Şimdi Ara

NEREDEN BAŞLAYACAĞIMI BİLMİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yaşım 25. Lise mezunuyum. Üniversiteye gitmek istiyorum ama uzun yıllar okuldan uzak olduğum için altyapım ilkokul öğrencisinden bile az. Ki liseyi bile zar zor bitirdim. 2 de bırakıp kalan yılları açıköğretimden verdim. Bırak çarpım tablosunu dört işlemi bile yapamam şuan kelimenin tam anlamıyla. (kardeşim 2+2 yi bilmiyor musun demeyin okadar değil  ) Sözel bilgisini saymıyorum bile sıfatı zamiri paragrafı hak getire. Çok bi süre kalmadı 6 ay var sınava. İnternette bikaç kaynak buldum antremanlarla matematik,fizik,biyoloji,kimya falan. Bunlar iyi midir iyiyse bunların yanına sözel çalışmak için ne gibi kaynaklar eklenebilir ? 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak istiyorum TYT'ye girmem yetiyor sanırım neyi nasıl çalışmam gerekir sınav için ? Üstte yazdıklarımdan bile daha kötü altyapım sözel ve sayısal olarak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim çok istekliyim bu konuya ama nereden başlayacağımı nasıl başlayacağımı bilmiyorum.   

• hocam antrenmanlar ile matematik 1 kesin alin benim hocam kanalına bakmanizi oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eklemeyi unutmuşum bi yandan full time işte çalışıyorum günde 3-4 saat boşum oluyor o sırada çalışabilirim derse anca.

• Antrenman 1 ve 2 yi hallet hocam üstüne birey a sonra zaten akar gidersin farklı kaynaklara.

Türkçe için kadir gümüş yeterde artar

Sosyale coğrafya yavuz tuna
    Tarih için kampüs kanalının genel tarih tekrarları

Fen için en kolay ders kimya diyorlar birde kimyayı hallettin mi tamamdır.
  • Hocam DGS ile geçiş yapsan ders saydırması bir dert, lisans derslerine adapte olması bir dert. İstersen sadece ilk sınava yönelik çalış. Seneye de ikinci sınava ağırlıklı çalışırsın. Bu senenin TYT puanını kullanarak iyi kötü bir sonuç elde edebilirsin. Şimdi yaş 25 diyorsun 2 sene önlisans etti 27. İngilizce okusan etti 28. Askere gitmediysen 28’i doldurduğun gibi devlet gırtlağına çöküyor. Bir sene de askerlik için okulu dondursan etti 29. Zamanında bitirsen yaş 33 yani iyi düşün taşın. DGS ile dersleri saydırır 2’den 3’ten başlarım diye hesap yapma hiçbir dersi saydıramayıp ilk seneden başlayanı da çok gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-69A78DD4E

Hocam DGS ile geçiş yapsan ders saydırması bir dert, lisans derslerine adapte olması bir dert. İstersen sadece ilk sınava yönelik çalış. Seneye de ikinci sınava ağırlıklı çalışırsın. Bu senenin TYT puanını kullanarak iyi kötü bir sonuç elde edebilirsin. Şimdi yaş 25 diyorsun 2 sene önlisans etti 27. İngilizce okusan etti 28. Askere gitmediysen 28’i doldurduğun gibi devlet gırtlağına çöküyor. Bir sene de askerlik için okulu dondursan etti 29. Zamanında bitirsen yaş 33 yani iyi düşün taşın. DGS ile dersleri saydırır 2’den 3’ten başlarım diye hesap yapma hiçbir dersi saydıramayıp ilk seneden başlayanı da çok gördüm.

Hocam askerligimi yaptim tek sorun gunde 9 saat kurumsal biyerde çalışıyorum kalan 2 3 saati derse gomsem yeter mi

• Arkadaslar yasim 25 4 yil okusam 29 bu temel ile o yaştan sonra meslek bulmak zor ya aciktan oku yada okuma diyorlar nediyorsunuz bu konu hakkinda.

• OkanDRDYK kullanıcısına yanıt
    Usta yine dene ben sana bırak boşver demiyorum yine yap ama temel çok zayıfsa günde 2-3 saat ile 6 ayda iyi bir sonuç elde edileceğini düşünmüyorum. Tabi kişiden kişiye değişir bu. Anladığım kadarıyla örgün eğitim gibi bir şansın yok yani Boğaziçi de kazansan çalışmaya devam edeceksin. Ben şu an açıköğretimde yönetim bilişim sistemleri okuyorum ve askerliği savmak için tercih yaptım açık söyleyeyim. Genel olarak okul ikinci planda olacaksa örgün eğitim için zamanın yok gibi görünüyor. İçinde ukte kalmasın açıköğretim tercih edebilirsin. Bilgisayar programcılığındansa yönetim bilişim sistemlerini öneririm 4 yıllık bir bölüm. Örgün hali son yıllarda popüler açık hali iyi değil dürüst olayım ama okuyacaksan bari bunu oku. Puanları da çok yüksek değil ben hem açıköğretim hem örgün aynı anda okunabildiği için açıköğretimden tercih yapmak zorunda kaldım. Dedim madem açıköğretim okuyacağım en iyi bölüm bu. Ama hiç bana göre değil seneye de garanti olsun diye ilk dönem harcını yatırır kaydımı aldırırım. Durumunu bilmiyorum işte çalışmak zorunda mısın değil misin asıl problem burada.

• quote:

Usta yine dene ben sana bırak boşver demiyorum yine yap ama temel çok zayıfsa günde 2-3 saat ile 6 ayda iyi bir sonuç elde edileceğini düşünmüyorum. Tabi kişiden kişiye değişir bu. Anladığım kadarıyla örgün eğitim gibi bir şansın yok yani Boğaziçi de kazansan çalışmaya devam edeceksin. Ben şu an açıköğretimde yönetim bilişim sistemleri okuyorum ve askerliği savmak için tercih yaptım açık söyleyeyim. Genel olarak okul ikinci planda olacaksa örgün eğitim için zamanın yok gibi görünüyor. İçinde ukte kalmasın açıköğretim tercih edebilirsin. Bilgisayar programcılığındansa yönetim bilişim sistemlerini öneririm 4 yıllık bir bölüm. Örgün hali son yıllarda popüler açık hali iyi değil dürüst olayım ama okuyacaksan bari bunu oku. Puanları da çok yüksek değil ben hem açıköğretim hem örgün aynı anda okunabildiği için açıköğretimden tercih yapmak zorunda kaldım. Dedim madem açıköğretim okuyacağım en iyi bölüm bu. Ama hiç bana göre değil seneye de garanti olsun diye ilk dönem harcını yatırır kaydımı aldırırım. Durumunu bilmiyorum işte çalışmak zorunda mısın değil misin asıl problem burada.

hocam okula hele bi yerleşsem iş olayı sorun değil part time a dönerim veya ikinci öğretim okurum diye düşünüyorum.

Dostum inşallah kazanırsın ne diyeyim ama bana sorarsan en mantıklısı kalan sürede tyt çalışıp seneye o puanı kullanman. Böylelikle seneye de sadece ayt çalışır iyi bir sonuç elde edersin. Çünkü 6 ay kalmış, temelin yok ve günde birkaç saat diyorsun. Bana sorarsan önlisans ile zaman kaybetme derim.
  • quote:

Dostum inşallah kazanırsın ne diyeyim ama bana sorarsan en mantıklısı kalan sürede tyt çalışıp seneye o puanı kullanman. Böylelikle seneye de sadece ayt çalışır iyi bir sonuç elde edersin. Çünkü 6 ay kalmış, temelin yok ve günde birkaç saat diyorsun. Bana sorarsan önlisans ile zaman kaybetme derim.

Bu puan kullanma olayi nasil oluyor hocam?

Gireceğin ilk sınavın yani TYT’nin puanı sonraki yıl da kullanılabiliyor istersen hiç girmene de gerek yok. Ya da girdin diyelim seneye daha yüksek yaptın sistem o puanı kullanıyor. Daha düşük yaptıysan da geçen yılı kullanıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.