Şimdi Ara

NEED FOR SPEED MOST WANTED -2012- Düşüncelerim (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
10.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyuna patch gelirse sanırsam kontroller ve optimizasyon düzelir gib geliyor bana,oyunu çoktan kurudm amma şu an oynamıyorum patch çıkmasını bekliyorum...
  • Az önce indirdim tam 3 yarış yaptım;

-Kontroller berbat araba değil sandal kullaniyoruz sanki
    -Optimizasyon sorunu var en düşük ayarda dahi kasiyor. (6gb ram 2 gb ati ekran kartı)
    -Kasmalar yanında berbat kontroller eklenince maalesef üzülerek olmamış EA

Herhalde bir daha Undergrand 1-2 Most Wanted Carbon gibi oyunlar gelmez geçmiş olsun

Edit: Yanlış kelime kullanımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 13 Kasım 2012; 16:41:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

Az önce indirdim tam 3 yarış yaptım;

-Optimizasyon sorunu var en düşük ayarda dahi kasiyor. (6gb ram 2 gb ati ekran kartı)

Herhalde bir daha Undergrand 1-2 Most Wanted Carbon gibi oyunlar gelmez geçmiş olsun

SANDAL...

• quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

SANDAL...

Maalesef Oyundan çok umitliyim ama artık patch falan bekleriz yaza kadar dursun pcde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

SANDAL...

Maalesef Oyundan çok umitliyim ama artık patch falan bekleriz yaza kadar dursun pcde

Aynen,ben de kurudm amma kontroller yani sandal yüzünden oynayamıyorum oyunu,patch çıkana kadar silmicem bakalaım patch çıkınca ne değişecek...

• forumlardaki yazıları okuyunca insanın kafası daha çok karışıyor.forumlar bilgi paylaşımından çok kafa karıştırıcı hale geldi.
  • Bu oyun "NEED FOR SPEED" adıyla değilde ne bileyim test drive Most Wanted gibi bir isimle olmalıydı çünkü ne olursa olsun nfs diğer oyunlardan farklıydı ve oyun istediğimiz nfs yi yansıtmıyor. Hırslanabileceğimiz bir karakter yok ( Razor gibi ) arabaları galeriden değil sokaktan topluyoruz. Ayrıca 10 kişilik mostwanted list i görünce sevindim derken 10. sıradakine geldim ne bir video ne bir atışma vs. hiçbirşey yok. Modifiyenin sadece mekaniksel olması yine büyük bir eksi ( turbo, ecu, suspansiyon vs. yok ) Görsel modifiye yok. Core 2 quad 8400 ( 3.50 ghz overclocklu) ve gtx 460 ekran kartımla 1920*1080 de ancak medium ayarda oyundan tat alabiliyorum optimizasyonu çok bozuk full ayarda 40 fps verebilirken minimumda 20 lere düşebiliyor. Polis kovalamacaları da bence tam bir fiyasko nerde polislerin üzerine kule devirdiğimiz günler nerde helikopterden kaçarken tünel aramalarımız ! Tabi oyunun ismi most wanted olunca biraz eskiyle karşılaştırma yapıyor insan ister istemez. Ha oyunun güzel yanları var mesela grafikler gerçekten çok güzel öyleki önünüzdeki aracın kapı direklerine farlarınız denk gelirse gölgesi duvara vuruyor, araçların sesleri güzel, araçların trip metreye sahip olması güzel yine de polisten kaçarken aksiyonu hissediyorsunuz ve oyun garip bir şekilde kendine bağlıyor nfs ruhu bakımından çok eksikleri olsa da oynanması gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waeder -- 19 Kasım 2012; 22:39:26 >

• Oyun Hot Pursuit ile Burnout Paradise'ın karışımı ve özellikle belirtiyorum bu oyun "Arcade". Takıcaksın güzel bir ses sistemi ve adrenalin salgılayacaksın. Vurdulu kırdılı yarışlardan hoşlanıyorsanız, heyecanlı bir oyun, ve seversiniz diyorum. Adının Most Wanted olması nedeniyle beğenmeyenler olabilir ancak oyun baya keyifli aslında. Çok güzel bir şehir haritası yapmışlar, her cm²'sinde bir emek var, sokak sokak, cadde cadde... Ben oynarken keyif alıyorum ancak şu kasılma sorununu çözmeliler acilen.
  • imzamdaki sisteme sahibim fps değerleri ve optimasyon gerçekten berbat.
  • oyunun nfs ile uzaktan yakından alakası yok. tırt bi oyun. oyunu yükledim. 1 saat oynadım sildim. o da adı nfs olduğu için.
  • Rezalet. Yarım saat dayanabildim
  • Ben 45dk dayanabildim run bu oyunu havada karada ezer...
  • nfs nin en son carbon u bitirmiştim ondan sonra ki oyunlar tat vermedi

favori yarış oyunum dirt serisi oldu
  • Kontroller nedir öyle ya. Sola dönüyorum, yol düzeliyor hala sola gidiyorum. Çok saçma be
  • her şeyi boşver oyuna most wanted adını vermelerine sinir oldum 2005 MW'ya bir hakaret gibi
  • Oyunda optimizasyon sorunu varsa neden benim bilgisayarımda kasmıyor? Ultra ayarlarda oynamama rağmen? (amd 955 işlemci hd6850 ekran kartı 4 gb ram) Sadece tünellerde çok hafif kasma var onuda pek hissetmiyorum.Bazıları araçlar kamyon gibi demiş alakası yok yağ gibi akıyor araçlar.
    Hepiniz oyunun kontrolünden şikayet etmişsiniz , bu oyunu criterion games yaptı diye kontrolleri hot pursuitle birebir aynı olacak diye birşey yok.
    Virajları alırken el freni yerine normal fren vererek arabayı rahatlıkla kaydırabilirsiniz.
    Son yıllarda oynamış olduğum en zevk verici araba yarışlarından birisi bana göre.
    Artı hem suçlusunuz hem şikayet ediyorsunuz , oyunu orjinal almak varken hem korsan takılıp hem kasmasından şikayet etmek acizliktir.Ha bana soracak olursanız bende internetten indirdim evet , kasma - optimizasyon gibi bi sıkıntı olsa dahi kızmadan önce bir kaz daha düşünürdüm.
    Oyunun kontrolünde hiç bir sıkıntı yok sizin bilgisayarlarınızda sorun olduğundan (kastığından) ve oynamayı bilmediğinizden oyuna çamur atıyorsunuz.
    Oyunun belki konusu olmayabilir , sadece yarış üzerine kurulmuş bir oyun isteyen oynamaz ama oyunu bu kadar kötülemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearlestorm -- 30 Ocak 2013; 1:02:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fearlestorm

Oyunda optimizasyon sorunu varsa neden benim bilgisayarımda kasmıyor? Ultra ayarlarda oynamama rağmen? (amd 955 işlemci hd6850 ekran kartı 4 gb ram) Sadece tünellerde çok hafif kasma var onuda pek hissetmiyorum.Bazıları araçlar kamyon gibi demiş alakası yok yağ gibi akıyor araçlar.
    Hepiniz oyunun kontrolünden şikayet etmişsiniz , bu oyunu criterion games yaptı diye kontrolleri hot pursuitle birebir aynı olacak diye birşey yok.
    Virajları alırken el freni yerine normal fren vererek arabayı rahatlıkla kaydırabilirsiniz.
    Son yıllarda oynamış olduğum en zevk verici araba yarışlarından birisi bana göre.
    Artı hem suçlusunuz hem şikayet ediyorsunuz , oyunu orjinal almak varken hem korsan takılıp hem kasmasından şikayet etmek acizliktir.Ha bana soracak olursanız bende internetten indirdim evet , kasma - optimizasyon gibi bi sıkıntı olsa dahi kızmadan önce bir kaz daha düşünürdüm.
    Oyunun kontrolünde hiç bir sıkıntı yok sizin bilgisayarlarınızda sorun olduğundan (kastığından) ve oynamayı bilmediğinizden oyuna çamur atıyorsunuz.
    Oyunun belki konusu olmayabilir , sadece yarış üzerine kurulmuş bir oyun isteyen oynamaz ama oyunu bu kadar kötülemeyin.

Ben bugün orijinalini alıp kurdum. Biraz bakıp fikir edineyim dedim. Bir şeyler yazanların yüzde doksanı kötülemiş. Ben daha pek oynamadım, zaten oyunu anlamak için buraya bir bakayım dedim.
    Benim bilgisayar pek eski bir şey de değil, pek yeni bir şey de değil. Şahsen ben daha kasma olayı görmedim. Arabaların kamyon gibi gittiği eleştirisine pek katılamıyorum.
    Hikâye olsa iyi idi ama bir yarış oyunu aslında hikâyeye dayanmaz. NFS2'de, NFS3'te hikaye mi vardı da çok beğenildi? Ayrıca ilk Most wWanted'de sanki Hollywood senaryosu gibi bir hikaye mi vardı? Çok basit bir şeydi, isterlerse buna da bir hikâye uydururlardı.

Nfs Most Wanted'ın ilk oyununu asıl çekici kılan şey hikâye değil, modifikasyon idi. Para kazanıp arabanızı geliştirmek, daha hızlı gideceğiniz bir araba yapmak bir yarış oyunu için oldukça çekici bir unsur tabii. Formula 1'de bile işler böyle dönüyor. Çok satıp çok para kazanana firmalar daha iyi, sağlam ve hızlı arabalar yapabiliyor, o arabalara daha iyi pilotlar oturtabiliyorlar. Bundan başka ne var zaten bir yarışta? Amaç hikâyeli bir oyun ise, bence ralli oyunlarından şaşmamak gerekir.

Sanki NFS Most Wanted'ın ilk oyununda, yüzlerce kilometre hızla viraja çarpıp dönmüyordunuz da, o çok gerçekçi idi de, bundaki hareket kabiliyeti mi gerçek dışı? Gerçeklikten uzak olma bakımından NFS Most Wanted'da çok eleştirilebilecek yönlere sahipti. Size kafadan bodoslama gelip çarpan polis jipleri mi gerçekçi idi sanki? Öyle bir şey olması mümkün mü halbuki? Bir açıdan polisler için intihar, diğer açıdan sizi öldürmeye çalışmaları bakımından cinayet demek idi.

Dediğim gibi daha yeni baktım, grafik olarak ilkine göre oldukça etkileyici ve büyüleyici gibi gözüktü. Yeni oyun ile ilgili bundan başka hiçbir fikrim yok. Ama yenisini kötülemek için eskisini övüp durmayın, o da çok defoları olan bir oyundu. Belki bu da kötülendiği kadar vardır ama, benim gözümde NFS'nin en iyi oyunları NFS 2 ve NFS 3 Hot Pursuit'tir. Zaten o iki oyun sayesinde NFS efsane oldu. Yoksa bugün dünyada çok iyi yarış oyunu yapabilecek çok firma ve yazılımcıları var.

Amaçsızca yarışmak insanı çabuk sıkar haklısınız. Ama zaman geçirmek dışında bu oyunlardan pek de bir şey beklememek lazım bence.

Bir de şunu söyleyeyim:

Ben yarış oyunlarında gerçekçiliği önemserim. Mesela Most Wanted ilk oyundaki gibi yüzlerce kilometre hızla viraja toslayıp dönüp yola devam etmeyi çok saçma ve itici bulmuşumdur. Yani viraja giriyorsan yavaşlayacaksın. Kim daha iyi ve ustaca virajı dönerse, kim daha az hız keserek virajdan hızlı çıkarsa o avantaj sağlar ki, böyle de olması gerekir.

Ama yarış oyunlarında gerçekçi hasar beklememek lazım. Şöyle düşünün: Bir multiplayer oyun oynuyorsunuz, arabanız bir şekilde küçük ya da büyük bir çarpma yaşadı, sizin için o an yarış biter ve bu da canınızı çok sıkar. Girdiğiniz on yarıştan yedi-sekizini bitiremez, finişe yaklaşamazsınız bile. Bu yüzden görüntü dışında bir hasar gerçekçiliği beklememek lazım yarış oyunlarında. Zaten eski zamanlarda bir ralli oyunu çok iyi olmasına rağmen sırf bu yüzden tutulmamıştı.

Dediğiniz kadar kötü ise, burayı okumadan almakla hata yapmışım demektir. Bakalım o kadar kötü mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 30 Ocak 2013; 2:43:51 >

• evet.. bencede oyun beklentileri karsilamiyor...

• Şimdi bu oyunu da beğenen ya da beğenmeyen olur. Bir şey diyemem saygı duyarım. Ama ilk oyun ile karşılaştırarak sürekli bunu kötülemek, ya da bunu kötülemek için sürkli ilk oyuna atıfta bulunmak çok doğru olmayabilir.

Bakın size birkaç şey söyleyeyim, bakalım üzerinde düşününce fikriniz değişecek mi?

Ben ilk oyunu bitirdiğim zaman, biraz şehirde tur atayım dedim. Ne de olsa, puan toplamak için polis kovalamacaları baymış, bunaltmıştı. Ama şehirde rahatça tur atmak ne mümkün. Oyunu bitirdiğiniz halde, zart zurt polis kovalamacası o şehirde tur atmayı imkansız kılmıştı. O sıkıcı polis kovalamalarına kaçınız bayılıyordu. Doğru söyleyin ama, Sırf puan toplamak ya da görevi tamamlamak için aynı yerde şuursuzca gaza basıp durmak, dönüp durmak çok çok mu güzeldi? Hele de polise yakalanınca her şeyi baştan almak0 zorunda kalmak, aynı görevi yapabilmek için defalarca o bunaltıcı kovalamaca içinde yer almak?.. Çok mu eğlenceli idi? İşte insanlar aynı bunaltıcılığı yaşamasın diye bu oyunda zart zurt polise yakalanma olayını kaldırmışlar. Bu şahsen benim açımdan iyi bir şey.

Hadi bunu geçtim. "Hikâyesi vardı" dediniz ya. Öyle değil mi? "Hikâye önemli" yani size göre. O oyundaki hikâyede siz çok çok iyi bir sokak yarışçısı idiniz. Altınızda da, en iyi araçlar, üstelik de modifiye edilmiş halde bulunuyordu. Öyle mi? Öyle. Peki, nasıl oluyordu da, sıradan polis araçları bile sizinle sektirmeden aynı hızda gidebiliyordu? Üstelik de herhalde o araçları süren polislerin sizin gibi usta bir yarışçı olmaması gerekir. Süper pahalı ve modifiyeli araçlarla sıradan polis arabaları yakanızdan düşmeyecek biçimde sizinle aynı hızda gidebildiklerine göre, o zaman o araçlara ne gerek vardı? Ayrıca, o kadar polisin süper usta sürücü olması size hiç mi tuhaf gelmedi?

Az önce okuduğum aklı başında bir incelemede, bunu da gidermek üzere, polislerin ve diğer sürücülerin de insanlar gibi hatalar yapabilecek şekilde düzenlemeler olduğunu öğrendim. Eğer böyle ise bu da çok iyi.

Eski oyunda, zart diye ışınlanmış gibi yanımda doğan polis araçları beni çok uyuz ediyordu, çünkü bu çok saçma idi. Bu oyunda eğer onu da düzeltmişlerse o da çok iyi.

Daha yarışlarını oynamadım ama, şehirde attığım çılgınca turlardan sonra, sürüş ve görüntü olarak, polislerin kovalamacası olarak çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bu oyunda Drug filan yok galiba ama, aynı şeyleri bu oyuna da koysalardı, "bu oyunun ne gereği vardı ki aynı şeyleri tekrar edeceklerse" diyecektiniz. Evet, aynen böyle diyecektiniz.

Daha iyi oyunlar vardır tabii. İlk oyunun da hoş tarafları vardı. Ama şu bunaltıcı polis kovalamacalarını tekrarlayıp durmak hanginizi sıkmadı acaba? Bunun "işkenceye dönüştüğünü" belirten incelemeler bile okumuştum, ilk oyun için.

Tekrar ediyorum, en acayip şey, süper hızlı bir arabaya sahip olduğunuz halde ve çok iyi bir sürücü olduğunuz halde sıradan polis otoları nasıl sizinle aynı hızda gidebiliyordu. Oysa buna olanak yok. Daha kötüsü, aslında sizin arabanızın da sadece bir görüntüden ibaret olduğunu fark etmenizi ve oyunun vermasini bekleyeceğiniz gerçeklik duygusunu kaybetmenizi sağlıyordu.

Bu oyunu eleştirin, hatta kötüleyin tabii, hakkınızdır. Ama bunu ilk oyunla karşılaştırarak yapmayın, çünkü bu oyundaki birçok şey ilk oyundakinden daha iyi. Yarış kısmı daha zayıf olabilir ama anladığım kadarıyla bunda da modifikasyon varmış.

Son olarak, benim hiç de yeni olmayan bilgisayarımda ve 1 GB'lık hafızalı ekran kartımda bile hiç kasmadan çalışan bir oyun sizde nasıl sorun çıkarıyor, anlamadım. Sanırım orijinal olup olmamasından kaynaklanıyor olmalı. Sürüş bakımından da bence ilkinden daha iyi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.