Şimdi Ara

Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
4.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Omega Watches - De Ville Prestige Co-Axial 39.5 mm Stainless Steel

fiyatı: 2.775 dolar

http://img541.imageshack.us/img541/2695/42413402001001.jpg

Omega Watches - De Ville Prestige Power Reserver Co-Axial Stainless Steel

Fiyatı: 3.695 dolar

http://img543.imageshack.us/img543/8822/76198494.jpg

Omega Watches - De Ville Prestige Automatic Stainless Steel

Fiyatı: 2620 dolar

http://img811.imageshack.us/img811/8747/32526564.jpg

Omega olarak böyle seçeneklerde var fiyatları bu şekilde bu modeller için neler söylersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_Beyrek -- 29 Ocak 2013; 15:32:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Eğer daha düşük bütçe ayırmayı düşünürseniz de pekala 7002 serisinin yıllardır sürdürdüğü saltanatı devam ettiren Seiko SKX007'de aynı hizmeti yıllarca verecektir.

Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz

Üstat bu ne güzel birşey böyle vallahi vuruldum. :) Ben şimdi bu amaçla sadece isviçre saati düşünüyorum ama imkan olursa yanına böyle birşeyde alabilirim gerçekten çok güzel bir saat aklımın bir köşesine yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

http://img7.imageshack.us/img7/7241/4311041210100120.png

Arkadaşlar doğru yoldamıyım diye sormak isterim, bu saat çok hoşuma gitti bir kaç siteye baktım 8.500 tl civarında görünüyor, acaba yurttışı fiyatı nedir daha ucuza alabilirmiyiz. Bu rakama çıkmam şu an için çok zor, buna benzer modeller uygunmudur görsel olarak beni tatmin etti. Zaten bu amaçla böyle her zaman demode olmayacak bir model istiyorum yoksa 200-500 tl ye Casio Fossil hatta Seiko gibi günün modasına uygun şık saatler var onlar gündelik kullanım amacıyla alınabilir ki ben zaten o amaçla bu markaları tercih ederim. Bilemiyorum sizler neler söylemek istersiniz bu model çok hoşuma gitti hem deri hemde çelik kordonlu olan modelleri mevcut.

ancak yurt dışından getirmek zor yani %20 vergi biniyor gümrükte dediğiniz gibi yurt dışındaki tanıdıklarınızın getirme şansı varsa vergi sıkıntısı olmayacaksa alınabilir

http://www.authenticwatches.com/omega-deville-45745000.html#.UQfMeL83abI

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

quote:

http://img7.imageshack.us/img7/7241/4311041210100120.png

Arkadaşlar doğru yoldamıyım diye sormak isterim, bu saat çok hoşuma gitti bir kaç siteye baktım 8.500 tl civarında görünüyor, acaba yurttışı fiyatı nedir daha ucuza alabilirmiyiz. Bu rakama çıkmam şu an için çok zor, buna benzer modeller uygunmudur görsel olarak beni tatmin etti. Zaten bu amaçla böyle her zaman demode olmayacak bir model istiyorum yoksa 200-500 tl ye Casio Fossil hatta Seiko gibi günün modasına uygun şık saatler var onlar gündelik kullanım amacıyla alınabilir ki ben zaten o amaçla bu markaları tercih ederim. Bilemiyorum sizler neler söylemek istersiniz bu model çok hoşuma gitti hem deri hemde çelik kordonlu olan modelleri mevcut.

ancak yurt dışından getirmek zor yani %20 vergi biniyor gümrükte dediğiniz gibi yurt dışındaki tanıdıklarınızın getirme şansı varsa vergi sıkıntısı olmayacaksa alınabilir

http://www.authenticwatches.com/omega-deville-45745000.html#.UQfMeL83abI

Bu sitede aynı saat 5bin civarında satılıyor, bilmiyorum burdan alma şansımız olurmu, çünkü gümrük ödenme riski olabilir. Site hakkında ne dersiniz ürünlerin orjinal olmama ihtimali varmıdır. Yurtdışında kuzenlerim var onlar gelirken koluna takıp getirseler sorun olmaz herhalde yada kutusuyla 1 adet valize koysalar yine sorun olmaz diye düşünüyorum. Yurt dışı kanalıyla bu siteden alışveriş yapılsa sonra gelirken getirilse yine işim görülebilir, yoksa bulundukları şehirlerde saat bayisine gidip almak dahamı mantıklı.

Edit: Galiba ikisi aynı saat değil Benim düşündüğüm model seri numarası 431.10.41.22.01.001 ve ne yazıkki orda bile 7bin küsür dolar yazıyor :(

Beğendiğim modelin tam ismi Omega Watches - De Ville Co-Axial Chronometer Stainless Steel seri numarasıda yukardaki gibi buna konsantre oldum tabi ustaların görüşleri benim için çok önemli ve zaten acelem yok her detayı dikkatle dinlemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_Beyrek -- 29 Ocak 2013; 16:05:19 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Eğer daha düşük bütçe ayırmayı düşünürseniz de pekala 7002 serisinin yıllardır sürdürdüğü saltanatı devam ettiren Seiko SKX007'de aynı hizmeti yıllarca verecektir.

Üstat bu ne güzel birşey böyle vallahi vuruldum. :) Ben şimdi bu amaçla sadece isviçre saati düşünüyorum ama imkan olursa yanına böyle birşeyde alabilirim gerçekten çok güzel bir saat aklımın bir köşesine yazdım.

Pişman olmazsın.

• Bütçeniz 5000 TL ve üstü ise, JLC, iwc ve zenith almanız pek olası değil. Özellikle JLC için, 2. el fiyatları bile 5000 USD üzerindedir.

Yine 5000 TL ve üstü bütçe için Mido, Oris, Longines hatta Tag heuer markalarınıda önermem. Bana göre bu saatler, 2000-5000 aralığı için daha uygun. Tag Heuer diğerlerinden biraz daha önde olsada, fiyat olarak omegadan aşşağı kalmasada, klasikleşmiş ve her devrin saati denilebilecek modeli şuan için az. Bana göre güncel koleksiyonu biraz pop, yada günün trendlerine uygun. Belki bir carrera, yada Burbank'ın önerdiği steve mcqueen monaco olabilir. Ama carrera, kronograf bir saat için biraz küçük çaplı, monaco ise bulunabilirliği zor bir saat. Tag heuer, sanırım diğer monaco modelerinin satışını arttırmak için bu modeli üretmiyor.

Bu durumda marka olarak omega dan başka pek bir alternatif kalmıyor gibi. Ama eğer dalgıç kasa düşünülmüyor ise, omegada alabileceğiniz saatler; aqua terra, deville, speedmaster ve speedmaster pro. Ama kronograf ta düşünülmüyorsa (bence düşünülmeli) geriye deville ve AT kalıyor.
    Deville çok klasik bir saat. uzun vadede sizi sıkabilir. günlük kullanıma pek uygun değil. Bende beyaz kadranlısı var, son 1 yılda 1 kere takmışımdır ancak.
    Bu durumda omegadan alabileceğiniz size en uygun saat Aqua Terra. Lakin sıfır alacaksanız, güncel aqau terra modelleri 8500 kalibre ile üretiliyor ve malesef bütçenizin oldukça üstünde.

Ben size, eğer sıfır alacaksanız speedmaster pro (moon watch) öneririm. Zira 50 yılı aşkın süredir, tasarımını koruyarak üretilen ender saatlerden biri, Çelik bilezik moonwatch peşin alımda, indirimle 7000 TL civarına alınabilir

Siz bayiden sıfır istediğiniz bu öneriyi yaptım. Bana sorarsanız eğer, yine sıfır ama sahibinden saat öneririm. üstelik 5000 TL'nin de altına 4500 liraya aşşağıdaki 3 saati alır, değiştire değiştire kullanırım. Her üç saatde aynı kişiye ait. Satıcı Birol beyle tanışmıştık, güvenilir ve iyi bir koleksiyoncudur. size önereceğim her 3 saatde sıfır durumdadır. normalde 4500 liraya bayiden sadece longines'i alabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-longines-master-collection-l2.693.4.51.6-otomatik-2050-tl-112963468/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-frederique-constant-fc303mc4p5-otomatik-1150-tl-112967513/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-eterna-soleure-isvicre-otomatik-1350-tl-112969188/detay

Dip not: Özellikle güncel koleksiyondan, top grade mekanizmalı, çelik bilezikli eterna bu fiyata bedava sayılır. Bu fiyata bayiden ancak le-locle alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

Bütçeniz 5000 TL ve üstü ise, JLC, iwc ve zenith almanız pek olası değil. Özellikle JLC için, 2. el fiyatları bile 5000 USD üzerindedir.

Yine 5000 TL ve üstü bütçe için Mido, Oris, Longines hatta Tag heuer markalarınıda önermem. Bana göre bu saatler, 2000-5000 aralığı için daha uygun. Tag Heuer diğerlerinden biraz daha önde olsada, fiyat olarak omegadan aşşağı kalmasada, klasikleşmiş ve her devrin saati denilebilecek modeli şuan için az. Bana göre güncel koleksiyonu biraz pop, yada günün trendlerine uygun. Belki bir carrera, yada Burbank'ın önerdiği steve mcqueen monaco olabilir. Ama carrera, kronograf bir saat için biraz küçük çaplı, monaco ise bulunabilirliği zor bir saat. Tag heuer, sanırım diğer monaco modelerinin satışını arttırmak için bu modeli üretmiyor.

Bu durumda marka olarak omega dan başka pek bir alternatif kalmıyor gibi. Ama eğer dalgıç kasa düşünülmüyor ise, omegada alabileceğiniz saatler; aqua terra, deville, speedmaster ve speedmaster pro. Ama kronograf ta düşünülmüyorsa (bence düşünülmeli) geriye deville ve AT kalıyor.
    Deville çok klasik bir saat. uzun vadede sizi sıkabilir. günlük kullanıma pek uygun değil. Bende beyaz kadranlısı var, son 1 yılda 1 kere takmışımdır ancak.
    Bu durumda omegadan alabileceğiniz size en uygun saat Aqua Terra. Lakin sıfır alacaksanız, güncel aqau terra modelleri 8500 kalibre ile üretiliyor ve malesef bütçenizin oldukça üstünde.

Ben size, eğer sıfır alacaksanız speedmaster pro (moon watch) öneririm. Zira 50 yılı aşkın süredir, tasarımını koruyarak üretilen ender saatlerden biri, Çelik bilezik moonwatch peşin alımda, indirimle 7000 TL civarına alınabilir

Siz bayiden sıfır istediğiniz bu öneriyi yaptım. Bana sorarsanız eğer, yine sıfır ama sahibinden saat öneririm. üstelik 5000 TL'nin de altına 4500 liraya aşşağıdaki 3 saati alır, değiştire değiştire kullanırım. Her üç saatde aynı kişiye ait. Satıcı Birol beyle tanışmıştık, güvenilir ve iyi bir koleksiyoncudur. size önereceğim her 3 saatde sıfır durumdadır. normalde 4500 liraya bayiden sadece longines'i alabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-longines-master-collection-l2.693.4.51.6-otomatik-2050-tl-112963468/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-frederique-constant-fc303mc4p5-otomatik-1150-tl-112967513/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-eterna-soleure-isvicre-otomatik-1350-tl-112969188/detay

Dip not: Özellikle güncel koleksiyondan, top grade mekanizmalı, çelik bilezikli eterna bu fiyata bedava sayılır. Bu fiyata bayiden ancak le-locle alınabilir.

Çok teşekkür ederim, bahsettiğiniz modelleri inceleyeceğim. Ben kişisel olarak ikinci ele sıcak bakmayan biriyim, hani 1 günlük bile olsa yarı fiyatına bile verilse buna rağmen almayan tiplerden biriyim, ayrıca sahibinden com, gitti gidiyor gibi sitelerden bu meblagda bir tutar için riske girerek alışverişe sıcak bakmayan biriyim, yinede öneriniz ve aydınlatıcı bilginiz için teşekkür ederim. Bende biraz fiyat ve kalite değerlendirmesi yaptığımda galiba ulaşabileceğim en ideal marka omega gibi duruyor. yukarda mesajda belirttiğim model üzerinde düşünüyordum siz sıkıcı gelebilir demişsiniz işin bu kısmınıda değerlendireceğim özellikle bir saat bayiine gidip saati koluma takıp görerek bu durumu değerlendireceğim. Tekrar teşekkür ederim iyi forumlar.

• Omega Watches - Seamaster Aqua Terra Chronometer 41.5 mm Stainless Steel

Omega Watches - De Ville Co-Axial Chronometer Stainless Steel

Bu iki model aslında düşündüğüm tarzda ama ne yazıkki biri 4.200 diğeri 5.200 dolar :( bakalım bu iki model üzerinde yoğunlaşacağım bir fiyat araştırmasına gireyim yurtdışı seçeneklerini gözden geçireyim sonra karar veririm. Bu iki model hakkında ne düşünüyorsunuz uygunmudur.
  • Konu açın dedim ama cevap yazamadım.

Birşeyler karalamak için geldim ama arkadaşlar zaten benim de yazacağım şeyleri yazmışlar.

Öncelikle, 5.000 TL iyi bir saat için güzel bir bütçe. Kesinlikle acele etmemenizi ve bütçeniz dahilindeki saatleri bileğinizde tek tek denemenizi tavsiye ederim.

Saat bu fiyatı makinesi nedeniyle hak etmeli demişsiniz. Bu noktada işler biraz zorlaşıyor. 5.000 TL bütçe ile in house makineli bir saat almanız zor, alınabilse de ben pek tavsiye etmem. Bu bütçe ile alınacak sıfır bir saatte ETA makine olması kaçınılmazdır.

Omega yazdığınızı görünce Aqua Terra önerecektim, yeni makinesi ve kaliteli bileziği ile bence iyi bir alternatif ancak 5.000 TL bütçe ile sıfırını almak imkansıza yakın olacaktır. Kurmalı düşünürseniz Omega Speedmaster Professional (Moonwatch) iyi bir alternatiftir. Her ne kadar kadran işçiliği Omega'nın saat dünyasındaki günümüzdeki yeri göz önüne alınırsa biraz basit olsa da güzel saattir.

Omega De Ville serisi daha da yüksek fiyatlara sahip olduğundan çok üzerinde durmuyorum, kaldı ki ben daha yüksek bir bütçe ile dahi hareket ediyor olsam ve Omega düşünürsem De Ville yerine kesinlikle
    Aqua Terra alırdım.

Bu arada, çok klasik bir model olmasa da makul büyüklüğü ve şıklığı ile Omega Seamaster Professional 300M'nin bulunabilirse dalgalı kadranlı eski modeli düşünülebilir. Fiyatları ne seviyede bilmiyorum ama eski model olması nedeniyle güzel bir indirim alınabilir.

Omega fiyatları nedeniyle olmuyorsa, Tag Heuer ve Longines düşünülebilir ancak polish'in de dediği gibi Tag Heuer'in çoğu modeli moda saati gibi görünüyor. Ben bugün bir Tag Heuer alacak olsam sanırım 41 mm çapındaki Carrera Chronograph'tan başka bir şey düşünmezdim. Longines ise fazla klasik çizgisi nedeniyle ilgi alanıma girmiyor, güncel koleksiyonları hakkında pek bilgim yok.

Bu arada yine bütçeniz dışında kalmasına karşın söylemeden edemeyeceğim, ben torunuma bir saat bırakmak istesem sanırım Rolex Datejust düşünürdüm. Datejust şu anda alacağım bir saat değil, hiçbir zaman da hastası olmadım ama bence saat dünyasının gerçek anlamda ölümsüz birkaç modelinden biri olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Konu açın dedim ama cevap yazamadım.

Birşeyler karalamak için geldim ama arkadaşlar zaten benim de yazacağım şeyleri yazmışlar.

Öncelikle, 5.000 TL iyi bir saat için güzel bir bütçe. Kesinlikle acele etmemenizi ve bütçeniz dahilindeki saatleri bileğinizde tek tek denemenizi tavsiye ederim.

Saat bu fiyatı makinesi nedeniyle hak etmeli demişsiniz. Bu noktada işler biraz zorlaşıyor. 5.000 TL bütçe ile in house makineli bir saat almanız zor, alınabilse de ben pek tavsiye etmem. Bu bütçe ile alınacak sıfır bir saatte ETA makine olması kaçınılmazdır.

Omega yazdığınızı görünce Aqua Terra önerecektim, yeni makinesi ve kaliteli bileziği ile bence iyi bir alternatif ancak 5.000 TL bütçe ile sıfırını almak imkansıza yakın olacaktır. Kurmalı düşünürseniz Omega Speedmaster Professional (Moonwatch) iyi bir alternatiftir. Her ne kadar kadran işçiliği Omega'nın saat dünyasındaki günümüzdeki yeri göz önüne alınırsa biraz basit olsa da güzel saattir.

Omega De Ville serisi daha da yüksek fiyatlara sahip olduğundan çok üzerinde durmuyorum, kaldı ki ben daha yüksek bir bütçe ile dahi hareket ediyor olsam ve Omega düşünürsem De Ville yerine kesinlikle
    Aqua Terra alırdım.

Bu arada, çok klasik bir model olmasa da makul büyüklüğü ve şıklığı ile Omega Seamaster Professional 300M'nin bulunabilirse dalgalı kadranlı eski modeli düşünülebilir. Fiyatları ne seviyede bilmiyorum ama eski model olması nedeniyle güzel bir indirim alınabilir.

Omega fiyatları nedeniyle olmuyorsa, Tag Heuer ve Longines düşünülebilir ancak polish'in de dediği gibi Tag Heuer'in çoğu modeli moda saati gibi görünüyor. Ben bugün bir Tag Heuer alacak olsam sanırım 41 mm çapındaki Carrera Chronograph'tan başka bir şey düşünmezdim. Longines ise fazla klasik çizgisi nedeniyle ilgi alanıma girmiyor, güncel koleksiyonları hakkında pek bilgim yok.

Bu arada yine bütçeniz dışında kalmasına karşın söylemeden edemeyeceğim, ben torunuma bir saat bırakmak istesem sanırım Rolex Datejust düşünürdüm. Datejust şu anda alacağım bir saat değil, hiçbir zaman da hastası olmadım ama bence saat dünyasının gerçek anlamda ölümsüz birkaç modelinden biri olduğunu düşünüyorum.

Üstat teşekkür ederim kesinlikle acelem yok ve emin olmadan almayacağım. Gercekten bu konuda cok bilgisizim o nedenle in house makinenin ne olduğunu soracağım. Ben cok kafam karışmasın diye hedef küçültmek için Omega da karar kıldım evet iyi serileri biraz pahalı,mesala bahsettiginiz in house makine Omeganın hangi serilerinde var ornek verebilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Naçizane Le Locle
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1312K

Naçizane Le Locle

Bu gidişle elde avuçta ne var satıp hepsini saate yatıracağım gibi görünüyor, çünkü her önerilene sahip olmak istiyorum :) Bugün o kadar cok saate baktımki nereye dönsem saat görüyorum. Öyle bir geçer ki zaman izlerken bile dalmışım gözümün önünde; Rolexler,Omegalar tag Heuer'lar vb uçuşuyordu :) galiba yakın gelecekte 1 adet Omega, 1 adet Tissot, 1 adet Seiko ve 1 adet Vostok hatta 1 adet casio edifice alacağım. Artık kolunda bu saatler cebinde 5 parasız dolaşır dururum. :) Onerinizi dikkate alacagım, eger Omega hayalim gerçekleşmezse bu secenegide değerlendireceğim. Cok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_Beyrek -- 30 Ocak 2013; 1:41:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OMEGA GENEVE THE NEW 166.0163 WATCHES

Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz Nesilden Nesile Devredilebilecek Klasik Saat Önerileriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KATSAYl -- 27 Kasım 2017; 23:38:46 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.