Şimdi Ara

Nefret Ettiğim Müsteri Tipleri(Kasiyerlik yapıyorum)) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
4
Favori
19.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet devlete dava acayim fiyata zam yapti diye.. kdv, otv gibi vergilerde dava actiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MvMLegenD

Afedersin hangi kapasite sınavda 250 bininci olan arkadaşlarım öğretmenlik okuyor. Bide e ustte yazmışsınız. Meb diyoki artık öğretmene ihtiyacım yok fazlasıyla atama bekleyen var. Ama sen hala inatla öğretmenlik okursan 10 binlerce kişi gibi. Seni ve o kişiler kpss ye sokar mülakata sokar ona sokar buna sokar ve sesini çıkarmayan hakkın yoktur. Yada her öğretmen atanacak 10 binlerce yeni okul açılacak ve sınıflar 5 öğrenci 1 öğretmenden oluşacak bunumu istiyorsun.

Eğitimde kaliteden bahsedeceksek bir sınıfta 40 öğrenci olmayacak. 20 öğrenci olacak. Evet keşke 5 öğrenciye bir öğretmen düşse.

Hükümet her ile üniversite yaparken düşünecekti bunları. Her ile aynı bölümü açarken düşünecekti bunları. Plansız ve geleceği düşünmeden yapılan işlerden çekiyoruz yaklaşık 20 yıldır.

Daha da çekeceğiz gibi duruyor.

Dikkatini çekersem mülakatta karşı çıktığım hususlar farklı şeyler. Yoksa gerçekten adaletli yapılacaksa yapılsın tabi. Neler duyuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GGChocolate

Bu ulkede okumak kar etmiyor abicim.Ögretmenim ben ama atanmam icin Kpss kazanmam sonra mulakata girip kendimi begendirmem gerekiyor.Belli bir yasa gelincede insan evine uc bes yardim etmek istiyor.Hayat toz pembe degil herkes icin.Baban.gelip ikinci bi is olsada yaparim dediginde ben ne boka yariyorum koca adam evde oturuyor diye kendini yiyorsun ve mecbur dayaniyoruz.

Dersaneler var hocam herşey milli eğitim değil ki

Hangi dershaneler?

Kapatıldı o dershaneler.

Piyasada bir sürü KPSS dershanesi var.Kendi yaşadığım il(Bursa) 15 e yakın kpss dershanesi var.Etüt merkezleri var.

her branş çalışıyor muymuş o KPSS dershanesinde?

Fizik,kimya,biyoloji dahil her branş var.Kendim gittiğim için biliyorum.ÖABT olduğu sürece de olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu ulkede okumak kar etmiyor abicim.Ögretmenim ben ama atanmam icin Kpss kazanmam sonra mulakata girip kendimi begendirmem gerekiyor.Belli bir yasa gelincede insan evine uc bes yardim etmek istiyor.Hayat toz pembe degil herkes icin.Baban.gelip ikinci bi is olsada yaparim dediginde ben ne boka yariyorum koca adam evde oturuyor diye kendini yiyorsun ve mecbur dayaniyoruz.

Hangi dershaneler?

Kapatıldı o dershaneler.

Piyasada bir sürü KPSS dershanesi var.Kendi yaşadığım il(Bursa) 15 e yakın kpss dershanesi var.Etüt merkezleri var.

Fizik,kimya,biyoloji dahil her branş var.Kendim gittiğim için biliyorum.ÖABT olduğu sürece de olacaktır.

Ben okul öncesi öğretmeniyim. Hangi dershaneyi önerirsin?

Ya da sınıf öğretmeni olsaydım hangi dershaneyi önerirdin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi dershaneler?

Kapatıldı o dershaneler.

Onlar için dershane önermem.Özel okul tavsiye ederim.

• En sevmediğim kasiyer tipleri :

Sürekli bütün müşterilere somurtup bezgin bezgin bakanlar

Fiş almaz diyip vermeden çöpe atanlar

Tezgaha koyulana bakmadan diğer müşterinin aldıklarını geçirenler

50 tane ürün için 1 tane poşet verenler

Müşteri varken cep teşefonuyla konuşanlar

Kasasını mağaza kapanışındam 30 dk erken teslim edenler

Raf fiyatı ile etiket farklı olunca sanki adam öldürmüş gibi müşterisine bakanlar

K.kartı çekmeyi bilmeyenler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-200 lira ile gezen tipler.Bilenler bilir küçük isletmelerde her sabah kasaya 200 lira bi miktar bırakılır ama hergünün hesabi ayri oldugu icin cok para olmaz.Saat sabahin sekizinde gelip önüme 200 lira firlatiyor.Yok diyorum surat yapiyor.Al vur kafasini duvara.

bu hariç diğerlerinde haklısın
    çünkü esnaf dediğin her zaman bozuk para bulundurur (bu esnaflığın birinci maddesidir ama işine gelmeyenler yapmıyor)
    müşteri cebinde bozuk para ile gezmek zorunda değildir ,üstelik sana cebindeki bozukları verse ,diğer yere gittiğinde yine bozuk istiyorlar
    bir bakkal tanırım ,yıllardır alışveriş yaparım ,daha bir defa dahi bozuk yok dediğini görmedim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi dershaneler?

Kapatıldı o dershaneler.

Onlar için dershane önermem.Özel okul tavsiye ederim.

Senin önerinle hareket edecek değiliz. Belli ki tuzun kuru ya da özel sektörle uzaktan yakından alakan yok. Tenekeden hallicesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif79

quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

quote:

Katılmıyorum. Öğretmensen, diğer öğretmenlerden önce gelmek için tabiki KPSS yi kazanıp mülakatta KENDİNİ KANITLAMAN gerekiyor. İstersen boğaziçinden ol kimse senin kara gözüne kaşına iş vermiyor artık. Harvard diploman olsa bile google'da işe girmek için kaç tane mülakata girip,kendini kanıtlaman gerekiyor. Hayat kimse için toz pembe değil. Sen sadece yaşadıklarını biliyorsun. Evet kasiyerlik zor Allah yardımcın olsun ama başka işlerin başka zorlukları da var ve vasıflı olarak gireceğin her işte senden kendini kanıtlamanı bekleyecekler.

Bak sen şu işe! Sanki normali buymuş gibi bir de akıl veriyor mulakata girecekmiş miş kendisini kanıtlayacakmış mış.. Bu kafayla daha çok sömürlür bu ülkenin halkı.

Komik ya. Elini kolu sallayan öğretmen olsun o zaman. Biraz mantıklı düşün, çocuk istismarcılarını öğretmen olmaktan alıkoyacak başka bir yolun var mı ? Senin, benim çocuğuma eğitim vericek bu insanlar, ne düşündükleri nasıl kendilerini geliştirdikleri önemli.

Kaç yıl önce öğretmenler, öğrencileri dövebiliyordu. Çocuğunu döven bir öğretmen mi istiyorsun ? Çocuğumun geleceği için neden öğretmeninin mülakatla alınmasına karşı olayımki, aksine bunu istememek bence sorun. Bunun sömürülmekle alakası yok.

O mülakatları bakalım çocuk dövecek diye mi yapıyorlar? O mülakatların amacı: Biz seni okuttuk ama sana verecek işimiz yok, o nedenle aranızda seçim yapıcaz, kiminiz yırtacak kiminiz yağlı kazığa oturacak. İkinci amaç da şu: Acaba bu bizden mi onlardan mı? Bu sadece öğretmenler için değil tüm meslekler için böyle. Bir takım özel devlet kurumları kendilerine has mülakatlar yapabilir tabi ki, ama sen öğretmen olmuş birini tekrar tekrar sınava sokamazsın. Bu çocuklar fakültede zaten pedagojik eğitim alıyorlar, diploma denen şey de para ile verilmiyor, bu eğitimlerden geçenlere veriliyor. Eğitim fakültesini bitirip diploma alan bir Türk Vatandaşı zaten ÖĞRETMEN olmaya hak kazanmış oluyor ki bu yeterli. Tıp mezunlarını mülakata sokuyor musun hastanede göreve başlamadan önce? İşin ehlini seçmek için yapılan sınav ve mülakatlara kim karşı olabilir? amacın bu olmadığını herkes biliyor, en azından ben biliyorum. Göremeyene yapacak bir şey yok.

• hayret kimse sormamış. yere düşen paraları ne yapıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.