Şimdi Ara

Netanyahu: Ordusu Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail'e vaaz vermesin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
14.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ibraniler ortadoğuda türkler gibi arap kökenleri olmayıp istenmeyen iki toplumdan biridir, uzun vadede stratejik ortak olmak zorundadır, ama türkiye sürekli olarak fırıldak gibi bir batıya bir doğuya dönerek denge siyaseti izlerken sabit politika izleyen devletleri ekstra önlemler almaya itmiştir, kürtlerin israil nazarında araplar ile arada bir tampon görevi görerek enerji koridoru üzerinde bir kapı olması isteği bilinen bir gerçek, bu anlamda askeri ve stratejik noktada milli selamet dönemlerinden beri uzun yıllardır radikalleşen türkiye'den göremediği desteği parasal imkanlar ve asimilasyon karşılığı kürtlerden bir nevi satın alıyor adamlar

türkiye ise 70-80li yıllarda pkk'yı kamplarda eğiten fkö ve hamas artıklarına ümmetçilik adı altında bölgede bir misyon üstlenebilmek adına kucak açmakta, haliyle adamların düşmanlarını desteklediği için de israilin tepkisini çekmektedir, dolayısıyla onlar da kürtleri destekleyerek silah ve para verip üzerine salmalarını çok garip karşılamamak lazım, adamlara göre kürtler düşman değil, sana göre filistinliler düşman değil

sivillere yapılan muamele noktasında zamanında biz de doğuda çok şeyi yanlış yapmışız, devlet otoritesini tesis edemediğimiz ya da uğraşmak istemediğimiz yerlerde bölge insanını örgütün eline teslim etmek vs. normal şekilde kabul edilebilecek şeyler değil, ha israilliler bizim kadar vicdan sahibi olmadıkları için direkt öldürüp geçiyor belki ama biz de kürt olunca baklava çalmış olsa bile çatır çatır hapis yatırıyoruz şimdi, her ne kadar kürtleri sevmesem de bazı şeyleri çıkıp adam gibi kabul etmek gerek

hoş günün sonunda iki tarafın da göreceği tek bir gerçeği var ki hainlik değişmez, arap da bu kadar ümmet ümmet diye kıçlarını yalamamıza rağmen yine zamanı gelince bize kazık atacak, kürtler de aynı şekilde zamanı gelince israile kazık atacak, osmanlı öyle ya da böyle iki tarafa da güvenmeden sadece kontrol altında tutmak için çabalarken adamların senelerden gelen bir devlet birikimi varmış, kürtlere güvenilmemesi gerektiği taa yavuz sultan selim döneminden dile getiren sözler var, boşa değil yani bunlar unutmamak gerek

• Korkusuz(!) HAMAS militanlari, İsrail guclerine karsi KAHRAMANCA(!) savasirken..

Netanyahu: Ordusu Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail'e vaaz vermesin

Netanyahu: Ordusu Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan, İsrail'e vaaz vermesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erdoğan'a kim laf etmişse, ister haklı ister haksız, ister boş ister şerefsiz, desteklemeliyim ki cool görüneyim. Oh yeah çok coolum ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim Bey -- 23 Aralık 2018; 22:20:8 >
  • Yahudi sevicilere soruyorum masum ve silahsız birinin ölmesi sizi hiç üzmüyormu (çocuk) ? Yoksa araplar müslümanlar gebersin yahudiler herzaman haklıdır kafasındamısınız. Bu kafadaysanız öylede görünüyor yazık . Birde medeniyet ve laiklik insan hakları üzerine boş konuşmanız yokmu ..
    son olarak sizin anlamadığınız şu olay arap , müslüman , yahudi veya hiristiyan farketmez masunların katledilmesi. (Sözde )müslüman bi teror örgütü hiristian bi ülkede katliyam yapsa yine aynı tepkiyi veririm. Sizin düşünceniz ise müslümansa bide arapsa haksızdır kafası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 23 Aralık 2018; 22:40:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her seçim öncesi olan şeyler bunlar seçimler iyice yaklaşsın birazda gazze olayları çıkartırlar bizimkilerde ordan mağdur olup oy toplamaya çalışırlar

• İsrailde yakın zamanda seçim varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ambarad kullanıcısına yanıt
    Iyi de hamasi oranın halkı destekliyor.

Benim gözümde terorist sadece eline silah alan değildir. Teroristlere maddi manevi destek vermek de bir tür terörist olmaktır. Bunların sabah esnaflık, akşam teröristlik yapanlardan farkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekilas

Bizim ülkedeki yahudi sevici kemalistlerden farklı bir yorumda beklenemezdi.

Alıntıları Göster
    Senin gibi IŞİD Taliban Hizbullah kafasında olacağıma dediğin gibi olurum
  • seçimler yaklaştı israile laf attığımıza göre

• ŞAKACI kullanıcısına yanıt
    Benim mantığım basittir. Bu dünyanın kuralı da bellidir. Güçlü olan güçsüzü yer. Tabi bu güçlü olmak kas gücü değil beyin gücü ile alakalıdır. Eğer zamanında filisitinliler ihanet etmek yerine akıllarını bilime teknolojiye yorsaydı bu duruma düşmezlerdi.

Diyorsun ya tersi olsaydı diye. Yine benim için değişen birşey olmazdı. Yan gelip yatan israilliler, çalışanlar filistinliler olsaydı filistini desteklerdim.

Nasıl biz zamanında başkalarının topraklarını aldığımızda fetih diye düşünüyorsak, bugün israilliler de aynı şekilde düşünüyor.

Eğer ülkelerinin işgal edildiğini düşünüyorlarsa çıksınlar savaşsınlar. Kimse niye savaşıyorsunuz demez. Benim kızdığım nokta savaş ilan edip, adamlara saldırıp aynı şekilde cevap aldıklarında ağlamalarıdır.

Yine yazayım, çocuğun anası babası çocuğunu düşünmeyip kendisine kalkan olarak kullanıyorsa ben niye o çocuğu düşüneyim.

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Tamamda abd , israil ve tüm avrupada pkkyı destekliyor. Sen halkını askerini öldüren terorisleri destekleyen yahudileri savunuyorsan. Senin düşüncene göre Pkk terorislerden farkın yok . Eee şimdi senin ölmen mi gerekiyor ? Senin kafayla cevap evet ama ben senin kadar cani değilim ne yazıkki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 23 Aralık 2018; 23:34:2 >
  • Bu dünyanın şu an da bu halde olmasının en büyük sebebi İsrail’dir. Önünde sonunda kaybedecekler. Ortadoğu’nun çıbanbaşı İsrail’dir...

• Kimin toprağını kime verelim?Kim diyor o toprakların onların olduğunu?Burası saçmalama mekanı mı?
  • Elbette savaşmaya devam.Cahillikle savaşmaya devam,emperyalizm ile savaşmaya devam,HAİNLER ile savaşmaya devam.

Amerika ve İsrail'in ne yaptığını bilmeden beş kuruşluk bilginle bıdı bıdı yapma.
  • Ee, bunları filistinliler de destekliyor. Çok sevdiğiniz hükümet de destekliyor. Oranın halkı da destekliyor.

Burada boş konuşmak yerine güneydoğunun kırsallarını gezin, orada nasıl askeri engelliyorlar gidin kendilerinden dinleyin.

Bense bunlar açık açık yok edilsin diyorum. Oradaki tüm terörist sığınakları belli. Nerede yaşadıkları belli. Hangi bölgelerde durdukları belli. Kimlerin nasıl destek verdiği biliniyor. Orada arazide iş yapmaya kalkın valilik ve asker sana eline harita verip buraya girersen seni korumam diyerek açıkça oralari teslim ettiklerini açıklıyor. Hatta devlet bu teröristlere rüşvet vererek çalışan işçileri korumak istiyor. o haberlerde gördüğünüz pkk araba yaktı, kamu aracı yaktı olayları hep bir kaç gün önceden haber verilir. Para gecikirse yakarlar. Şantiyelerdeki işçiler de hep pkklı köylerden seçilir bu olayları azaltmak için. Askerse eli kolu bağlı olduğundan anca telefonla sizin oradan geçiş var dikkatli olun der.

Ama bunlara rağmen tahmin et kim terorist olarak yaftalanıyor?

• Kuzey Kıbrıslılar'ın Türkler'e bağlı olmak istemediğini kim söylüyor?Ayrıca Kıbrıs Kıbrıslılara bırakılmayacak kadar önemlidir.Yine aynısını yazıyorum ama beş kuruşluk bilginle saçmalama burada.

Kürtler Türkiye'ye bağlı olmak istemiyor.Bak ben jurnalci değilim ama ne yazdığını bil.kaç yaşındasın bilmiyorum ama bu yazdığın halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye girer.Burası her istediğini yazacağın bir mekan değil.Yazacaklarını beyin süzgecinden geçir ilk önce.
  • Terörist olmasa kimse durduk yere öldürülmez

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.