Şimdi Ara

Netflix'e yeni bir özellik geliyor: 'Karışık Oynatma'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
5.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix'e yeni bir özellik geliyor: 'Karışık Oynatma'

Dünyanın en büyük video akış platformlarından biri olan Netflix'e yeni bir özellik geliyor. Bildiğiniz gibi netflix'in kütüphanesi bir hayli büyük ve insan bazen ne izleyeceğine karar veremiyor ya da o kadar içerik arasında kendine uygun olanı seçmekte zorlanıyor. Artık yapay zeka bunu sizin için yapacak.

Ayrıca Bkz.Şubat ayında Netflix'e eklenecek özel yapımlar açıklandı

Netflix'e "Karışık Kynatma" özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde siz "Karışık Oynatma" butonuna bastığınızda sizin için daha önce izlediğiniz, beğendiğiniz veya listenize eklediğiniz içerikleri gözden geçirerek karşınıza beğenebileceğiniz bir yapım çıkartıyor. Bu sayede siz de sevdiğiniz türde yeni bir yapım aramadan direkt olarak izlemeye geçebiliyorsunuz.

Bu özellik şu anda test aşamasında ancak bazı akıllı televizyonlarda yavaş yavaş kullanıma açılıyor. Yapılan açıklamaya göre ise özelliğin bu yıl içerisinde tüm kullanıcılar için kullanıma açılması bekleniyor.

Netflix bu özelliği geçtiğimiz yıldan bu yana test ediyordu. Dürüst olmak gerekirse Netflix'in kütüphanesi her ne kadar büyük olsa da spesifik bir yapımı aramıyorsanız istediğiniz türde güzel olan bir yapımı bulması gerçekten fazlasıyla zor. Bu yüzden umuyoruz ki bu özellik güzel bir şekilde çalışır.

Kaynak:https://thenextweb.com/neural/2021/01/20/after-years-of-testing-netflix-confirms-its-launching-a-shuffle-play-feature-this-year/

• NetFlix yenilik yapmak istiyorsa:

1) Seyredilen videoyu düzgün bir şekilde ileri geri sardırma özelliğini koymaları gerekir.Kare kare ileri geri yapıyorsunuz.Zaman kaybı.

2) Belli bir zamanı girerek filmin direk istediğiniz yere atlatılması gerekir.

3) Altyazı boyut ve renk ayarını yapabilmeliyiz diyeceğim.

• Benim tv’ye gelmiş 🤨
  • Oha bu bir devrim!?!?

• Film arama bölümüne, sesli arama özelliği gelsin artık. Elle iki saat film aramak zahmetli oluyor.

• ne kadar gereksiz özellik varsa geliyor

• Yani eh işte çokta şey değil yani .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yapay zeka adamı öyle bir kısıtlıyor ki, başka hesaba geçince aha böyle içerikler mi varmış diyor insan.
  • Ben 10 gündür kullanıyorum zaten yeni değil. Televizyonum TCL C715
  • Samsung nu7100 tv kullanıyorum ve bu özellik yeni değil.
  • Yeni değilki bu.
  • Bende aylardır bu özellik var. Biraz karıştırdım ama izlemeye devam etmedim tavsiyelerini. İşe yarar bir özellik değil. Haber değeri bile yok.
  • gun kullanıcısına yanıt
    hocam daha çok kullanmak = daha fazla veri = daha isabetli tahminler

her şeyin alfabetik sıralı olduğu bi listeleri olsa iyi olacak oradan bakacaksın da o yok işte
  • Amazon prime netflixten cok daha iyi, her film dizi imdb puani yaziyorlar, sahne sahne oyuncu isimleri vs gösteriyor. Biraz daha içerik artsin komple amazona geçeceğim üstelik 8 tl. Netlixde language learning with netflix olmasa çoktan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten öneri veriyordu “izlediğinize benzer” tarzında. Ben yenilik göremedim?

Onun yerine kült filmlere yer verse keşke. Aradığım filmi bulamadığım çok oluyor..
  • 2 ay falan oldu herhalde ben kullanmaya başlayalı.
  • PlayStation'da var çoktandır.
  • double or nothing kullanıcısına yanıt
    Puan olayı iyi de bir bakayım dedim toplam 10 tane korku filmi vardı. 5'i kendi yapımları zaten. İnanılmaz zayıf kütüphanesi. Netflix'e yeni bir özellik geliyor: 'Karışık Oynatma'
  • gun kullanıcısına yanıt

kesinlik katıldığım bir durum. ne zaman güzel iç açıcı bir film izlesek diye otursak taa hesabı kurarken korku ve gerilimi seçtim diye ne kadar gerilim filmi varsa önümüze çıkıyor. evde yüksek gerilim oluştu netflix yüzünden.

• İlginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekan54 -- 25 Ocak 2021; 15:49:28 >
  • NetFlix yenilik yapmak istiyorsa:

1) Seyredilen videoyu düzgün bir şekilde ileri geri sardırma özelliğini koymaları gerekir.Kare kare ileri geri yapıyorsunuz.Zaman kaybı.

2) Belli bir zamanı girerek filmin direk istediğiniz yere atlatılması gerekir.

3) Altyazı boyut ve renk ayarını yapabilmeliyiz diyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 25 Ocak 2021; 16:13:39 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.