Şimdi Ara

Netflix'e dev rakip: Türkiye'nin en büyük film yapımcıları birleşti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
27.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Heaaa şimdi bir şeyler anlam kazanmaya başladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Listedeki bir çok film ismini bile duymazken üye olmak nedir. Merak bile etmedim
  • abartmayın. netflix e dünyada rakip olablecek bir oluşum yok...

• Karaman'ın koyunu, sonra çıkar oyunu. abv
  • Bunları bırakın da keşke Puhutv orijinal içerik üretmeye devam etse. Ne Blutv nin ne de Netflix in daha Şahsiyet gibi kaliteli bir Yerli yapımı yok, bu gidişle de olmayacak gibi.
  • Arkadaşların da yazdığı gibi, bütün bu son çıkan kanunlardan sonra ne kadar da ilginç bir gelişme olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkler türklerden çok amerikalıları seviyormuş yorumlardan ben bunu anladım. bir de kendinizden olana destek olun.

• Başlıkta Netflix'e rakip derken sadece Netflix Türkiye için demek istediniz sanırım.

• Listedeki filmlerin hiçbirini izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum
  • 100 u askin film ve onlarca dizi demis. Bunu alan insan yabanci dizileri korsan izleyecek yani mecburen.

Sanki yerli netflix alternatifi var da insanlar kullanmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    Bilim de gelismesekte Bilim-Kurgu turu film ve diziler neden hic yok :) . Olmayan seyi mi destekleyelim :) ?

Netflix bizlere dunya kulturunden iyi veya kotu bol cesit sunmaktadir...

Turkiye'deki birlesmislik ne sunacak ? Dunya sinemasina dizilerine ne tur bir katkilari olacak ?:

Netflix iyi kotu rakip olacak bir sirket Turklerden cik(a)maz :/

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Bilim de gelismesekte Bilim-Kurgu turu film ve diziler neden hic yok :) . Olmayan seyi mi destekleyelim :) ?

Netflix bizlere dunya kulturunden iyi veya kotu bol cesit sunmaktadir...

Turkiye'deki birlesmislik ne sunacak ? Dunya sinemasina dizilerine ne tur bir katkilari olacak ?:

Netflix iyi kotu rakip olacak bir sirket Turklerden cik(a)maz :/
    bilim kurgu dizisi izleyeceğinize newtonun principles kitabını veya heisenberg ini fizik ve felsefe kitabını okusaydınız bilimde gelişirdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

100 u askin film ve onlarca dizi demis. Bunu alan insan yabanci dizileri korsan izleyecek yani mecburen.

Sanki yerli netflix alternatifi var da insanlar kullanmiyor.
    o saçma sapan dizileri izleyip vakit kaybetmek zorunda mısınız insanlara kattığı bir bilgi yok anca hedonizm. bunun yerine türklerin kurduğu udemy var gidin bir kursa kaydolun paranız eğitime gitsin.
    Lüzumsuz kurgularla hayatını doldurmaktansa hayatın kendisini yaşamaya çalışsalar da kültürümüzden kaybettiklerimizi yerine koysak keşke. Türk filmlerini kötüleyip yabancı filmleri öven yitik bir nesil daha. Kendindeki cevheri görmeyi beceremeyip, başkasında arayanlar. Yanlış anlaşılmasın tutucu ya da dindar bir kimse değilim liberalist bile sayılırım ama biraz da ulusa saygı olsun istiyorum çok mu?

Konumuz eglenme sektoru . Ayrica igneli bir sekilde de ifade kabul etmisligim de vardir ilk cumlende .

Eglence yani sinema dizi vs sektorunde neden niteliksel zenginlikler yok BABINDA ilk aklima gelen bilim kurgu olmustu ...

Bu arada merak etmeyin : Ergenlige girmeden once kitaplar sureli bilim teknoloji yayinlarina sonralarda ise lise doneminde Felsefeye saglam ilgim olmustur . Daha da sonralari dunya dinlerine de .. Daha da sonralari dunya kulturlerine . Daha sonralari biraz gecte olsa yurtdisina bilincli yasayarak kultulerini zenginliklerini iyi taraflarini 5 duyu organimla hissetme fasli var ve halen de devam etmektedir.

Yas 41 benim cocuklugumda babamin abone oldugu Tubitak Bilim ve Teknik Dergileri ( benim cocuklugumda dergi boyu yarisi halde idi ve icerik olarak ta cok akademik bir dil kullanilmiyordu malum sonralari kullanilan dil daha da cok akademik ve ebat olarak ta buyutulmustu daha da sonralari AKP in esiri eseri olarak kismen de olsa yozlasmaktadir kurum :/ ) ile cocuklugum ayrica bunlarla da gecmistir spor eglene cocuklugumu da yasiyordum . Gerci o zamanlar internet yoktu sosyal medya face instagram filan bana gore bos seyler yoktu :)

Universite de kutuphane yede epey takilirdim sureli yayinlar basta olmak uzere ...

Gunumuzde artik e-dergi e-book lar vardir yine sureli yayinlari takip ediyorum :) ...

Felsefe ile yaklasik 24 yildir ic iceyim enteresandir Deizm megerse beni tanimlamis ve orada kaldim yillardir da degisme olmadi bende :) ...

Ayrica bu konuda verdigin cevaplardan birine istinaden nick name /rumuz/ uye adinla bir cevabinda savundugun ifadeler kabak gib TEZAT SIRITMAKTADIR. Yani nick name icerik tezatligi var sizde . Bir bakima sizi samimi bulmuyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Konumuz eglenme sektoru . Ayrica igneli bir sekilde de ifade kabul etmisligim de vardir ilk cumlende .

Eglence yani sinema dizi vs sektorunde neden niteliksel zenginlikler yok BABINDA ilk aklima gelen bilim kurgu olmustu ...

Bu arada merak etmeyin : Ergenlige girmeden once kitaplar sureli bilim teknoloji yayinlarina sonralarda ise lise doneminde Felsefeye saglam ilgim olmustur . Daha da sonralari dunya dinlerine de .. Daha da sonralari dunya kulturlerine . Daha sonralari biraz gecte olsa yurtdisina bilincli yasayarak kultulerini zenginliklerini iyi taraflarini 5 duyu organimla hissetme fasli var ve halen de devam etmektedir.

Yas 41 benim cocuklugumda babamin abone oldugu Tubitak Bilim ve Teknik Dergileri ( benim cocuklugumda dergi boyu yarisi halde idi ve icerik olarak ta cok akademik bir dil kullanilmiyordu malum sonralari kullanilan dil daha da cok akademik ve ebat olarak ta buyutulmustu daha da sonralari AKP in esiri eseri olarak kismen de olsa yozlasmaktadir kurum :/ ) ile cocuklugum ayrica bunlarla da gecmistir spor eglene cocuklugumu da yasiyordum . Gerci o zamanlar internet yoktu sosyal medya face instagram filan bana gore bos seyler yoktu :)

Universite de kutuphane yede epey takilirdim sureli yayinlar basta olmak uzere ...

Gunumuzde artik e-dergi e-book lar vardir yine sureli yayinlari takip ediyorum :) ...

Felsefe ile yaklasik 24 yildir ic iceyim enteresandir Deizm megerse beni tanimlamis ve orada kaldim yillardir da degisme olmadi bende :) ...

Ayrica bu konuda verdigin cevaplardan birine istinaden nick name /rumuz/ uye adinla bir cevabinda savundugun ifadeler kabak gib TEZAT SIRITMAKTADIR. Yani nick name icerik tezatligi var sizde . Bir bakima sizi samimi bulmuyorum ...
    Yalnız tübitak veya national geographic dergileri okumakla direk newtonun kendisini okumak arasında büyük fark var o bilim dergileri onediodaki bilim yazılarının bir üstü ve genç kitle için.iyi bir sayısal analiz diferansiyel denklemler ve calculus bilgisine ek olarak meslek seçimine bağlı olarak yazılım malzeme bilgisi ve elektrik bilgilerini kullanmak bu ülkeyi ileri götürecek tek yoldur bir insanın zaten iş dışı süresi ayda 20 saat ise gidip bunu diziye veya belgesele ayırmak büyük bir israf. Birde iş yerinde yazılım hakkında konuşurke lap diye game of thrones konusu açanlar var ki onların hayatı israf. Yaşamlarının bu ükeye anca zararı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 3 Ağustos 2019; 10:30:25 >

• Udemy kullaniyorum zaten, ama cok alakasiz soyledigin sey, dizi izlemekle bir seyler ogrenmek ayni mi? Ben her gun sabahtan aksama kod yazarken eve gelip yatana kadar da udemy de bunlari mi izleyeyim hic rahatlamadan? Her seyin zamani var.

Eglendigi seylere yapmaya zaman ayirmayan insan basarili olamaz, dusunme kapasitesi duser. Senin sacma sapan dedigin dizileri ben tam da beni gerceklikten uzaklastirdigi icin izliyorum biraz kafam dinlensin diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Udemy kullaniyorum zaten, ama cok alakasiz soyledigin sey, dizi izlemekle bir seyler ogrenmek ayni mi? Ben her gun sabahtan aksama kod yazarken eve gelip yatana kadar da udemy de bunlari mi izleyeyim hic rahatlamadan? Her seyin zamani var.

Eglendigi seylere yapmaya zaman ayirmayan insan basarili olamaz, dusunme kapasitesi duser. Senin sacma sapan dedigin dizileri ben tam da beni gerceklikten uzaklastirdigi icin izliyorum biraz kafam dinlensin diye.
    Bu düşünce yanlış bir düşünce 4 5sene önce bende böyle düşünüyordum nöroloji hakkında biraz araştırma yapana kadar. bu filmleri izleyince beynin frekansı öğrenmeden hedonizme geçiyor. yeniden öğrenme veya kod yazmaya devam ettiğinizde beyin eski yapısını yeniden kazanmaya çalışıyor. bu belki 3 saat belki 1 ay sürebilir filmde yaşatılan şoklar acılar beyni öğrenme tipindeki bir yapıdan hareketlilik veya çeviklik tipinde düşünmeye geçirir. bunun için diziler çok tehlikelidir. oyunlar ise genelde bu tehlikeyi taşımaz çünkü oyunda ilerlemek için zekanızı kullanmanız gerekiyor ve drama genellikle daha az. oyunlar içinde de final fantasy detrot become human yakuza gibi hikayesi çok ağır oyunlarda beynin matematiksel düşünme tipini bozuyor mmorpg ve rekabet bazlı oyunlarda aynı şekilde. bu video biraz değinmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=LNHBMFCzznE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 3 Ağustos 2019; 11:36:54 >

• "Dev rakip" dediğiniz bu iki şirketin değil filmlerini, fragmanlarını bile izlemem. Çöp film dediğimiz B film'ler bile bunlardan iyidir.

• Sonunda yerli girişimler ortaya çıkıyor.

İlerde neden bizde dijital film platformu yok diye eleştirecek olanlar şu an küçümsemekle meşgul.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.