Şimdi Ara

Neta 6400 HD (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
44
Favori
352.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdem271

Neta hakkaten kakalamış bize bu cihazları . HB deki ilanı gördüm , cihaz fiyatı düşmüş , USB'den film oynatma gelmiş , bir sürü sorunu düzeltmişler , yeni yazılım geliştirmişler , keşke 1 ay geç alsaydım...

Ustad bizim 2ay once aldigim cihazla hb.de satılan cihaz arasinda TKGS denilen sistem haricinde pek fark goremedim siz bizzat denedinizmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdanger -- 11 Mart 2013; 21:17:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Neta hakkaten kakalamış bize bu cihazları . HB deki ilanı gördüm , cihaz fiyatı düşmüş , USB'den film oynatma gelmiş , bir sürü sorunu düzeltmişler , yeni yazılım geliştirmişler , keşke 1 ay geç alsaydım...

erdem bey yazıyı görünce benim bilmedigim birşeymı var dıye kendıme kızdımki sonradan musaıt olup detaylı bakınca farkettım

1--159dan satılan bır urun 170 cıkarıp 159tlye gerı duserse buna yüzde 20 ındırım denilmez
    varsın okuyanlar düşünsün ne denir !

2- cıhazınız ızledıgınız yayını fat32 formatlı usb hddye kayıt yapar
    usb medıa demek ıstedıklerı budur sanırım bunu demek istediler bu ozellık zaten vardı ,

3- yeni yazılım yükleyınce sızın cıhazınızda aynısı olucak

son noktayı koyayım artık donanım veya kasa degısmedı ,

kasada degısen sadece ön panele su bazlı boya ile tkgs yazısı yazılmış

yenı yazılımla bu ozellık cıhazına eklenıcektır

1 ay önce alanda aynı cihazı kullanıyor 1 sene önce alanda aynı cihazı kullanıyor merak etmeyın

neta 6400 modelınde tuner sorunu yok ama şanssızlık yaşayanlarda
    ya soguk lehım yada kondansator arızası ıdı bunlarda 2-3 kısıye cıktı
    bu cıhazlarda degıstırıldı

100 tane urunde 2-3 normaldır

neta cıhazlarını toplamadı uretımı bulgarıstana yaptıgı ıcın yurt ıcıne ürün vermemişler satıcılarda urun halıyle kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 11 Mart 2013; 21:44:34 >

• Neta nın eskiden bir anten yükselticisi vardı ( çatıda kullandığımız) çok kalite bir üründü. diğer yükselticilerden çok kalite idi. Hala aynı kalitedemi üretiyor onu bilemem tabi.
  • yok... UsbMedia Player diyor ...

h264 ki bu mkv , mpeg4 ki divx desteği varmış.. hatta h264 HD yani mkv HD diyorki divx playerlarda bile yok bu destek..

ben kdv yi görmedim , 134 lirayı görünce fiyat düştü sandım :-)
  • quote:

yok... UsbMedia Player diyor ...

h264 ki bu mkv , mpeg4 ki divx desteği varmış.. hatta h264 HD yani mkv HD diyorki divx playerlarda bile yok bu destek..

ben kdv yi görmedim , 134 lirayı görünce fiyat düştü sandım :-)

erdem 271 mkv oynatırmı oynatmazmıda ben fat32 formatlı usbye 6.5 gb mkv dosyası yükleyemiyorum
    flasha yuklenemezmi? yüklüyemezsem oynatsa bile cihazımda nasıl oynatıcagım?
  • arkadşlar yeni yazılım için çok heves etmeyin bence 4 mart imzalı yazılımı kullanıyorum kendi görsellik kriterlerime gore 2.44 daha iyi donsem ona doncem zaten ama kabul etmiyor :( geri donuş yok! yüzlerde matlaşma var sharpness oranı düşmüş gibi daha fazla kumlu bir görüntü var ozellikle sd de sanki biraz yeni seriye yetişsin diye aceleye gelmiş gibi bir hava var...çanak sinyal kalite oranları orantısız ..yani ahım şahım 1 artısı yok...diğer cihaz lardada aynı olay var yeni çıkan yazılım daha iyi görüntü vercek diye bi olay yok bazen eskiler yeniyi aratır açıkçası 4 mart imzalı sürümü neta yayınlamaz gibime geliyor
    edit:bu sürümde neta niye downradge ozelliğini kapamış ona pek anlam veremedim belki yeni turksat sisteminden dolayıdır..isteyen istediği yazılımı kullansın (zevk meselesi)hiç kullamayacağım tkgs ozelliği benim için pek sorun değil:) yani..
    edit2 :erdem71 o çıt tık sesi halen var sadece verimli sinyal hd de donma sorunum çözüldü ve ses biraz daha gür oda lehim hatasıydı sanırsam cihaz aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Mart 2013; 0:48:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

arkadşlar yeni yazılım için çok heves etmeyin bence 4 mart imzalı yazılımı kullanıyorum kendi görsellik kriterlerime gore 2.44 daha iyi donsem ona doncem zaten ama kabul etmiyor :( geri donuş yok! yüzlerde matlaşma var sharpness oranı düşmüş gibi daha fazla kumlu bir görüntü var ozellikle sd de sanki biraz yeni seriye yetişsin diye aceleye gelmiş gibi bir hava var...çanak sinyal kalite oranları orantısız ..yani ahım şahım 1 artısı yok...diğer cihaz lardada aynı olay var yeni çıkan yazılım daha iyi görüntü vercek diye bi olay yok bazen eskiler yeniyi aratır açıkçası 4 mart imzalı sürümü neta yayınlamaz gibime geliyor
    edit:bu sürümde neta niye downradge ozelliğini kapamış ona pek anlam veremedim belki yeni turksat sisteminden dolayıdır..isteyen istediği yazılımı kullansın (zevk meselesi)hiç kullamayacağım tkgs ozelliği benim için pek sorun değil:) yani..
    edit2 :erdem71 o çıt tık sesi halen var sadece verimli sinyal hd de donma sorunum çözüldü ve ses biraz daha gür oda lehim hatasıydı sanırsam cihaz aynı..

doğru söylüyorsunuz belki ama benim cihazımda ses problemi var kendi kendine tiz bir hal alıp kısılıyor kanal geçişi esnasında bundan kurtulmaya çalışıyorum şu an yoksa yazılımı çok ta önemsemem hoş bu gidişle paylaşılacağıda yok gibi kaç gün oldu daha gelecek tam türk malı olduğunu belli etti neta :)

• Ben birşey demiyorum , sitede yazıyor . hem MPeg4 hem H264 hem de H264 HD oynatır yazıyor .

6,5 gb için mutlaka ntfs formatlaman lazım . Bir formatlayıp kopyala , dene bakalım belki tanır belleği...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

quote:

arkadşlar yeni yazılım için çok heves etmeyin bence 4 mart imzalı yazılımı kullanıyorum kendi görsellik kriterlerime gore 2.44 daha iyi donsem ona doncem zaten ama kabul etmiyor :( geri donuş yok! yüzlerde matlaşma var sharpness oranı düşmüş gibi daha fazla kumlu bir görüntü var ozellikle sd de sanki biraz yeni seriye yetişsin diye aceleye gelmiş gibi bir hava var...çanak sinyal kalite oranları orantısız ..yani ahım şahım 1 artısı yok...diğer cihaz lardada aynı olay var yeni çıkan yazılım daha iyi görüntü vercek diye bi olay yok bazen eskiler yeniyi aratır açıkçası 4 mart imzalı sürümü neta yayınlamaz gibime geliyor

doğru söylüyorsunuz belki ama benim cihazımda ses problemi var kendi kendine tiz bir hal alıp kısılıyor kanal geçişi esnasında bundan kurtulmaya çalışıyorum şu an yoksa yazılımı çok ta önemsemem hoş bu gidişle paylaşılacağıda yok gibi kaç gün oldu daha gelecek tam türk malı olduğunu belli etti neta :)

bence o donanımsal netaya yolla yazılımla pek alaka yok şu şartlarda şu sorunlarınız varsa..
    1..%65-%8o arasında verimli sinyallerde hd ve sdlerde sık donma yaşıyosanız..%40 %50 lerde yaşyosanız doğaldır! tesisatınızı gozden geçirin!
    2..büyük bir ses problemi varsa
    3.cihazınız durup dururken donuyosa
    hiç düşünmeden netaya postalıyın bu hatalar pek yazılımsal değil!

@motomurat
    senin sorunun tesisatla ilgili ya cesaret edip lnble oynuycan ileri geri gibi yada uyducu cağırcan!vertical sinyallerin bazılarının gelmemesi ondan..netadan değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Mart 2013; 13:52:39 >

• Bende neta 6400 kullanıcısıyım fakat bende bi tek beyaz tv de var bu sorun sinyal hatası alıyorum kanal bi dakika normal gösterimde oluyor sonrasunda yayın bozuk diyor gidiyor geri geliyor tek sıkıntı yaşadığım kanal bu bu yazılımsaldır kanal tp sini silip tekrardan kaydetmeme rağmen sorun değişmedi aksilik bu tp deki diğer kanallardada sorun yok sadece beyaz tv de yapıyor
  • Arkadaşlar benim cihazı teslim aldım bugün güncel yazılımı nereden indirip kurabilirim? (Mart ayında çıkan değil ondan önceki en son yazılımı soruyorum)

Teşekkürler.
  • Bu arada cihazda 2.3.20 yazılımı var.

Galiba son yazılım 2.4.14 ama nette bulamadım, linkler ölmüş paylaşabilecek biri var mi acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaş avermedia s9 demiş ona cevap vereyim.

Eğer abartısız bir şekilde kumandayı illa ki tam algılayıcıya tutmaktan erinmeyecekse,
    Kanal listesini tek tek kanal taşıyarak oluşturacaksa

avermedia s9 alabilir. Görüntü kalitesi orta şekerin üstü diyebilirim, kesinlikle kötü değildi yani... Arkadaşımda görmüştüm.

Bendeki Neta' ya gelince...
    Yorum yapmak istemiyorum, nazar değmesin

Yeni yazılım falan seven bir insan olmadığımdan -çok aman aman özellikler eklenmediği müddetçe- yüklemeyi de düşünmüyorum...

Minik tavsiyeler:
    Gerekmeyen uzun kabloyu kesin, zaten fazla pahalı birşey değil; sinirlerinizi oynatmayın.
    Mümkünse çanağınızın üstündeki isi kiri temizleyin.
    LNB dış bağlantılarınızda F-konnektörünüzün etrafını örneğin elektrik bandı ile muhafaza edin. Haberleşmede; yer üstünde en kritik şey kabloya su girmesi, yer altında da fare kemirmesidir.
    Kablonun F-konnektör bağlantısını yaparken şase kablosu olarak tabir ettiğimiz ekranlama kablosunu münkünse tek bir noktada toplayarak değil yayarak açın...

Birkaç küçük şeye dikkat etmeniz sinyallerinizi pozitif yönde anlamlı rakamlarla etkileyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihancndn

Bu arada cihazda 2.3.20 yazılımı var.

Galiba son yazılım 2.4.14 ama nette bulamadım, linkler ölmüş paylaşabilecek biri var mi acaba?

buyur arkadaşım

https://hotfile.com/dl/198012594/15b7de1/hd_sat_1155_v2.4.14.rar.html
  • neta ya sordum.....
    Eski yazılıma dönüş yapılamamaktadır.

Saygılarımızla,

NETA

yeni yazılıma mahkum bırakıyolar insanları bu kötü oldu :(((( yani yeni yazılım yüklediğinizde eski yazılıma donuşu kapamışlar çok komik bir durum!insanlar sizin çıkarttığınız her yazılımı beğenmek zorunda değil bana gore 2.44 daha başarılıydı donanım olarakta değişiklik yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2013; 14:15:58 >
  • quote:

neta ya sordum.....
    Eski yazılıma dönüş yapılamamaktadır.

Saygılarımızla,

NETA

yeni yazılıma mahkum bırakıyolar insanları bu kötü oldu :(((( yani yeni yazılım yüklediğinizde eski yazılıma donuşu kapamışlar çok komik bir durum!insanlar sizin çıkarttığınız her yazılımı beğenmek zorunda değil bana gore 2.44 daha başarılıydı donanım olarakta değişiklik yok

yazılım konusunda kesinlikle kerim'e katılıyorum, eski yazılım yüklemesini kapatmaları kötü olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: acıyok

quote:

buyur arkadaşım

Teşekkür ederim, yeni yazılımdan geri dönüş olmadığı için bir süre bu yazılımı kullanacağım, genel memnunsa bende 2.44'e geçiş yaparım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acıyok

quote:

buyur arkadaşım

Teşekkür ederim, yeni yazılımdan geri dönüş olmadığı için bir süre bu yazılımı kullanacağım, genel memnunsa bende 2.44'e geçiş yaparım.

rica ederim

• Neta 6400 hakkında detaylı bi inceleme yaptım. Daha fazla fikir edinebilirsiniz. Buyrun buradan.. .

http://turkisioyun.com/neta-hd-6400-inceleme/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karargaht

Neta 6400 hakkında detaylı bi inceleme yaptım. Daha fazla fikir edinebilirsiniz. Buyrun buradan.. .

http://turkisioyun.com/neta-hd-6400-inceleme/

güzel bir inceleme olmuş..
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.