Şimdi Ara

Netflix en güncel internet hızları raporunu yayınladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
7.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

Tamam hocam, telefonunuzdan veya pcnizden girince hizli calisiyor mu peki?

Alıntıları Göster
    4k panel olarak sadece salondaki tvyi kullanıyorum. Diğerle tvler zaten panel olarak 1080p. Onlarda sıkıntı yok. Fakat netflixin 4k tv testinin maksimum 6-7 çıkması kesinlikle 4k izlemediğimizi gösteriyor. Servis yeni bir yazılım getirecekmiş. Geldiklerinde bir daha değerlendireceğiz
  • Almaya’yı bilemem de ben çok fena kıskandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.3 mbps olsa gene donmaz, daha düşük veriyorlar, 500 kbps falan, yada 1.6 mbit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kota kalktı diye servis sağlayıcılar millete geçirince ortalama hız düştü tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbirkurt -- 19 Şubat 2019; 20:31:53 >
  • telekomun netflix'e olan bağlantısının kapasitesi yetmiyor sanırım, kapasite sınırlı ama kullanıcı çok fazla, haliyle kişi başı ortalama hız düşüyor.

• Netflix’in video hızı zaten berbattı böylece bir yavaşlatma olduğu tasdiklendi.

• Superbox bağlattık,upload daki 5 megabit ambargosundan kurtulalım diyerek. Yurt dışı çıkışlarına en fazla 6000 bitrate veri gönderebiliyorsunuz oda kopuyor. Sinyal anlık ve 10'ar saniyelik uzunluklarla 10 kbayt 300 kbayt gibi neredeyse sıfıra iniyor. Yayın yapmak rezillik.Bu internetten adam olmaz.

• Afrikada bile olmayan hızlarda internet için servet ödüyoruz.Yazık bu ülke insanına.Devlet internete de tanzim satış getirsin.

• İnsanlar 'çağrı merkezi yok ararsam ulaşamam' diye TurkNeti tercih etmiyorlar.

Bu arkadaşlara ithafen; Alın size TurkTelekom

• Haber malumun ilanı niteliğinde olmuş burada dibimizdeki serverlara yapılan speedtest küçük boyutlu dosyalar ile bile tam hızı veremeyen internet sağlayıcılarımız topundan bahsediyorum, hepsi aynı, başka bir sonuç bekleyemezdik.

Ek not olarak da eğer online oyun oynuyorsanız özellikle Kablonet'ten uzak durun pişman olmayın.
  • Dünyanın parasını ödüyoruz ama aldığımız hizmet yerlerde :) harika ya böyle devam. ne zaman buna bir son vereceğiz

• Türksat kablo kullanıyorum. 50/5 mbps sınırsız olan paket. Az önce test ettiğim zaman şu şekilde çıktı.

Netflix en güncel internet hızları raporunu yayınladı

Ama inanın akşam saatlerinde özellikle 19:00'dan sonra yaptığım testlerde aynı siteden hız testi yaptığımda 5-10 mbps hızları arasında sürünüyorum. Cuma akşamları falan 2-3'e düştüğü oluyor. Ücretli kullandığım vpn'i aktif edip test yaptığım zamanda da 20-25 mbps hızları görebiliyorum aynı yoğun saatlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 20 Şubat 2019; 11:6:59 >

• Bu hız düşüklüğünün altyapı ile alakası yok, apartmana kadar fiberin olduğu, apartmandaki santralden eve cat-5 ile bağlantının verildiği bir operatörde neden hız düşük olur? Cevap: Yönlendirme, yapılandırma ayarları ile fiyatlamanın yanlış olması. Ankara'da yaşayanlar ya da Ankara'ya yolu düşenler koca Eskişehir Yolu'nda Bilkent Köprüsü'ne gelince köprünün tasarım hatalarından dolayı nasıl bir dar boğaz yaşandığını bilir. Aynı durum ISS'lerimiz için de geçerli. Üstüne simetrik upload hızlarında fiyatları yüksek tutarak özellikle küçük ve orta dereceli kurumların yurtiçi self hosted kültürünün gelişmesini engelleyerek bütün trafik yükünü yurtdışına yığılmasına neden oluyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Resmen rezalet.

Yurtdisindayim ve fast.com yani netflix speedtest den 200 megabit aliyorun. 4k filan banamisin demiyor cat cat aciyor. Turkiyedeki o 3 mbit hizlar ne yahu??
    Kiskanmayin bizim 3 mbps hizlari. Asla goremeyeceginiz hizlar bunlar

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Altyapı var şanslıymissin.

• ben altyapı yetmiyor gibi söylemleri kabul etmiyorum arkadaşlar.Bunlar bilerek erişimi kısıtlanan yerler olduğunu düşünüyorum. Her gün saat 7.30 dan sonra birden hızların düşmesini normal olarak kabul etmiyorum, bilerek kısıtlıyorlar.
  • Konuyu okuyunca merak edip bir ölçüm yaptım. Tarifem 35mbps olmasına rağmen fast.com'da 97mbps görüyorum. Seviyorum superonline'ı :)... Zaten netflix izlerken hiçbir sorun yaşamıyordum. SoL'de kısma olmadığı kesin bu durumda.

Netflix en güncel internet hızları raporunu yayınladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 20 Şubat 2019; 12:26:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Türksat kablo kullanıyorum. 50/5 mbps sınırsız olan paket. Az önce test ettiğim zaman şu şekilde çıktı.

Ama inanın akşam saatlerinde özellikle 19:00'dan sonra yaptığım testlerde aynı siteden hız testi yaptığımda 5-10 mbps hızları arasında sürünüyorum. Cuma akşamları falan 2-3'e düştüğü oluyor. Ücretli kullandığım vpn'i aktif edip test yaptığım zamanda da 20-25 mbps hızları görebiliyorum aynı yoğun saatlerde.
    Kablonet pişmanlıktır malesef, bundan sonra da iyileşmeyecek emin olabilirsiniz.

• Almanlarda da var biraz çingenelik.

400 mbps hız ver ama upload 10 da biri.

Download /upload oranını yakıştıramadım.

• Türkiye interneti asgari ücreti gibi..... fakir düşünceler.... fakir hayatlar.... açlar birbirini yermiş... yemenin yam-yamlığın ekonomik boyutuda var... biri seni kolundan her yerinden ısırır ama ekonomik ısırır... ve sen bunu göremezsin.. çünkü sana ısırmak... fiziki gibi gelir.. halbuki para bir meta formdur.. ama adamı terletir sömürür öldürür yada tersi.. sen öldüğünün bile farkında olamayacak düşünce seviyesinde olduğundan önce meditasyon yapman lazım... sensörlere ayar çeker(neuro-sens)... bak ne patronlar var insan formunda... işveren sgk. devleter.. çeşit çeşit.. hangisi yamyam hangisi değil? kim seni ısırıyor? farkındamısın? yavaş yavaş yiyorlar... ne kadar büyük bir işkence... bütün ömrün boyunca sürüyor... ve sen bu safhada mutluluk hormonu salgılıyorsun acıyı hissetmemek için..köşeye sıkıştırmışlar dua bile okutuyorlar.... bunda bir terslik yok mu? Demek ki cehennemde her insan farklı derece yanar... bazısı 50derecede canım acıdı derken bazısı 80derecede hala mutlu... sistemin kömürü sen olacaksın.. senle dönüyor... taaaa-ki içine bu yazıdan sonra dönüşüm gelinceye kadar.. artık aklından çıkmayacak ve bu yazıdan sonra değişecek ve değiştireceksin... haydi başlayalım !

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.