Şimdi Ara

Nehalem sadece DDR3 800 ve 1066 destekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nehalem sadece DDR3 800 ve 1066 destekliyor

Fuad Abazovic, 2 Eylül 2008

Daha hızlısına destek yok

Bloomfield nesli işlemcilerin resmi olarak sadece DDR3 800 ve 1066 bellekleri destekleyeceğini gördüğümüze şaşırdık. Hatta 3.2 GHz de çalışan Extreme Core i7 işlemcisi sadece DDR3 1066 destekliyor, daha yukarısını değil. DDR3 1333'e -ve 1600 veya yukarısını söylemeye gerek dahi yok- bile resmi destek olmayacak.

Fudzilla zaten daha önce, işlemci ve bellek geriliminin senkronize olması gerektiğini ve bunun overclockcuların en büyük kabusu olabileceğini belirtmişti. Şu aşamada 1.65V'dan yukarı çıkamıyorsunuz ve DDR3 1600 ve 2000 gibi bazı bellek modülleri ise bundan daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. 1.65V'dan fazlası ile şu anki herhangi bir Nehalem işlemcisi bozulacaktır.

Bellek denetleyicisi işlemcinin içinde olduğundan, Bloomfied Nehalem DDR2 bellek ile çalışamaz ve şu ana kadar DDR2 destekleyen Bloomfield Core i7 işlemcisi üretileceğine dair herhangi bir plandan haberimiz yok.

DDR3 1066 güncel bir hız gibi gelmiyor kulağa ama gerçek bu.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 2 Eylül 2008; 12:10:21 >

• asparagas bunlar olurmu öyle şey
  • Bu konuya daha önceki haberlerimizde de değindik. Çıkacak ilk üç işlemciden ikisi 1066MHz, Extreme model ise 1333MHz DDR3 desteğiyle gelecek.
  • 1.65V kısıtlaması kötü olmuş, gölgede bırakıcı. 2500 lük canavar bellekler üretilmişken.
    Geçmiş 1.65V ile ilgili haberi aradım üstüne ekleyeyim diye ama bulamadım, şu forumun arama modülünü daha çözemedim.
  • bunlar 3 kanal ddr3 oluyordu değil mi
  • Ramlerin dual çalışmasında aynı marka/ modeller bile fark oluşturuyordu. trial ramlerde nasıl olacak bu iş?
    Ramler artık trial olarakmı satılacak?
  • DDR3 ile fazla bir yere gidilmeyecekse geçmesinler yeni socket e. Biraz saçmalamışlar.
  • O zaman Ne anladım DDR3'den
  • iyide zaten DDR2 ile 1200 mhz lere cıkarken DDR3 ü 1066 kullanmak sacma
  • quote:

Çıkacak ilk üç işlemciden ikisi 1066MHz, Extreme model ise 1333MHz DDR3 desteğiyle gelecek.

extreme satmak icin uctular iyice.extemelerin adini nehalem otekilerin adini nehali(varsa gorun) yapsinlar olsun bitsin yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

1.65V kısıtlaması kötü olmuş, gölgede bırakıcı. 2500 lük canavar bellekler üretilmişken.
    Geçmiş 1.65V ile ilgili haberi aradım üstüne ekleyeyim diye ama bulamadım, şu forumun arama modülünü daha çözemedim.

Ramlar için 1.65V kısıtlaması yok ki.

O işlemci için olan bir kısıtlama. İşlemciyi 1.65V nin üstünde çalıştıramayacağız.

Onun haricinde OC. yapıldığı zaman zaten daha hızlı belleklere ihtiyaç duyulacak. Zaten yazıda da belirtilmiş bellekler ve işlemci senkronize Oc. olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

1.65V kısıtlaması kötü olmuş, gölgede bırakıcı. 2500 lük canavar bellekler üretilmişken.

Ramlar için 1.65V kısıtlaması yok ki.

O işlemci için olan bir kısıtlama. İşlemciyi 1.65V nin üstünde çalıştıramayacağız.

Onun haricinde OC. yapıldığı zaman zaten daha hızlı belleklere ihtiyaç duyulacak. Zaten yazıda da belirtilmiş bellekler ve işlemci senkronize Oc. olacak.

fx57 nin haberi vardı, ramlar'de 1.65'in üzerinde çalışmıyor. İstersen forumu araştır bi.

• Aslinda minimum ddr3 1333 mhz den baslayip 1600 2000 ve 2400 e kadar destek sunmaliydi su haliyle nehalem yetersiz duruyor her acidan borddada herhangi bir yenilik yok zaten.
  • fiyaskoya uğramaz inşallah nehalem çabaları...
  • daha ne fiyaskosu olacak ki bu isin?kim 4.2 ghz kullanilabilen 8400 8500 leri birakip bunlardan alir?4 ghz yapmak icin sirf islemciye 1000 dolar verir ki tr'de daha da ucar fiyat.3 tane 1066 ddr3 alir?bunu da hic duymadim ben ddr3 ler 1333 den basliyor saniyordum daha 800 ddr3 mu varmis neymis olayi?1066 ddr3'u nereden buluyoruz ki yok teknofiyatta oyle bir ram.daha x58 anakart var.c2d'lerden kolay kolay vazgecilmeyecegini dusunuyorum tabi bunu bilen intel bu serinin uretimini bir sure sonra durduracaktir.
  • Bu haberler gerçekten doğru ise ve ben pcsini değiştirecek olan biri olsam ya Phenoma geçerim yada LGA775'e devam ederim.
    Nehalemde Nehali varsa görsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertekin

Bu haberler gerçekten doğru ise ve ben pcsini değiştirecek olan biri olsam ya Phenoma geçerim yada LGA775'e devam ederim.
    Nehalemde Nehali varsa görsün.

hocam müthişsin ya
  • Bizlik bir durum yok da o kadar bellek ürettiler, çöpe mi gidecek? İleriye dönük yatırım yapanlar daha da bir ileriyi bekleyecek o zaman
  • Arkadaşlar destek başka şey çalıştırmak başka şey. Zaten Intel'in kendi referans üretimi X58 anakartı bile 4 bellek çarpanı ile geliyor.. En büyük çarpan 1866 MHZ
  • quote:

Şu aşamada 1.65V'dan yukarı çıkamıyorsunuz ve DDR3 1600 ve 2000 gibi bazı bellek modülleri ise bundan daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. 1.65V'dan fazlası ile şu anki herhangi bir Nehalem işlemcisi bozulacaktır.

1.65v uzeri yoksa nasil calisacak bir aciklayiversen??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.