Hız sorunu yaşıyorsanız BTK ya şikayet edin sorunu düzeltiyorlar.

• Noax N kullanıcısına yanıt
    Son bir güncelleme geldi ama değişen birşey yok.
    Ben artık mecbur PS4'ten izliyorum eğer tv'den izleyeceksem..
  • Bende kablonet 24mbps kullanıyorum. Bu arada tv sony 65xe9005 modem tv arkasında olduğu için kablo ile bağladım wifi kapattım. Netflix uygulaması içinden test yaptığımda bağlantı hızı 19.59 mb/s görülüyor. Hiçbir sıkınti yaşamıyorum.

NETFLİX Hız Sorunu (Kablonet) Sizin hızınız kaç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzo27 -- 24 Haziran 2019; 17:7:48 >
  • Apple tv ile kablonette netflixte çözünürlük sorunu yaşıyorum...İnternette sıkıntı yok kablonete mi basvurmalıyım yardımcı olabilirmisiniz

• one a day O kullanıcısına yanıt
    E-devlet üzerinden btkya şikayet edin, belki dikkate alırlar. 25mbps hızım var Youtube'da 4k videoda sıkıntı yaşamıyorum. Gelgelelim Ps4 Netflixte çamur gibi görüntü var ve o bile donuyor, hızı test ettim tam tamına 100kbps. Lütfetmiş efendiler. Netflix'e karşı bir sınırlama olduğu apaçık ortada, yasaklamıyorum bezdireyim mnantığı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 28 Haziran 2019; 0:38:21 >
  • one a day O kullanıcısına yanıt
    aynen bu sorunu ben de yaşıyorum. sözleşmem 24 Mbps ve speedtest ile test ettiğimde bu hızı alıyorum tamam ama netflix de bir engelleme var. özellikle netflix serverlerini kısıyorlar. bu tam bir rezalet. memlekette herkes müşteriyi istediği gibi edebiliyor. netflix de ayarlar altında yardım alın bölümü var oradan bağlantı testine girip görebilirsiniz söylediklerimi. ayrıca sadece netflix değil, dizi film sitelerinin kullandığı openload vs. ücretsiz video sunucu sitelerini de yavaşlatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.shadowx -- 28 Haziran 2019; 10:53:1 >
  • Kesin çözüm için şansınızı farklı bir ISS'de deneyebilirsiniz. Şikayet etmenin bir çözüm sağlayacağını düşünmüyorum. Çünkü ISS'ler yurtdışı çıkışlarını, hızın düşmesinin doğal olabileceğini söyleyeceklerdir. Hatta sorunun Netflix'ten kaynaklandığını da söyleyebilirler. Kısacası her türlü kendilerini aklarlar.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, TT'da böyle bir sorun yaşamıyorum. Zaten bu durum ISS fark etmeksizin genel bir sorun değil. Yani herkes bu sorunu yaşamıyor. Ama belli ki bazı aboneler için bir kısıtlama söz konusu. Ben ayda yaklaşık 1.5 TB veri tüketiyorum. Büyük kısmı da streaming servislerine gidiyor. Ona rağmen herhangi bir kısıtlama veya sorun yok.

TT Fiber 50Mbps'e kadar.. Sonuç:

NETFLİX Hız Sorunu (Kablonet) Sizin hızınız kaç.

• Bulunduğum yerde kablonet altyapısı var.Kablonet üzerinden kablonet superonline vodofone hizmet veriyor.ttnet adsl hizmeti veriyor...Bu sebeple kabloneti degiştirip kablonet altyapısından superonline veya vodafonedan hizmet almak bana mantıksız geliyor

Dikkat ettim saat sekizden sonra artıyor bu görüntüdeki dalgalanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi one a day -- 28 Haziran 2019; 23:0:21 >
  • Kablonette birkaç gündür netflix kalitesi yerlerde.
    240p izliyorum içerikleri...
  • Arıza kaydı açtırfım bir süre sonra düzeldi. Şimdilik sorun yok ama olsa bile maalesef şansımızı şimdilik farklı bir ISP ile deneylemiyoruz çünkü 24 aylık sözleşmemiz var ve bitmesine daha 1 yıl varmış. Ama duyduğuma göre 1 yıldan fazla süre sözleşmeler tüketici haklarına aykırıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.shadowx -- 30 Haziran 2019; 0:33:0 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.