Şimdi Ara

Nespresso UC55 699TL - UC50 409TL - Mediamarkt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
2.185
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• https://www.aliexpress.com/item/Reuse-Refillable-Coffee-Filter-Baskets-Capsule-reusable-capsule-capsules-Coffee-Tea-Accessories/32819136181.html?

Misal böyle yeniden dolanları var. Metalleri de var ama etiketli falan. Onlar daha bir pahallı vs. vs. sıkıntı şu kahveyi taze çekip buna koyup sonra alete takman lazım ki taze olsun. Çekip işte önceden koydun 2 3 günde öyle açıkta bekletirsen bayatlar. Kapsülde önceden haliyle adam yaptığı gibi koyuyor havada almıyor bayatlamıyor ve hep aynı aromadasın.

Başlangıç seviyesi adama ufak kahve öğütücü + french press yeterde artar. Öğütür press'a atar üzerine ketıldan suyu yavaş yavaş döker 3-4 dk bekler üzerinden yavaşça basar süzer öyle döker içersin en tezesi ve bağlangıç için ideali böyle olur. Biraz daha aroması sert ve yoğun istersen de mokapot var. Öğütüp içine koyar altına suyunu koyar ocakta pişirirsin üstüne çıkar onu alır döker mis gibi kahveni içersin.

Ama böyle bir cihaz alıp kapsül olayıyla uğraşmak eziyet. Hiç uğraşma yani aletin mantığına ters. Kapsül pahallı ama olayı kapsül zaten. Tek tek onla uğraşacaksan çok daha iyi kahve yapma şekilleri var neden uğraşasın ?
  • Kapsulsuz olsa fiyat super.
  • kapsüllü kahve makineleri maliyet açısından biraz sıkıntılı. tadı da ne kadar vakumlu ambalaj vs olursa olsun taze çekilmiş çekirdek kahvenin yerini tutmuyor.

kapsül fiyatları: https://www.buynespresso.com/tr_tr/coffee
  • Aliexpressten dolabilir kapsul alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    https://www.aliexpress.com/item/Reuse-Refillable-Coffee-Filter-Baskets-Capsule-reusable-capsule-capsules-Coffee-Tea-Accessories/32819136181.html?

Misal böyle yeniden dolanları var. Metalleri de var ama etiketli falan. Onlar daha bir pahallı vs. vs. sıkıntı şu kahveyi taze çekip buna koyup sonra alete takman lazım ki taze olsun. Çekip işte önceden koydun 2 3 günde öyle açıkta bekletirsen bayatlar. Kapsülde önceden haliyle adam yaptığı gibi koyuyor havada almıyor bayatlamıyor ve hep aynı aromadasın.

Başlangıç seviyesi adama ufak kahve öğütücü + french press yeterde artar. Öğütür press'a atar üzerine ketıldan suyu yavaş yavaş döker 3-4 dk bekler üzerinden yavaşça basar süzer öyle döker içersin en tezesi ve bağlangıç için ideali böyle olur. Biraz daha aroması sert ve yoğun istersen de mokapot var. Öğütüp içine koyar altına suyunu koyar ocakta pişirirsin üstüne çıkar onu alır döker mis gibi kahveni içersin.

Ama böyle bir cihaz alıp kapsül olayıyla uğraşmak eziyet. Hiç uğraşma yani aletin mantığına ters. Kapsül pahallı ama olayı kapsül zaten. Tek tek onla uğraşacaksan çok daha iyi kahve yapma şekilleri var neden uğraşasın ?

• 1 kilo filtre kahve parasına 1 kapsül alınıyor. Zengin işi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

1 kilo filtre kahve parasına 1 kapsül alınıyor. Zengin işi bu.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122716932
  • Evde kahveyi sadece ben içiyorum. O da 2 günde 1.

25TL ye 16 kapsül alıyorum dolce gusto. Onun da şöyle bir tesellisi var: Dışarıda 6-8TL vereceğim Americano Lungo veya Espresso yu 1.5tl ye hiç uğraşmadan mal ediyorum.

Yoksa süt kopurtucu ogutucu özel kaşık vs olsa ne güzel olur da henüz o dereceye gelemedim. O kadar da çok içmiyorum açıkçası.

• laider kullanıcısına yanıt
    Hocam oyle dusunecek olursak cekirdek alip demledigimiz kahveler bedavaya gelmis oluyor

• French press in tadini vermez asla , taze kahveyi cektir sonra demlemeye birak sutude ocakta isit kopurt tamamdir zor bisey degil. Makine tutturamiyor o lezzeti ve kivami,yapay oluyor tat.

• sayın hocalarım, kahve makineleri konusunda çok bilgili olduğumu düşünmemekle beraber, bu makinelerin kullanım pratikliği ve temizlik açısından espresso makineleri ile kıyaslanmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. sadece filtre kahve için kullanımı french presse veya filtre kahve makinelerine göre daha maliyetli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solanj23

sayın hocalarım, kahve makineleri konusunda çok bilgili olduğumu düşünmemekle beraber, bu makinelerin kullanım pratikliği ve temizlik açısından espresso makineleri ile kıyaslanmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. sadece filtre kahve için kullanımı french presse veya filtre kahve makinelerine göre daha maliyetli oluyor.

Sadece pratiklik açısından espresso makinesiyle yarışır ancak diğer hiç bir konuda espresso makinesinin yanına bile yaklaşamaz ki ikisi arasındaki fiyat ve ebat farkı da bunu kanıtlıyor.
  • Bu aletin yaptığı şey espresso değil ki arkadaşlar neyi tartışıyoruz? Kapsülün içerisinde granül kahve var yine. Çekirdek kahveymişte böyle kavrulmuş, şöyle öğütülmüş, aroması vs hiç bahsetmiyorum bile. Bu aletin yaptığı kahve espresso sınıfında yer almaz zaten.

Gerçek espresso ve yan ürünlerini tercih edenlere ev tipi de'longhi cimbali tavsiye ederim. Veya moka pot kullanabilirsiniz. Kahve çekirdeği,makine kavrulma öğütme vs konusunda yardım almak isteyen arkadaşlar mesaj atanilir.

• linkorn L kullanıcısına yanıt
    tavsiye ettiğin cihazlar konusunda haklısın hocam ama yanlış yönlendirmeyelim kapsüllerin içerisindeki kahve granül(instant) değil vakumlu çekilmiş çekirdek kahve var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapsül kahve hem bayattır hem pahallıdır, pratiklik açısından bişey demiyorum..

otomatik kahve lazım her eve, hem öğütecek, hem basınçla vericek espressoyu..
  • trailblazer kullanıcısına yanıt
    Geçen gün daha pratik işyerine alsam mı diye denedim hocam. İçerisini açtım baktım granül kahve vardı içinde kapsülün. Bende şaşırdım görünce. Belki de farklı türlerde böyle kullanıyor olabilirler.

• Nespresso'nun espressosu tartışılmaz, araştırırsanız dünyanın en iyi kahve çekirdeklerini Nespresso'nun aldığını görebilirsiniz, bunu da 18 bar makine ile fincana veriyorsunuz. Makineler zaten İsviçre üretimi. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının öncelikli nedenleri bu. Yok içinde hazır kahve varmış, yok bayatmış geçin bunları. Nespresso'nun tek sıkıntısı kapsüle muhtaç olmanız, avantajı ise her kapsülde aynı tadı en kısa sürede alabilmeniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

farkını biliyorum bir süre "Dolce gusto" kullandım. İçindeki kapsüllerin tadı filtre kahve makinesinden güzel oluyor. sade amerikanosu filtre kahve makinesinden daha iyi içimli oluyor. AMA PAHALI İŞTE, benim gibi her akşam 3-4 bardak kahve içen biri için filtre kahve daha uygun.

Kendimi kandırıyordum starbucksta 7-12 tl arasına içiyoruz kahveleri evde bu makinayla 2tl ye geliyor diye.
    şimdi dolce gusto makinesi evde duruyor öylece kargo dahil bir kapsülüne 30 lira da vermek içinden gelmiyor açıkcası.

• Biri kalkmis bayat diyor biri kalkmis icinde granul kahve var diyor, hey gidi hey...

Neyse, makineyle ilgilenenlere sunu belirteyim su an Nespresso Turkiye sitesinde UD55 modeli (sut kopurtuculu) 999TL yerine 649TL'ye satiliyor... Almayi dusunen varsa kacirmasin, cok iyi fiyat... Su an site bakimda oldugu icin link veremiyorum...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

farkını biliyorum bir süre "Dolce gusto" kullandım. İçindeki kapsüllerin tadı filtre kahve makinesinden güzel oluyor. sade amerikanosu filtre kahve makinesinden daha iyi içimli oluyor. AMA PAHALI İŞTE, benim gibi her akşam 3-4 bardak kahve içen biri için filtre kahve daha uygun.

Kendimi kandırıyordum starbucksta 7-12 tl arasına içiyoruz kahveleri evde bu makinayla 2tl ye geliyor diye.
    şimdi dolce gusto makinesi evde duruyor öylece kargo dahil bir kapsülüne 30 lira da vermek içinden gelmiyor açıkcası.

Hocam dolce gusto bende de var. Sagolsun forumdan konu acan arkadas sayesinde 100 tl gibi bir rakama gelmisti. Aliexpressten dolabilir kapsul aliyorum. 1 usd civari. 40 kere falan kullaniliyor. İcine tcibodan 50 gramlik esspresso cektiriyorum. 4 tl lik tutuyor ve 7 fincan falan cikar. (5 no da cektiriyorum, orta kalınlık). Oldukca ekonomik oluyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.