Şimdi Ara

Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
5
Favori
5.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam dostum ,sağlık afiyetdesiniz inşallah .
  • çok şükür konuyu heyecanla takip ediyorum numune bitsinde seri üretime geçelim diyorum
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Pass lab . üretimi F6 Amerika satış fiyatı okuduğum kadarıyla 3500 dolar .fotoğraflardan orijinali inceledim ,fazlam var eksik yok
    İnsanlar markacıdır . Etiket önemlidir bazıları için . Bu sebepten şöyle satarım böyle satarım düşüncem olmadı ,satın almak isteyen olursa memnuniyetle
    Bu çalışmayı kendim için yaptım , olsaydı zaten bu kadar yüksek kaliteli malzeme kullanıp maliyeti artırmazdım , Ki en basitinden pasif eleman dirençler bile dünya ses mühendislerinin & otoritelerinin kabul gördüğü ikinci en iyi direnç Takman marka kullandım .

Bu çalışma benim için tamamen bir zevk için yapılmış çalışma .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 20 Ekim 2016; 11:54:42 >

• abi sormamda mahsur yoksa aşağı yukarı kaça gelmiş oldu maliyet olarak?çok daha ucuza malolabilirdi dediklerinden öyle anladım ama sana ne oldu maliyet en kaliteli malzemeyi kullanınca?aynı kalitede markalı bir class a ampliferden çok daha ucuza gelecektir o kesin de.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Umuma açık yerlerde fiyat vermiyorum , Malzeme tanımaz ,fiyat bilmez kişiler tarafından gereksiz yorumlara açık oluyor , istersen özelden yazarım .
  • yok abi o kadar da önemli değil sadece meraktan sordum maliyeti.normal malzeme kullansan kaça malolurdu şimdi kaça maloldu falan gibi.ama genede özelden gönderirsen memnun olurum tabi.
    Tabiki Pass Lab. çıkışlı fiyata denk gelmedi , gelse kimse DIY yapmaz ,hazırını satın alır .
    Bileşenlerde belli bir kalitenin altına düşmemek gerekir , Yoksa Class A nın ne önemi kalır .

Ticari Class A amplifikatörlerde iddialı bir şekilde panele Class A yazarlar , Diğer sınıflarda bunu belirtmezler . Bu bir ayrıcalıktır .
  • sadece pass amplifierlerden bahsetmedim abi ben genel manada o kalitede bir class a amplifiernin hazırı çok daha fazla tutar herhalde..bide hazırını almak başka birşey emek verip kendin yapmak başka birşey.
    Mutlaka ,kendi yaptığı her zaman hoş gelir
    Pass amplifikatör satışı yapan bir yurtdışı firmanın 2.el ve yeni fiyatları .bunlar .
    Ebay üzerinden arasıra 2.el satılıyor ,
    sahibinden.com da Pass Lab ürünleri 2.el bulmak mümkün

http://www.renohifi.com/FirstInStock.htm

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-pass-labs-aleph-1.2-monoblock-power-amplifier-225635067/detay/

•  Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör
    Geçen gün forumdan arkadaş geldi Mehmet , Ne oldu senin F6 diye sordu

İşlerden vakit buldukça topluyorum ,en önemli kısım sesini duydum ön ayarları yaptım ,montajlıyorum dedim .
    Bir göreyim dedi . Olmaz dedim
    Çalışma odamın hali içler acısı ,bazen kendimi kaybediyorum , çok dağıttım ortalığı ,gözümün önündeki yan keskiyi yarım saat aradığımı hatırlıyorum . Tamire gelen cihazlar öncelik benim için ufak yerde çalışmak zor . tezgahı boşalt tamirdeki cihazı adam et sonra tek F6 koy ,yıldırdı beni , Mehmet ve bir kaç arkadaşımız kadar bende sabırsızlanıyorum .
    epey ağır oldu ,tartmadım daha ama beli sakat olanların hiç ellememesi gereken bir cihaz olacak
    az kaldı bitecek inşallah ..

sonunda üst ızgara delikleri için makul fiyat isteyen grafik çizimi dahil laser kesim firma buldum .

• elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Tebrikler.
    Bu bir sanat eseri!
    Bakmak dahi insanı doyuruyor.
    İnce bir tasarım ve emek...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Kursun üstadım sizden böyle güzel yorum almak benim için şeref . Yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum . Bir şeyi sıfırdan yapmak kolay iş değil ,ölçüp biçmek gerekiyor . örnekle amplifikatör katındaki silmic kondansatör besleme katındaki kondansatörlere denk geliyordu , kondansatör grubunun plaketinin altına 8mm pirinç ayak koymuştum . fakat bayağı bir baskı uyguladığını görünce mevburen pirinç ayakları 6mm indirdim . bildiğim yer en ucuz etken elektronikte 50 tanesini yaklaşık 25 liraya satıyorlar , sinirlendim dremel jet ile 6mm kestim getirdim ,biliyorsunuz bunlar hep zaman alıyor . önüme hazır kit koysalar herhalde en geç 1 ayda tamamlardım . tamamen el işçiliği DIY çalışma bu olsa gerek

Sağolun varolun üstadım .

• obaa nefis görünüyor abi,sesinin görüntüsünden de daha iyi olduğuna da eminim.bence uğraştığına da yaptığın masrafa da fazlası ile değdi,değecek.
    güle güle kullan,inşallah bize de nasip etsin allah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 20 Kasım 2016; 1:58:14 >
    Sağol kardeşim daha iyileri senin olsun

İlave olacak çok devre var üzerine ,şimdilik bu kadarını yapabildim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 20 Kasım 2016; 2:6:2 >
  • eyvallah abi.tam hazır değil,zaten farkettim vidalar bile bağlı değil zemine.şu haliyle bile çok güzel görünüyor.
  • Mükemmel bir çalışma. Sizin gibi bilgili dürüst insanlardan piyasada daha çok olsa keşke. Elinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim o sizin güzel görüşünüz ,sağolun .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Ustam elinize sağlık çok güzel bir çalişma konuyu baştan aşağıya zevkle okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim , işlerimden dolayı kasayı tamamlayamadım . bitmiş sayılmaz
  • Adım adım ilerliyorum neredeyse seneyi devriyesine denk gelecek .
    Şipşak olacak gibi değil ,elde hazır malzeme olmayınca,başka işlerde olunca biraz ağır ilerliyor . en ufak kusur görsem rahatsız olacak tiptenim .
    arka aluminyum paneli kendim boyadım ,delikler açıldı ,kılavuzlar çekildi ,400 den başlayarak 1500 e kadar zımpara atıldı ,aluminyum astar boya ,çok hafif bir zımpara çekip kuru olarak sonra mumlu bezle temizliğini yapıp soğutucuların aynı tonunda yarı mat siyah (ipek ) boya hazırlatıp 3 kat sprey ile atıldı . 2 gün kuruma sürecinden sonra kemik gibi boyaya sahip oldum .
    üzerine konnektörlerin montajını yaptım , diğer kablolama işleri derken ,geçikmeli hoparlör koruma devresi montajıyla arka panelin işi bitti . sıra ön panelde daha sonra üst kapağın deliklerinin laser ile delinmesi ve bunların boyanma işleri . ayrıca soft start devresi power düğmesinin montajı sıcaklık koruma devresi ve bunun beslemesi için gereken güç kaynağının pcb plakete hazırlığı montajı . nihai kararla perdeee .
    fotoğraflayabildiğim kadarıyla son halidir .

Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör

Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör Nelson Pass F6 Fırst Class amplifikatör

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.