Şimdi Ara

Nereden nereye. Teşekkürler F.ORMAN (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

quote:

Fikret Orman size 2 şampiyonluk kazandırdı lakin Beşiktaş şu 3 senede çok şey kaybetti. Örneğin her kulüp tarafından sevilen, gerçekten samimi olduğuna inanılan bir taraftar ve camiaya sahipti Beşiktaş. Fikret Orman ve Şenol Güneş bunu öldürdü işte

Sende çok itici bi adam olmaya başladın

Beşiktaş ı itici kılan başarılardır

İki yıl önce sen neler yazdın burda Vitor ile Fenerbahçe şampiyon olacaağğğğ diye
    Kimse tahmin etmiyordu bu başarıyı
    O yüzden x2 nefret görüyorum ben buda normal bir durum

Fener ve Galatasaray da öyleydi

At gözlüklerini çıkar

Ben gördüğümü söylüyorum. 2015-16 dönemi Beşiktaş sevilen bir takımdı, hatta o dönem bakabilirsin (bizim başımızda Vitor'un olduğu dönemden bahsediyorum) bizim taraftardan bile ''Abi Beşiktaş şampiyon olsun, adamlar hakediyor'' diyenler vardı. Ancak o dönem siz şampiyon olduktan sonra kulüp yönetiminizde ve taraftarınızda çok şey değişti. Sizi eskiye göre ''sevimsiz'' kılan daha başarılı olmanız değil, kibriniz ve sürekli insanların gözüne ''Efendi Beşiktaş'' imajını sokmaya çalışmanızdı.

Başarılı olduğun zaman sevilmezsin diye bir durum yok. Biz 2 senedir çok başarısızız ama hala rakip taraftarların %90'ı Aziz Yıldırım'dan nefret ediyor

O sene siz aşırı kollandınız hakemler tarafından. Buna ragmen süper top oynayıp şampiyon olduk. Buna ragmen başarımızı algı oyunlarıyla hakemlere bagladınız. Hiç kimseden beşiktaş hakediyor tarzı yorumlar görmedim. Geçen sene bazı maçlarda kollandık yalan yok. Q7 nin atılmadıgı 3 tane maç oldu. Geçen yıl Beşiktaş kollanıyor söylemi bi nebze dogruydu ama önceki yıl sonuna kadar haketmişken şu tabiri kullanmanız bu noktaya getirdi Beşiktaşlıları. Ortadaki başarının hakkını vermezsen, çeşitli nedenlere baglarsan bizim taraftarda bu noktaya gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renkli tabiri, 2 güzide rakibimizi aynı anda tanımlamak için kullanılabilecek yegane tabir. Zira tek ortak noktanız, sarı renginiz. Ayrıca bu alınacaki darılınıcak bir durum değil.

Bu ayrıcalığı biz istemedik, öyle bir talebimiz hiçbir zaman olmadı, olmayacak. İnönü tribünü, rakip takım futbolcusuna çıkartılan kırmızı karttan sonra "Eyyamcı hakem!" diye tempo tutmuştur. Araştırın, bulursunuz.. Hangi hakemdi diye.. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Ben her maç öncesi Allah'ım hakem hatası olmasın diye dua eder oldum artık. Çünkü galibiyetimiz gölgeleniyor. Sanki çok kötü top oynuyoruz da, sadece hakemler sayesinde maç kazanıyormuşuz gibi bir hava var, ve bu çok rahatsız edici.

2003'den bahsediyorum, 2013'den değil.. Bizim Lucescu ile 100. yılımızda şampiyon olduğumuz sene, hani. "Sergen attı, şampiyonluk geldi!".. Yok mu? Hatırlamadın mı?

Küçüktün demekki, yaşın yetmiyor anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Renkli tabiri, 2 güzide rakibimizi aynı anda tanımlamak için kullanılabilecek yegane tabir. Zira tek ortak noktanız, sarı renginiz. Ayrıca bu alınacaki darılınıcak bir durum değil.

Bu ayrıcalığı biz istemedik, öyle bir talebimiz hiçbir zaman olmadı, olmayacak. İnönü tribünü, rakip takım futbolcusuna çıkartılan kırmızı karttan sonra "Eyyamcı hakem!" diye tempo tutmuştur. Araştırın, bulursunuz.. Hangi hakemdi diye.. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Ben her maç öncesi Allah'ım hakem hatası olmasın diye dua eder oldum artık. Çünkü galibiyetimiz gölgeleniyor. Sanki çok kötü top oynuyoruz da, sadece hakemler sayesinde maç kazanıyormuşuz gibi bir hava var, ve bu çok rahatsız edici.

2003'den bahsediyorum, 2013'den değil.. Bizim Lucescu ile 100. yılımızda şampiyon olduğumuz sene, hani. "Sergen attı, şampiyonluk geldi!".. Yok mu? Hatırlamadın mı?

Küçüktün demekki, yaşın yetmiyor anlaşılan.

2013 yazmışsın yanlışlıkla. Hem yanlış yazıyorsun hem de yaş meselesine giriyorsun boş yere. Evet o sene kırdınız ama hemen 1 sene sonra YD geldi ve tekrardan bizim devrimiz başladı. Fikret Orman geldikten sonra da 4 sene içinde 3 şampiyonluk gördük. Tam siz ayağa kalktınız bu sefer de bize tarihimizin en kötü başkanı geldi. Neyse umarım hem sizin hem de bizim iyi olduğumuz bir dönem denk gelirde bakalım ortada bir kupa varsa kim sahip oluyor görelim. Bu sezon için birşey demeyeceğim henüz çok erken.

Ayrıca bizim futbolcumuz size gol attı şöyle böyle yaptı meselesine gireceksek Felipe Melo'yu tek geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PayneKillers -- 9 Ekim 2017; 14:52:11 >
  • quote:

Bu bakış açısı ile alakalı. Bizim başkanımızın akılımda kalan 2 lafı var; birisi "süt kupası", diğerise "hırsızlık organizasyonu"... İkisini de tasvip etmiyorum.. Ama o kadar.

Kusura bakma ama Mahmut Uslu'nun derbiden sonra söylediklerini bizim hiçbir yöneticimizden duyamazsın.

Kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için kendileri dışında herkesi suçlayani tutarsız, sürekli kendisi ile çelişen sevimsiz bir topluluk sizin yönetim. Bizim yönetim sizinkilerin yanında pamuk prensesin 7 cüceleri gibi kalır. Mahmut Uslu'nun söylediklerine aynı seviyeden cevap verilseydi ne olurdu sence? Bir düşünsene?

Lütfen bu tür eleştirleri yaparken çuvaldızı kendimize batıralım.

Hocam şimdi bizim yönetime hiç girmeyelim, zira bizim yönetim baştan aşağı ofsayt. Yani attıkları adım bile yanlış, onların yaptığı yanlışları saysak 6 ay sürer bu tartışma Bu yüzden Mahmut Uslu'nun da, Aziz Yıldırım'ın da hiçbir demecini, eylemini tasvip etmediğimi belirteyim önceden. Zaten bizim taraftarın da büyük çoğunluğu bizim yönetimin yaptığı yanlışları biliyor, söylüyor.

Konumuz İlk geldiği sene düzgün ve efendi bir başkan profili çizen Fikret Orman'ın yanlışları, ''Süt kupası'', ''Eurolig ile ilgili demeçleri'' tam skandaldı mesela ama beni asıl hayal kırıklığına uğratan birkaç hareketi daha var Fikret başkanın, bunlardan biri Vodafone Park'ın açılışında yaptığı konuşmaydı. Ne olursa olsun, Türkiye'nin en büyük 3 camiasından birinin başkanı, kulübün ve taraftarın temsilcisi olarak bu kadar boyun eğmemeliydi. Boyun eğmek'ten kastım şu sürekli dile getirdiği ''Sayın Cumhurbaşkanımız'' sözü, takdir edersiniz ki fazlasıyla yanlış bir tutumdu o ve bu tutum birçok insanın gözünde Fikret Orman'ı düşürdü. Sonra bizim Ekici transferine çomak sokmak için her şeyi yapmış olması da bir başka ayrıntı. Evet Aziz Yıldırım Beşiktaş transferlerine taş koydu, bu bir yanlıştı, Beşiktaşlılar ve Fikret Orman da bunun yanlış olduğunu bile bile neden aynı şeyi bize karşı yaptı ? Şahsen biri bana etik olmayan bir şey yapsa, ben de ona etik olmayan bir şekilde karşılık vermem. Zira verdiğim takdirde karşımdakinden farkım kalmaz. Her geçen gün Fikret Orman'ın terbiyeli, çok daha düzgün diksiyonlu bir Aziz Yıldırım'a dönüştüğünü ''Beşiktaş ceza alırsa dünyayı ayağa kaldırırım'' demecinden de rahatlıkla anlayabiliyoruz. Yani tabii ki de kulübünun haklarını savun ama bu şekilde olmamalı bu. Sonra Fikret Orman'ın bir açıklaması daha vardı mesela, ''Hakem hata yapabilir, bu futbolun güzelliği'' şeklinde. Yıllardır hakemlerden çekmiş, bu konuda sürekli olarak dert yanmış bir kulübün başkanısın, hakem yüzünden kaybetmenin ne kadar kötü bir durum olduğunu senden daha iyi bilen kimse yokken bu açıklamayı nasıl yaparsın ? Sırf kazanan Beşiktaş oldu diye hakem hatası nasıl meşru görülebilir ?

Bu sadece işin Fikret Orman kısmı, Şenol Güneş kısmı ise bir okyanus. O kadar yanlış hareketleri var ki bu hocanın, resmen bulunduğu kulübün ''Efendi'' tabirine tepki olarak doğmuş. Futbolculardan Quaresma'nın Melo'yu, Cenk'in Burak'ı, Caner'in Engin Baytar ve Emre Belözoğlunu aratmadığı bir futbolcu güruhuna da sahipsiniz tabii. Bunun da etkisi çok çok büyük, işte bu yüzden biz tam olarak Beşiktaş son 2 senedir şampiyon oldu ama yıllardır savunduğu değerlerden çok şey kaybetti diyoruz.

Son olarak şunu belirteyim, Beşiktaş'a bir nefretim asla yok. Geçmişinden dolayı sevdiğim de bir camia aslında ama dediğim gibi bu yönetiminiz, bazı futbolcularınız, Teknik Direktörünüz kulübün geçmişine çok ters ilerliyor. Bunu da hala ''Efendiyiz biz'' sloganı adı altında yapıyor, bu da haliyle benim gibi rakip takım taraftarlarının Beşiktaş'tan soğumasını sağlıyor. Siz Beşiktaş taraftarısınız, şu anda Şenol Güneş, Fikret Orman ile başarılı oluyorsunuz diye elbette bunlara saygı-sevgi duyabilirsiniz ama kaybettiğiniz şeyleri ''sırf başarılıyız'' diye böyle oluyor diyerek küçümsemeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Joker. -- 9 Ekim 2017; 16:2:57 >
  • Kusura bakma.. Oluyor bazen böyle şeyler..

Neyse. Nereden geldik bu mevzuya.. Sempati. Sempatik olmak için, herkes tarafından sevilmek için ezilmek lazım. Bizim ülkemizin mekanikleri böyle işler. Ezilen taraf hep sempatiktir. Durum bundan ibaret. Sempatimizn çoğunu bu sebepten kaybettik. Yoksa Fikret Orman, aynı Fikret Orman. O zaman söylediklerini duymuyorlardı, şimdi duyuyorlar.. Bu kadar basit aslında.
  • quote:

Kusura bakma.. Oluyor bazen böyle şeyler..

Neyse. Nereden geldik bu mevzuya.. Sempati. Sempatik olmak için, herkes tarafından sevilmek için ezilmek lazım. Bizim ülkemizin mekanikleri böyle işler. Ezilen taraf hep sempatiktir. Durum bundan ibaret. Sempatimizn çoğunu bu sebepten kaybettik. Yoksa Fikret Orman, aynı Fikret Orman. O zaman söylediklerini duymuyorlardı, şimdi duyuyorlar.. Bu kadar basit aslında.

Sen de haklısın.
  • Bide uzun uzun yazması yok mu

He kardeşim hee

İlk geldiği günde efendiliği ve bilmem ne den sonrası hepsi çöp okunması gereksiz bende öyle yaptım zaten

İlk senelerde başarısı yoktu bu yüzden seviliyordu o kadar

Uzun uzun yazıpta yırtınman saçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1903kemal -- 9 Ekim 2017; 16:22:39 >
  • Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    Fikret Orman, aynı Fikret Orman..

Özetle; Fikret Orman bugüne kadar hep aynı şeyleri söyledi aslında. Tek fark bugün sesi daha gür çıkıyor.
  • quote:

Fikret Orman size 2 şampiyonluk kazandırdı lakin Beşiktaş şu 3 senede çok şey kaybetti. Örneğin her kulüp tarafından sevilen, gerçekten samimi olduğuna inanılan bir taraftar ve camiaya sahipti Beşiktaş. Fikret Orman ve Şenol Güneş bunu öldürdü işte

rakip olarak görmediğiniz için seviyordunuz transferlere 70 milyon harcayıp beşiktaş sizi rezil edince o sene nefret başladı bende nefret ederdim tabi öyle bir hale soktuk ki sizi en büyük mutluluğunuz beşiktaşı yenmek şampiyon olmasanızda olur hatta beraberlik bile başarı sizin için.Beşiktaş ile rekabet olmadığı için sevmiyordunuz şimdi galatasaray çıktı rakip olarak bence hiçbiri beşiktaştan nefret etmiyor bizim gibi rakipleri oldukları için mutlular futbolun olayı budur karşımızda iyi bir rakip olduğu için bende mutluyum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

rakip olarak görmediğiniz için seviyordunuz transferlere 70 milyon harcayıp beşiktaş sizi rezil edince o sene nefret başladı bende nefret ederdim tabi öyle bir hale soktuk ki sizi en büyük mutluluğunuz beşiktaşı yenmek şampiyon olmasanızda olur hatta beraberlik bile başarı sizin için.Beşiktaş ile rekabet olmadığı için sevmiyordunuz şimdi galatasaray çıktı rakip olarak bence hiçbiri beşiktaştan nefret etmiyor bizim gibi rakipleri oldukları için mutlular futbolun olayı budur karşımızda iyi bir rakip olduğu için bende mutluyum.

Evet ama son 2-3 maçtır gördük ki feneri yarışa ortak edip şampiyon yapmak istiyorlar hakemleri kullanarak. Öyle olmasa derbiye Ali'yi vermezdi YD.

• quote:

Orijinalden alıntı: Machan

quote:

quote:

Evet ama son 2-3 maçtır gördük ki feneri yarışa ortak edip şampiyon yapmak istiyorlar hakemleri kullanarak. Öyle olmasa derbiye Ali'yi vermezdi YD.

Bu fenere ali veli mi dayanır rezalet futbol oynuyorlar düzelecek gibide değiller.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Machan

quote:

quote:

Bu fenere ali veli mi dayanır rezalet futbol oynuyorlar düzelecek gibide değiller.

Bu sene de tek hedefleri derbi kazanmak. 26.hafta bizi kadıköyde yenerler muhtemelen. Ama 2 hafta sonra bizim evimizde yenmeleri için cüneyt çakır veya fırat aydınus gibi bir hakem verebilirler. Kendini yere atıp bedava penaltı aldıran Alper Potuk'a 1 maç ceza verdiler derbide oynasın diye. Eğer bizden kırmızı kart gören olursa işimiz yaş. Ertesi hafta TS deplasmanı var. Şu Yıldırım Demirören'i Türk futbolunun patronu yapan adamlarda hata.
  • Surekli Demirorenden bahsediyorsunuz abi. Peki biz ne yapalim? 2003te Luceyi kovduk, 2-3 sene kaybettik. Bjkye 2003teki sampiyonlugu hediye eden gsdir. Luceyi kovdular, Terimi getirdiler, mali yonden buyuk zarara girdik. Luce, Sergen, Ahmet ve Emreyle Bjkye gitti, ligi kazandi.Ondan sonra Adnan geldi, gsye Demirorenin bjkye verdigi zarardan cok daha fazlasini verdi. Sonra Dursun, 2 senede 10 senelik maddi ve sportif zarar verdi.

Tff ve hakemlerin bjkye destegini objektif bjklilerde soyluyor. Bence, Bjk, Senol hoca olmasa, son 2 senede ligi kazanamazdı. Rakipsizlikte var tabii.

Orman, 400 milyonla aldigi borcu 1.5 milyara cikardi. Bjk, Sl gelirini tek basina aliyor, ondan borc az artmaya basladi. Bjk, topcu satislarindan da iyi para kazandi. Takim yaslandi, Bjk, Slye gidemedigi anda maddi yonden daha da batacak.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.