Şimdi Ara

nerde kaldı bu jasperlar!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
2.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar hafta sonu Londra'daydım ve HMV duty free'den vergisiz 110 POUND'a satın aldım bir adet JASPER'ı, yani bu aletin maliyeti pound'u 2,5 ytl kabul edersek İngiltere'de 275 YTL.

Ben mi yanlış aldım yoksa yukarıda fiyatlar mı abartılıyor ? İngiltere'de 160'dan aşağı alamazsın diyen arkadaş başka bir versiyondan mı bahsediyor ? Arcade edition'ın satış fiyatı şehir içinde 130 pound (ki onda da form doldurup havaalanında vergiyi geri alabilirsiniz tax refund ile, yine 110'a gelir), havaalanında da 110 pound.

Açıkçası biraz acele ettim ve XBOX fenomenine tüm detaylarıyla hakim değilim dolayısıyla yardımlarınıza ihtiyacım var. Bildiğim kadarıyla son durum itibariyle tüm modellere firmware atılabiliyordu. Ben bu alete garantili ve sıkıntı yaşamayacak, aynı zamanda ekonomik olacak şekilde nerede firmware attırabilirim İstanbul içerisinde bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: StaRLusT

Arkadaşlar hafta sonu Londra'daydım ve HMV duty free'den vergisiz 110 POUND'a satın aldım bir adet JASPER'ı, yani bu aletin maliyeti pound'u 2,5 ytl kabul edersek İngiltere'de 275 YTL.

Ben mi yanlış aldım yoksa yukarıda fiyatlar mı abartılıyor ? İngiltere'de 160'dan aşağı alamazsın diyen arkadaş başka bir versiyondan mı bahsediyor ? Arcade edition'ın satış fiyatı şehir içinde 130 pound (ki onda da form doldurup havaalanında vergiyi geri alabilirsiniz tax refund ile, yine 110'a gelir), havaalanında da 110 pound.

Açıkçası biraz acele ettim ve XBOX fenomenine tüm detaylarıyla hakim değilim dolayısıyla yardımlarınıza ihtiyacım var. Bildiğim kadarıyla son durum itibariyle tüm modellere firmware atılabiliyordu. Ben bu alete garantili ve sıkıntı yaşamayacak, aynı zamanda ekonomik olacak şekilde nerede firmware attırabilirim İstanbul içerisinde bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Firmware atmak için 50 TL. gibi bir fiyat isteniyor yanlış hatırlamıyorsam. İkinci el kısmında konsollar ve aksesuarları kısmını incelersen istediğin bilgilere ulaşabilirsin. Orada sık sık ilanlar yayınlanıyor. Bu arada benim de sana bir sorum olacak. Xbox ı aldığın mağazada tüm makinalar jasper mıydı ? Bir de Türkiye de gümrükte bir sorun yaşadın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pincik -- 23 Şubat 2009; 12:23:00 >

• Şöyle oldu, ben orya gittiğimde jasper ile diğerlerini nasıl ayırt edeceğimi bilmiyordum. Tezgahtar kız arkadan bir makina getirdi, seri no.suna lot.una şöyle bir baktım ama pek bir anlam ifade etmedi bilmediğim için. Kız benim bişeylere baktığımı anlayınca istersen değiştirebilirim dedi, ben de yok tamamdır dedim. Sonra eve gelince internetten araştırma yaparak aletin jasper olduğunu öğrendim (12.1 muhabbetinden ve güç soketinin şeklinden). Yani hepsi jasper mı bilemiyorum ancak kesinlikle seçme şansın var.

Gümrükte sorun yaşamadım yanınızda getirdiğiniz sürece bu tip aletler için pek sıkıntı yaşanmıyor.
  • Bu arada ikinci el forumunu inceledim ama genellikle ürün satış ilanları var açıkçası firmware atan bi yerin ilanına rastlamadım. Atik Elektronik ile konuştum yalnız onlar karşıda yapıyorlar, Yasin Elektronik ise uğraşmıyoruz o işlerle dedi. Avrupa yakasında bana güvenilir bir adres verebilirseniz çok sevinirim.
  • vay be 275ytlye ingilterede satılan cihazı burda 550-600ytlye satıyorlar vurguna bak gözünü seveyim.
  • burda o fiyata satılsa heralde xbox'sın girmedigi ev kalmaz :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: AL[e]N

burda o fiyata satılsa heralde xbox'sın girmedigi ev kalmaz :D

Nick'in güzelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetsary

vay be 275ytlye ingilterede satılan cihazı burda 550-600ytlye satıyorlar vurguna bak gözünü seveyim.

Biz bi ufak guitar hero yu bile gümrükten geçiremiyorz adamlar yüzlerce xbox ı geçiriyo

Yol maliyeti, rüşveti ıvır zıvır adamlarda çok büyük paralar kazanmıyor
  • Daha öncede sordum tekrar soruyorum. Xbox 360 Jasper modeller Haziran sonuna forumda Atik vb. kişiler tarafından satılmaya başlanır mı sizce?
  • Hocam zaten su an satilmaya baslandi forumda Jasper makinalar Haziran sonuna kesin cok daha rahat bulursun. Ben bile 6 Martda gelicek olan Pal Arcade Jasper makinayi saticam. O tarihe cok daha rahat bulunur TR de.
  • jasperlarda ısınma olmasın artık baydı bu 3k sorunu ya
  • Arkadaşlar Selam,

Yeni Jasper boardlu cihazı kullanmaya başlayalı 2-3 gün oldu öncelikle ve hemen şunu fark ettim; dvd sürücüden hiç ama hiç ses gelmiyor. Eski makinamda oyun oynarken çıkan yüklemeler sırasındaki takır tukur seslere alışmış birisi olarak bu durum beni çok şaşırttı; kardeşim madem mümkündü böyle bir şey neden şimdiye kadar yapmadınız, oyun oynarken saatlerce kafamız mikildi geceler boyu takır tukur?

Yeni gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: aL3n.

quote:

Orjinalden alıntı: AL[e]N

burda o fiyata satılsa heralde xbox'sın girmedigi ev kalmaz :D

Nick'in güzelmiş

Senin Nick Benimkinden Güzelmiş kıskandım :D

Aegeus

Jasperla ilgili her yorumu senden bekliyoruz + sı veya - si
  • benim jasper 60 gb ım geldi.makine hiç ısınmıyor.inşallah patlamaz...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.