Şimdi Ara

neonumuzu da kendimiz yapalım da herşey elimizden çıkmış olsun.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
1
Favori
34.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ytl balast
    30ykr starter
    evde kablo vardı zaten
    lehimi de arkadaştan aldım

birde yaparken heyecan var.zevk var.necoinside yeni şeyler bekliyorum senden.ayrıca benim kasa kapağıda açık.koyuyom yatay olarak lambayı.gözüme fazla gelmesin diyede yanına yüksek bişey koyuyom.sadece kasaya vuruyo ışık.fazla ısı olmuyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caglarcsgn

3 ytl florasan
    1 ytl balast
    30ykr starter
    evde kablo vardı zaten

birde yaparken heyecan var.zevk var.necoinside yeni şeyler bekliyorum senden.ayrıca benim kasa kapağıda açık.koyuyom yatay olarak lambayı.gözüme fazla gelmesin diyede yanına yüksek bişey koyuyom.sadece kasaya vuruyo ışık.fazla ısı olmuyo.

fişsiz mi bu alet?
  • Ya ben walla kasanın içine 220V Sokma taraftarı değilim.Bişi mişi olur 220V şaka değil

Bi arkadaş Konu açmış ve PSU dan çalıştırmış Onu nasıl yapıcaz neco abi onuda bi açıklarsan.Onda parça değişikliği var sanırsam
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuGrAx

Ya ben walla kasanın içine 220V Sokma taraftarı değilim.Bişi mişi olur 220V şaka değil

Bi arkadaş Konu açmış ve PSU dan çalıştırmış Onu nasıl yapıcaz neco abi onuda bi açıklarsan.Onda parça değişikliği var sanırsam

onun farklı bi elektronik devresi var..
    yapımı çok kolay sayılmaz hazır almaya kalkarsanız da 10 ytl kadar..
    yine de devre yapımı benim için sorun değil diyenler için araştırabilirim..
  • 220 v luk florasan lamba koymak pc ye iyi olmaya bilir bi kacak oldugunda kasa islemci hdd yanabilir magazallah en iyisi led li bişeyler koymak bende
  • quote:

Orjinalden alıntı: mlado

220 v luk florasan lamba koymak pc ye iyi olmaya bilir bi kacak oldugunda kasa islemci hdd yanabilir magazallah en iyisi led li bişeyler koymak bende

ben pek korkmuyorum ama ledli atraksiyonlarım da var kasa aydınlatması için.. biras dolaşırsan forumu görebilirsin..
  • Teşekkürler Necbettin abi.

Aklıma takılan bir şey oldu, bütün kasanın içindeki uv duyarlıları parlatmakla kalmıyor kasayada mor ışık veriyor resimlerden gördüğüm kadarıyla. Biz mavi,v.b. renk neon takarsak sorun olmasın bu ? Yani güzel gözükmez falan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhany

Teşekkürler Necbettin abi.

Aklıma takılan bir şey oldu, bütün kasanın içindeki uv duyarlıları parlatmakla kalmıyor kasayada mor ışık veriyor resimlerden gördüğüm kadarıyla. Biz mavi,v.b. renk neon takarsak sorun olmasın bu ? Yani güzel gözükmez falan..

zaten uv taktığında başka renk neon takmaman gerek yoksa çok anlamı kalmas uvliğin..
  • Uv duyarlıları parlatırken kasanın içinede bi renk verince daha güzel oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhany

Uv duyarlıları parlatırken kasanın içinede bi renk verince daha güzel oluyor.

uv olduğu pek anlaşılmaz bence öyle bi durumda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

quote:

Orjinalden alıntı: caglarcsgn

3 ytl florasan
    1 ytl balast
    30ykr starter
    evde kablo vardı zaten

fişsiz mi bu alet?

kablo fişliydi zaten

• necoinside kardeş benim merak ettiğim husus bu işi 220 volt luk şehir elektriği yerine gücünü kasadan alan yani 12 voltluk bi neon sistemi yapabilirmiyiz?
    eğer yapabilirsek bi bilgin varsa gerekli olan parçaları söylersen sevinirim. çünkü bu iş kafama yattı denicem bi şekilde eline sağlık çok güzel çalışmalar yapmışsın ben yeni keşfettim.
  • öncelikle saol ilgin için..
    şimdi 12v ile çalışan birşey elbet yapabiliriz ama normal neonun maliyetinden fazla olacak ama dersen ki ışık kalitesi çok daha iyi +3ytl ye istediğim renk florasanı alır takarım o zaman olur.
    ama bir diğer husus da 12v dan 1amper kadar akım çekmesi..
    gerçek 350w psu 12amper verir ve 1 amper göz ardı edilmeyecek bi değer..
    he psuna güveniyorsan bi tane 12v ile beslenen 8wlık elektronik balast alırsın(5-10ytl arası) ve onun zaten çıkış olarak sadece 2 kablosu var birini bi baştaki iki uca diğerini diğer baştaki iki uca bağlarsan devreyi tamamlamış olursun zaten..
     neonumuzu da kendimiz yapalım da herşey elimizden çıkmış olsun..

• quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

öncelikle saol ilgin için..
    şimdi 12v ile çalışan birşey elbet yapabiliriz ama normal neonun maliyetinden fazla olacak ama dersen ki ışık kalitesi çok daha iyi +3ytl ye istediğim renk florasanı alır takarım o zaman olur.
    ama bir diğer husus da 12v dan 1amper kadar akım çekmesi..
    gerçek 350w psu 12amper verir ve 1 amper göz ardı edilmeyecek bi değer..
    he psuna güveniyorsan bi tane 12v ile beslenen 8wlık elektronik balast alırsın(5-10ytl arası) ve onun zaten çıkış olarak sadece 2 kablosu var birini bi baştaki iki uca diğerini diğer baştaki iki uca bağlarsan devreyi tamamlamış olursun zaten..
     neonumuzu da kendimiz yapalım da herşey elimizden çıkmış olsun..

hımm 220 v luk sisteme göre daha kolaymış. saolasın neco inside çarşamba günü boş vaktim var elektronikçiden gider alırım parçaları yaparkende foto çeker foruma koyarım.

peki bide bu amper olayı bilgisayarım için zarar teşkil edermi? 12 e 1 nede olsa azımsanmayacak bi değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 12 Kasım 2007; 19:57:31 >

• hayırlısı kardeşim..
    ama malzemeler elektronikçilerden çok elektrikçilerde olur bilgin olsun dedim..
  • arkadaşlar herkes haıyor birde benmi yapsam hadi bir tane de ben yapayım neco abi paylaşım için teşekkürler
  • ıyı guzel elıne saglık
    bu fıkır benımde aklıma geldı !!!
    ancak soyle bı durum var florasan cıddı anlamda pc nın ıcınde ısınma meydana getırır :D bu yuzden yazgectım ayrıca 12 v ıle calıstırabılırsınız
    ornegın mınıbuslerdekı ısıklarda 12v ıle calısır
    kolay gelsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ForeverHuman

ıyı guzel elıne saglık
    bu fıkır benımde aklıma geldı !!!
    ancak soyle bı durum var florasan cıddı anlamda pc nın ıcınde ısınma meydana getırır :D bu yuzden yazgectım ayrıca 12 v ıle calıstırabılırsınız
    ornegın mınıbuslerdekı ısıklarda 12v ıle calısır
    kolay gelsın

kusura bakma kardeş ama yorumu, konuyu okumadan yapmış olduğunu düşünmeden edemiyorum aynı şeleri bi kaç kişi tekrarladı..
  • hiç elektrikçiyi 220volt çarparmı yahu ben kendimi bildim bileli elektrik elektronik uğraşıyorum aklıma gelmişti bu hatta florasanın üzerine renkli kitap defter kaplıklarından (mavi-kırmızı vs.)kaplayıp mavi neon türü bir şey düşünmüştüm.yapınca eklerim buraya
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak_gsk

hiç elektrikçiyi 220volt çarparmı yahu ben kendimi bildim bileli elektrik elektronik uğraşıyorum aklıma gelmişti bu hatta florasanın üzerine renkli kitap defter kaplıklarından (mavi-kırmızı vs.)kaplayıp mavi neon türü bir şey düşünmüştüm.yapınca eklerim buraya

ısıya dayanırsa olur tabi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.