Şimdi Ara

Nereden nereye. Teşekkürler F.ORMAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce 2009 senesi maç yorumlarına denk geldim de bizim taraftarlar maçlarda Beşiktaş yenilsin istiyorlar. Sebebide sırf Yıldırım DEMİRÖREN belki utanırda gider diye. Bu açıdan Aziz YILDIRIM'a bir kez daha teşekkür etmek gerek. Biliyorsunuz Demirören'i TFF başkanı yapan kendisidir. Daha 3-4 sene öncesine kadar menemen yemeler, fedalar, inşaatı dahi başlamayan stat ve en önemlisi Demirören gibi bir derdimiz varken şu anki halimize bakarmısınız. Vodafone Park bitti. Üst üste kazanılan şampiyonluklar, taraftarın eski, gerçek havasına dönmesi. Maçları hep kahvede izledim. Demirören zamanında kahvede hep 3-5 kişi olurduk. Artık ne zaman Bjk maçı olsa kahveler full çekiyor. Bjk ile yapılan maçlar 2-3 senedir ligin referans maçları oldu. Ve en önemlisi üzerimizdeki gerginlik gitti. En son Ts maçını o kadar rahat izledim ki. Yenilsek ne olacak zaten 2 senedir şampiyonuz.Şampiyon olamasak ne olacak ki bu sene şampiyonlar ligi daha önemli modundayız. Bakmayın siz hakem laflarına. Meyve veren ağaç taşlanır. 96-2000 arası GS çok iyiydi ama hep fetö, himmet dendi. 2000'lerde FB çok iyiydi hep hakemlerle dendi. Velhasılı herşeyden, herkesten önce Fikret ORMAN'a sonsuz teşekkür ederim. O olmasa Demirören devam etse biz Vodafone Park'ı , üstüste şampiyonlukları, şampiyonlar ligini anca rüyamızda görürdük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAF10 -- 3 Ekim 2017; 16:56:11 >

• Fikret Orman size 2 şampiyonluk kazandırdı lakin Beşiktaş şu 3 senede çok şey kaybetti. Örneğin her kulüp tarafından sevilen, gerçekten samimi olduğuna inanılan bir taraftar ve camiaya sahipti Beşiktaş. Fikret Orman ve Şenol Güneş bunu öldürdü işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Fikret Orman size 2 şampiyonluk kazandırdı lakin Beşiktaş şu 3 senede çok şey kaybetti. Örneğin her kulüp tarafından sevilen, gerçekten samimi olduğuna inanılan bir taraftar ve camiaya sahipti Beşiktaş. Fikret Orman ve Şenol Güneş bunu öldürdü işte

Sende çok itici bi adam olmaya başladın

Beşiktaş ı itici kılan başarılardır

İki yıl önce sen neler yazdın burda Vitor ile Fenerbahçe şampiyon olacaağğğğ diye
    Kimse tahmin etmiyordu bu başarıyı
    O yüzden x2 nefret görüyorum ben buda normal bir durum

Fener ve Galatasaray da öyleydi

At gözlüklerini çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1903kemal -- 3 Ekim 2017; 17:24:13 >
  • Onca yıl sonra 3.yıldızı almak mutluluk verir tabi.Rakibin 4 yıldız sen 2, farkı 5 şampiyonluğa indirmek bile gaza getirdi Bjk'lileri.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

quote:

Fikret Orman size 2 şampiyonluk kazandırdı lakin Beşiktaş şu 3 senede çok şey kaybetti. Örneğin her kulüp tarafından sevilen, gerçekten samimi olduğuna inanılan bir taraftar ve camiaya sahipti Beşiktaş. Fikret Orman ve Şenol Güneş bunu öldürdü işte

Sende çok itici bi adam olmaya başladın

Beşiktaş ı itici kılan başarılardır

İki yıl önce sen neler yazdın burda Vitor ile Fenerbahçe şampiyon olacaağğğğ diye
    Kimse tahmin etmiyordu bu başarıyı
    O yüzden x2 nefret görüyorum ben buda normal bir durum

Fener ve Galatasaray da öyleydi

At gözlüklerini çıkar

Ben gördüğümü söylüyorum. 2015-16 dönemi Beşiktaş sevilen bir takımdı, hatta o dönem bakabilirsin (bizim başımızda Vitor'un olduğu dönemden bahsediyorum) bizim taraftardan bile ''Abi Beşiktaş şampiyon olsun, adamlar hakediyor'' diyenler vardı. Ancak o dönem siz şampiyon olduktan sonra kulüp yönetiminizde ve taraftarınızda çok şey değişti. Sizi eskiye göre ''sevimsiz'' kılan daha başarılı olmanız değil, kibriniz ve sürekli insanların gözüne ''Efendi Beşiktaş'' imajını sokmaya çalışmanızdı.

Başarılı olduğun zaman sevilmezsin diye bir durum yok. Biz 2 senedir çok başarısızız ama hala rakip taraftarların %90'ı Aziz Yıldırım'dan nefret ediyor

• Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    Bende sana diyorum ki 2 yıl şampiyon olmasaydık yine sevilirdik adım gibi eminim aziz Yıldırım neden sevilmiyor mahalle ağzıyla saçma sapan konuşma tarzı var

Her başarısız sonuçta kendinde suç aramayan o adamı kim sever

Fikret Orman ne yapmışta antipatik olmuş

Ne açıklaması dakondurdu rakip taraftara

Bu saatten sonra Beşiktaş ın her yaptığı dokunur rakiplere normali bu

Aziz sizde kaç seneden beri var başarılı olsada olmasa da sevilmez karakteri belli adamın

Artık şu efendi Beşiktaş sloganını ağzınıza almayın

Her takımda olan şeyleri

Gelipte burda heh efendi Beşiktaş gördük heaaa demeyi bırakın komik oluyor

• Adamlar geçen akşam kendi ağızlarıyla söylediler. Beşiktaş haberi sunarken reytingler düşüyordu diye. Şimdi tüm dünyanın dilinden düşürmediği, "come to Beşiktaş" virali ile de ne kadar ileriye gittiğimizi bir kez daha kanıtlıyoruz. Bunun büyük payı Vodafone ile olan Türkiye'nin en büyük sponsorluk anlaşması ve bunları sağlayan da en nihayetinde Fikret Orman ve yönetim kuruludur. Vizyonlu bir başkanın nasıl hareket etmesi gerektiğini son birkaç senede tüm Türkiye'ye gösterdi. Umarım istikrarımız bozulmaz ve Beşiktaş olduğu konumdan çok daha ileriye taşınır. Allah böyle zihniyetleri taşıyan kafaları başımızdan eksik etmesin.
  • Önceleri aylar öncesinden konuştukları dünya derbisi gelmiş çatmış hala Beşiktaş ta Beşiktaş geyiği.
    Adamlar Beşiktaş sayesinde kendi dinamiklerini varoluşlarını unuttular. İllada Beşiktaş Amanda Beşiktaş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şampiyon olmasak ne olacak şl'deyiz modundasınız demek. Sene sonunda görürsün ne olacağını.

• Gasaba G kullanıcısına yanıt
    Mesajının 1. kısmı bütün Türk takımları için geçerlidir. Şampiyonlar liginde alınan her galibiyet önemlidir. Ezikse tüm Türk takımları eziktir. Çünkü hiç bir Avrupa başarımız yok.
    Mesajının 2. kısmında üst perdeden konuşmuşsun. Siz 3. büyüksünüz demişsin. Senin demenle olmaz bu işler. Bu takımlar 100 senelik takımlar. Bu 100 senede Türkiye'de ki rekabet hemen hemen aynı düzeyde başarılarla dolu. Tarihi bir yerden kesip biz sizden daha iyiyiz demekle olmaz bu işler.Tek farkınız Uefa kupası. Sizden daha büyük başarı bu yıl için hayal ama eskaza BJK şampiyonlar liginde yarı final yaptı diyelim. Ben gene de biz daha büyüğüz demem. İşte bu efendiliktir. Biz sizden daha büyüğüz demek ise kibirdir. Fikret başkanın dediği gibi eskiden de efendiydik ama o zaman sesimizi çıkarmazdık. Kafamıza vururlardı ağzımızdaki lokmayı alırlardı. Gene efendiyiz ama artık hakkımızı arıyoruz, bu yüzden artık sevilmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAF10 -- 5 Ekim 2017; 9:48:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

Bende sana diyorum ki 2 yıl şampiyon olmasaydık yine sevilirdik adım gibi eminim aziz Yıldırım neden sevilmiyor mahalle ağzıyla saçma sapan konuşma tarzı var

Her başarısız sonuçta kendinde suç aramayan o adamı kim sever

Fikret Orman ne yapmışta antipatik olmuş

Ne açıklaması dakondurdu rakip taraftara

Bu saatten sonra Beşiktaş ın her yaptığı dokunur rakiplere normali bu

Aziz sizde kaç seneden beri var başarılı olsada olmasa da sevilmez karakteri belli adamın

Artık şu efendi Beşiktaş sloganını ağzınıza almayın

Her takımda olan şeyleri

Gelipte burda heh efendi Beşiktaş gördük heaaa demeyi bırakın komik oluyor

Orman neler mi söyledi;

"Türkiye'ye şimdiye kadar neden Avrupa'dan bir kupa gelmedi? Biz bunu yapabilecek güçteyiz dedi." Aklınca diğer kulüplere dolaylı yoldan laf sokacam diye kendi kendini baltaladı.

"Euroleague sahtekar, Euroleague şöyle böyle" dedi. Kedi-ciğer meselesi.

Beşiktaş 2 senedir yaşadığı başarı sarhoşluğu ile gerçekten şuan Türkiye'nin en antipatik takımı oldu. 2 sene şampiyon oldunuz diye kendisi Bayern Münih olarak görmeye başladınız. Hemde geçen sene bariz şekilde hakemler sayesinde şampiyon olduğunuz halde. Şenol Güneş'te maşallah çok efendi, çok dobra adam. Kendi lehine olunca, hakemler hakkında konuşmaya gerek yok, hatalar hep oluyor diyor. Kendi aleyhine olunca, hakemler art niyetli oluyor.

Biz sevimli olalım siz şampiyon olun, öyle mi? İlahi! Çok güldürdün beni!
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Bir nevi öyle diyebiliriz

İşin şakası bir yana, durum gerçekten benim için böyle değil. Örnegin Galatasaray şu anda çok başarılı gidiyor ama ben nefret etmiyorum Dursun Özbek'ten, Tudor'dan falan, hatta sempati duyuyorum bile denebilir. Zira Özbek efendi adam, herhangi bir yanlışını görmedim rakip takım taraftarı olarak, sonra sahaya bakıyorsun futbolcular işine bakıyor, çirkeflik yapan yok. Ama mesela Terim-Aysal dönemi Galatasaray'dan nefret ederdim. Bunun nedeni başarılı olmaları değildi işte, hocaları malum Terimdi, onun nasıl hareketler yaptığını anlatmaya gerek yok, sahaya bakıyorduk Melo, Eboue, Burak, Engin Baytar tam nefretlik takımdı yani. O zamanki Galatasaray da başarılıydı, bu sezonki Galatasaray da şu ana kadar başarılı ancak birçok kişi -Ben dahil- o Galatasaray'dan nefret ederken bu Galatasaray'dan nefret etmiyoruz. Anlatmak istediğim de tam olarak bu işte.

Sizin sevimli, herkesin genel olarak sevdiği kulüp olma özelliğinizi Şenol Güneş, Fikret Orman, Quaresma, Caner, kendini sürekli Burak gibi yere atan Cenk bitirdi.

• quote:

quote:

Bir nevi öyle diyebiliriz

İşin şakası bir yana, durum gerçekten benim için böyle değil. Örnegin Galatasaray şu anda çok başarılı gidiyor ama ben nefret etmiyorum Dursun Özbek'ten, Tudor'dan falan, hatta sempati duyuyorum bile denebilir. Zira Özbek efendi adam, herhangi bir yanlışını görmedim rakip takım taraftarı olarak, sonra sahaya bakıyorsun futbolcular işine bakıyor, çirkeflik yapan yok. Ama mesela Terim-Aysal dönemi Galatasaray'dan nefret ederdim. Bunun nedeni başarılı olmaları değildi işte, hocaları malum Terimdi, onun nasıl hareketler yaptığını anlatmaya gerek yok, sahaya bakıyorduk Melo, Eboue, Burak, Engin Baytar tam nefretlik takımdı yani. O zamanki Galatasaray da başarılıydı, bu sezonki Galatasaray da şu ana kadar başarılı ancak birçok kişi -Ben dahil- o Galatasaray'dan nefret ederken bu Galatasaray'dan nefret etmiyoruz. Anlatmak istediğim de tam olarak bu işte.

Sizin sevimli, herkesin genel olarak sevdiği kulüp olma özelliğinizi Şenol Güneş, Fikret Orman, Quaresma, Caner, kendini sürekli Burak gibi yere atan Cenk bitirdi.

Başarısız başkanı kendi taraftarı sevmez rakipler sever.

Adnan Polat başarısızdı taraftarı nefret ederdi diğerleri severdi.

Fikret Orman başlarda başarısızdı herkes severdi taraftarı tepkiliydi şimdi tersine döndü.

Şenol Güneş 2002 de saçıyla giyimiyle eleştirenleri başarılarıyla sindirdi, kimse gıkını çıkartamıyor şimdi.

Dursun Özbek in 2 senedir taraftarından yemediği küfür hakaret kalmadı, Tudor u Östersund maçından sonra basın linç etti. ama adamlar bu sene başarılı olursa seneye herkes nefret edecek.

Bir tek Fenerbahçede Aziz Yıldırım ve ekibi faktörü var. Ülkenin en sevilen camiasını en nefret edilen konuma getirdi başarılı olsa da olmasa da bunu başarıyor.

Bu bakış açısı ile alakalı. Bizim başkanımızın akılımda kalan 2 lafı var; birisi "süt kupası", diğerise "hırsızlık organizasyonu"... İkisini de tasvip etmiyorum.. Ama o kadar.

Kusura bakma ama Mahmut Uslu'nun derbiden sonra söylediklerini bizim hiçbir yöneticimizden duyamazsın.

Kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için kendileri dışında herkesi suçlayani tutarsız, sürekli kendisi ile çelişen sevimsiz bir topluluk sizin yönetim. Bizim yönetim sizinkilerin yanında pamuk prensesin 7 cüceleri gibi kalır. Mahmut Uslu'nun söylediklerine aynı seviyeden cevap verilseydi ne olurdu sence? Bir düşünsene?

Lütfen bu tür eleştirleri yaparken çuvaldızı kendimize batıralım.
  • quote:

Bu bakış açısı ile alakalı. Bizim başkanımızın akılımda kalan 2 lafı var; birisi "süt kupası", diğerise "hırsızlık organizasyonu"... İkisini de tasvip etmiyorum.. Ama o kadar.

Kusura bakma ama Mahmut Uslu'nun derbiden sonra söylediklerini bizim hiçbir yöneticimizden duyamazsın.

Kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için kendileri dışında herkesi suçlayani tutarsız, sürekli kendisi ile çelişen sevimsiz bir topluluk sizin yönetim. Bizim yönetim sizinkilerin yanında pamuk prensesin 7 cüceleri gibi kalır. Mahmut Uslu'nun söylediklerine aynı seviyeden cevap verilseydi ne olurdu sence? Bir düşünsene?

Lütfen bu tür eleştirleri yaparken çuvaldızı kendimize batıralım.

Evet ama Fikret Orman rakipleri kışkırtacak açıklamalar yapıyor. Fenerbahçe ile Galatasaray'ı kardeş yaptık gibi mesela. İlk geldiği zaman gerçekten severdim. Daha sessiz ve efendi birine benziyordu. Ama şampiyon olunca olumsuz yönde değişti.

• Sizin yöneticileriniz de zamanında "üç büyük yok, iki büyük var" diye gezinmediler mi ortada.. Türk futbolunun markası fener ve cimbomdur demediler mi? O zaman kışkırtıcı olmuyor muydu? Bunları herkes yapıyor. Bu sözler daha ağır. Beşiktaş'ın büyüklüğünü görmezden gelmek. Biz iki takımı kardeş yaptık cümlesi bunun yanında çok masumane... Lütfen, dediğim gibi, önce çuvaldızı kendimize batıralım. O Drogba'lı, Sneijder'lı sezonlarda neler neler söylendi.. :) Ne çabuk unuttunuz?
  • quote:

Sizin yöneticileriniz de zamanında "üç büyük yok, iki büyük var" diye gezinmediler mi ortada.. Türk futbolunun markası fener ve cimbomdur demediler mi? O zaman kışkırtıcı olmuyor muydu? Bunları herkes yapıyor. Bu sözler daha ağır. Beşiktaş'ın büyüklüğünü görmezden gelmek. Biz iki takımı kardeş yaptık cümlesi bunun yanında çok masumane... Lütfen, dediğim gibi, önce çuvaldızı kendimize batıralım. O Drogba'lı, Sneijder'lı sezonlarda neler neler söylendi.. :) Ne çabuk unuttunuz?

2 büyük var açıklamasını Fenerbahçeliler yaptı bizim camiamızdan Ünal Aysal veya bir başkasının öyle birşey söylediğini hatırlamıyorum. FB ve GS büyük camialar. BJK'de büyük bir camia ama FB ve GS seviyesinde değil hepsi bu. Sebebi ise Avrupa'da FB ve GS'ye göre daha az başarılı olmuş olması(mesela cl grubundan hiç çıkamadı ve uefada çeyrek finali geçemedi) ve lig şampiyonluklarında 3.sırada olması. BJK'ye bu yüzden 3.büyük deniliyor. Yaş olarak en büyük Beşiktaş o doğru ama biz büyüklük meselesine sportif başarı olarak bakıyoruz. Yıldırım Demirören'in etkisi büyük onu kabul ediyorum ama o gelmeden önce de BJK'nin şampiyonluk sayısı daha azdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PayneKillers -- 9 Ekim 2017; 10:31:45 >

• Bu tür açıklamaları kelimesi kelimesine ve tam kimin söylediğini hatırlamam imkansız, araştırsanız siz de bulursunuz. Ama unutmadıklarımdan birisini Hakan Ünsal söylemişti; "Ligin abileri geri döndü" gibi bir cümle sarf etmişti. Bu içerikte bir çok açıklama duyduk o dönemde. Feneri boşverdim zaten, o zamanlarda arsızlık yapıp havuzdan daha fazla pay istemişlerdi..

1996 yılına kadar olan durum Beşiktaş 9 şampiyonluk(sonradan eklenen 2 şampiyonluğu katmadan söylüyorum), cimbom 12, fener 12. Tarih derslerine lüzum yok. 96 ylında başlayan renkli hegemonyasını, daha doğrusu sarı-kırmızı hegomonyayı 2013 yılında kıran Beşiktaş'ın sonraki sezon malum Samsunspor maçından sonra ne hale geldiğini hep beraber izledik. Avrupa başarısı da kadro ile ilgili, o günden bugüne Beşiktaş'ın kadrosu hiç bugünkü kadar iyi olmamıştı. Dolayısı ile Avrupa'da başarı da gelmedi.

Ama bu, kumpası kuranların suçu değil! Asıl suç, bu oyuna gelenlerin! Küfür edildi diye istifa eden sayın Serdar Bilgili'nin suçu. Çok onurlu bir hareket, evet... Ama sonuç! Sonuç ortada. Olan Beşiktaş'a oldu. Fenerin 2. yarıdaki tüm maçları kazandığı ve şampiyon olduğu sezondan bahsediyorum..

Ders aldık, acı yoldan öğrendik. Artık herkese kendi silahı ile karşılık veriyoruz. Bugün hakem yaygarası yapanların istediği asla adalet değil. Eskiden sadece kendilerine uygulanan ayrıcalıkların artık Beşiktaş'a da uygulanıyor oluşunu yediremiyorlar kendilerine. Geçmişte aynı şikayetleri biz dillendirirken bize "ağlama" diyenler bugün salya sümük! Kimse maval okumasın.

Vesaire.. Bunlar artık geçmiş. Neden anlattım, başarı bir camianın büyüklüğünün tek başına göstergesi asla değildir. O dönemler sizin dönemizdi, bugün inşallah bizim dönemimiz. Bunu kabullenin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 9 Ekim 2017; 11:45:17 >

• quote:

Bu tür açıklamaları kelimesi kelimesine ve tam kimin söylediğini hatırlamam imkansız, araştırsanız siz de bulursunuz. Ama unutmadıklarımdan birisini Hakan Ünsal söylemişti; "Ligin abileri geri döndü" gibi bir cümle sarf etmişti. Bu içerikte bir çok açıklama duyduk o dönemde. Feneri boşverdim zaten, o zamanlarda arsızlık yapıp havuzdan daha fazla pay istemişlerdi..

1996 yılına kadar olan durum Beşiktaş 9 şampiyonluk(sonradan eklenen 2 şampiyonluğu katmadan söylüyorum), cimbom 12, fener 12. Tarih derslerine lüzum yok. 96 ylında başlayan renkli hegemonyasını, daha doğrusu sarı-kırmızı hegomonyayı 2013 yılında kıran Beşiktaş'ın sonraki sezon malum Samsunspor maçından sonra ne hale geldiğini hep beraber izledik. Avrupa başarısı da kadro ile ilgili, o günden bugüne Beşiktaş'ın kadrosu hiç bugünkü kadar iyi olmamıştı. Dolayısı ile Avrupa'da başarı da gelmedi.

Ama bu, kumpası kuranların suçu değil! Asıl suç, bu oyuna gelenlerin! Küfür edildi diye istifa eden sayın Serdar Bilgili'nin suçu. Çok onurlu bir hareket, evet... Ama sonuç! Sonuç ortada. Olan Beşiktaş'a oldu. Fenerin 2. yarıdaki tüm maçları kazandığı ve şampiyon olduğu sezondan bahsediyorum..

Ders aldık, acı yoldan öğrendik. Artık herkese kendi silahı ile karşılık veriyoruz. Bugün hakem yaygarası yapanların istediği asla adalet değil. Eskiden sadece kendilerine uygulanan ayrıcalıkların artık Beşiktaş'a da uygulanıyor oluşunu yediremiyorlar kendilerine. Geçmişte aynı şikayetleri biz dillendirirken bize "ağlama" diyenler bugün salya sümük! Kimse maval okumasın.

Vesaire.. Bunlar artık geçmiş. Neden anlattım, başarı bir camianın büyüklüğünün tek başına göstergesi asla değildir. O dönemler sizin dönemizdi, bugün inşallah bizim dönemimiz. Bunu kabullenin artık.

Sizin şu renkli kelimenize bitiyorum. Kardeşim siyah ve beyaz ne ? Birer renk değil mi ? Siz her gün bin kere renkli yazıyorsunuz hiçbirşey olmuyor ama biz bir kere renksiz yazsak ışık hızında ceza yiyoruz. Birde erkek adam renkli takım tutmaz diyorlar ya en komiği de o :) Neyse. Her takımın kötü dönemi olur. Yarın öbür gün siz kötü olacaksınız biz iyi olacağız. Birde kendinize ayrıcalık uygulandığını kabul etmeniz de hoşuma gitti. Şerefinle oyna hakkınla kazan sözünüzle çelişse de.

Bu arada sarı kırmızı hegemonyayı Beşiktaş kırmadı, Fatih Terim'i kopararak YD kırdı. 2013 yılında siz ortada yoktunuz zaten. 2015'de piyasaya çıktınız. Ama devrinizin çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Mayısta hem bizim hemde fenerin başkanlık seçimi var. Ali Koç seçilirse FB en geç 2 yılda düzelir. Bizde de genç bir başkan adayı var: Adnan Öztürk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PayneKillers -- 9 Ekim 2017; 11:52:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.