Şimdi Ara

Nereye Yatırım Yapmalı? Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
7
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu konuyu küçük bütçeli yatırımcılar için açtığımı söylemeliyim. Bu nedenle cevaplarınızı verirken maks bütçe 10.000 TL olarak düşünerek verelim...

Nereye Yatırım Yapmalı? Hangisi Daha Çok Kazandırır?

2014 ülkemiz ekonomisi için farklı bir yıl oluyor.
    Borsa sürekli oynuyor, altın bir iniyor çıkıyor, dolar birgün alıyor başını gidiyor bir gün düşüşe geçiyor...
    Böyle bir ortamda bende kendimce böyle bir başlık açıp donanım haber ahalisinin fikirlerini almak istedim.

• Sizce 2014 senesinde nereye yatırım yapmalı?
    • Neye yatırırsak daha çok kazanırız?
    • Küçük yatırımcılar için en kazançlı enstrümanlar nelerdir?

Kendi web sitemde borsa ve forex gibi yatırım piyasalarında hangi enstrümanlara yatırım yapılacağını anlattığım bir içerik yayınlamıştım. Konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlar buradan yazımı inceleyebilirler: http://www.borsanasiloynanir1.com/nereye-yatirim-yapmali/

Fikirlerinizi ve konuya katkılarını bekliyorum.

• Merhaba seçimler sona erdi ve piyasa bir nebze yönünü çizdi. Şuan için borsa yükseliyor, dolar düşüyor. Altında belirsizlik hakim ve ben bu sınırda devam edeceğini düşünüyorum. Bence bu noktada nisan 2014 için en iyi yatırım hisse senetleri olarak görülebilir. Seçim sonrası bist100 genelinde artışın devam edeceğini düşünüyorum. Tabi dış verilerde incelenmeli.
  • Suriyeyle savaşa girilecek gibi duruyor böyle bir durumda altın patlama yapabilir mi ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patlama Adam

Suriyeyle savaşa girilecek gibi duruyor böyle bir durumda altın patlama yapabilir mi ne dersiniz?

Henüz bunu konuşmak için çok erken bence ancak; bu aralar forexte usdtry satışı kazandırır. Doların düşeceğini düşünüyorum. Altın için belirsizlik devam eder düşüncesindeyim.
  • Altın değer kaybetmez gibi yani zararlı çıkma ihtimalin yok.
  • Altın bir süre inişli bir seyir göstericek ancak çok degil biraz sabrederseniz altından güzel karlar elde edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masteyen

Altın bir süre inişli bir seyir göstericek ancak çok degil biraz sabrederseniz altından güzel karlar elde edersiniz.

Merhaba arkadaşlar;
    Altın şuan için son 7 ayın en dibinde.
    Borsa ise 70bin üzeri bir seviyede.
    Dolar 2.140 seviyesine kadar düştü.

Benim şahsi tahminim altında dipten destek alacak ve fiyatını az miktarda yukarı çekeceği yönündedir.
    Ancak seçimden sonra dolardaki düşüş ve borsada ki yükseliş devam edeceğe benziyor. Bu nedenle nisan ayı içerisinde hisse alımlarının daha karlı olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altaybilgin

quote:

Altın bir süre inişli bir seyir göstericek ancak çok degil biraz sabrederseniz altından güzel karlar elde edersiniz.

Merhaba arkadaşlar;

Benim şahsi tahminim altında dipten destek alacak ve fiyatını az miktarda yukarı çekeceği yönündedir.
    Ancak seçimden sonra dolardaki düşüş ve borsada ki yükseliş devam edeceğe benziyor. Bu nedenle nisan ayı içerisinde hisse alımlarının daha karlı olacağını düşünüyorum.

Evet dedıklerınız mantıklı geliyor hocam benimki sadece altın üzerindeki görüşlerim, hisse hakkında bir fikre sahip degilim o yüzden yorum yapamayacagım hisse senetlerinden kar tahminen ne kadar olur?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

Evet dedıklerınız mantıklı geliyor hocam benimki sadece altın üzerindeki görüşlerim, hisse hakkında bir fikre sahip degilim o yüzden yorum yapamayacagım hisse senetlerinden kar tahminen ne kadar olur?

Tekrar Merhaba;
    Altın şuan dipte ve altının son 5 yıllık - yıl başı ve sonu grafiklerini incelerseniz her zaman uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olacaktır.
    Yani eğer aceleniz yoksa; dipteyken altın almak ve tabiri caiz ise yastık altı yatırım yapmak yıl sonunda sizi kara sokar.
    Hisseler de ise durum karışık, borsa bugün sürekli yükseldi, bu yükselişin iki hafta daha devam edeceğini tahmin ediyorum.
    Demek istediğim;
    kısa vadeli yatırım için borsa, uzun vade için ise altın alımı mantıklı görünüyor şuan.
    Dolar ve euroda durumlar karışık, dış veriler önemli bu nedenle pariteler için pek yorum yapamıyorum.
    Bol kazançlar hocam, umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

Tekrar Merhaba;
    Altın şuan dipte ve altının son 5 yıllık - yıl başı ve sonu grafiklerini incelerseniz her zaman uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olacaktır.
    Yani eğer aceleniz yoksa; dipteyken altın almak ve tabiri caiz ise yastık altı yatırım yapmak yıl sonunda sizi kara sokar.
    Hisseler de ise durum karışık, borsa bugün sürekli yükseldi, bu yükselişin iki hafta daha devam edeceğini tahmin ediyorum.
    Demek istediğim;
    kısa vadeli yatırım için borsa, uzun vade için ise altın alımı mantıklı görünüyor şuan.
    Dolar ve euroda durumlar karışık, dış veriler önemli bu nedenle pariteler için pek yorum yapamıyorum.
    Bol kazançlar hocam, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Evet teşekkür ederim, şu anda gram altın ile bir miktar alım yaptım dediginiz gibi uzun vadede kazandıracagı kesin.
  • Ben altının fiyatının bu hafta içerisinde yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Dip seviyeden alanlar oldukça kar edeceklerdir.
    Ancak dolar için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Dış etkenlere çok bağlı ancak doların bu seviyelerde yatay bir çizgi çizeceğini düşünüyorum.
    Bu nedenle en mantıklı yatırım borsada hisseler üzerine yatırım gibi geliyor şuan için.
  • Güzel konu takipteyim.
  • Evet arkadaşlar seçim sonrası sürekli artış gösteren borsa dünden beri düşüşe geçti. Zaten sürekli yükselmeyeceğini ve 10 günün ardından tekrar düşüş trendine gireceğini daha öncede yazmıştım. Geçtiğimiz haftayı 74 bin üzerinde kapatan borsa için şuan son durum;

Güne yüzde 1,38 düşüşle 72 bin 144 puandan başlayan BIST 100 Endeksi XU100 seans boyunca zararlarının bir kısmını geri alarak yüzde 0,66 düşüşle 72 bin 667 puandan kapandı. İkinci seansta satışların artmasıyla kaybın yüzde 0,86'ya ulaştığı borsa 72 bin 500 puanın üzerinde.

Gelecek hafta nasıl başlar bilinmez ancak kişisel görüşüm, uzun süredir dipten destek alan doların özellikle moodys açıklamalarının ardından artacağı yönünde.
    Bugün için altın: 24 Ayar Külçe Altın(Gr.) alış 89,70 satış 90,05
  • S&P, Fed'in tahvil alımlarını azaltmasından gelişmekte olan ülkeler arasında en çok Türkiye ve Güney Afrika'nın bankacılık sektörlerinin etkileneceğini belirtti.
    Eğer S&P'nin dediği gibi FED'in tahvil notları en çok Türkiye'yi etkilerse, borsada muazzam bir düşüş olacağı anlamına gelir. Buda eş zamanlı olarak doların artacağı demektir. Şuan dipte olan dolar iyi bir yatırım olarak görülebilir. Aynı geçtiğimiz hafta altını dip seviyeden alanların kazandığı gibi bir durum gördüğümü söyleyebilirim.
  • Evet arkadaşlar bugün bist100 endeksi yatay bir seyir izleyerek haftaya başladı.
    Yurtdışında devam eden tatil ülkemizin piyasasını da ekiliyor. Düşük işlem hacminin görüldüğü günü; BIST100 endeksi yüzde 0,04 düşüşle kapattı.
    Cuma günü 73,476 seviyesind olan endeks, bugün 73,446 seviyesinde kapandı.
    Ben endesklerin bu hafta küçükte olsa değer kaybedeceğini düşünüyorum.
    Yerel seçimlerin ardından yukarı ivmelenen endeksler yavaş yavaş eski çizgisine gelecektir.
    Yurtdışı piyasaların tatilden çıkışıyla beraber dolar artışa geçecektir.
    Bu hafta için dolar alımının mantıklı olduğunu söyleyebilirim. Şimdilik bu kadar, vaktim oldukça piyasalar hakkında bu başlıktan konuya ilgiye göre yazmaya çalışacağım.
  • Borsa İstanbul dün 2014'ün rekorunu kırarak ilk defa 75 bin seviyesini gördü. Bu değeri en son Kasım 2013'de görmüştü.
    Piyasada dolar fiyatının artacağı ve bist100'ün düşeceği yönünde bir hava hakim iken tam tersi bir sonuç çıkması şaşırtıcı.
    1 Mayıs olaylarında bende borsanın düşeceğini bekliyordum ancak dolar fiyatnın düşmesine rağmen yatırımcıların dolar almaması borsayı uçurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ict3055

Borsa İstanbul dün 2014'ün rekorunu kırarak ilk defa 75 bin seviyesini gördü. Bu değeri en son Kasım 2013'de görmüştü.
    Piyasada dolar fiyatının artacağı ve bist100'ün düşeceği yönünde bir hava hakim iken tam tersi bir sonuç çıkması şaşırtıcı.
    1 Mayıs olaylarında bende borsanın düşeceğini bekliyordum ancak dolar fiyatnın düşmesine rağmen yatırımcıların dolar almaması borsayı uçurdu.

Şimdi havadurumuna geçiyoruz.. :)

hocam küçük yatırımcılar için, hisse senedi alırsın fakat kolay elinden alırlar. Mesela, gözleme'yi alın, hazırlayıp buzluğa atın.Sonra Çin'e gidin.Orada hem ingilizce hem çince ye yakın (alibaba gibi) bir isim bulup marka oluşturun.Sonra her avm girişine falan, şubeler açın. Yani birşeyleri pazarlayın. Gıda-Giyim-İnşaat diyeceğim, bütçeye göre bu tarz bir iş güzel gider düşüncesindeyim.
    Ama lütfen, ciğerci mehmet ustanın yeri veya gözlemeci ali ustanın yeri gibi isimler koymayın. Örneğin, riXos oteli var, bu tarz riXos Gözmeleri.. gibi. Sonra franchesing sistemi ile, bayi zincirleri oluşturun. Google'a reklam verin. Büyüyük işte.

Ama ekonomisi yüksek bir ülkede, refah seviyesi yüksek bir ülkede iş yapmanız, daha fazla satış yapacağınızı gösterir.
    Doğru yerde, doğru sektörde, doğru zamanda, doğru işi yapın.

Selametle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

quote:

Orijinalden alıntı: ict3055

Borsa İstanbul dün 2014'ün rekorunu kırarak ilk defa 75 bin seviyesini gördü. Bu değeri en son Kasım 2013'de görmüştü.

Şimdi havadurumuna geçiyoruz.. :)

hocam küçük yatırımcılar için, hisse senedi alırsın fakat kolay elinden alırlar. Mesela, gözleme'yi alın, hazırlayıp buzluğa atın.Sonra Çin'e gidin.Orada hem ingilizce hem çince ye yakın (alibaba gibi) bir isim bulup marka oluşturun.Sonra her avm girişine falan, şubeler açın. Yani birşeyleri pazarlayın. Gıda-Giyim-İnşaat diyeceğim, bütçeye göre bu tarz bir iş güzel gider düşüncesindeyim.
    Ama lütfen, ciğerci mehmet ustanın yeri veya gözlemeci ali ustanın yeri gibi isimler koymayın. Örneğin, riXos oteli var, bu tarz riXos Gözmeleri.. gibi. Sonra franchesing sistemi ile, bayi zincirleri oluşturun. Google'a reklam verin. Büyüyük işte.

Ama ekonomisi yüksek bir ülkede, refah seviyesi yüksek bir ülkede iş yapmanız, daha fazla satış yapacağınızı gösterir.
    Doğru yerde, doğru sektörde, doğru zamanda, doğru işi yapın.

Selametle

Merhaba biraz geç olacak ancak 1 haftadır foruma pek giremiyorum.
    Sizin dediklerinizin büyük bir kısmına katılıyorum. Evet borsada para kazanmak için önce bellirli bir miktarda paranız olması gerekmektedir.
    Ancak kazanmazsınız, kesin kaybedersiniz gibi söylemlere de katılmıyorum.
    Yasal olan forex, borsa gibi yatırım piyasalarının hepsinde eğer piyasaları iyi şekilde takip ederseniz para kazanabilirsiniz.
    Onun dışındaki diğer yatırım önerilerinize de katılıyorum, güzel fikirler ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.