Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyvallah hocam 0.2 olayı duzelise diye yaptım ama demekki düzelmiyor Muş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar termostatı bende kullanıyorum ve oldukça memnunum. fakat evin arka odaları ile ön odaları farklı sıcaklıkta oluyor.

bu yüzden netatmonun termostat vanalarından almayı düşünüyorum var olan termostatla entegre çalışabiliyor.

Sorun şu bu ürünü türkiyede bulamıyorum. Nereden temin edebileceğimi yada farklı bir önerisi olan var mıdır ?

ürün linki:https://www.amazon.com.tr/Netatmo-ba%C5%9Flang%C4%B1%C3%A7-merkezi-olmayan-termostat/dp/B071JPF6KY
  • ex725 E kullanıcısına yanıt
    Fazla ısınıyorsa reglaj ile ayar çekmeye çalışın, yani çok ısınan oda peteklerinin vanasını kısarak az ısınan odalara daha çok su gitmesini sağlayabilirsiniz.
    Türkiyede satılan biryer görmedim henüz, yurtdışında tanıdığınız varsa getirtebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 25 Mayıs 2020; 0:18:40 >
  • ex725 E kullanıcısına yanıt
    Amazon.de'den alabilirsiniz ama mevcut gümrük vergileri ile müthiş pahalı olacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_gazi -- 25 Mayıs 2020; 21:16:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en kötü amazon.de den alacağım ama önceliğim türkiyede satan birisinden almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex725

en kötü amazon.de den alacağım ama önceliğim türkiyede satan birisinden almak
    amazon.de den alırsan herşey dahil 824 tl ye kapı teslimi 1 adet netatmo termostat için
  • Selamlar, bir kaç ay önce netatmo termostat(homekit sürümü) almıştım. Cihazı ancak bugun taktırabildim. Kombi açılışı esnasında taktılar. Evde henüz internet yok. Fakat cihazı netatmo olarak wifi yayını yapıyordu ama android cihazım ile bağlantı kuramadım. Homekit sürüm olmasından dolayı android ile uyumlu değil mi? Türkiye'de normal sürüm bulamadım, Apple'dan almıştım cihazı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Absinthe. A kullanıcısına yanıt
    Aktif internet ve wifi bağlantısı gerekiyor, internet olmadan kurulum yapamazsınız akıllı cihazlarınızla yönetemezsiniz, kurulumdan sonra internet giderse programı takip eder yada termostat üzerinden 0.5 lik dilimlerle belli sürelerde manuel yönetebilirsiniz akıllı cihazlarınızdan göremez müdahele edemezsiniz
    İnternet şart yani

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. 1 aya kadar internet bağlantısı yapılacak zaten. Şuanlık kombide cihazda kapalı konumda.
  • salonda netatmo termostat var, arka oda soğuk oluyor genelde..oraya da netatmo smart radiator valve koysam iki cihaz verimli çalışırmı
  • enginpalabiyik E kullanıcısına yanıt
    Çalışır ama o cihaz tr de yok sanırım

Isınma sorunu olan soğuk yerin radyatörüne akıllı vana takarak orayı ısıtamazsınız, tek yapabileceği açık olan vanayı yine sürekli açık tutarak istenen sete gelmesini beklemek olacaktır, fazla ısınan odalar varsa buralara akıllı vana takarak suyun ısınmayan ortamlara kaymasını sağlayabilirsiniz, bence en kolay yoldan başlayın, reglaj yapın yada ısınmayan arka odanın radyatörünü kaliteli daha büyük bir radyatör ile değiştirin veya ısı kaybı varmı onu araştırın

Hocam benim ısınmayan tek odam kombiye en uzak nokta olan yatak odam. Oturma odası en iyi ısınan odalardan reglaj dediğiniz olayı yaptım işe yaramadı. Allah izin verirse kışa bebeğim olunca soğuk olan yatak odama beşiği koyacağım için oraya akıllı vana alırım diyordum. Radyatör değiştirme imkanım yok o oda zaten küçük. Açık olan vanayı yine sürekli açık bırakmaktan kastınız nedir veya başka bi çözümüm olur mu benim? Dediğim gibi yatak odamda kayıp yok sadece kombiye en uzak odam

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Hocam ısınmayan odaya vana koyarak hiçbir sonuç alamazsınız, kastınız netatmo vana ise ona vereceğiniz para ile kral radyatör alırsınız, reglaj yaparak sonuç alamadıysanız radyatöre sağlıklı sıcak su geliyormu radyatör sağlıklı çalışıyormu ona bakmak gerek.
    Hocam şu haliyle o peteğin vanası zaten sonuna kadar açıktır doğrumu, akıllı vana takınca beklentiniz nedir daha fazla sıcak su geleceğini sanmıyorsunuz umarım, o vananın yapabileceği tek şey gereksiz fazla ısınmayı önlemek için gerektiğince su geçişine izin vermektir, şunuda ekleyeyim o peteğe takacağınız herhangibir termostatik vananın gövdesini taktığınız anda her şartta tamamen açıkken bile sıcak su geçişini kısıtlayacaktır mevcut durumu dahada kötüleştirecektir yapıları gereği bu böyle, çok kaliteli trv ler kısmıyor olabilirmi ,düşük ihtimal.
    Tekrar söylüyorum arka odanızın tesisatını ısı kaybını ve petek metrajını gözden geçirmeniz gerekiyor, termostatı arka odaya almaya kalkarsanız orayı ısıtıncaya kadar diğer odalar aşırı ısınacaktır ve her birine trv takmanız gerekir (fazla ısınan oda ve ortamlara) buda çözüm olamaz

• Umarım bebeğiniz sağlıcakla gelir :))
    Gerisi hallolur hocam :)

Anladım hocam açıkçası evim 110 m2 yalıtımlı çatı katı dairem şuan 1 yaşına bile girmedi tesisat kombi radyatör vs herşey yeni. Oda küçük aslında yaklaşık 5m2 ama kombinin tam zıttı. Akıllı vana olayı sen anlatınca cidden saçmalık oluyor. Şimdi farkettim ufak bi bölüm odada çıkma şeklinde ve sanırım yalıtım o bölgede işe yaramıyor ve oda soğuyor

Allah razı olsun hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Isınma sorunu olan soğuk yerin radyatörüne akıllı vana takarak orayı ısıtamazsınız, tek yapabileceği açık olan vanayı yine sürekli açık tutarak istenen sete gelmesini beklemek olacaktır, fazla ısınan odalar varsa buralara akıllı vana takarak suyun ısınmayan ortamlara kaymasını sağlayabilirsiniz, bence en kolay yoldan başlayın, reglaj yapın yada ısınmayan arka odanın radyatörünü kaliteli daha büyük bir radyatör ile değiştirin veya ısı kaybı varmı onu araştırın
    teşekkür ederim hızlı geri dönüşleriniz için. benim şartlarım da mustaka arkadaşım ile aynı...yakında bebeğim gelecek ve ben de aynı mustaka gibi en arka odaya ( kombiye en uzak oda) bebek odası yapıcam. ısı yalıtımı konusunda problemim yok. pimapenleri 3 ay önce konfor+sinerji cam ile değiştirdim. peteği 100 cm den 160 a çıkarttım. sanırım tek sıkıntı peteklerin alt kısmına sıcak su gelmemesi, bu nedenle oda çok fazla ısınmıyor. havalarını da aldım ama çözüm bulamadım.

Öncelikle gelecek bebeğiniz için güzel bir hayat diliyorum. Eğer son oda dışındaki petekleri kapattığınızda oranın peteği düzgün ısınıyorsa reglaj ile çözebilirsiniz. Reglaj yeterli gelmiyorsa pompa hızını artırabilirsiniz ama öncelikle o peteğin düzgün çalışıp çalışmadığını diğer petekleri kapatarak denemeniz gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oldies but goldies

Öncelikle gelecek bebeğiniz için güzel bir hayat diliyorum. Eğer son oda dışındaki petekleri kapattığınızda oranın peteği düzgün ısınıyorsa reglaj ile çözebilirsiniz. Reglaj yeterli gelmiyorsa pompa hızını artırabilirsiniz ama öncelikle o peteğin düzgün çalışıp çalışmadığını diğer petekleri kapatarak denemeniz gerekli.
    teşekkür ederim iyi dilekleriniz için...bahsettiğiniz işlemi kış başında yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.