Şimdi Ara

Netflix’e ebeveyn denetimi geldi: PIN kodu dönemi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Netflix gibi dijital yayın platformlarını denetliyor. RTÜK bu platformlara yayın lisansı vermek için ebeveyn denetimi özelliği şart koşmuştu. Netflix, yönetmeliğe uyum için platforma ebeveyn denetimi özelliğini ekledi. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kullanılabiliyor.

Ayrıca Bkz.Netflix'in aksiyon dolu yeni filmi Extraction'dan ilk fragman

Ebeveyn denetimi özelliği sayesinde Netflix profillerine giriş PIN kodu koyabiliyor ve hangi profilin hangi içerikleri izleyebileceğini ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarları etkinleştirmek için web tarayıcınız üzerinden Netflix hesap ayarları sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

Profillere 4 haneli PIN kodu koyuluyor. PIN kodu özelliği webde düzgün çalışıyor ancak mobil uygulamada kullanabilmek için uygulamayı güncellemeniz gerek. Profilime PIN koyduğum halde uygulamayı güncellemediğim için PIN kodu istemeden direkt giriş yapıyor.

Hesap ayarları kısmından “İzleme Kısıtlamaları” isimli sayfaya girerek profillerin yetişkinlik düzeyine göre içerik kısıtlaması yapılabiliyor. Örneğin Yusuf isimli hesabın 16+ içerikleri görüntülemesi engelleyebiliyorsunuz. Dilerseniz yaş kısıtı filtresinin yanı sıra belirli içerikleri gizleyebilirsiniz. Dizi ve film adlarını listeye ekleyerek bu içerikleri gizleyebiliyorsunuz.

Kaynak:

• Uzun zamandır var ki bu.

• Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt
    Profil kilidi yoktu sanırım, yada ben yeni görüyorum. Yayınlar da pin denetimi vardı zaten, ancak profil parola olayı yeni, yani bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu özellik çoktan vardı. Sadece profil kilidi özelliğini yeni getirmişler.

• quote:

Profilime PIN koyduğum halde uygulamayı güncellemediğim için PIN kodu istemeden direk giriş yapıyor.

Direk nedir ya, direkt veya dogrudan kullanilmali. Direk kullanimi yanlistir.

• Güzel olmuş ama ben sanki bunun olduğunu görmüştüm

• Zaten vardı.

• la profil basina yoktu iste. okumadan yorum yapiyorsunuz. 4 farkli aile uyesi yanlisikla birbirinin profiline gireibliyordu.
  • Aylardır var bu haberiniz olmamış.

• Yeni nesil çocuklara bunlar işlemez.
  • uzun zamandır vardı ki bu pin olayı
  • bence bu eski dende vardı

• sanki böyle bir şey vardı hatırlıyorum ama emin değilim

• Uzun zamandır beklediğim özellik isabet oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.