Şimdi Ara

Neta 6400 HD (196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
44
Favori
352.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A spor hd bende sorunsuz çalışıyor tgks kapatın aspor hd kanalını silin daha sonra kanalın frekansını manuel olarak tekrar aratın kanalı bulacaktır aynı şekilde ses var görüntü yoksa kanalın biss şifresini girin 10 00 00 10 00 00 00 00 olarak girin kanal gelecektir..
  • cmd-j70 kullanıcısına yanıt
    " Menü > Sistem > OSD ayarları > Kanal Geçişi > Karartarak " bu yolu izleyeceksiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shark1907

" Menü > Sistem > OSD ayarları > Kanal Geçişi > Karartarak " bu yolu izleyeceksiniz..

Teşekkürler, "karart" yaptığım halde donarak geçmeye devam ediyor.

ek : Kapatıp açınca düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmd-j70 -- 29 Eylül 2014; 23:22:16 >
  • Bende de aynı sorun vardı tkgs kapattım a spor hd sildim atv kanalı üzerinden manuel arattim oldu biss felan girmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosmann

TV renk doğaldan, standarta ve enerji tasarrufu kapatınca kısmen düzeldi,fakat 2.4.14 daha iyi,kahverengi gözde göz bebeği siyahı gönünürken şimdi görülmüyor , eskiye dönülmeyeceğini bilerek yükledimde,belki vardır umuduyla sordum,dönemezsem ,ya eski yazılım yüklü cihaz yada başka cihaz alacağım,eski görüntüyü arayacağımdan huzursuz olurum.

Göz bebeği siyahımı,, ayrıntıya bak be
    Siyah derinliğinin kaybolması veya fazla siyah olması,, arkadaşlarında dediği gibi,, ilk başta kontrast, renk ve ışık ayarından kaynaklanır.
    Kontrastı %80 yapın,, rengi normalinden 3-5 birim düşürün,, ışık ayarı normal veya 3-5 birim düşürün. netlik ayarı ortada kalsın.
    Diğer etken ise arka aydınlatma yani Backlıght; %70-80 seviyesine düşürün,, (yüksek olursa gece siyah tonları beyaza kaçar),, düşük olursa gündüz resim soluk olur. eğer tv ayarlarında ekonomik modda,, eko sensör varsa,, gece/gündüz kendisi ayarlar, yani her iki durumda en iyi siyahları alırısınız.
    diğer etken ise gelişmiş resim ayarlarındaki dinamik kontrast ve siyah tonu; dinamik kontras orta olsun,, siyah tonu ise orta veya kapalı.
    Şu ayarlardan bıktım yaa,, üretici tv yi en iyi ayara editlesin,, sonra bizede ışığı ve rengini ayarlamak kalsın, ne bu yaa 50 tane ayar. bizim tv de az çok ayarlar tutuyor,, başka tv de aynısını denedim, ayar tutmuyor,, değiştirdiğim ayarla tv nin yaptığı farklı.
  • aspor için transporder bolumune girin asporun tp sine gelip tara demeniz yeterli silmeyle bile uğraşmanıza gerek yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2014; 1:41:36 >
  • Arkadaşlar ben merkezi sistem çanaktan yayın alıyordum. Daha önce çok dikkat etmemiştim ama hatırladığım kadarıyla sinyal-kalite oranları %100 dü(yanlışta hatırlıyor olabilirim) daha sonra merkezi sistemde bir sıkıntı yaşandı ve kendi balkonuma gittim ayrı çanak, lnb aldım bağladım şuan ki sinyal-kalite % si 80-90 , 80-90 arası geziniyor kanaldan kanala fark oluyor sizce bu değerler normalmi yoksa %100 de olabilir mi eğer olabilirse çanakla oynayacağım. Biraz uğraştım ama bir kitleyemedim %100 e yani %100 olabiliyormu sinyal gücü bi bilgilendirirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arph -- 30 Eylül 2014; 11:27:44 >
  • A SPOR HD KANALI TGKS AÇIKKEN İZLENMİYOR

MANUEL FREKANS TGKS İZİN VERMİYOR
    TGKS SİLMEYE İZİN VERMİYOR

KISACASI TGKS AÇIK İKEN A SPOR HD KANALINI İZLEYEMİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 30 Eylül 2014; 10:17:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

quote:

Orijinalden alıntı: bosmann

TV renk doğaldan, standarta ve enerji tasarrufu kapatınca kısmen düzeldi,fakat 2.4.14 daha iyi,kahverengi gözde göz bebeği siyahı gönünürken şimdi görülmüyor , eskiye dönülmeyeceğini bilerek yükledimde,belki vardır umuduyla sordum,dönemezsem ,ya eski yazılım yüklü cihaz yada başka cihaz alacağım,eski görüntüyü arayacağımdan huzursuz olurum.

Göz bebeği siyahımı,, ayrıntıya bak be
    Siyah derinliğinin kaybolması veya fazla siyah olması,, arkadaşlarında dediği gibi,, ilk başta kontrast, renk ve ışık ayarından kaynaklanır.
    Kontrastı %80 yapın,, rengi normalinden 3-5 birim düşürün,, ışık ayarı normal veya 3-5 birim düşürün. netlik ayarı ortada kalsın.
    Diğer etken ise arka aydınlatma yani Backlıght; %70-80 seviyesine düşürün,, (yüksek olursa gece siyah tonları beyaza kaçar),, düşük olursa gündüz resim soluk olur. eğer tv ayarlarında ekonomik modda,, eko sensör varsa,, gece/gündüz kendisi ayarlar, yani her iki durumda en iyi siyahları alırısınız.
    diğer etken ise gelişmiş resim ayarlarındaki dinamik kontrast ve siyah tonu; dinamik kontras orta olsun,, siyah tonu ise orta veya kapalı.
    Şu ayarlardan bıktım yaa,, üretici tv yi en iyi ayara editlesin,, sonra bizede ışığı ve rengini ayarlamak kalsın, ne bu yaa 50 tane ayar. bizim tv de az çok ayarlar tutuyor,, başka tv de aynısını denedim, ayar tutmuyor,, değiştirdiğim ayarla tv nin yaptığı farklı.

2.4.14 yazılımını yükledim çok iyi görüntü aldım,yeni yazılıma daha iyi görüntü alırım :) diye güncelledim,bozuldu,şimdi iyi görüntü elde etmek için TV ayar yapmam gerekiyor vs.benim burdan çıkardığım sonuç yeni yazılım bana göre 2.4.14 göre iyi değil,hepsinden önemlisi memnunsan,sorun yoksa,yeni güncelleme,ayar gibi işlerle uğraşma,elindekinin zevkini çıkar.emeğin için sağol
  • bosmann B kullanıcısına yanıt
    bence senin gözün alışmış 2.4.14 yıllardır kesinlikle hd daha keskin onu geçtim bu yazılımdan once 2.4 ve 2.3 serisinde hd sini beğenmeyen insan doluydu ben dahil o dediğin suluboya elle çizilmiş hd olayı asıl onlarda vardı hd mi sdmi diye ayrılmıyordu bile..şimdi açık açık detaylar belli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Eylül 2014; 12:33:50 >
  • elbette zevk meselesi ama bu cihaz için şu ana kadar en az 3 versiyon da kullanmışımdır şu ana kadar çıkan en iyi yazılım kesinlikle 2.5.34 dür

ancak merak ettiğim;

1: neden bu cihaz donanımsal olarak 1080p çıkış veremiyor? max 1080i veriyor? hd kanallar 1080i yayın yapıyor sorun yok ama piyasada hd cihazların çoğu donanımsal olarak 1080p çıkış verebiliyor ilginç bir durum bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: VisualPwnage

Arkadaşlar ben merkezi sistem çanaktan yayın alıyordum. Daha önce çok dikkat etmemiştim ama hatırladığım kadarıyla sinyal-kalite oranları %100 dü(yanlışta hatırlıyor olabilirim) daha sonra merkezi sistemde bir sıkıntı yaşandı ve kendi balkonuma gittim ayrı çanak, lnb aldım bağladım şuan ki sinyal-kalite % si 80-90 , 80-90 arası geziniyor kanaldan kanala fark oluyor sizce bu değerler normalmi yoksa %100 de olabilir mi eğer olabilirse çanakla oynayacağım. Biraz uğraştım ama bir kitleyemedim %100 e yani %100 olabiliyormu sinyal gücü bi bilgilendirirmisiniz.

Arkadaşlar yokmu yardımcı olacak ?
  • aldığınız sinyal yeterli derecede 70 in altında sıkıntı olur zaten illa her kanal da 100 de 100 sinyal olması gerekmez ve kanaldan kanalada sinyal değerleri değişir şu an için yapmanız gereken bir şey gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

aldığınız sinyal yeterli derecede 70 in altında sıkıntı olur zaten illa her kanal da 100 de 100 sinyal olması gerekmez ve kanaldan kanalada sinyal değerleri değişir şu an için yapmanız gereken bir şey gözükmüyor

Çok teşekkür ederim kıl tüyüm böyle şeylerde rahatlıyorum bilen birinden duyunca
  • arkadaşlar

bısslı lıste facebooka eklenmıstır

• arkadaşlar 1 tv georgia kanalını doğru değerleri girmeme rağmen bulamıyorum, %0 %0 oluyor kalite. sizce sorun nedir? bazı kanalları da bulamıyorum trt hd mesela, frekansları doğru girmeme rağmen çıkmıyor. çanak bana ait. acaba lnbde veya kablolarda sıkıntı mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3phisto -- 30 Eylül 2014; 16:40:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

arkadaşlar

teşekkürler hocam bu verdiğiniz listeyi bilgisayarda sıralamasını duzenleyemezmiyiz acaba facebook sayfasında verdiğiniz nice programı işe yaramadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

arkadaşlar

Merhaba fatih bey;

paylaşım için teşekkürler ancak; listeden ziyede sadece bissleri vermeniz mümkün mü? verdiğiniz listeyi denemedim ancak şimdi herkesin kafasına göre sıralaması var bunu yükledikden sonra tekrar sıraya koy zor iş tkgs kapalı serbest liste kullanmıyorum ben hem eskiden cihazlara emu key falan atılabiliyodu neta da öyle bir şey yapmak mümkünmü acaba?

saygılar
  • önemli olan, ayni degerleri ruzgar ve yagmurda korumasi... yoksa degerler cok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5.34 ü ben begenmedim. bende sd kanallar cok kötü oldu. görüntüde tozlu bir hava var. 2.4.14 bende cok iyiydi. sd ile hd kanalı ayırt edemiyordum bazen. tv ayarlarını da değiştirdim olmadı. 2.4.14 e dönmek istiyorum olmuyor. bunun bir yolu varmıdır.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.