Şimdi Ara

Netflix, BluTV gibi dijital platformlara RTÜK sansürü geldi! İşte tüm detaylar: (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.012
Cevap
6
Favori
115.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuda daha önce de yazdım:

quote:

Çocukların korunması

MADDE 21 – (1) İnternet ortamından yayın lisansı verilen medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar ile yayın iletim yetkisi verilen internet yayın platform işletmecileri, çocukların fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde yayınlara ebeveyn kontrolünü sağlayıcı tedbirleri almakla yükümlüdür.

(2) Çocuğun üye olamayacağı ve kişiye özel üyelik sistemi ile hizmet veren internet ortamından yayın lisansı verilen medya hizmet sağlayıcılar ile internet yayın platform işletmecilerine, 6112 sayılı Kanundaki ve bu Yönetmelikteki çocukların korunması amacına yönelik hükümler uygulanmaz.

İkinci kısma göre, Netflix gibi platformlara sansür gelmemesi gerekiyor. Benim anladığım bu şekilde.
  • Yakında film vs izlerken elini +18 bölgeme atıcak ne var ne yok kontrol edicek diye korkuyorum
  • Netflix, BluTV gibi dijital platformlara RTÜK sansürü geldi! İşte tüm detaylar:
  • harika bir haber. bıktım izlediğimiz dizinin yarısının eşcinsel seks sahneleri olmasından..

alalhtan apple+ 'da böyle saçmalıklar yok. bir an önce gelsinde ona kaydolalım. netflix'i çok kısa sürede geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byperest

Dijital yayıncılar kapatın abi Türkiye'deki kepenkleri. Ofisi olan Türkiye'deki ofisi de kapatsın. Niye istihdam yaratıyorsunuz birader? Sizden resmi hizmet mizmet istemiyoruz. Almanya üzerinden İngilizce hizmet istiyoruz sizden. Türkçe altyazılar hariç, orijinal Türkçe içerik dahil her şeyi kaldırın. Abonelik de dolar, euro olsun. Bok mu var ortadoğu çöplüğüne hizmet veriyorsunuz? Burada ben güzeller güzeli iktidarıma kızmıyorum. Niye kızayım?
    Dijital yayıncıya kızarım. Gelme kardeşim verme resmi hizmeti. Tanıma Türkiyeyi. Yurtdışındaki Türkler için yapıyom de.
    onlar da zaten bunu düşünemiyor değil mi? herkes salak bi sen akıllısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byperest

Delirdim reis. Delirttiler beni.
    (yaş:9):D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbrk01

harika bir haber. bıktım izlediğimiz dizinin yarısının eşcinsel seks sahneleri olmasından..

alalhtan apple+ 'da böyle saçmalıklar yok. bir an önce gelsinde ona kaydolalım. netflix'i çok kısa sürede geçer.
    Sansür olan ülkeye bekle apple girer, Disney girer.

Kimsenin işi gücü yok 3 kuruş para kazanacam diye türkiye gibi 19. Yüzyıl ülkesine girip ekstra sansürle falan filan uğraşmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Booker DeWitt

Bu mesaj silindi.
    Nihayet.

• Ücretli yayın yapan platformlara denetim neyin kafasıdır ?
    Rahatsız olan, beğenmeyen izlemez.
    Neyi izleyip izlemeyeceğime neden başkası karar veriyor ?
  • Isinize gelmedimi Turk aile yapisi ? Ulkede sizin ve sizin iktidariniz yuzunden Ekonomik krizden aile yapisimi kaldi gevsek . Esatla denizde yuzum fetoyla hosbes eden Garban esnafa Ananida al git diyenler bozmuyor aile yapisini Netflix bozuyor ? Alma kardesim ? Zorlami veriyorlar ? Icerigini Nereden biliyorsunda bu yorumu yapiyorsun ? Izleme

• insanlar zaten sansürle karşılaşmamak için online platformları tercih ediyor. online platform bir tercihtir. yani içeriğini bilerek izlersin ve parasını verirsin. hatta içerikten memnun kalmaz ve sansüre ihtiyaç duyarsan da izlememek de bir seçenek olur.

televizyon öyle değil, sürekli akan ve içerik olarak çok fazla müdahale edebileceğin bir alan değil. dolayısıyla denetime daha açık bir alan. tabii ki televizyonun da bu kadar sansüre uğramaması gerekiyor, ama digital platforma da televizyon muamelesi yapılmaması gerek

Şunu bir kafanıza sokun ey yasakçı tayfa

Nasıl kafanız basmıyor buna?

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Konuları başka yere çekmeyelim parasını da versen bu ülkede böyle hayasızlıklara sansür gelecektir hala öğrenemediniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 1 Ağustos 2019; 15:19:41 >
  • netflix'in hakkında açıklama yaptı

çıkarılan yeni yasa sonrasında dijital platform üzerinden yayın yapan kanalların yoğun bir şekilde sansüre uğrayacağı ve aralarında netflix’in de bulunduğu bazı firmaların zor durumda kalacağı söylenmişti. netflix’den yapılan ilk açıklama şu şekilde oldu. “internet yayınlarına yönelik getirilen düzenlemeyi yakından takip ediyoruz. türkiye bizim için çok önemli bir pazar. bu nedenle türk yetenekleriyle birlikte film ve dizi sektörüne yatırım yapmaya, üyelerimizin bu içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlamaya devam etmek istiyoruz.”

Şu adamları şu ülkeden çıkmak zorunda bırakırsanız allah kahretsin sizi.

• Sonunda eşcinsel sahnelerden kurtuluyoruz desenize.. harika bir karar tşkler rtük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Konuları başka yere çekmeyelim parasını da versen bu ülkede böyle hayasızlıklara sansür gelecektir hala öğrenemediniz mi ?
    Bak şimdi brazzersa girip Full HD üyelik açıp izlicem?

Hadi gel beni sansürle

Yallah Arabistana

• ben olsam yatırım yapmam , kepenkleri kapatır giderim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.