Şimdi Ara

Nem Alma Cihazı Tavsiye (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
31
Favori
284.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evim bahçe kat nem küf derken kafayı yiyordum aldığım hiçbir önlem işe yaramadı burada okudum yorumları ve trotek TTK 90 E model cihazi indirimli 850 tlye aldım ve diyorum ki dünya varmış duvarlardan şipir şipir damlayan sudan eser kalmadı evin kapısını açınca yüze vuran keskin rutıbet kokusu yerini ferah bir havaya bıraktı ve daha henüz üçümcü günde böyle oldu. Tek dezavantajı evi soğutuyor olması ya da belki hava temizlendiği için ben öyle hissediyorum eğer nem küf sorununuz varsa muhakkak bu cihazlardan edinin resim de atabilirsem atacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramzanyak

Evim bahçe kat nem küf derken kafayı yiyordum aldığım hiçbir önlem işe yaramadı burada okudum yorumları ve trotek TTK 90 E model cihazi indirimli 850 tlye aldım ve diyorum ki dünya varmış duvarlardan şipir şipir damlayan sudan eser kalmadı evin kapısını açınca yüze vuran keskin rutıbet kokusu yerini ferah bir havaya bıraktı ve daha henüz üçümcü günde böyle oldu. Tek dezavantajı evi soğutuyor olması ya da belki hava temizlendiği için ben öyle hissediyorum eğer nem küf sorununuz varsa muhakkak bu cihazlardan edinin resim de atabilirsem atacağım.

Demek klima gibi çalışıyor evdeki klimanın nem almasina basınca evi sogutuyor O zaman nem alma makinası yerine klima almak daha iyi

• Klimayi düşünebilirsiniz zaten bu aletler konfor özellikli bende yeni aldım heryere götürüp rahatlıkla kullanabilirsin .Klima gibi değil yanı yazın yüksek nemli yerlerin bulunduğu bölgelerde yada kışın evin havasını belli degerlede korursun az yakar yanı mantıklı alet .

• merhaba,
    TROTEC TTK 68 E modelini aldım 3 gün önce. Evim yalıtımlı olmasına rağmen yatak odamda küf ve nem problemim vardı. Elbiselerim çok kötü kokuyordu..
    Sonuç: İyiki almışım.. Çok ama çok memnunum..
  • Antalyada yasiyorum. nem cok yuksek. deloghi des 16 aldim. 70 m2 kucuk bir dairem var gunluk 5 saat kadar calisiyor ve 3 litre su topluyor. camasir daha cabuk kuruyor ve evin havasi farkedilir derecede guzellesiyor. kullanimi cok basit. 2 ay oldu alali .390 tl. bir outlet magazasindan aldim.
  • İyi günler nem alma olayı bende 4 5 sene önce dış cephe yalıtımından sonra başladı her sene ev daha mağara gibi olmaya küf almaya
    ve soğumaya başladı. Şu nem alma taşlarını hangisi iyidir diye araştırırken nem alma cihazlarını keşfettim o dönem alamadığım için baya
    bir araştırma şansım oldu ve trotec almaya karar verdim ama ben pendikte oturuyorum trotec tekstil kentte başka markalarıda araştırırken
    bir forum sitesinde bir kullanıcının yorumları çok dikkatimi çekti ve özelden mesaj atayım diye profiline bir baktım daha önce internet sitesini
    hatm ettiğim trotecin genel müdürü tabi bu olay bende ufakta olsa moral bozukluğuna sebep verdi neyse nem alma ile ilgili işyerimde konuşurken
    birde baktım işyerimde bir arkadaş hiç bilmediğim bir markadan bahsetti adı ebac tı İngiliz dedi bende bir araştırayım dedim ve youtubede
    videolarını izledim İngiliz nem sistemine göre geliştirilmiş ve ingilterede üretilmiş bir makine kalktım perpadaki deposuna gittim çalışmasına falan
    baktım bir tane kaptım eve getirdim neyse buzdolabı motorlarıyla aynı mantıkta çalıştığı için ogün çalıştırmadım ertesi gün çalıştırdım makınayı neyse sabah baktım 3 4
    günde birtane 20lt damacana dolduruyor duvarlar kurudu nem kokusu gitti evin içinde daha iyi nefes alınıyor bu alet evin orta kısımında duruyor ve bütün evin nemini alıyor almak isteyen varsa
    ebac 3650e kullanıyorum çok memnununum sesi buzdolabıyla hemen hemen aynı büyüklüğü pc kasası kadar ağırlığı 13 kg enerji olarakda gece gündüz full çalışıyor 10tl falan bir fark oldu galiba
    tam anlamadım ama faturalarda fazla bir oynama yok nem alma cihazı arıyorsanız bu en iyisi bence...

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    bende klima almak için arçeliğe gittim 4500 tllik bir inverter a++ klima alacaktım hem kışın ısıtır yazın serinletir falan dedim klimayı satan arkadaş bütün eve fayda etmez sadece kurulduğu odayı etkiler deyince nem alma cihazlarına yöneldim ılık bir hava veriyor ama evin tabi o havadan sıcak olacağı için biraz soğutuyor denebilir ama o nem ve küf olayından iyidir bende ebac 3650e var süper cihaz çok memnununm ama 1200 tl biraz pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksagat

bende klima almak için arçeliğe gittim 4500 tllik bir inverter a++ klima alacaktım hem kışın ısıtır yazın serinletir falan dedim klimayı satan arkadaş bütün eve fayda etmez sadece kurulduğu odayı etkiler deyince nem alma cihazlarına yöneldim ılık bir hava veriyor ama evin tabi o havadan sıcak olacağı için biraz soğutuyor denebilir ama o nem ve küf olayından iyidir bende ebac 3650e var süper cihaz çok memnununm ama 1200 tl biraz pahalı

İkisinde ısı pompası ile çalışıyor ikisinde aynı görevi yapar benim daikin klima yyazın dış üniteden attığı su cçok ffazlaydı evin nemini azalttı ve nem alma modda çok elektrik harcamdi odanın ddeğil evin nemini azallti
    Ama kış için öyle olmuyor evi sogutuyor

• İnşaatı yeni biten eve taşınalı 1,5 yıl oldu. Evde gözle görülür hiçbir nem sorunu yok, ama çocuğun odasındaki saatli nem gösterir alet ilk taşındığımızda %85 civarı nem gösteriyordu. Yazın normal seviyelere geriledi ama eylül ekim derken %70nin altına inmiyor. Çocuk her gün hasta gibi kalkıyor, nefesi hırıltılı. Gün içinde düzeliyor (okulda). Sabah kalkınca gene kötü. Eşim de benzer şikayetlerde, ben de her sabah gece boyu dayak yemiş gibi kalkıyorum. En sonunda bizim nem sorunumuz var deyip forumdaki tüm yazıları okuduk. Aradık taradık, ne alsak diye düşündük. Seçtiğim bazı modellerin satışını bulamadık (next ebac 2650 ve silver 6200 mesela). Sonunda sitesinde indirimde olan iki ürün arasında kaldık, Trotec ttk 90 E (maksimum 90 m2 için) ve ttk 68 E (45 metrekarelik odalar için) Mobil bir alet olması ordan oraya sürükleriz düşüncesi, elektrik tüketimin az olması ama en çok da evin hanımı olarak estetik görüntüsünden dolayı (ne saçma:) 68 E yi sipariş verdik, kargoyla ertesi günde geldi. 2 saat kadar beklettik, sonra ilk çalıştırma heyecanı:) İlk hayal kırıklığı:(( Sesi tahmin ettiğimden çok. Gece yatarken çalıştırırım diye düşünüyordum, düşük fanda çalışsa bile sesi beni uyutmaz:(( Ben çok takıntılı da olabilirim gerçi, benim yattığım odada saatin saniye sesi bile olmamalı. Bu arada bu modelde evin nemi de dijital ekranda gösteriliyor. İlk çalıştığında %75 le başladı, 78e çıktı. Bir saattir çalışıyor, mesajın sonunda kaç olduğunu yazarım.
    Gözle görülür nem sorunu, rutubet kokusu vb.olmasa da hala yeni sayılır bir evde oturduğumuzdan başta yazdığım şikayetlerden dolayı bu cihazı almaya karar verdik. Şikayetlerimiz geçer mi geçmez mi deneyip göreceğiz. Bu arada biz indirimdeki -hatta satıştaki- son ürünü aldık herhalde. Bugün baktığımda bizim cihaz stokta yok ve fiyatı 1075 TL lerde görünüyordu.
    Birkaç gün sonra bizim evin nem durumundan ve cihazdan haberdar ederim:)
    22:27 itibarıyla nem %71.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• delonghi nin en kucuk modelini aldim. evim antalyada. 3 aydir calisiyor ve evin havasi inanilmaz guzellesiyor. duvar koseleri yosunlaniyordu tamamen kayboldu. gunde yaklasik 4 saat calisiyor ve 1 litre su topluyor. oldukca sessiz. nem olcerin cihazdan once okudugu deger yuzde 73 tu. simdi 52

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tansel.kusluk -- 28 Kasım 2015; 8:06:45 >
  • Bildiğiniz gibi %70 üzeri fazla nem olarak kabul ediliyor. Evinizde nem sorunu varsa günde 2-3 kez 10 dk süreyle cereyan yaptıracak şekilde camları açsanız evdeki tüm nem dışarı çıkıyor ve evin içine temiz hava giriyor. Nem ölçer ile 2-3 gün biraz gözlem yaptım, ortalama %65 nem varken evin camlarını 10 dk için cereyan yapacak şekilde açınca nem oranı 10 dk sonra %55'e iniyor. Nem alma cihazı almıştım bu cihaz (10litre/24saat) 3-5 saat çalışarak nem oranını tek oda için %50-55 arasına getiriyor. Yani cam açarak 10dk da aldığım sonuç nem alma cihazıyla aldığım 3-5 saate eş değer oluyor ve eve komple temiz hava giriyor. Camlar karşılıklı açılınca cereyan yaptığı için evin duvarları vs de kışın soğumuyor, aksine nem hemen tahliye olduğu için kuru havayı ısıtmak da daha kolay ve hızlı ouyor. Gece yatarken nem alma cihazını sesinden dolayı çalıştıramıyoruz. Bu sebeplerden nem alma cihazını boşuna aldığımı düşünmeye başladım, bana iade etmemem için bir sebep gösterin:)

• Merhaba,İzmir'de denize çok yakın oturuyorum ve çatı katındayım, bazı duvarlarda terlemeler olusuyor soğuk kış gunlerinde, evin nemi yüzde 80 lere kdr ulaşıyor, geçen yıl klimayla nem almaya çalıştık 2 saatte yüzde 10 nem azaltabildi üstüne bir de üşüdük,darkRider ın dedği gibi pencereleri açarak da nem alınabilir, bunu da denedik ancak nem hızlı bir şekilde düşüyor ama aynı hızda geri geliyor, bunun sebebini bilen açıklarsa sevinirim :-)
    Ayrıca pencereyi açtığınızda soba kokusu ve kirli hava da sağlığımız için iyi değil.

Dün Trotech 75 e modelini aldık, bebeklerimiz için odalarındaki nemi azaltsın diye, , alet 22 m2 lik odada 24 saatte 75 nem oranını 50 ye cekti ve 3 lt su haznesini doldurdu, odanın nemi henüz geri gelmedi,

Ürün vantilatör sesinden yüksek ses cıkarıyor, onda mekanik motor sesi var, oturup da aletin olduğun odada kitap falan okunmaz, sağlık için aldık, inşallah memnun kalırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierdemaydogan -- 4 Aralık 2015; 16:30:07 >

• Deniz kenarında yaşayanlar için tavsiyem önce nem ölçer ile nemi ölçmek daha sonra alıp almamaya karar vermek.

• alierdemaydogan A kullanıcısına yanıt
    Ben istanbul oturuyorum biraz iç kesimdeyim denize yakın sayılmam. Günde 1-2 kere cereyan yaptırarak odaların hepsini havalandırıyorum 10 dk kadar sonra nem oranı %50-%55 e geriliyor. Sonra akşamdan sabaha kadar bu oran ortalama %10 artmış oluyor ki bu sürede yatak odasında 2 kişi uyuyor ve sabaha kadar kişi başı ortalama 1 litre su buharı oluşturup ortama veriyor. Sizde evin içindeki nem neden bu kadar hızlı şekilde geri dönüyor anlayamadım. (Banyo yaptıktan sonra kapısını kapalı tutup havalandırmasını açmak, yemekler pişerken mutfak camını açarak kapısını kapatmak da nem oranını etkiler) evinizin içinde bir şekilde nem üreten birşeyler olmalı. Nem alma makinesini çalıştırmazsanız muhtemelen yine hızlı bit şekilde evdeki nem artacak diye düşünüyorum. Onun dışında evinizdeki nemin neden hızlı bir şekilde arttığını anlamadım, sebebini bilen veya tahmini olan varsa ve söylerse memnun oluruz.

Ben nem alma cihazını bahsettiğim sebeplerden dolayı ihtiyaç duymadığımdan iade ettim. İhtiyacı olan uzun süre aşırı neme maruz kalmış evler vardır mutlaka. Bence nem alma cihazı almadan önce bir nem ölçer alarak evi yeteri kadar havalandırmak evdeki nemi kontrol altında tutmak daha mantıklı. Baktınız olmuyor o zaman alırsınız. Camları açmayarak evde sürekli aynı havayı solumak da sağlıklı değil, evin içindeki mi dışındaki hava mı daha temiz o da size kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 6 Aralık 2015; 13:25:37 >

• Arkadaşlar geçen sene dubleks ev aldım.Daha önce arakat evde oturuyorken nemle ilgili hiçbir şikayet yaşamadım,ancak şu anki dubleks ev kuzeye bakıyor ve ekim ayı itibarı ile havalar soğumaya başlayınca camlar şapır şapır akıyor.Hanım camların altına kat kat yapıp havlular koydu,sabah akşam sıkıyor ama nafile,bu şekilde yaşanır mı?
    Camların altı ve etrafı iğrenç oldu yeşil-gri arası küf oldu he yer,duvarlarda bazıyerler aynı,perdeler küflendi ve attık perdeleri.Gardroptaki eşyalar,iç çamaşırlar atletlerim bile küf kokuyor,çok uyuz oldum bu duruma.Neden bu kadar nem oluyor evde anlamış değilim,pencereler adidir onları değiştireyim dedim,usta getirdim ama pencereler fırat pen,usta değişsek konfor gazlı cam taksak da garanti veremem dedi.
    Küçük çocuğum olduğu için evi sabah akşam havalandıramam da..
    Bunun için nem alma cihazı almak istiyorum.
    Fiyat performans olarak,az ses çıkaracak ve elektrik tüketimi düşük olacak hangi cihazı alayım?Herkes bişeyler yazmış,kafa karışıklığından başka birşey değill.
    Sahip olduğunuz cihazların markasını,gürültü desibelini,tüketimini,fiyatını ve memnuniyet derecenizi yazarmısınız?
    -Marka=
    -gürültü desibeli=
    -bir saatte tükettiği watt=
    -fiyat=
    -memnunmusunuz=
    bu şekilde kısa ve net cevaplayın lütfen
    Herkese sevgi ve selamlar..

• -Marka= TROTECH 75 E- 45M2 110 M3
    -gürültü desibeli= 45 DB ama bence gürültülü, eski buzdolaplarının motorlarının güçlü çalıştığı zamanki sese benziyor :-)
    -bir saatte tükettiği watt= 0,32 w, ancak ürünü aldın, 24 saat sonra odadaki nemi yuzde 50ye cekiyor ve alet otomatik kapanıyor, sonra günde 2 kere odayı 10 dk havalandırmak suretiyle ürünü günde 3-4 saat çalıştırman yeterli, çok yağışlı havalarda zaman uzar sanırım
    -fiyat= 650 ben n11 de yuzde 25 kuponu kullanarak indirdim
    -memnunmusunuz= memnunum,next ürünü daha sessizmiş, onu bir de araştırsan iyi olur, tüm eve kullanacaksan adet sayısını m3 olarak hesaplaman lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierdemaydogan -- 7 Aralık 2015; 17:29:12 >
  • selam,
    Yardımcı olursanız sevinirim.

çatı katında oturduğumuz için sürekli rutubet sorunu var. Duvarlar terliyor örneğin ve tavan'la duvarların köşesinde küf lekeleri oluşuyor,çamaşır suyuyla falan sildik ama 1 ay sonra tekrar oluşuyor lekeler. Evin 3 cephesi teras'a bakıyor,duvarlar sürekli soğuk rüzgar yediğinden. Fazla bir koku yok evde ya da ben almıyorum bilmiyorum ama canımı sıkan durum sabahları sürekli dolu burun - genizle uyanmam. Araştırdım rutubet yaparmış bunu.
    Taşınmayı düşünmüyoruz maalesef,şimdi nem alma cihazıyla durumu kontrol altına alabilir miyim ? Evi havalandırıyorum tabi ama kışın soğuk olduğundan açamıyorum pek,evin için buz gibi oluyor.
    Klimaların nem alma modu aynı işlevi görmez mi ?
  • Benim de evimde %70 in aşağısına hiç bir zaman inmeyen nem oranı vardı. En sonunda fiyatının uygunluğu nedeniyle Trotec 31 E aldım. Dün akşam ilk önce yatak odasında çalıştırmayı denedim fakat maalesef çok gürültülü olduğundan dolayı vazgeçtim, oturma odasına taşıdım. Oturma odasındaki nem, sabaha kadar %70 den %55 e indi. Yatak odası ise %61 e indi. Benim için bu kadarı yeterli fakat ses sorunu olmasaydı çok daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Ben istanbul oturuyorum biraz iç kesimdeyim denize yakın sayılmam. Günde 1-2 kere cereyan yaptırarak odaların hepsini havalandırıyorum 10 dk kadar sonra nem oranı %50-%55 e geriliyor. Sonra akşamdan sabaha kadar bu oran ortalama %10 artmış oluyor ki bu sürede yatak odasında 2 kişi uyuyor ve sabaha kadar kişi başı ortalama 1 litre su buharı oluşturup ortama veriyor. Sizde evin içindeki nem neden bu kadar hızlı şekilde geri dönüyor anlayamadım. (Banyo yaptıktan sonra kapısını kapalı tutup havalandırmasını açmak, yemekler pişerken mutfak camını açarak kapısını kapatmak da nem oranını etkiler) evinizin içinde bir şekilde nem üreten birşeyler olmalı. Nem alma makinesini çalıştırmazsanız muhtemelen yine hızlı bit şekilde evdeki nem artacak diye düşünüyorum. Onun dışında evinizdeki nemin neden hızlı bir şekilde arttığını anlamadım, sebebini bilen veya tahmini olan varsa ve söylerse memnun oluruz.

Ben nem alma cihazını bahsettiğim sebeplerden dolayı ihtiyaç duymadığımdan iade ettim. İhtiyacı olan uzun süre aşırı neme maruz kalmış evler vardır mutlaka. Bence nem alma cihazı almadan önce bir nem ölçer alarak evi yeteri kadar havalandırmak evdeki nemi kontrol altında tutmak daha mantıklı. Baktınız olmuyor o zaman alırsınız. Camları açmayarak evde sürekli aynı havayı solumak da sağlıklı değil, evin içindeki mi dışındaki hava mı daha temiz o da size kalmış

Merhaba, Ben de ümraniyede oturuyorum. Daha 3 ay oldu taşınalı. Evim dükkan üstü 3 ceheli bir bina. Dükkan ısıtma kullanmıyor amcamız montla filan dükkanda iş yapıyor. Maalesef evimizde küf sorunu başgöstermeye başladı. Özellikle arka cephede küf var ve Gardropların arkası tamamen küf oldu şimdi bu küf elbiselere sirayet etmeye başladı
    Evin mantolaması yok, Duvarların aşağı kısımları terliyor. İşin kötüsü 4 aylık bir bebeğim ve 6 yaşında bir oğlum var.
    malum sitelerde 30 tl ye manuel nem alıcılar var hatta 19 tl ye de nem alıcı var. bu ürünler hakkında bilginiz var mıdır?

odada dün nem ölçtüm 22 derece sıcaklıkta % 83 nem vardı.
    O odada yatmadık çocuğun odasında 4 kişi yattık odadaki nem sabah kalktığımızda nem oranı %65 idi.

2. el temiz uygun bir alet olursa almayı da düşünebilirim.

• Bende nem oranı %60 larda ve küf sorunu yaşıyorum. Acaba nem ölçen 10 tl lik cihaz mı bozuk. Bu seviyelerde küf olması normal mi acaba
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.