Şimdi Ara

Nefret Ettiğim Müsteri Tipleri(Kasiyerlik yapıyorum))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
4
Favori
19.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-200 lira ile gezen tipler.Bilenler bilir küçük isletmelerde her sabah kasaya 200 lira bi miktar bırakılır ama hergünün hesabi ayri oldugu icin cok para olmaz.Saat sabahin sekizinde gelip önüme 200 lira firlatiyor.Yok diyorum surat yapiyor.Al vur kafasini duvara.
    2-15.50 - 26 lira olan küsüratli fiyatlarda 25 tl 15 tl cikarip bendende almazsin diyen.Ulan sen kimsin? Niye almiyim? Ne ayricalığın var?
    3-Yeteri parasi cıkmıyor.Ürünü vermiyorum.2 - 3 liranin lafınımı yapiyon diyen tipler.Vermeyince bide serefsiz adi oluyoruz.Anlayissiz oluyoruz.Ulanbdükkana bi sen mi geliyon 2 3 2 3 ben nasil vericem o açığın hesabını armut.
    4-Anlamayan teyzeler ve amcalar.İnsana kafayi yediren topluluk.Ürünün yerini 20 kere tarif edersin anlamaz.Bisey anlatirsin anlamaz.Meshur bide laflari var.Ben bunu burdan aldim 15 tldi simdi niye 20 tl.Ulan bu dukkani sen mi isletiyon ben mi.5 aydir 15 tl olmamıs o ürün.Neyin kafasını yasiyon.
    5- Les gibi kokan kekolar.3-4 kisi gelip bulunduklari yere o kadar igrenc bi koku saliyolarki.Biri les gibi sigara kokar biri Les gibi ter.Nefesini tutarsın gitsinler diye.
    6- Günlük ofkesini kasiyerden cikaran tipler var bide.Gelmis Fiyatlara yakiniyor sana bagiriyor neler neler Birinin agzini kiricaktim adami guvenlik disari atti.
    7-Reyonlari dagitip defolup gidenler var bide.Ya insan.gibi secip almak bu kadar mi zor anlamiyorum.Eline aldigini saga sola firlatiyor.

dipnot: İdarelik calisiyorum.Daha neleri var.Hep kasiyerlere somurtkan diye laf ediyorlar bide.Ulan nelerle ugrasiyoz haberiniz var mi.Doldum kac aydir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iş yeri 50 kuruşluk su kredi kartıyla geçilemez diye birşey diyor mu hayır o zaman görevini yapıcaksın sana su zaten 50 kuruş benden 30 kuruş mu al diyorum bu benm hakkımsa sende görevini yapıyorsun yani bunda sinir oluyorum gıcık oluyorum diye saçma sapan egonuzu şişirmeyin sen orda bu işi yapmakla yükümlüsün sen orda millet nasıl para vermiş onu verme şu paran yoksa şunu alma diyemezsin he eğer bunu dersen kısa mesafe müşteri almayan zerref taksicilerden yada başka herhangi bir işi beğenmeyen yarım yamalak yapanlardan farkınız ne olur
    edit:yapıyorsun yazmışım yapmalısın olucak yada olmalı öyle birşey işte
    50 kuruş için de bi zahmet bozuk olsun cebinde kredi kartı nedir.

Bir zamanlar bende kasiyerlik yapıyodum. Fatura ödemeye gelenlere gıcık olurdum. Adamın faturası 26.50 gelmiş bağırıyo dedim herhalde 100 200 tl geldi fatura. Normalde kaç para geliyordu dedim 26 TL dedi. Cebimdeki 10 TL'yi suratına atıp al şunu 20 ay gelme bir daha diyecektim tuttum kendimi.
    Yaş kaç bilmiyorum ama tartışmaya yönelik bir malzeme vermeyeceğim sana.Muhalefet olacağım diye "ulan ne yapayım da laf sokayım" amacı güden,samimiyetten yapıcılıktan tamamen uzak bir cevap işte.

Gerek Yok

Bak sana bir ders vereyim

İnsanı seversen her işi yaparsın.hem de keyifle.(hizmet sektörü için diyorum)

"Sevdiğiniz işi yaparsanız hiç çalışmış olmazsınız" sözünü duymamışsan şimdiden itibaren duymuş ol.

Arkadaş kendi kendini doyurur bu ülkede açlıktan ölen Yok duymadık daha.bana da ihtiyacı Yok.Serzenişinin kendisine bir yararı da Yok.aksine,daha fazla mutsuz ediyor onu.

O yüzden de başka bir pencereden olaylara bakmasını istedim yazdığım mesajla amacımızdır bu.

Sen de sağlıkla kal
  • Bende kasiyerlik yaptığımda 50 kuruşluk suyu kredi kartıyla ödeyen tiplere gıcıktım

• Aldığında en fazla taş çatlasın 2 bin lira maaş Allah yardımcın olsun aklı başında biri için bu ülkede katil olmamak en büyük meziyet bence şu zamanda insan çıldırası parçalayası yakası geliyor bazen hep söylemişimdir yine söylerim şu güzelim şanlı tarihimizi şu güzelim vatan toprağını kirletiyor varlığıyla bazı malesef ki vatandaş olan tipler ülke toplama kampı yeminle

Trafiğe çıkıyorsun aynı siyasetine bakıyorsun aynı sokağa çıkıyorsun aynı herşeyimiz problemli arkadaş!

• Okuycaksın ozaman.
  • Allah yardımcın olsun ne deyim.

• aŞule kullanıcısına yanıt
    hayır yani napalım bozuk para cepte ağırlık yapıyor onu mu taşıyalım kağıt para versem yine bpzuk vericeksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: onurg07

hayır yani napalım bozuk para cepte ağırlık yapıyor onu mu taşıyalım kağıt para versem yine bpzuk vericeksiniz

50 kuruş için de bi zahmet bozuk olsun cebinde kredi kartı nedir.

Bir zamanlar bende kasiyerlik yapıyodum. Fatura ödemeye gelenlere gıcık olurdum. Adamın faturası 26.50 gelmiş bağırıyo dedim herhalde 100 200 tl geldi fatura. Normalde kaç para geliyordu dedim 26 TL dedi. Cebimdeki 10 TL'yi suratına atıp al şunu 20 ay gelme bir daha diyecektim tuttum kendimi.
  • İnsanlarla uğraştığın meslekler en zor mesleklerdir bence.
    İnsanlar çalışanı hayattan soğutuyor, çalışan o bezmiş haliyle iyi müşterileri de tersliyor...
  • Birazdan bimdeki kasiyere aşık oldumcular gelir.

• Bimde A101 de ortam dediğin gibidir

• Ünal kullanıcısına yanıt
    iş yeri 50 kuruşluk su kredi kartıyla geçilemez diye birşey diyor mu hayır o zaman görevini yapıcaksın sana su zaten 50 kuruş benden 30 kuruş mu al diyorum bu benm hakkımsa sende görevini yapıyorsun yani bunda sinir oluyorum gıcık oluyorum diye saçma sapan egonuzu şişirmeyin sen orda bu işi yapmakla yükümlüsün sen orda millet nasıl para vermiş onu verme şu paran yoksa şunu alma diyemezsin he eğer bunu dersen kısa mesafe müşteri almayan zerref taksicilerden yada başka herhangi bir işi beğenmeyen yarım yamalak yapanlardan farkınız ne olur
    edit:yapıyorsun yazmışım yapmalısın olucak yada olmalı öyle birşey işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurg07 -- 19 Şubat 2018; 18:42:40 >
  • Ben de bir fırının kasasına bakıyorum ben seni çok iyi anlıyorum ..

Bazen sosyetik teyzeler geliyor acaba şunu mu alsam bunu mu alsam bunu nasıl yapıyorsunuz içine ne koyuyorsunuz yanındaki teyzeler başlıyor yani buranın ekmeği çok güzel oluyor hep buradan alıyoruz geçen de başka yerden aldık yiyemedik vs vs.

Sonra ana babaların yolladığı küçük çocuklar ellerinde eksik para olur ya yanlış ekmeği alırlar geri getirirler ...

Veresiye desen bugün vereceğim yarın getireceğimler gidipte gelmeyen paralar daha neler neler seni çok iyi anlıyorum daha yazacaktım ama kimsenin başını ağrıtmak istemem ..

• O gene iyi, fiyatları duyup fatura kesme esnasında biraz indirim yap diyenler leş. Lan döviz üzerinde ürünler en fazla yüzde beş kar koyuyorum utanmadan otopark ücreti de istiyor ayağımız alışsın ayağına lan banane ihtiyacın olanı almaya mı geldin, eğlenmeye mi? Yeminle sinir hastası oldum.

• ALLAH TÜM İŞÇİ EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZE GÜÇ SABIR KOLAYLIKLAR VERSİN.
  • Bu ülkede çalışana emekçiye saygı sıfır elinde 3 kuruş para olan önüne gelene köpek çekiyor nasıl bir tımarhanedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. Madde hariç haklısın

• tubonun fake hesabıııı

şaka şaka, haklısın bro
  • İstanbul'da okuduğum sıralarda Beşiktaş tansaşta kasiyer olarak çalışmıştım.

Konu sahibinin anlattığı gibi insanlar geliyordu.

Çok keyif aldığım yıllardı.keyifle yapardım işimi.

Her telden insan gelirdi.Bu arkadaşın anlattıklarının daha beterleri de vardı ancak kasiyerin burada tutumu çok önemli.

Sinirli biri gelirdi "yapabileceğim birşey var mı canınız belli ki çok sıkkın" derdim

Gülümserdi.Bazıları bu konuşmanın üstüne daha hiddetle cevap verirdi sen kimsin tarzında.Daha da yumuşak karşılık verirdim.

Çok dost kazandım.Önce insanı sonra işi sevmek lazım.
    Bütün bu muhabbetler ürünleri okuturken olurdu.bazen ufacık bir dokunuş bile kişinin gününü güzelleştiriyor

Hangi işi yapıyor olursanız olun keyifle yapmayacaksanız yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 19 Şubat 2018; 15:24:2 >
  • Allah yardımcın olsun kardeşim. Ben de özellikle bim ve a101 gibi marketlerde çok sık görüyorum bahsettiğiniz tipleri. Malesef Türkiye'deki insanların önemli bir kısmı kaba, cahil ve ç.mardır. Pis kokanlardan bahsetmiyorum bile. Hele ki yaz aylarında, özellikle tatil beldelerinden birinde yaşıyorsanız öfff leş. İmkanınız varsa daha az bu tür insanlarla muhatap olabileceginiz bir mesleğe geçiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oddie -- 19 Şubat 2018; 17:14:47 >
  • Cebimde bozuk olmuyor ve kağıt parayı bozmak istemiyorum ve kartla ödüyorum. Hangisi yamuk yapsa, bidaha imkanı yok gitmem oraya...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.