Şimdi Ara

NESCAFÉ MyCafé Kahve Makinası Migrosta 149 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
10
Favori
94.449
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cocus

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: cocus

Arkadaşlar,

Biraz alakasız olacak ama bizde geçen sene Esse'nin kahve makinasından almıştık. Aslında gayet güzel yapıyor kahveyi ama iç aksamları plastik olduğu için kahvenin içine plastik kokusu bırakıyor. Bu nedenle şu an bir köşede duruyor. Bu kokudan kurtulmanın bir yolu var mıdır? Bana bir tavsiyede bulunacak olan var mı?

http://www.doityourself.com/stry/removing-a-plastic-smell-from-a-coffeemaker

Şurada yazılanlara göre,

1)Önce su haznesini beyaz sirke ile doldurmanız, kahve filtresini yerinden çıkarmanız
    Sonra cihazı çalıştırıp, önden sirke çıkana kadar bir bardağa alıyorsunuz, yani cihazın tüm bağlantılarından sirke geçmiş oluyor.
    Cihazı içinde sirke ile bu şekilde 20 dakika bekletiyorsunuz.

2)Sonra hazneyi boşaltıp, içine sürekli su koyarak makinedeki sirke kalıntıları temizlenene kadar döngüye devame diyorsunuz.

3)En son kahve koyduğunuz hazneyi ve filtreyi sabunla yıkayarak oradaki eski kahve kalıntılarını temizliyorsunuz.

Teşekkür ederim. Yarın bir şişe sirke kapıp deneyeceğim. Beyaz sirke dediği elma sirkesidir heral.

Beyaz sirke %5 asetik asit içeren su asit karışımı. Alkol sirkesi, sirke ruhu gibi isimlerle de satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

200GR ı 6 lira olan Migros Gold' u bu makinede ev halkı sevdi

iyi günlerde içersiniz hep inş. hocam son yorum nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

quote:

200GR ı 6 lira olan Migros Gold' u bu makinede ev halkı sevdi

iyi günlerde içersiniz hep inş. hocam son yorum nedir acaba?

Sabahları bu makineden expresso içmeden işe gidemiyorum
  • Yorumlar genel olarak güzel. 200 tl ye alcaz galiba daha ucuz satılan bir yer bilen var mı ve kullanan arkadaşlar:

Latte si nasıl acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Yorumlar genel olarak güzel. 200 tl ye alcaz galiba daha ucuz satılan bir yer bilen var mı ve kullanan arkadaşlar:

Latte si nasıl acaba ?

Eşim hergün bu makineden latte içiyor ve çok beğenmiş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Yorumlar genel olarak güzel. 200 tl ye alcaz galiba daha ucuz satılan bir yer bilen var mı ve kullanan arkadaşlar:

Latte si nasıl acaba ?

Eşim hergün bu makineden latte içiyor ve çok beğenmiş

Hocam sütü soğuk olarak mı katıyoruz yoksa ısıtarak mı ?

İyice heveslendim bu arada ve içtiysen toz halinde satılan latte ile kıyaslayabilir misin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 14 Mart 2013; 18:19:45 >

• Sütü soğuk koyuyor ve içilebilecek sıcaklıkta oluyor
  • Bu makineden sonra eşim çay içmez oldu
  • Baştan sona okudum. Tuvnera üstad ve ailesi inanılmaz memnun kalmışlar bu cihazdan resmen evde içecek devrimi olmuş
  • Insallah yakın zamanda alıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nescafe nin toz lattesini 1 defa denedim bir daha içmem.
    Tadına bakmadım ama yorumlara göre bu makinenin lattesi lezzetli, üstelik Migros un 200gr ı 6 lira olan kendi kahvesi ile yapıldı.
    Monarch ile yapılsa daha lezzetli olabilir. Bitince Monarch ile deneyeceğiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuvnera kafa buluyor sanki :) ben de tam Tchibo nun makinası var tırt işler bunlar.

• quote:

Nescafe nin toz lattesini 1 defa denedim bir daha içmem.
    Tadına bakmadım ama yorumlara göre bu makinenin lattesi lezzetli, üstelik Migros un 200gr ı 6 lira olan kendi kahvesi ile yapıldı.
    Monarch ile yapılsa daha lezzetli olabilir. Bitince Monarch ile deneyeceğiz.

Latte'si de capuccino'su da süper değil ama yeterince iyiler. Cihaz sütü (tazyikli sıcak su ile) köpürtürken ısıtıyor ama ben süt içeren bu kahveleri koyacağım kupayı 5-10 sn kadar ocakta ısıtıyorum, daha bir sıcak ve güzel oluyor. Ayrıca kullandıkça üründeki ilk kullanımlardan gelen tad yerini daha iyi bir tada bırakıyor. 2 ay kadar önce 199TL'ye almış olmama rağmen kendime hakim olamayıp neredeyse ikincisini alacaktım.

Bir diğer artısı da temizleme gibi bir durumla uğraşmamanız. Tek sorun, pratiklikten dolayı zırt pırt içtiğiniz için arkadaki 1 litrelik su haznesinin devamlı boşalması :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witchdoktor -- 14 Mart 2013; 19:51:40 >

• Bugüne kadar Nescafe' yi sadece 3 ü 1 arada, sulu çamur olarak tanırdım. Bu makine anlayışımı değiştirdi.

• quote:

Bugüne kadar Nescafe' yi sadece 3 ü 1 arada, sulu çamur olarak tanırdım. Bu makine anlayışımı değiştirdi.

Pm attim hocam

• şu an cihazı online alabilirmiyim
  • ürünü aylardır kullanıyoruz çok üst seviyede olmayan kullanıcılar için ideal sonuçta bu işi yapan binlerce liralık makinelerde var fiyatına göre değerlendirirsek bence mükemmel bir ürün sadece buzdolabından çıkarttığınız sütü ısıtmadan direk makineye koyup kahve yaparım derseniz kahve ılık oluyor bir dikişte içersiniz hepsini sütün kaliteside kahvenin lezzetini doğrudan etkiliyor özellikle dimes sütle yaptığımız kahveler çok yavandı günlük yağlı sütle şahane oluyor birde tavsiyem çok fazla kullanmıyorsanız makinenin haznesine kahveyi çok doldurmayın kahvenin tadı ve kokusu değişebiliyor kavanoz kahve alıp ihtiyaç oldukça makineye eklemek daha uygun birde bizde ilginç bir şekilde makinenin su haznesini dolu bırakınca içerisine karıncalar doluşuyor o yüzden su haznesini kahve yapmayacaksam takılı bırakmıyorum hatta birkaç defa yaptığım kahvenin içindede karınca çıkmıştı o sorunuda bu şekilde çözmüş oldum

• Karıncaları bile çekiyor

• quote:

Karıncaları bile çekiyor

Bu mevsimde karınca mı olur müdür
  • arkadaşlar merhaba

bu ürünü hepsiburadadan aldım ancak satın aldıktan sonra hala kargolayamadılar, ve şimdi de ürün temin edilemiyor yazıyor.

bu üründen nerelerde bulabilirim? MMM migroslarda mı satılıyor?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.