Şimdi Ara

Net gerçekler samimi hikayem ve cıddı cevaplar arıyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: zgrbkr

quote:

Orijinalden alıntı: KNIGHT OF XBOX

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=82546186 22 binlik spor arac istemistiniz, karar mi degistirdiniz yoksa oyalanmak icin konu mu aciyorsunuz.

@shadowgeist izindeyiz

yukarda soruldu cevabını verdım okursanız anlarsınız. Canım sıkılıyor dıye bu kadar insanı nıye buraya toplayayım. 15-25 bın tl arası araç alabılırım demişim yukarıda ,heralde 20-22 bın tl spor araba da bu kriter içerisinde yer alıyor

Yukarıda sorulmuş cevap vermişsin de arkadaşım,40 kuruşa kadar yakıta kabulüm spor araba istiyorum nerde
    ehliyeti yeni aldım peder emekli kredi mi çeksem evdekilerden yetki aldım nerde.

O konu araç tavisye amaçlı açıldı o zaman ki kararım o şekildeydi.Bu konuda araç tavsiyesinden çok nasıl hareket etmeliyim diye soruyorum konu çok açık bence zorlamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: tefo42

Çok samimi yazmışsınız. Bana dokundu bu yazdıklarınız, çok duygulandım.

Yalnız bu düşünceleri oluştururken sizi fazla dışarı dönük gördüm. İçeride bir referans yoksa sizde araç fikrini tetikleyen dışarısı.

İhtiyaç çok zaruri değilse öğrenciliğinizin bitimine erteler ve çalışma hayatına başlayıp hayatınızı düzene koyduktan sonra böyle bir işe girişirseniz bu arada da daha çok paranız olacak ve alım gücünüz arttığı için ev gibi başka seçenekleri de düşünebiliyor olacaksınız.

Bence bekleyin. Ne çoğunluğun yaptığı gibi bankalardan kredi çekip fuzuli faiz masrafına girin, ne de emeklerinizi ve birikimlerinizi şu aşamada böylesine uçucu bir değere bağlayın.

Belki beklemediğiniz şeyler söylemiş olabilirim (ki benzer şeyler söyleyenler de olmuştur) ama hayatımın son 5-10 dakikasını toplumda yaratılan araba algısınını değişmesi konusunda harcayıp sonuç alabilmişsem mutlu olurum.

tefo42 arkadaşımızı tebrik ederim.

İki hatta bir ihtiyatta.

Bu da nereden çıktı derseniz çok eskiden gelen harp düsturumuz. Savaşan iki birime karşı ihtiyatta bir birim tutulur. araba alırsanız sizin ihtiyatınız kalıyor mu?

Kararınızı geçmişe bakarak veriyorsunuz ve gelecekteki riskleri yok sayıyorsunuz. Otomobil dili ile söylersek allah vermesin babanızın garantisi bitmiş her an arıza verebilir. Diğer maaşı kim getiriyor? Eğer yine babanız ise babanız arıza verdiğinde tek emekli maaşına kalır artan bakım ve sağlık masrafları ile baş başa kalırsınız. Diğer maaş anneniz ise kadınların yaşı itibari ile sorunlu döneme girmek üzere.

Gelecekteki riskleri göz ardı etmeyerek plan yapınız.

Ben de size teşekkür ederim, oldsalt üstad. Daha çok göze batsın diye alıntı şeklinde cevap veriyorum.

İnşallah arkadaşımız kendisi için en hayırlı olanı tercih eder.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Çok samimi yazmışsınız. Bana dokundu bu yazdıklarınız, çok duygulandım.

Yalnız bu düşünceleri oluştururken sizi fazla dışarı dönük gördüm. İçeride bir referans yoksa sizde araç fikrini tetikleyen dışarısı.

İhtiyaç çok zaruri değilse öğrenciliğinizin bitimine erteler ve çalışma hayatına başlayıp hayatınızı düzene koyduktan sonra böyle bir işe girişirseniz bu arada da daha çok paranız olacak ve alım gücünüz arttığı için ev gibi başka seçenekleri de düşünebiliyor olacaksınız.

Bence bekleyin. Ne çoğunluğun yaptığı gibi bankalardan kredi çekip fuzuli faiz masrafına girin, ne de emeklerinizi ve birikimlerinizi şu aşamada böylesine uçucu bir değere bağlayın.

Belki beklemediğiniz şeyler söylemiş olabilirim (ki benzer şeyler söyleyenler de olmuştur) ama hayatımın son 5-10 dakikasını toplumda yaratılan araba algısınını değişmesi konusunda harcayıp sonuç alabilmişsem mutlu olurum.

tefo42 arkadaşımızı tebrik ederim.

İki hatta bir ihtiyatta.

Bu da nereden çıktı derseniz çok eskiden gelen harp düsturumuz. Savaşan iki birime karşı ihtiyatta bir birim tutulur. araba alırsanız sizin ihtiyatınız kalıyor mu?

Kararınızı geçmişe bakarak veriyorsunuz ve gelecekteki riskleri yok sayıyorsunuz. Otomobil dili ile söylersek allah vermesin babanızın garantisi bitmiş her an arıza verebilir. Diğer maaşı kim getiriyor? Eğer yine babanız ise babanız arıza verdiğinde tek emekli maaşına kalır artan bakım ve sağlık masrafları ile baş başa kalırsınız. Diğer maaş anneniz ise kadınların yaşı itibari ile sorunlu döneme girmek üzere.

Gelecekteki riskleri göz ardı etmeyerek plan yapınız.

Ben de size teşekkür ederim, oldsalt üstad. Daha çok göze batsın diye alıntı şeklinde cevap veriyorum.

İnşallah arkadaşımız kendisi için en hayırlı olanı tercih eder.

teşekkür ederim ıkınızınde yazdıkları cok güzel öğüt taşıyor, ama araç sahibi olma düşünceside kafamı kurcalıyor.Çünkü büyük şehirde yaşıyorum toplu taşıma ezıyet olmaya başladı.( sakın yanlış anlaşılmasın ama bizim için , eskiden ekonomıkti ve kısa mesafelerde kullanışlıydı şehir büyüdükçe mesafeler arttı ve şimdi 2 veya 3 aktarmalı gıdıyorum bazı yerlere annem kardeşim de oldugunda hem pahalı hem zor oluyor) Ailemde farkında o yuzde 15 bın tl araba almak için ayırabıleceklerını soylediler açıkcası ılk anda hemen 5-7 bın bı kredı çeker guzel tek kapı alırım dıye düşündüm ama etrafı mı gördükten sonra dank ettı arabayı yürütmek marifet. o yuzden oldukça içten yazıp sızın gıbı içten yanıtlayacak insanlara.

• O paralara malesef tam istediğin gibi bir araba alınmıyor kardeşim çok araştırdım ben de olmuyor.Eğer onun peşine mantıksız bir araba alırsan gerçekten sıkıntı.Bi alırken bi de satarken sevindirir seni.Bence mantıklı,seni en ucuz yollu taşıyacak arabalara yönel.Tipe yaşa çok takılma.Zengin adam işleri onlar.Bu gelirle başını ağrıtma bir hevesle.
    15-20 arası paralara araba alcaksan arayacağın özellikler;
    1-Küçük motoru olmalı.Genç bir araba alamayacaksın büyük motor sıkıntı olur.Hem çok yakmaz.
    2-Beğendiğin model diyelim 99 03 arası üretilmiş.Sadece 03 olanlara yönel satarken çok faydasını görürsün.

He o parayla muhteşem bi e190 yapılır mesela.Ama yanına para atmadan o arabalara binilmiyor işte.Deseydin 40 bütcem 30una bi araba alır,10unu köşeye atar paşa paşa binerdin ama olmaz o parayla.
    O arabayı al kardeşim senin hevesin ortada.Ama durumun da ortada.Milletin arabasıyla ilgilenmicen zaten seni taşıyacak o araba.Sebebin bu değilse gerçekten o parayla araba alma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabulous- -- 30 Ekim 2013; 14:27:20 >

• 3cü seçenek güzel az kmli bir fiesta yeter sana gerektiğinde spor gerektiğinde ekonomik bir araç tabi 2ci el arıcaksn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suzuki swift,mitsubishi colt,nissan micra,renault clio bu tarz araclar bakabilirsin. Hem motorları küçük, hemde çok başını ağrıtmazlar.

İnş birgün gönlündeki araca sahip olursun, madem şuan çok ihtiyaç var bu tarz araçlar seni memnun eder.

Çevrene hiç kulak asma eğer asarsan 15 bin tl kredi çekmiş, bayiden 0 araç almış olarak çıkarsın, sonra kara kara düşünürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sifir araba almani tavsiye etmem eger araba kullanma tecrubeniz yoksa sonra arabayi surtunce veya baska bisey olunca fena koyar once 15 bin liralik araba alin tecrubeniz artsin sonra almak istediginiz arabaya rahatlikla karar verebilirsiniz mesela otomatik - manuel gibi
  • arabayla ne uğraşırsınki al bir motor keyfine bak hem evdekilerinde ihtiyacı yokmuş arabaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

arabayla ne uğraşırsınki al bir motor keyfine bak hem evdekilerinde ihtiyacı yokmuş arabaya

motor çok tehlikeli görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Suzuki swift,mitsubishi colt,nissan micra,renault clio bu tarz araclar bakabilirsin. Hem motorları küçük, hemde çok başını ağrıtmazlar.

İnş birgün gönlündeki araca sahip olursun, madem şuan çok ihtiyaç var bu tarz araçlar seni memnun eder.

Çevrene hiç kulak asma eğer asarsan 15 bin tl kredi çekmiş, bayiden 0 araç almış olarak çıkarsın, sonra kara kara düşünürsün.

tavsiyeniz için teşekkür ederim açıkcası micra hoşuma gitti
  • Arabanin masrafi aylik borc ile bitmiyor genc arkadasim

Arabaya benzin atican
    Arabayla otoparka giricen
    Arabayla kucukte olsa masraf yapican illa cikacak!
    Arabaya yapabilaceksen kasko
    Ve zorunlu olarak trafik sigortasi yapican

Ee arabayi alinca bosta durmiycan hadi gidelim surda cay icelim
    Hadi gidelim surda yemek yiyelim vs vs
    Bu boyle gider

Anlatmak istedigim kesinlikle aylik arabaya odeyecegin borc tutariyla yanilma oraya odaklanma bir araba 2 kisinin yedigini yila vurunca fazlasiyla yer

Bankada kuru xxx liran var ise yarisi kadar araba al yada su devirde uzak dur derim

Benzin 5 tl kardesim
    Buyuk sehirlerde hele ki istanbuldaysan hevesle alir aksam yandex trafik yogunluk haritasini takip edersin 9 da 10 da yesile doner yola cikarsin vallahi biktim billahi biktim....
  • WARNİNG kullanıcısına yanıt
    hocam öğrenciyim sonuçta oldukça gezerim düşüncesindeyim alkol sigaram yok gıderım cok fazla değil
  • Astra G Focus I Civic ies bi de ae101 corolla düşünebilirsiniz.
  • İlk araba için sıfıra bakmamanızı fakat sizi yoracak çokta eski olan bir araç almamanızı tavsiye ederim.Mümkünse kredisiz eğer kaçırmak istemediğiniz iyi bir araçsa elinizi çok sıkmadan 1-2 yılda bitirebileceğiiz kredi çekmenizi tavsiye ederim.Alınacak araç içinde öncelikle etrafınızdan, tanıdıktan vs...şekilde araç bakarsanız,ya da haber bırakırsanız İyi bir araç yakalama şansınız olur.Bu ara zaten çok araç el değiştirecek.
    Araca bakmaya gitmeden önce işi bilen bir tanıdıkla ve bu işten anlayan tavsiye edilen ustaları etrafınıza sorun önce göstereceğiniz yerleri belirleyin.Kesinlikle ayak üstü araç almayın.
  • 15 20 binlik arabaya hiç bulaşma başına dert alırsın kimse beğenmez, hatunlar ilgilenmez, habire yanlarlar, çip'ydi tüpüydü bisürü masraf, içinde hep ukde kalır toplu taşıma neyine yetmiyor devam et aileni zora sokma ekmeğini eline al sonrada neye gücün yetiyorsa onu al.
  • aracın sigortası 600 tl civarı tutacaktır onu da hesaba kat. Babanın ustune alırsan 450 tutabilir babanın yası buyuk oldugu için. Bunları da hesaba katmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

Orijinalden alıntı: srvt

Evet

cevap yazacaksan yaz yoksa yazma ne yani şimdi bu ? buda yeni moda çıktı evet , tamam , oldu vs.

ne yapsın hocam kapasite o kadar tek kelime...

"Araba ıhtıyaçtan çok mıllete hava atma amaçlı bır olay mı oldu ? Herkes arabasına göre mı insanların gözunde yer ediyor artık? " sorularının cevabı evet. anlama kapasitesi yetmeyen özürlüler için tekrar yazayım. buranın bir forum olduğunu resmi bir kurumun yazışma sayfası olmadığını bilmeyen andavallar için söylenecek şey zaten yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.