Şimdi Ara

Netflix 5.1 alamiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 6 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • niyatovic (3 mesaj) fatsa52 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    330 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadslar bende roku express var. Netflix utgulamasinda bir problemim var. Hdmi uzerinden goruntu ve sesi tv ye tv dende coax kablo ile sesi ses sistemine aktariyorum. Ses sistemim 5.1 dolby destekliyor ama tv den gelen ses malesef 2.0 roku ayarlarindanda 5.1 secili. Netflix filmi play etmeden önceki ekrandada 5.1 ibaresi gozukmuyor. Kisacasi 5.1 ses alamiyorum. Bir cozum oneriiniz varmidir acaba?

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Binbaşı
    1082 Mesaj
    aynen ben de chromecast var netflix' te 5.1 alamıyorum, biraz araştırdım netflix sadece dolby digital plus veriyormuş bizim av'ler bunu desteklemediğinden stereo ses alıyoruz ve 5.1 seçeneğini göremiyoruz, çözüm linkte olabilir araştırmak lazım...
    https://www.amazon.com/ViewHD-Newest-Extractor-Support-Vision/dp/B00KBHX072?th=1

Evet film menusunde 5.1 secenegi yok. Roku menusunde dolby secenegi var ama netflix roku nun destegi oldugunu dusunmuyorum. Yegenimin Play station dan netflix indirdim. Film menusunde de 5.1 secenigi var. Ses sistemide bunu goruyor. Sikintı roku netflix de yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatsa52 -- 30 Ocak 2019; 22:15:34 >
    |
    |
    niyatovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1082 Mesaj

sıkıntı roku veya netflix'te değil, sıkıntı ses sisteminde, netflix sadece DD+ destekliyor ses sistemininde de aynı desteğin olması lazım, netflix DD+ desteğini algılamayınca sadece stereo ses veriyor menüde 5.1 göstermiyor bile zaten spdif ile DD+ iletilemiyor, çözüm ya DD+ destekli ses sistemi yada yukarıdaki gibi hdmi den ses ayrıştırıcı, dd+ yı dd ye çevirmesi gerek...
    |
    |
    fatsa52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladim ama ayni donanimlarla playstation dan 5.1 alabildim. Ben youtube roku incelemelerine baktım netflix 5.1 gozukuyormu diye ama o ani gosteren bir videoyada denk gelmedim. Muhtemelen dedigin gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    niyatovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1082 Mesaj

playstationı tv ye bağlarsan DD, doğrudan ses sistemine bağlarsan DD+ alabilirsin bu arada roku ultra dd+ yı dd ye çözebiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niyatovic -- 31 Ocak 2019; 0:10:55 >
    |
    |
    fatsa52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.