Şimdi Ara

Net gerçekler samimi hikayem ve cıddı cevaplar arıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel Astra F kasa yada G Kasa.. O fiyatlara başka bir arabaya gerek yok.
  • 1. nesil focus ya da 10-12 yaş civarında temiz civic ya da corolla alırdım. Çok km yapacaksam lpg takar ve binerdim. Benim felsefem "en iyi araba parası ödenmiş arabadır".

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

quote:

Orijinalden alıntı: zgrbkr

Öncelikle hikayem kısaca söyle.Orta gelırlı ailenin çocuguyum eve babamın emeklı maaşı ve bır maaş daha gırmekte. ben öğrenciyim. hiç arabamız olmadı bugune kadar. ailem hiç ihtiyaç duymamıs.Benım yaşım 21 yeni ehliyet aldım ve araba alma isteği dogdu. oturduk konustuk ailece 15 bin tl nakitimiz var araba için. Şimdi bütün kontrol bende evdekilerden tam yetki aldım.

Şimdi 3 farklı seçenek var önümde.

1. 0 km araç

Kredi çekip ayda 500 tl olarak 4-5 yıl ödemek bir seçenek

(
    2.20-25 bin tl arasıı bir araba bunun içinde 15 bin üstü kredi gene

3. ve aslında en sıcak baktıgım 15 bın tl nakıt paramla hıc bankaya bulaşmadan( zorlasam 16 bin tl ) gidip bir araba almak

Sizden yardım istediğim nokta şu. Arabalara karşı ilgim çok fazla ama hiç arabam olmadıgı için ne kadar sağlıklı bilgim var bilmiyorum. Etrafımda çok fazla arabalı arkadaşım var.Neredeyse tamamı araba konusunda oturup ıkı laf edemem çünkü ilginc konusuyorlar. Yada bana ilginç geliyor.

aylık 3 bın tl maaşıyla 1200 tl kredıyı 5 yıl odeyıp 40-50 bın tl lık arabayla hava atan mı dersın fiata binceğime eşşeğe binerim diyenmi ararsın, bu arabaya binmeye utanırım babam satsada kurtulsak su tıcarıden (vw caddy den bahsedılıyor 40 bın tl ye alınmış ) ama herşey lafta çunku yurutmeye geldımı hava attıkları gıbı olmuyor.

etrafımda bu kadar fazla olunca acaba doğru olan mı bu . Araba ıhtıyaçtan çok mıllete hava atma amaçlı bır olay mı oldu ? Herkes arabasına göre mı insanların gözunde yer ediyor artık.

Kafam çok karışık abilerim dostlarım. Bana içten dileklerinizle yol gösterirseniz çok sevinirim sağolun

Kesinlikle itham etmek için sormuyorum, tek kapı spor araba aramıyor muydun? Hatta 22 bine falan demiştin sanırım?

evet benım konum zaman geçtikçe fikirler çıkıyor onume yukarıda yazdıgım gıbı 2. Seçenekte belirttiğim olay budur

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Orijinalden alıntı: hLL Performance

quote:

Orijinalden alıntı: Demage

0 faiz dosya masrafsız , fiat linea ya girin

Bence de

+1 de benden

linea yaşıma uygun oldugunu düşünmüyorum
  • ne kadar paran varsa o kadarlık araba al. bu devirde kredi işine girmeyin.
  • teşekkür ederim cevabınız için

@peugeot-406

Biraz tavsiye verirmisiniz

@Mazotşist

biraz daha sebep belirtirmisiniz

@JasoNBuraK
  • Kredi işini geç hocam hele ki kredi çekip ikinci el alacaksan. İllaki ufak tefek problemler çıkacaktır bi yandan kredi öderken bi yandan arabanın masraf açtığını görmek seni arabadan soğutur. Ayrıca bir araç yakıtı hariç sigortası algısı vergisi derken yılda 1000 tl temiz götürür insandan. Bunu söyleme sebebim daha önce araç sahibi olmayışınız ve aracı kendinizi sıkıştırarak almanızdır. Yani bu miktar sizi rahatsız edecekse hiç bulaşmayın araba işine derim. Öneri olarak küçük olması sorun değilse faz 2 clio öneririm küçük gelir derseniz clio symbol öneririm. Pek performansı konforu alımı çalımı yoktur ama temiz bulursanız sorunsuz araçtır. Diğerlerine nispeten az üzer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bence de

+1 de benden

hocam ben Linea kullanırken etraftakiler garip garip arabanın içine bakıyolar

hatta baktıktan sonra 2. kez inanamayıp bakan var

yaşım 21

arabanın yaşı yoktur, Linea babamın arabası ama kullanmayı seviyorum,

hb b segmenti araba kullanmayı pek sevmiyorum :/

kendime Doblo almak istiyorum annem diyo "ne o kocaman araba ufak bişey bak"

yaşıma asla uymayan arabaları beğeniyorum, arkadaşlarıma beğendiğim arabaları söylediğimde garip garip bakıyolar

velhasıl kelam, çevrenizi dinlemeyin ne istiyosanız onu alın binin.

not: geçen gün rüyamda Clio SW sürerken gördüm SW ve 21 yaş pek uyumlu durmasa da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 29 Ekim 2013; 22:01:40 >

• zgrbkr Z kullanıcısına yanıt
    Symbol, Albea, Accent... Yerli, masrafı az, kullanım maliyetleri düşük, 2. eli iyi, aile kullanımına uygun, parasına göre yeterli modeller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 29 Ekim 2013; 22:02:16 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence de

+1 de benden

hocam ben Linea kullanırken etraftakiler garip garip arabanın içine bakıyolar

hatta baktıktan sonra 2. kez inanamayıp bakan var

yaşım 21

arabanın yaşı yoktur, Linea babamın arabası ama kullanmayı seviyorum,

hb b segmenti araba kullanmayı pek sevmiyorum :/

kendime Doblo almak istiyorum annem diyo "ne o kocaman araba ufak bişey bak"

yaşıma asla uymayan arabaları beğeniyorum, arkadaşlarıma beğendiğim arabaları söylediğimde garip garip bakıyolar

velhasıl kelam, çevrenizi dinlemeyin ne istiyosanız onu alın binin.

not: geçen gün rüyamda Clio SW sürerken gördüm SW ve 21 yaş pek uyumlu durmasa da

maşallah hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: srvt

Evet

cevap yazacaksan yaz yoksa yazma ne yani şimdi bu ? buda yeni moda çıktı evet , tamam , oldu vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Symbol, Albea, Accent... Yerli, masrafı az, kullanım maliyetleri düşük, 2. eli iyi, aile kullanımına uygun, parasına göre yeterli modeller.

Guzel gerçekten fakat aile ye değil benım için alınacak araba
  • hem az yakan hemde sportif o bütçene göre alabileceğin en iyi dizel eski kasa punto multijet dur.Albea danda sümbüldende era danda daha kaliteli ve iyi bir araçtır.Tek handikapı Türkiye de bu kasa fazla tutulmadı ama yinede ikinci elinde seni üzmez satarken çünkü sonuçta multijet motoru yeter.O fiyata full donanım hatta sunroof lularını bulabilirsin...

örnek :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-punto-modelinin-en-dolusu-bu-fiyata-yok-142079701/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-96000-km-de-hatasiz-dizel-punto-full-plusfull-141842436/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fullll-orjinalll-141035163/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharkemre -- 29 Ekim 2013; 22:20:28 >

• ayda 500 to krediye verebilecekseniz eger, ayda 500 tl civarinda da arabanin yiyecegini dusunun.

yani ayda 1.000 tl bu is icin butceniz oldugunu kabul ediyorum.

simdi henuz arabayi almadan 1.5 yil bu parayi bankada faizde biriktirin.

elinizdeki 15.000'i de faizde tutun.

1.5 yil sonra hesabinizda 35.000 tl olacak.

o para ile cok cok iyi bir arac alabilirsiniz.

• Clio, ilk seri Megane, ilk seri Focus ya da albea tarzı araç alın.

Acemilik süresince arabayı çizersiniz, çarpar, eskitirsiniz. Sıfır araca yazık olur.

bu araçların yan sanayi parçaları da boldur ayrıca piyasada çok olduklarından anlayan ustası da. Başlangıç için ilk 2-3 sene gönül rahatlığıyla kullanıp satabileceğiniz araçlar...

• Çok samimi yazmışsınız. Bana dokundu bu yazdıklarınız, çok duygulandım.

Yalnız bu düşünceleri oluştururken sizi fazla dışarı dönük gördüm. İçeride bir referans yoksa sizde araç fikrini tetikleyen dışarısı.

İhtiyaç çok zaruri değilse öğrenciliğinizin bitimine erteler ve çalışma hayatına başlayıp hayatınızı düzene koyduktan sonra böyle bir işe girişirseniz bu arada da daha çok paranız olacak ve alım gücünüz arttığı için ev gibi başka seçenekleri de düşünebiliyor olacaksınız.

Bence bekleyin. Ne çoğunluğun yaptığı gibi bankalardan kredi çekip fuzuli faiz masrafına girin, ne de emeklerinizi ve birikimlerinizi şu aşamada böylesine uçucu bir değere bağlayın.

Belki beklemediğiniz şeyler söylemiş olabilirim (ki benzer şeyler söyleyenler de olmuştur) ama hayatımın son 5-10 dakikasını toplumda yaratılan araba algısınını değişmesi konusunda harcayıp sonuç alabilmişsem mutlu olurum.

• Kardeşim madem durumun bu bana göre elindeki paraya göre al temiz araç olmasına dikkat et

• quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

hem az yakan hemde sportif o bütçene göre alabileceğin en iyi dizel eski kasa punto multijet dur.Albea danda sümbüldende era danda daha kaliteli ve iyi bir araçtır.Tek handikapı Türkiye de bu kasa fazla tutulmadı ama yinede ikinci elinde seni üzmez satarken çünkü sonuçta multijet motoru yeter.O fiyata full donanım hatta sunroof lularını bulabilirsin...

/>

örnek :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-punto-modelinin-en-dolusu-bu-fiyata-yok-142079701/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-96000-km-de-hatasiz-dizel-punto-full-plusfull-141842436/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fullll-orjinalll-141035163/detay

PUNTOLARI araştırmaya başladım

• Benim tavsiyem 2004-5 civarı 1.2 Renault Clio almanızdır.

O fiyatlara bulunabilen ekonomik ve parçası uygun fiyatlı bir araçtır.

Kullanımı da rahattır, acemiliğinizi atmak için doğru seçim olabilir.
  • polo clasic makyajli kasa al hem spor hem genc isi hem parana gore hem markali

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.